Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 10:17   #1
smrt

evo,meni osma kuća počinje u lavu,a završava na prvih par stupnjeva vage.
,ars mi je u djevici na 26. stupnju u kvadratu sa neptunom i uranom iz 12.(strijelac).
u konjukciji je sa južnim čvorem u vagi.
vladar lava mi u 9oj-kvadart neptun i asc.
vladar djevice mi j u 9oj u škorpionu ,konj. pluton ,opozicija jupiter(ovan,3.)
sextil neptun i asc.
vladar vage-venera u vagi(9. opozicija jupiter,trigon mjesec u vodenjaku,sextil uran i saturn_12. i 11.).
ja bih trebala dakle umrijeti naglo ,valjda u prometu i dosta bii ljudi trebalo za to saznat.
smrt u inozemstvu...
kaj vi mislite?
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:45   #2
Ništa, smrt se ne može vidjeti u horoskopu.

Koliko ti je godina, 90-100, pa razmišljaš o smrti?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:29   #3
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
evo,meni osma kuća počinje u lavu,a završava na prvih par stupnjeva vage.
,ars mi je u djevici na 26. stupnju u kvadratu sa neptunom i uranom iz 12.(strijelac).
u konjukciji je sa južnim čvorem u vagi.
vladar lava mi u 9oj-kvadart neptun i asc.
vladar djevice mi j u 9oj u škorpionu ,konj. pluton ,opozicija jupiter(ovan,3.)
sextil neptun i asc.
vladar vage-venera u vagi(9. opozicija jupiter,trigon mjesec u vodenjaku,sextil uran i saturn_12. i 11.).
ja bih trebala dakle umrijeti naglo ,valjda u prometu i dosta bii ljudi trebalo za to saznat.
smrt u inozemstvu...
kaj vi mislite?
Osma kuća pored smrti predstavlja i: seks, nasljedstvo, pomoć drugih, novac supružnika, okultizam, operacije....
Smrt sama po sebi, da bi se o njoj uopće govorilo (što kao prvo nije astrološki etično), kao predmet tumačenja dolazi poslije procijene vitalnosti, zdravlja, bolesti, sklonosti ka nezgodama i nesrećama, itd. a što se gleda u ostatku karte.
Ono što je najvažnije jest to da astrologija nije isključiva nauka pomoću koje nostradamski astrolog objavljuje nečiju smrt, ili sl. već nauka koja pomaže pri rješavanju tekućih problema, ukazujući na potencijalne opasnosti koje su naznačene natalnom kartom, kako bi osobi pomogao eliminirati štetne životne obrasce koje mu ugrožavaju ljubav, posao, zdravlje, pa i sam život.
Čovjek se sastoji od Sunca (duh, svijest), Mjeseca (duša, sudbina) i asc (tijelo) prvenstveno, i on kroz svoj život prolazi i svjesnim (sunce) odabirom (merkur), i sudbinskim (mjesec) djelovanjem (mars), i zadatak mu je sve to lijepo u svom životu izbalansirati (venera).
Vidim otkuda dolazi ovo pitanje koje si postavila , od fatalističkog razmišljanja koje možeš zahvaliti konjukciji merkura (misli) sa plutonom (fatalizam), koji je vladar 8.polja smrti, a sve zbog neznanja (opozicija jupiter) jer se zaljećeš (ovan) sa zaključcima (3.kuća).
Fala bogu na Neptunovom sekstilu, a kako je Neptun relaksacija, opusti se malo, i nemoj mučiti glavu ovako teškim zaključcima.
Aspekt po aspekt...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:06   #4
jao!
volim razmišljat o smrti-zašto bi to bilo fatalistički?
jako dobro poznam sve komponente horoskopa od mjeseca pa do plutona,od 1. kuće do zadnje.
nisam očekivala ovakvu konzervativnu reakciju.
smrt je samo promjena formi i energija.
i da može se predvidjet u karti-tko kaže da ne!?
ako može poželjan partner,može i smrt.
možda ne točan datum,ali način da!
pogledajte kartu merlinke,kurta ,diane!
svi imaju 8. označenu uranom,plutonom ili neptunom ,a često je i sam mars tam.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 09:58   #5
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
jao!
volim razmišljat o smrti-zašto bi to bilo fatalistički?
jako dobro poznam sve komponente horoskopa od mjeseca pa do plutona,od 1. kuće do zadnje.
nisam očekivala ovakvu konzervativnu reakciju.
Misliš saturnovsku?

