Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2006., 18:55   #41
Quote:
M0ssad kaže:
Cinjenica da se u Srbiji streljalo 100 Srba za jednog ubijenog Nemca dok u Hrvatskoj toga nije bilo, jasno govori o vasem "antifasistickom" pokretu.
Ja bih rekao da to govori više o razvijenome sustavu vrijednosti kod Njemaca.. Banditen Belgrad, jel se tako zvao neki vaš klub?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 18:59   #42
Quote:
M0ssad kaže:
Cinjenica da se u Srbiji streljalo 100 Srba za jednog ubijenog Nemca dok u Hrvatskoj toga nije bilo, jasno govori o vasem "antifasistickom" pokretu.
Što i dalje ne mijenja neke činjenice:

1.) Hrvati su PRVI u Europi pružili oružani otpor fašistima i nacistima.
2.) Hrvati su bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu na tlu bivše Jugoslavije i apsolutno i proporcionalno.
3.) Hrvati su i apsolutno i proporcionalno podnijeli najveću žrtvu od svih naroda u 2. svj. ratu.



E sad...

Kad znamo te činjenice i ako u to uvrstimo tvrdnju da je na jednog ubijenog Švabu ubijano po 100 Srbalja - onda možemo shvatiti koliko malo Švada je Srblje pobilo u 2. svj. ratu da unatoč toj okolnosti nisu ostvarili veći učinak.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:06   #43
Quote:
M0ssad kaže:
Otpor u kom obliku? Docek cvecem u Zagrebu?
Sisački odred 22. lipnja 1941.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:13   #44
Mislim da su Žerjavićevo i Kočevićevo jedini demografski znanstevni radovi koji su se bavili tom problematikom i oboje su dobili slična rješenja, 70 000 Kočević i 83 000 Žerjavić, od toga oko 50 000 Srba, a službeni pojedinačni popis navodno broji 50 002 žrtve. Ako netko zna dobro Engleski i ima vremena http://www.hic.hr/books/manipulations/ - napominjem, ovo je znanstveni rad gdje je svaka informacija obrazložena i pokrjepljena.
tomy108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:19   #45
Quote:
tomy108 kaže:
Mislim da su Žerjavićevo i Kočevićevo jedini demografski znanstevni radovi koji su se bavili tom problematikom i oboje su dobili slična rješenja, 70 000 Kočević i 83 000 Žerjavić, od toga oko 50 000 Srba, a službeni pojedinačni popis navodno broji 50 002 žrtve. Ako netko zna dobro Engleski i ima vremena http://www.hic.hr/books/manipulations/ - napominjem, ovo je znanstveni rad gdje je svaka informacija obrazložena i pokrjepljena.
Aaaa.. Ne!

U Jasenovcu je popisano 49.874 žrtve, a brojevi o kojima ti pričaš odnose se na UKUPNE žrtve u logorima u HR.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:23   #46
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Aaaa.. Ne!

U Jasenovcu je popisano 49.874 žrtve, a brojevi o kojima ti pričaš odnose se na UKUPNE žrtve u logorima u HR.
Prilikom prijevoda na srpski dodaje se 0 naravno...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:32   #47
Quote:
tomy108 kaže:
Mislim da su Žerjavićevo i Kočevićevo jedini demografski znanstevni radovi koji su se bavili tom problematikom i oboje su dobili slična rješenja, 70 000 Kočević i 83 000 Žerjavić, od toga oko 50 000 Srba, a službeni pojedinačni popis navodno broji 50 002 žrtve. Ako netko zna dobro Engleski i ima vremena http://www.hic.hr/books/manipulations/ - napominjem, ovo je znanstveni rad gdje je svaka informacija obrazložena i pokrjepljena.
Kakvi znanstveni radovi? Pisali su po narudžbi svojih gazda. Žerjavić je bio komunist, a Kočović četnik. Zar bi takvima trebalo vjerovati?
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 20:13   #48
Quote:
Belicvet kaže:
Ajde samo napred nije vam nikad kasno, pa posle opet: agresija itd.....
O čemu ti???????????

