Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 10:50   #21
Quote:
davoriy kaže: Pogledaj post
Hvala na savijetu,probati ću danas dali se ploča vrti.
A onda svakako provjeriti opet kod Tokića cijenu.
Malo mi je čudno kada sam došao u navedeni servis,da nije provjerio koliko plina imam nego ga je ispustio u šaht pa uključio aparat i ponovo napunio sistem (250kn bez računa)
Kaže majstor upali auto i klimu,kada sa to napravio i uoćio da se klima nije uključila majstor je bez nekih drugih provjera (npr zavrjeti ploču,provjeriti špulu) kao iz topa ispalio za tebe sinko još 700kn na ovih 250kn.
Naravno malo sam u teškoj novčanoj situaciji pa rekao zatvori haubu.
Zato mi je svaki svijet dobrodošao.
bacio si 250 kn, to nije nikakav majstor, prije svakog posla na klimi prvo se provjere tlakovi u sistemu, tako bi za 5 min vidio da tlaka ima ali da komp ne uključuje, kod tih kompresora je najčešće špula ali svakako je trebao provjerit dal špula dobija struju, a to je još par minuta posla.

jednom je u njemačkoj neki automagazin išao testirati servise za klimu.
išli su sa ispravnom klimom, samo su osigurač izvadili i stavili pregoreni, i u nekoliko servisa su im izvlačili plin i ponovo punili, naplatili posao a niko nije pogledao osigurač, svaki put su platili i otišli sa klimom koja ne radi.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:01   #22
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
bacio si 250 kn, to nije nikakav majstor, prije svakog posla na klimi prvo se provjere tlakovi u sistemu, tako bi za 5 min vidio da tlaka ima ali da komp ne uključuje, kod tih kompresora je najčešće špula ali svakako je trebao provjerit dal špula dobija struju, a to je još par minuta posla.

jednom je u njemačkoj neki automagazin išao testirati servise za klimu.
išli su sa ispravnom klimom, samo su osigurač izvadili i stavili pregoreni, i u nekoliko servisa su im izvlačili plin i ponovo punili, naplatili posao a niko nije pogledao osigurač, svaki put su platili i otišli sa klimom koja ne radi.
To sam i ja sada skužio da me je uzeo za tih 250kn.
Da je pravi majstor išao bi nekakvim redosljedom da ustanovi kvar,a ne plin i ulje u saht pa uzme 250kn i ono daj još 700kn da složim do kraja.
Čovjek oćito ući dok je živ.
Auto ima 64000km prije 7000 mijenjao sve remenje,vodenu pumpu jer je na tome motoru ta zamjena na 60000 ili 4g.
Bio sam kod Hrastinskog u Baštijanovoj i traži me 500kn za kompletan posao
1g garancije (bez računa)
U tokići imaju špulu i košta 290kn ali Hratinski veli da je sigurno kineska i da je on nebi stavio sa preporukom.
davoriy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:00   #23
Quote:
davoriy kaže: Pogledaj post
To sam i ja sada skužio da me je uzeo za tih 250kn.
Da je pravi majstor išao bi nekakvim redosljedom da ustanovi kvar,a ne plin i ulje u saht pa uzme 250kn i ono daj još 700kn da složim do kraja.
Čovjek oćito ući dok je živ.
Auto ima 64000km prije 7000 mijenjao sve remenje,vodenu pumpu jer je na tome motoru ta zamjena na 60000 ili 4g.
Bio sam kod Hrastinskog u Baštijanovoj i traži me 500kn za kompletan posao
1g garancije (bez računa)
U tokići imaju špulu i košta 290kn ali Hratinski veli da je sigurno kineska i da je on nebi stavio sa preporukom.
hrastinski je dugo već u tom poslu trebao bi to odradit pošteno.
i 500 kn je puno obzirom na obim posla, ali tu se mora platiti znanje bolje onda njemu platit toliko nego da se neko drugi uči na tvom autu. a poslije ako bude drugih problema, lakše ćeš kod njega dobit savjet i poštenu cijenu jer si već kod njega nešto radio na čemu je on zaradio.
možeš još pitat za cijenu u adamovcu firma je frigo alati
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 06:28   #24
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
hrastinski je dugo već u tom poslu trebao bi to odradit pošteno.
i 500 kn je puno obzirom na obim posla, ali tu se mora platiti znanje bolje onda njemu platit toliko nego da se neko drugi uči na tvom autu. a poslije ako bude drugih problema, lakše ćeš kod njega dobit savjet i poštenu cijenu jer si već kod njega nešto radio na čemu je on zaradio.
možeš još pitat za cijenu u adamovcu firma je frigo alati
Znanje se je od uvijek plačalo,samo da se odradi pošteno posao pa čovjeku i nije žao što je platio.
Kod nas u zadnje vrijeme se samo gleda da se nekoga zavalja a malo tko odradi posao kako spada za ok cijenu. Eto ja dokaz sa ovim specijalcem na Bolničkoj cesti.
Uzeo mi 250kn dok nisam stigao reći niti što me mući.
Zovem ujutro ove u Frigo alate.
Hvala ti.
davoriy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 06:27   #25
Zvao Frigo alati cijena oko 1300kn
Ostavio jučer auto kod Hrastinskog da to složi, i naravno skuplje izašlo od dogovora.
Rekao je da je mijenjao i ležaj (cijena 150kn)tj da je radi ležaja otišla špula.
Cijena prava sitnica 800kn (bez računa) a dogovoreno 500kn.
Nakon maloga razgovora da se tako nismo dogovorili tj da nemam toliko novaca,spustio je na 700kn.
Klima radi ljeto je pred vratima i nadam se da više neću imati sa time problema.
Hvala svima na pomoći.
davoriy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:29   #26
Quote:
davoriy kaže: Pogledaj post
Zvao Frigo alati cijena oko 1300kn
Ostavio jučer auto kod Hrastinskog da to složi, i naravno skuplje izašlo od dogovora.
Rekao je da je mijenjao i ležaj (cijena 150kn)tj da je radi ležaja otišla špula.
Cijena prava sitnica 800kn (bez računa) a dogovoreno 500kn.
Nakon maloga razgovora da se tako nismo dogovorili tj da nemam toliko novaca,spustio je na 700kn.
Klima radi ljeto je pred vratima i nadam se da više neću imati sa time problema.
Hvala svima na pomoći.
al izmišljaju cijene