Filozofiranje o smrti je zgodna stvar za raspravu na forumu ili sa frendovima na kavici ali kad ti je život direktno ugrožen onda ti sva filozofiranja padaju u vodu i radiš ono što moraš da bi preživio.

Quote:
pogledajte kartu merlinke,kurta ,diane!
svi imaju 8. označenu uranom,plutonom ili neptunom ,a često je i sam mars tam.
Čisto sumnjam da ću ja tako završiti bez obzira na moju 8. kuću.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:42   #6
Meni je uran u škorpionu u osmoj kući.
Vladar osmog polja - pluton u vagi i sedmom polju.
Koji još podaci trebaju da bi se mogla "vidjeti" smrt (način ako ne i životna dob)?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:31   #7
Bome po ovome što sam pročital ameni se moaj natalna niti mrvicu ne sviđa(a istina je da se čitav život bojim smrti, smrti u mladosti i smrti meni dragih ljudi) u 8 su mi i neptun i uran, vladar saturn je u 9 u jarcu. Neptun je u sekstilu sa plutonom(škorpion) iz 6(vaga)...nekako mi ne miriši dobro
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 11:40   #8
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
jao!
volim razmišljat o smrti-zašto bi to bilo fatalistički?
Ovim si baš lijepo opisala konjukciju Merkur/Pluton.
Quote:
jako dobro poznam sve komponente horoskopa od mjeseca pa do plutona,od 1. kuće do zadnje.
nisam očekivala ovakvu konzervativnu reakciju.
Ovo je zaista zanimljiva tema, konzervativna reakcija je vjerojatno zbog površnog pristupa zahtjevnoj tematici. Osim što je simbolika 8. polja ogromna, vrlo je fatalistički promatrati nju kao pokazatelja smrti.
Quote:
smrt je samo promjena formi i energija.
A za većinu ljudi ... traumatičan događaj.

Bila sam ovo ljeto na jednoj sahrani i po tko zna koji put vidim na grobu nadgrobni spomenik s isklesanim datumima rođenja jedne porodice. Nema veze što nisu svi umrli, glavno da su naručili ploču i uklesali prve dvije znamenke smrti. Kao…..garant neće živjeti tisuću godina.

Ima zgodna knjigica Spears Stanleya na tu temu s jednom izrekom: "Death is a grave mistake" (smrt je grobna pogreška, grave-grob, ali i težak).


U astrologiji postoji nešto što se naziva aspektom slobodne volje, a vidi se kroz odnos Merkur/Uran (Uran kao viša oktava Merkura). Fizičko tijelo je čovjekova najgušća forma, a o stupnju svijesti tj. koliko dozvoljava da "misli" cijelim tijelom, a ne samo "mozgom" ovisi i njegova smrtnost. Ali osim što je misao vrlo kreativna, čovjek u velikoj mjeri kreira svoju sudbinu, bio toga svjestan ili ne.

Osmo polje u natalnoj karti predstavlja i strahove, a položaj vladara 8. polja pokazuje kamo su usmjereni ti strahovi. Planete nosioci nesvjesnog dijela čovjeka (smrti) su Mars, Saturn i Pluton. Veliki broj ljudi (da ih pitaš) zna otprilike u kojoj dobi će umrijeti i bez natalne karte. A to nije zdravo. Zdravije bi za naš um, tijelo i duh bilo razmišljati o besmrtnosti.

Osim toga svi ženski časopisi bez obzira na prodaju i reklamiranje sredstava za pomlađivanje, uvijek najprije kažu…volite svoje tijelo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 16:38   #9
Meni su 8 i 9 kuća prazneeee.
Ne bojim se smrti. Svi jednom moramo umrijeti. Kada i kako.... kako bude će bit.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 16:41   #10
na jednom drugom forumu je bila tema kuća i smrti...

