Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2005., 01:46   #81
Quote:
Afrofeet kaže:
pa zašto je to onda u wingchunu toliko bitno?? ili su to stvarno banalne stvari a vi trkeljate bezveze? bez uvrijede, samo laički pitam jer me zanima.
Gle, ,radi se o maloj distanci(distanca je na ispruženoj ruci) pa je tehnika full bitna.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 04:58   #82
Quote:
danaye kaže:
Pa s obzirom da je jedna naprijed a druga iza ,onda ,po ovome što si napisao druga ruka pridržava lakat prednje.
Ne bi išlo.
Samo su dlanovi u centralnoj pri osnovnom stavu.Zakreni prednju ruku i eto ti tan sao.Zakreni na drugu stranu i eto ti bong sao.
Upravo u tome i je osnovni princip wing chuna(minimalizam pokreta etc.)Osnove,Che.

Linija udarca se mjeri od ramena prema mjestu udarca.I ja cijelo vrijeme govorim o toj liniji.U wing chunu ,kad udaraš, lakat i šaka nisu u istoj liniji(s obzirom na liniju od ramena prema mjestu udarca).
Ali ako gledaš samo lakat i šaku- uvijek su u istoj liniji- kako god okreneš.Opet osnove.
Che razočarao si me.

Pak sao UVIJEK ima krajnju točku -ivica ramena.Opet osnove.

A koliko je točno ta bliska distanca prilikom krošea iza?
Che jesi se uopće ikad susreo s boksačem?
Ili si samo gledao sa strane?
Ne samo vidio već i probao(doduše samo u okvirima prijateljskog odmjeravanja).
No, prvo bi se trebali dogovoriti oko osnova pa ćemo onda prijeći na praktične primjere
Sve mi se čini da je ovo jedna dugotrajna rasprava..
sorry, ali ti baljezgaš i točno slažem se, to su osnove...a bez znanja istih nemam zbilja smisla dalje bilo što pisati...ne znam čime sam te razočarao, ali bez poznavanja osnova ne mogu ti ništa ovako objasniti s obzirom da si i uz neznanje tvrdoglav ako ti npr. govoriš o krajnjoj točki Pak sao---ivica ramena, o dlanovima u centralnoj liniji, o "neistoj" ravnini šake/lakta (što svatko,a ama baš svatko može i sam pogledati kada udari da su u istoj) itd..onda je to zaista jedan početnički stadij tj. nepoznavanje same suštine Wing chuna...moj ti je drugarski savjet: primi se treninga! uz malo prakse sve će ti se razjasniti...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 14:17   #83
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
sorry, ali ti baljezgaš i točno slažem se, to su osnove...a bez znanja istih nemam zbilja smisla dalje bilo što pisati...ne znam čime sam te razočarao, ali bez poznavanja osnova ne mogu ti ništa ovako objasniti s obzirom da si i uz neznanje tvrdoglav ako ti npr. govoriš o krajnjoj točki Pak sao---ivica ramena, o dlanovima u centralnoj liniji, o "neistoj" ravnini šake/lakta (što svatko,a ama baš svatko može i sam pogledati kada udari da su u istoj) itd..onda je to zaista jedan početnički stadij tj. nepoznavanje same suštine Wing chuna...moj ti je drugarski savjet: primi se treninga! uz malo prakse sve će ti se razjasniti...


Evo Pak Sao. Malo sam ga sjebo. Trebao bi ici dovoljno ljevo sve dok sila ide pored tebe. Lakat je dolje nize od razine dlana. jer u slucaju da dlan ne blokira, blokirat ce podlaktica.
To je samo jedan Pak ja bi rekao najosnovniji.
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 15:31   #84
Quote:
Vin Cuger kaže:


Evo Pak Sao. Malo sam ga sjebo. Trebao bi ici dovoljno ljevo sve dok sila ide pored tebe. Lakat je dolje nize od razine dlana. jer u slucaju da dlan ne blokira, blokirat ce podlaktica.
To je samo jedan Pak ja bi rekao najosnovniji.
to može proći kao jedna mogućnost..btw. pa ti si umjetnik
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 15:49   #85
vi wing-cunovci ste stvarno jadna ekipa...

dajte molim vas... zamislite si nekakvog velikog majstora kako ko kreten demonstrira nekakvu majmunsku katu (ili sto vec).

gledao sam na tv par sekundi i morao ugasiti. tip ima sve osobine nove zvijezde nightmare stagea/globalnog sijela!

zamislite; ucitelj- majmun!