pitanje je i dali je promijenio ležaj, inače taj ležaj traje dugo, a kad ode čuješ ga kad počne zvonit, i ako voziš tako mjesecima a da ležaj ronda onda može napravit sranje. da je bio otišao čuo bi svakakve zvukove, jer on se vrti i kad ne radi klima, uvijek se vrti. i druga stvar trebao je nazvati i reć "nevalja ležaj"
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:31   #27
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
al izmišljaju cijene

pitanje je i dali je promijenio ležaj, inače taj ležaj traje dugo, a kad ode čuješ ga kad počne zvonit, i ako voziš tako mjesecima a da ležaj ronda onda može napravit sranje. da je bio otišao čuo bi svakakve zvukove, jer on se vrti i kad ne radi klima, uvijek se vrti. i druga stvar trebao je nazvati i reć "nevalja ležaj"
Nije se čulo nikakvo roštanje.
Motor je stvarno tih.
Ma kao što sam i napisao se samo da te netko zavalja i uzme ti pare.
I ja sam mu rekao što nije zvao....ali nisam dobio odgovor,
Napisao mi je na radnom nalogu recikliranje 100kn?čega?
plin je bio unutra i nije ga mijenjao....
Ako je mislio na ležaj i špulu mogao je to kod mene u autu ostaviti da ja odnesem na glomazni otpad
davoriy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:21   #28
Quote:
davoriy kaže: Pogledaj post
Nije se čulo nikakvo roštanje.
Motor je stvarno tih.
Ma kao što sam i napisao se samo da te netko zavalja i uzme ti pare.
I ja sam mu rekao što nije zvao....ali nisam dobio odgovor,
Napisao mi je na radnom nalogu recikliranje 100kn?čega?
plin je bio unutra i nije ga mijenjao....
Ako je mislio na ležaj i špulu mogao je to kod mene u autu ostaviti da ja odnesem na glomazni otpad
recikliranje se odnosi na plin, izvukao ga je iz sistema kad je skidao kompresor, pa poslije vratio nazad, špula je ostala ista samo je popravljena, vjerujem da je i ležaj osto ist jer oni izdrže preko 200.000km, tak da kad ti stvarno ode ležaj ispašće da ti je njegov trajo duže od originala. ležaj kad počne zvonit možeš još mjesecima vozit tako i preći 10-20tkm i više dok se skroz ne raspane. pošten majstor ti pokaže stari dio da se sam uvjeriš kakav je bio. ovako mu nećeš više nikad doći a ni masa ljudi koje ti poznaješ, i masa ljudi koja ovo čita.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 12:40   #29
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
recikliranje se odnosi na plin, izvukao ga je iz sistema kad je skidao kompresor, pa poslije vratio nazad, špula je ostala ista samo je popravljena, vjerujem da je i ležaj osto ist jer oni izdrže preko 200.000km, tak da kad ti stvarno ode ležaj ispašće da ti je njegov trajo duže od originala. ležaj kad počne zvonit možeš još mjesecima vozit tako i preći 10-20tkm i više dok se skroz ne raspane. pošten majstor ti pokaže stari dio da se sam uvjeriš kakav je bio. ovako mu nećeš više nikad doći a ni masa ljudi koje ti poznaješ, i masa ljudi koja ovo čita.

