Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 13:59   #1
American Sniper (2014)

IMDb

Trailer



Quote:
American Sniper is an upcoming American biographical action film directed by Clint Eastwood and written by Jason Dean Hall. It is based on Chris Kyle's autobiography American Sniper. The film stars Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes, Kyle Gallner, Sam Jaeger, Jake McDorman and Cory Hardrict.

Principal photography began on March 31, 2014 in Los Angeles. The film is scheduled to receive a limited release on December 25, 2014, before opening wide on January 16, 2015.
Trailer izgleda jako zanimljiv, mislim da će ovo biti pravi užitak gledati u kinu uz sve zvučne efekte
Yondu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:06   #2
Ovo bi mogao biti dobar film, ipak su tu uključeni i Eastwood i sam Chris Kyle. Pod time mislim na realnost a ne na nekakav akcijski spektakl s hrpom prenaglašenih eksplozija i vatrenih lopti.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 17:40   #3
Uff dobar je trailer. Mislio sam da će biti film koji veliča ubijanje, ali ovo je odlično bilo.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:56   #4
Staljinističko-Reaganovsko-Bushovska propaganda.
Glumi li Sienna Miller možda zabrinutu suprugu, ili je osloboditelji gangbangaju u Abu Ghraibu?
Neznačine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:20   #5
wou koji trailer
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:24   #6
pratit ce se
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:06   #7
https://www.youtube.com/watch?v=5bP1f_1o-zo
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 14:07   #8
Dobro izgleda, a ni knjiga nije losa

Gledat ce se
__________________
Man seeks peace, yet at the same time yearning for war. Those are the two realms belonging solely to man. Thinking of peace whilst spilling blood is something that only humans could do.
ShampoO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 03:59   #9
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovo bi mogao biti dobar film, ipak su tu uključeni i Eastwood i sam Chris Kyle. Pod time mislim na realnost a ne na nekakav akcijski spektakl s hrpom prenaglašenih eksplozija i vatrenih lopti.
Nadam se da ce ovo biti bar jedan realisticniji filmski prikaz snajperskog posla, dosad bas i nije bilo puno primjera. Bilo bi sjajno da netko snimi film o finskom borcu zvanom Simo Häyhä jer od onog americkog Enemy at the Gates gdje Jude Law glumi Vasilija Gregorijevica Zajceva nije bas bilo nekih dobrih postignuca...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 09:21   #10
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce ovo biti bar jedan realisticniji filmski prikaz snajperskog posla, dosad bas i nije bilo puno primjera.
Sve se bojim. Clint je potpuno ishlapio, a iz autobiografije njegovog "junaka" Iračani su nekakvi untermenscheni i divljaci, koji su jednostavno "zli", pa zli kakvi jesu, bez veze napadaju miroljubive Amere po Iraku.
I trailer je u biti plitka propaganda, jer pravo pitanje nije da li pucati ili ne, već koji gnjurac Kyle i američki tenkovi tamo uopće rade.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:09   #11
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Sve se bojim. Clint je potpuno ishlapio, a iz autobiografije njegovog "junaka" Iračani su nekakvi untermenscheni i divljaci, koji su jednostavno "zli", pa zli kakvi jesu, bez veze napadaju miroljubive Amere po Iraku.
I trailer je u biti plitka propaganda, jer pravo pitanje nije da li pucati ili ne, već koji gnjurac Kyle i američki tenkovi tamo uopće rade.
Ovisno o tome koliko je ljudima lovacko/snajpersko ratovanje poznato, tema se cini jako dobra. Pretpostavljam da siroj javnosti nisu poznate snimke iz jugoslavenskih ratova i onih koji su kasnije poceli koristiti iste tehnike videozapisivanja ratovanja. Prve postrojbe koje su u modernoj povijesti koristile video kamere na kacigi, cijevima, optikama ili strojnicama za potvrde brojanja (bodycount) su one u Domovinskom ratu te kasnije HVO u Bosni. Inspiracija filmom Aliens od Jamesa Camerona gdje jurisnici imaju kameru s ciljacke strane sljema uskoro je pokazala problem u tresnji jer oruzja imaju jaki trzaj pa se na usporenoj snimci nakon djelovanja trese slika. Cetnicke postrojbe su na primjer otisle korak dalje, buduci da su se manje bavile ratom a vise silovanjima/pljackom onda su to iskoristili za snimanje snuff filmova koje su potom prodavali vani od Italije do Amerike, po cijenama od parsto maraka do par tisuca maraka ovisno o tome koliko su zena izmucili i pogubili. Kako je rat odmicao u Iraku tako su Iracki snajperisti dobili poduku od nekih nasih veterana, pa su poceli i iracki snajperisti snimat za biljezenje pogodaka. Neke od tih snimki su procurile u javnost kako iracki snajperisti ubijaju Americke vojnike pa su i americke postrojbe uskoro preuzele taj nacin biljezenja. Snajperistu posluzuje motritelj tako da i on moze snimat ako se puca na vece daljine jer inace trzaj cijevi poremeti prikaz gdje je bio tocno pogodak. Zato se cini interesantan taj film, bas me zanima koliko ce biti slicno stvarnim snajperskim borbama u Iraku. Buduci da je redatelj Clint Eastwood, mogao bi biti zanimljiv film ako vec nece biti izvornih prikaza.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:10   #12
Trailer je odličan a Clint rijetko kad razočara. Gledat će se obavezno.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 22:05   #13
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Kako je rat odmicao u Iraku tako su Iracki snajperisti dobili poduku od nekih nasih veterana, pa su poceli i iracki snajperisti snimat za biljezenje pogodaka.
Molim?