prebacite se na boks, tkd, karate, judo, hrvanje, jj, kickbox i ostale efikasne borilacke vjestine koje NITKO normalan i razuman uopce ne dovodi u pitanje! i molim vas bez spiki "boks je za primitivce i kretene", jer tko je pravi sportas uvijek ce to i ostati, bez obzira na to sto trenira!

wing-cun nije sport! bas kao ni pilates ili step-dance!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:08   #86
Tocno. W.C nije sport vec borilacka vjestina koja svojom filozofijom i primjenom u borbi kao i sve druge ratnicke vjestine naveliko nadmasuje sve "moderne" borilacke sportove.
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:17   #87
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
to može proći kao jedna mogućnost..btw. pa ti si umjetnik


Ima jos pak sao koji je u formi, onaj kaj ide paralelno uz tijelo,
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:18   #88
naravno da nadmasuje sve moderne borilacke sporove, jer kada ti tip pocne glumiti majmuna u trenutku kada se treba potuci, tebi jednostavno iz sazaljenja dodje da se okrenes i otidjes!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:20   #89
Quote:
satter kaže:
Tocno. W.C nije sport vec borilacka vjestina koja svojom filozofijom i primjenom u borbi kao i sve druge ratnicke vjestine naveliko nadmasuje sve "moderne" borilacke sportove.
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:21   #90
Quote:
cemo kaže:
naravno da nadmasuje sve moderne borilacke sporove, jer kada ti tip pocne glumiti majmuna u trenutku kada se treba potuci, tebi jednostavno iz sazaljenja dodje da se okrenes i otidjes!
kaj si opet bio u zološkom vrtu? opet incident s majmunima? a joj
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:22   #91
znaci zelis mi reci da forma majmuna ne postoji???
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:22   #92
Quote:
Vin Cuger kaže:


Ima jos pak sao koji je u formi, onaj kaj ide paralelno uz tijelo,
da u formi..a ima ih još ali ne u SNT
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:22   #93
Quote:
cemo kaže:
naravno da nadmasuje sve moderne borilacke sporove, jer kada ti tip pocne glumiti majmuna u trenutku kada se treba potuci, tebi jednostavno iz sazaljenja dodje da se okrenes i otidjes!
Majmun najlakse prepozna drugog majmuna.
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:23   #94
Quote:
cemo kaže:
znaci zelis mi reci da forma majmuna ne postoji???
forma majmuna? od kud ti to? postoje samo majmuni (kao i u svakoj vještini) koji "treniraju" Wing Chun a ne postoji nikakva forma majmuna..o čem ti biješ?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:23   #95
Quote:
cemo kaže:
vi wing-cunovci ste stvarno jadna ekipa...

dajte molim vas... zamislite si nekakvog velikog majstora kako ko kreten demonstrira nekakvu majmunsku katu (ili sto vec).

gledao sam na tv par sekundi i morao ugasiti. tip ima sve osobine nove zvijezde nightmare stagea/globalnog sijela!

zamislite; ucitelj- majmun!

prebacite se na boks, tkd, karate, judo, hrvanje, jj, kickbox i ostale efikasne borilacke vjestine koje NITKO normalan i razuman uopce ne dovodi u pitanje! i molim vas bez spiki "boks je za primitivce i kretene", jer tko je pravi sportas uvijek ce to i ostati, bez obzira na to sto trenira!

wing-cun nije sport! bas kao ni pilates ili step-dance!
To si odi mami doma govori.

Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:24   #96
mislim da bi ubuduce svako postanje tema koje imaju veze sa wing-cunom trebalo smatrati spamom i takve korisnike bannati sa foruma!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:26   #97
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
forma majmuna? od kud ti to? postoje samo majmuni (kao i u svakoj vještini) koji "treniraju" Wing Chun a ne postoji nikakva forma majmuna..o čem ti biješ?
neke tehnike glumljenja pijanog covijeka, majmuna i jos nekih zivotinja! gledao sam dokumentarac!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:26   #98
Quote:
cemo kaže:
mislim da bi ubuduce svako postanje tema koje imaju veze sa wing-cunom trebalo smatrati spamom i takve korisnike bannati sa foruma!
to govoriš s gledišta majmuna ili?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:27   #99
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
da u formi..a ima ih još ali ne u SNT
Vidio nekoliko varijanta, al sa te dve se znam sluzit.
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 16:28   #100
Quote:
cemo kaže:
neke tehnike glumljenja pijanog covijeka, majmuna i jos nekih zivotinja! gledao sam dokumentarac!
to nije Wing Chun...čak i majmun zna razlikovati tj. skužiti ono što emisija prezentira..danas se dokumentarci rade tako jednostavno da ih mogu percipirati ljudi od 7 pa do 77..a neki čak govore da ih i majmuni mogu percipirati..pa gdje si ti onda?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.