Lupetaš ka i obično.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:06   #49
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Što i dalje ne mijenja neke činjenice:

1.) Hrvati su PRVI u Europi pružili oružani otpor fašistima i nacistima.
2.) Hrvati su bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu na tlu bivše Jugoslavije i apsolutno i proporcionalno.
3.) Hrvati su i apsolutno i proporcionalno podnijeli najveću žrtvu od svih naroda u 2. svj. ratu.







Je li možda i NDH bila Prva partizanska država u Evropi?

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.
Crni Rudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:22   #50
Quote:
Crni Rudar kaže:






Je li možda i NDH bila Prva partizanska država u Evropi?

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.
Nemoj da te čudi Jalnuševo revidiranje WWII. To se dešava kod njega stalno.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:26   #51
Quote:
Joe Tortura kaže:
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.
nemaju srbi pametnija posla nego se bavit piskaranjem....

i kad mi onda dođe onaj seljačič rsbl i kaže "mi smo ekonomsmi razvijeniji entitet"

kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom...
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:54   #52
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom...
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva i tako to...
rsbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 02:17   #53
Quote:
Crni Rudar kaže:






Je li možda i NDH bila Prva partizanska država u Evropi?

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.
Je malo konfuzno, kod vas je to puno bolje rijeseno.
Jednostavno ste cetnike proglasili antifasistima!!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 02:19   #54
Da ne zaboravimo da je preko 1500 žrtava u Jasenovcu bilo Bošnjaka. Među njima je bilo i Izetbegovića, Ferhatovića, Hadžifejzovića,...

A ti rsbl pričaš gluposti. Kakva srpska istorija i kako njome da se bavite kad se samo ucrnjačite svaki put? Uvijek vas je neko "proganjao, ubijao, uništavao, islamizirao, ustaše vas tamanile", gubili sve ratove, smijao vam se celi svet,...

Valja i ovo pročitati:
http://www.bhdani.com/arhiva/80/tekst180.htm
100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 09:44   #55
Quote:
rsbl kaže:
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva i tako to...
Kako nemaju Muslimani povijest? Prema nekim znanstvenim istraživanjima koje je vodio hrvatski znanstvenik, današnji ministar Primorac ispada da 55% Muslimana u BIH ima neki gen koji je star više tisuća godina, a time se zapravo misli da 55% današnih Muslimana u BIH ima gen koji je zapravo "starosjedilački" na prostoru BIH. Prema tom istraživanju oko 72% bosanskih Hrvata ima taj "starosjedilački" gen i oko 35% bosanskih Srba ima taj gen. Hrvati iz RH imaju zastupljen taj gen s oko 20-ak %. Ispada po tome da bosanski Hrvati nisu isti po genima kao Hrvati iz RH, odnosno da je dio Hrvata(20%) iz RH porijeklom iz BIH. Po tome ispada da su Muslimani u BIH zapravo nastali od bos. Hrvata, "pravih Hrvata iz RH" i djelom od turaka ili neznam već kojeg naroda koji je se useljavao u BIH prije 400-500 godina kada BIH okupirana od Turaka. Srbi su u BIH najviše živjeli u istočnoj hercegovini, do prije 300-400 godina, (tamo Srbi žive već preko 1 000 godina)kada su se počeli naseljavati po cijeloj današnjoj BIH. U turskom carstvu su bile priznate vjere Islam i Pravoslavlje, u turskom carstvu katolička crkva je bila progonjena i nepriznata. Hrvati su se od 15 st. iseljevali iz okupirane BIH i Hrvatske, a na tim područjiima su se useljavali pravoslavni Vlasi, današnji Srbi i Srbi iz Srbije. Pogledaj neke karte stanovništva na području RH i BIH, iz toga se vidi kako su Srbi naseljeni ako BIH i RH gledamo kao jedan prostor u sredini tog prostora, znaći useljeni su u prostor na kojemu ih do prije 500 godina nije bilo.


Etničke karte ex- YU 1971-1981


ex-YU 1971.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:S...laviaetno3.jpg


ex-YU 1981.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:S...laviaetno2.jpg
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 10:11   #56
Quote:
100% kaže:
Da ne zaboravimo da je preko 1500 žrtava u Jasenovcu bilo Bošnjaka. Među njima je bilo i Izetbegovića, Ferhatovića, Hadžifejzovića,...