Možda misliš Bošnjački?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 23:20   #14
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Molim?

Možda misliš Bošnjački?
Iznenadio bi se koliko u nekim stranim zemljama zna biti nevazno koje je netko nacije, vjere ili boje koze kad se radi za novac...

Samo se nadam da je Clint dobro odradio posao, ne bih volio da ovo bude kao ono njesra di Mark Wahlberg glumi u Lone Survivor. Taj film je stvarno bruka za americku vojsku.

Ima li jos koja najava osim ove linkane za American Sniper?
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:26   #15
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Taj film je stvarno bruka za americku vojsku.
Zašto? Koliko sam ja o njemu čitao, svi su se složili da je realno prikazan izgled, ponašanje i načini akcija takvih jedinica. Druga stvar je što su oni to poprilično sjebali kod snimanja, gdje svaki od njih umire kao junak u slow motionu.

Što se tiče ovog filma, nekako imam niska očekivanja. Clint je debalo podbacio s Hooverom, pa ne gajim neke posebne nade da bi ovo moglo biti nešto bolje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 13:09   #16
Jako sam bio razočaran sa Green Zone i još čekam ratni film o Iraku dostojan Generation Kill, pa ću dati ovome šansu, ali nemam očekivanja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:37   #17
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zašto? Koliko sam ja o njemu čitao, svi su se složili da je realno prikazan izgled, ponašanje i načini akcija takvih jedinica. Druga stvar je što su oni to poprilično sjebali kod snimanja, gdje svaki od njih umire kao junak u slow motionu.

Što se tiče ovog filma, nekako imam niska očekivanja. Clint je debalo podbacio s Hooverom, pa ne gajim neke posebne nade da bi ovo moglo biti nešto bolje.
Realno?
Talibani su prikazani kao hrpa debilnih zombi mutavaca koji bezglavo naletavaju na američke metke, jedan za drugim, nikakva taktika, nikakvo skrivanje iza zaklona, a svoje mrtve i ranjene nisu ni pogledali.