Slažem se da ležaj ronda kad ode i to se jako dobro može čuti. Ali da se može još mjesecima voziti, ili 10-20tkm, nebih se baš složio.

Prije koju godinu vozio sam mazdu 6 od susjeda. Ležaj je rondao i čuo se.
"Sused - odi provjeri to u servis" - "Samo vozi".

Rezultat nakon dva dana - zaštekao ležaj - sjebo kompresor - pukao stazni remen.

Polovni kompresor je tad platio oko 1700kn mislim + remen + mehaničara.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:31   #30
Quote:
Vieri kaže: Pogledaj post
Slažem se da ležaj ronda kad ode i to se jako dobro može čuti. Ali da se može još mjesecima voziti, ili 10-20tkm, nebih se baš složio.

Prije koju godinu vozio sam mazdu 6 od susjeda. Ležaj je rondao i čuo se.
"Sused - odi provjeri to u servis" - "Samo vozi".

Rezultat nakon dva dana - zaštekao ležaj - sjebo kompresor - pukao stazni remen.

Polovni kompresor je tad platio oko 1700kn mislim + remen + mehaničara.
ne kažem da treba voziti tako, nego da je nemoguće da se raspane a da se nije čuo prije, i sused je to sigurno vozio tako mjesecima, i sigurno auto ima preko 200.000km, i ti si to primjetio odmah a čak nije tvoj auto.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 18:00   #31
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
recikliranje se odnosi na plin, izvukao ga je iz sistema kad je skidao kompresor, pa poslije vratio nazad, špula je ostala ista samo je popravljena, vjerujem da je i ležaj osto ist jer oni izdrže preko 200.000km, tak da kad ti stvarno ode ležaj ispašće da ti je njegov trajo duže od originala. ležaj kad počne zvonit možeš još mjesecima vozit tako i preći 10-20tkm i više dok se skroz ne raspane. pošten majstor ti pokaže stari dio da se sam uvjeriš kakav je bio. ovako mu nećeš više nikad doći a ni masa ljudi koje ti poznaješ, i masa ljudi koja ovo čita.
a imaju dobru tarifu za reckliranje 100kn bez pdv
Ma tko zna kaj je on složio i kako......
Za sada u ovih dva dana radi sve ok
Rekao da po nalogu od rada imam 1g garancije
davoriy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:03   #32
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
ne kažem da treba voziti tako, nego da je nemoguće da se raspane a da se nije čuo prije, i sused je to sigurno vozio tako mjesecima, i sigurno auto ima preko 200.000km, i ti si to primjetio odmah a čak nije tvoj auto.
Tada je auto imao oko 150kkm, ako me sjećanje dobro služi. Koliko se dugo tako vozio, e to neznam.
Ali da se čulo, i to fino se čulo rondanje.
Na leru si imao osjećao skoro kao da jedan cilindar ne radi.
Jer prije nego je u potpunosti zaštekao ležaj, zaštekao bi i onda malo kurio remen, ali se opet nastavio vrtjeti, dok nije se raspao.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:19   #33
Bok decki! Jel' mi moze netko preporuciti kome da odem radi popravka spule na Astri? Jedan majstor mi je rekao da to kosta 1500 kuna, a meni se cini, prema ovome kaj ste tu pisali, da bi to moglo biti i jeftinije. Ja se kao zenska nis ne kuzim u aute, i jedino mi je vazno da mogu imati povjerenje u majstora koji nece zloupotrijebiti moje neznanje.
Hvala svakome tko odgovori.
Aviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:44   #34
Ima jedan strašan majstor u Jemenu, East Jemen road 203, Sana, Jemen. Neznam telefon ali ima u imeniku ....