A ti rsbl pričaš gluposti. Kakva srpska istorija i kako njome da se bavite kad se samo ucrnjačite svaki put? Uvijek vas je neko "proganjao, ubijao, uništavao, islamizirao, ustaše vas tamanile", gubili sve ratove, smijao vam se celi svet,...

Valja i ovo pročitati:
http://www.bhdani.com/arhiva/80/tekst180.htm
Tko stoji iza tih novina? Koja stranka u BIH. Ovo je čisti primjer kako bi taj novinar koji je intervjuirao ovog istraživača htio da se i dalje laže o broju stradalih i da se Hrvati i dalje prikazuju kao genocidni. Još kaže zar nebi Bošnjacima koristilo kada se nebi znala prava istina odnosno kada bi se objavile prave brojke od oko 60 000 a ne od 700 000 i više što se 45 godina nametalo hrvatima kao istina.

-DANI: Oprostite, zar objavljivanje ove knjige koja radikalno smanjuje broj jasenovackih zrtava, pa tako i Jevreja, ide u prilog ovih lijepih rijeci koje ste kazali?

Izgleda da bi trebalo i dalje govoriti o 30 000 židova a ne o 9 000.
A vidite i sami kako napadaju svi Tuđmana. A čovjek je rekao da je broj oko 70 000, ćak je i dodao 10 000 više. A svi ga napadaju da je "fašist i da je umanjivao broj žrtava".(a bio je antifašist i partizan u 2. sv. ratu) A što bi trebalo reći o onima koji su 45 godina govorili 700 000 a koji i danas govore o 100 000? Koji je to zloćin . Lopovluk, to je teški zloćin, te laži.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 10:59   #57
Ovaj popis je nevjerojatni falsifikat, evo tek sada sam išao upisati imena nekih mojih rođaka koji su poginuli u partizanima. Tamo piše da je jedan rođak moje bake žrtva jasenovca, a njega su streljali njemci 1944. Piše iz kojeg je mjesta i godina rođenja to je točno, ali da je ubijen tamo nije istina.

Pogledajte samo malo koliko žrtava s prezimenom Horvat npr. ima. Ispisalo ih je 533. Na popisu je svaki drugi Hrvat, a logor je bio genocid nad srbima.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:13   #58
Genocid se i dan danas nad Srbima provodi.
Srecom, bez ljudskih zrtava.


LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:21   #59
Quote:
rsbl kaže:
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva i tako to...
Koju to historiju vi imate majke ti ? Vecina auta u drzavi vam je starija od same drzave...

Nije se nazadno baviti historijom, ali ciniti to na nacin na koji to rade srpski politicari ne samo da je nazadno, vec podsjeca na Leteci cirkus Monty Pythona...

Ko o cemu, kurva o postenju, ko o cemu Srbin o historiji - vazda tako bilo...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 21:01   #60
Quote:
Crni Rudar kaže:






Je li možda i NDH bila Prva partizanska država u Evropi?

- Kad se povede tema u Ustašama, svi sa ponosom ističu da im je neki deda ili bliži rod bio u Ustašama.
- Kad se povede tema o 2WW, onda kažu "da nije bilo Hrvata ovo bi sada bila Hitlerova Evropa".
- Kad se povede tema o Jasenovcu, svi tamo nalaze neke svoje rođake koje su u stvari ubili partizani. Mada mi nije jasno ako ste bili "najzastupljeniji u partizanima i podneli najveću žrtvu od svih naroda u Evropi", kako to da svi ovde imaju rođake koje su baš ti partizani ubili.
- Kad se povede tema o Srbima, svako ima nekog rođaka koga su Srbi mučili, ubili ili proterali.
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Što i dalje ne mijenja neke činjenice:

1.) Hrvati su PRVI u Europi pružili oružani otpor fašistima i nacistima.
2.) Hrvati su bili najzastupljeniji u antifašističkom pokretu na tlu bivše Jugoslavije i apsolutno i proporcionalno.
3.) Hrvati su i apsolutno i proporcionalno podnijeli najveću žrtvu od svih naroda u 2. svj. ratu.
Što ovdje nije točno?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.