Nadam se da će American Sniper biti iznad toga.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:59   #18
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Realno?
Talibani su prikazani kao hrpa debilnih zombi mutavaca koji bezglavo naletavaju na američke metke, jedan za drugim, nikakva taktika, nikakvo skrivanje iza zaklona, a svoje mrtve i ranjene nisu ni pogledali.
Nisam ni mislio na jurišanje talibana već na izgled i ponašanje jedinice. Zarasli u brade, konfiktno razmišljanje u zajebanoj situaciji, odustajanje...

Quote:
Nadam se da će American Sniper biti iznad toga.
Ako će se film svesti kako je on precizan bio i na kadrove gdje mozak leti na sve strane, onda će to biti piši kući propalo. Znajući Clinta, sklonog glorificiranju patenata made in USA, to bi moglo biti to, iako, zadržavam pravo da možda i griješim.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:52   #19
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zašto? Koliko sam ja o njemu čitao, svi su se složili da je realno prikazan izgled, ponašanje i načini akcija takvih jedinica. Druga stvar je što su oni to poprilično sjebali kod snimanja, gdje svaki od njih umire kao junak u slow motionu.

Što se tiče ovog filma, nekako imam niska očekivanja. Clint je debalo podbacio s Hooverom, pa ne gajim neke posebne nade da bi ovo moglo biti nešto bolje.
Pa zato jer film u potpunosti iskrivljuje stvarnost i zato jer je stvarni dogadjaj imao sasvim drugaciji tijek. Kad bi se proculo da je pet talibana 'opkolilo' cetri americka 'specijalca' i da su zadnjeg prezivjelog afganistanski seljaci iz susjednog sela spasili od sigurne osvete talibana a ne americki helikopteri, pitanje je tko bi isao takav film gledat u kina. Film je radjen da zaradi novce a ne da vjerodostojno prikaze dogadjaj nakon kojeg je kredibilitet Navy SEAL postrojbi pao u svijetu. To je problem vecine zapadnih vojnih postrojbi novog milenija, da se previse pouzdaju u tehnoloske igracke tipa mobitel, GPS, kamere, slusalice, dalekozore i slicne sitnice a da se vise ne obucava citanje karata, puzanje, pracenje, stapanje (kamuflaza), necujno kretanje, rad u sumi/prirodi i orijentacija u prostoru. Nije to prvi put da su se tako izgubili ali je prvi put da su tom prilikom naisli na nekoga tko se zeli boriti. Ne nuzno na trazene teroriste, nego na talibane koji ne zele naoruzane Amere na svojoj zemlji. Zato se nadam da American Sniper nece bit prozet takvim glupostima iako bi neki vec po odredjenim sitnicama iz najava mogli naslutiti da nece bas bit najvjerodostojniji film. Hurt Locker je na primjer bio izvrstan, ali ta drama bas i nije prosla zapazeno i triput manje je zaradila nego Lone Survivor. Tako ide biznis. Volim pogledat dobar ratni film i ruski Deveta rota (deveti vod) je izvrstan film koji pak previse realno prikazuje ratne operacije. Nije za ukus prosjecnih gradjana iako zadovoljava ljubitelje zanra. Dakle, svaki film ima svoju publiku. American Sniper je radjen za Oscara 2015 i vjerojatno ce biti prilagodjen siroj publici, ali svejedno se nekako nadam dobrom filmu. Pa da ako bar ne bude realan film da drama bude dobro odradjena.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:46   #20
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Hurt Locker je na primjer bio izvrstan, ali ta drama bas i nije prosla zapazeno i triput manje je zaradila nego Lone Survivor.
Hurt Locker je tek teško probavljiva pizdarija koja veliča američku kaubojštinu kao jedini način da se razriješe opasne situacije. Skidanje zaštitnog prsluka dok se deaktivira bomba, tjeranje pištoljem potencionalnog sumnjivca koja možda vozi pun automobil eksploziva... Dobar regrutacijski film, doduše. Dođi, budi frajer, radi što želiš, posljedica nema.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.