"Sunce ili Mjesec u konjunkciji sa Marsom u 1.,6.,8. ili 10. kuci govore o iznenadnoj nasilnoj smrti.
Mjesec u 8.kuci znak je smrti na javnom mjestu"

ne piše mi se dobro
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:26   #11
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ništa, smrt se ne može vidjeti u horoskopu.

Koliko ti je godina, 90-100, pa razmišljaš o smrti?


Istina.

Zašto? Zato što je riječ o osobnom doživljaju koji, kao takav, ne mora biti nužno negativan (kao i ostali osobni doživljaji). Iskustvo pokazuje da su u vrijeme smrti kod nekih osoba "u igri" najljepši mogući aspekti. Ili sasvim neutralni. Ili loši. Whatever
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:28   #12
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post


Istina.

Zašto? Zato što je riječ o osobnom doživljaju koji, kao takav, ne mora biti nužno negativan (kao i ostali osobni doživljaji). Iskustvo pokazuje da su u vrijeme smrti kod nekih osoba "u igri" najljepši mogući aspekti. Ili sasvim neutralni. Ili loši. Whatever
Slažem se s ovim u potpunosti... mada ukoliko se ima uvid u cjelokupni dosadašnji život osobe u smislu da su poznate reakcije osobe u nekim određenim vremenskim periodima , moguće je u stanovitom broju slučajeva i to odrediti, međutim određivanje trenutka smrti svakako nije bit astrologije niti je bitno za astrologiju jer se astrologija prije svega bavi životom...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 02:27   #13
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim u potpunosti... mada ukoliko se ima uvid u cjelokupni dosadašnji život osobe u smislu da su poznate reakcije osobe u nekim određenim vremenskim periodima , moguće je u stanovitom broju slučajeva i to odrediti, međutim određivanje trenutka smrti svakako nije bit astrologije niti je bitno za astrologiju jer se astrologija prije svega bavi životom...
to je istina, ali bolje je znati ako nekaj upućuje na to, pa da malo pripazimo..

ja sam tužna nakon Tošine nesreće i palo mi je na pamet da li se to moglo kako vidjeti u natalnoj karti....

ako se gleda 8 kuća, ja u njoj imam uran, u znaku strijelca
ako se gleda 12 kuća imam sunce, veneru i mrvicu merkura koji je tek ušao (prva crtica 12 kuće) u znaku: bika, ovna i ribe...(12 kuća mi je ogromna )

a zabrinjava me kaj mi dragi ima
8 kuća- prazna u znaku blizanca i raka
12 kuća- mars i pluton u znaku vage i škorpije

tko mi može to protumačiti
__________________
kako si zamisliš, tako će ti i biti....
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:32   #14
i meni je žao zbog toše.
iako slušam apsolutno drukčiju vrstu glazbe(goth,metal),činio se kao simpa dečko.
no sve je s razlogom.
neznam kad je rođen ,znam da je poginuo jučer u 6 ujutrro.
možda bi se i dalo vidjeti zašto se to desilo.-
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:20   #15
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
i meni je žao zbog toše.
iako slušam apsolutno drukčiju vrstu glazbe(goth,metal),činio se kao simpa dečko.
no sve je s razlogom.
neznam kad je rođen ,znam da je poginuo jučer u 6 ujutrro.
možda bi se i dalo vidjeti zašto se to desilo.-

moje nagađanje je da je riječ o retrogradnom(povratni hod) Merkuru(putovanja!) koji je upravo u Škorpionu...
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:48   #16
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
moje nagađanje je da je riječ o retrogradnom(povratni hod) Merkuru(putovanja!) koji je upravo u Škorpionu...
dakle moglo bi se nekaj vidjeti?

a kaj kod mene i dragog to predstavlja?

ako se gleda 8 kuća, ja u njoj imam uran, u znaku strijelca
ako se gleda 12 kuća imam sunce, veneru i mrvicu merkura koji je tek ušao (prva crtica 12 kuće) u znaku: bika, ovna i ribe...(12 kuća mi je ogromna )

a zabrinjava me kaj mi dragi ima
8 kuća- prazna u znaku blizanca i raka
12 kuća- mars i pluton u znaku vage i škorpije
__________________
kako si zamisliš, tako će ti i biti....
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:01   #17
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
evo,meni osma kuća počinje u lavu,a završava na prvih par stupnjeva vage.
,ars mi je u djevici na 26. stupnju u kvadratu sa neptunom i uranom iz 12.(strijelac).
u konjukciji je sa južnim čvorem u vagi.
vladar lava mi u 9oj-kvadart neptun i asc.
vladar djevice mi j u 9oj u škorpionu ,konj. pluton ,opozicija jupiter(ovan,3.)
sextil neptun i asc.
vladar vage-venera u vagi(9. opozicija jupiter,trigon mjesec u vodenjaku,sextil uran i saturn_12. i 11.).
ja bih trebala dakle umrijeti naglo ,valjda u prometu i dosta bii ljudi trebalo za to saznat.
smrt u inozemstvu...
kaj vi mislite?
Evo ne znam zašto te to zanima,zar ne bi bilo strašno saznati da je to npr.noćas u 1.50 tako da ti padne slika iznad kreveta na glavu?
Osobno sam luda od pomisli na smrt, i ponekad me uhvati prava panika tako da ne mogu disati(mislim da sam za liječenje).Mene više zanima kako živjeti , a da se čim manje razmišlja o smrti!
__________________
Virtuella
virtuella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:01   #18
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
dakle moglo bi se nekaj vidjeti?

a kaj kod mene i dragog to predstavlja?

ako se gleda 8 kuća, ja u njoj imam uran, u znaku strijelca
ako se gleda 12 kuća imam sunce, veneru i mrvicu merkura koji je tek ušao (prva crtica 12 kuće) u znaku: bika, ovna i ribe...(12 kuća mi je ogromna )

a zabrinjava me kaj mi dragi ima
8 kuća- prazna u znaku blizanca i raka
12 kuća- mars i pluton u znaku vage i škorpije

ja sam govorila o aspektiranom Merkuru trenutno, općenito..svima nama... nemam pojma kako mu je aspektiran u natalnoj.


I ne, nemože se vidjet sa sigurnošću trenutak smrti!!!
i općenito smatram neodgovornima astrologe koje za sebe tvrde da mogu, a i za određenu kvotu novaca će ti i reći... Netočno, naravno.


Aspekti su energija...Kakvu en. šaljemo takvu en. primamo.. to nisu nikakva predviđanja.
nemoj razmišljat o smrti, već o životu.. jer tanka je granica.
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:48   #19
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
ja sam govorila o aspektiranom Merkuru trenutno, općenito..svima nama... nemam pojma kako mu je aspektiran u natalnoj.


I ne, nemože se vidjet sa sigurnošću trenutak smrti!!!
i općenito smatram neodgovornima astrologe koje za sebe tvrde da mogu, a i za određenu kvotu novaca će ti i reći... Netočno, naravno.


Aspekti su energija...Kakvu en. šaljemo takvu en. primamo.. to nisu nikakva predviđanja.
nemoj razmišljat o smrti, već o životu.. jer tanka je granica.
da slažem se s tobom, ali ja nisam pitala kad ću i kako ću umrijeti...
mene zanimaju planete u kojoj kući i kaj znače, jer ako mi nisu naklonjene i predstavljaju iznenadnu smrt ili nekaj slično, da se pripazim ili partner kužiš?
__________________
kako si zamisliš, tako će ti i biti....
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 23:27   #20
I meni je jako zao Tose.Bas me znaima njegova Natalna tj. 8 kuća.Citala sam da obicno ljudi koji poginu u saobracajkama imaju Mars u 1 kuci (Grace Kelly).

Meni je Mars smjesten u 8 kuci Riba? Jel to znaci iznenadnu smrt?A bolje iznenada nego umirat godinama....
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.