P.S. - pomoglo bi da znamo otkud si ......
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:23   #35
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ima jedan strašan majstor u Jemenu, East Jemen road 203, Sana, Jemen. Neznam telefon ali ima u imeniku ....

P.S. - pomoglo bi da znamo otkud si ......
Sorry, rasprava je bila o Zagrebu, pa sam se nadovezala.
Dakle, lokacija Zagreb (preciznije Crnomerec, ali nije vazno, otici cu bilo kud, samo da je majstor OK).
Aviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 18:09   #36
Quote:
Aviva kaže: Pogledaj post
Sorry, rasprava je bila o Zagrebu, pa sam se nadovezala.
Dakle, lokacija Zagreb (preciznije Crnomerec, ali nije vazno, otici cu bilo kud, samo da je majstor OK).
Pogledaj par strana nazad hvalili su nekog majstora u Rudešu - Kuharić mislim, potraži u imeniku.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:04   #37
Odi kod Simuna u Dubravu.Ja bio jucer sa svojim autom i danas odvezao zenin koji nitko nemre sloziti pa cemo vidjeti.Covjek se bavi samo time 15 godina.Nazoves ga i sve ce ti reci.ja sam se jucer odusevio,covjek mi je objasnio sve u detalje i dao mi par dobrih savjeta.Ako se odlucis broj ti je 095/8659 208
Markokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:40   #38
Puno hvala!
Aviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:02   #39
Pozdrav društvo, evo ja sam isto nov na forumu ali imam starih problema sa Astrom pa ako možemo još malo rastegnuti topic

Priča je malo komplicirana ali budem probao skratiti.

Ja imam tih problema na Astri G 99 god. 1.6i, da mi ne reagira središnja kontrolna tabla gdje su gumbici za paljenje klime, zadnjeg grijača i ono trece.
Ali ne brine me grijanje stakla i cirkuliranje zraka nego bi si htio pokrenuti klimu s obzirom da ce vrlo brzo biti verij hot.

Bio sam lani kod ovog u Baštijanovoj Hrastinskog i promjenio mi je kiler s obzirim da je bio ko sito, navodno i špulu, napunio i ode nekih 1600kn.
Ok, sve uredu, to je trebalo zamijeniti i odem ja doma, klima radi da bi isti dan ona pocela crkavati, pali gasi, lampica na prekidacu titra kad mijenjam brzinu vrtnje ventilatora, u biti nikako skužiti zašto i kada prekida.
Odem ja opet do njega, reko nekaj tu ne valja. Pogledaju oni opet, plina ima, kompresor radi, spula se pali, ali vele oni nekaj ti je sa strujom, moguće ECU ispod prednjeg ljevog branika ili vrlo vjerovatno sonda koja mijeri temperaturu kod samog radijatora u kabini da nebi došlo do smrzavanja.
Dobro gledam ga ja bljedo, nemam pojima kaj govori, i pitam ga kolko bi to koštalo, veli on: pa neznam moral bi elektricar to još točno ustvrditi pa videti, njegov radni sat ti je 200kn.
Na to nisam mogao pristait pa sam ga odjebo i više se ne vracam k njemu, jer klima je radil bezprijekorno tri tijedna prije nego je iscurila i sad navodno treba zamijeniti pola toga. U biti možda ima pravo, ali to mi je mogao reci odma kad je krenuo kopati.

I sad ja neznam kaj bi dalje radio, necu davati više nikakve novce tzv. majstorima nego ako kaj treba zamjeniti zamijeniti cu sam.

Vidim da je Fullcool spominjao tu struju od kompjutera prema kompresoru, ja sam mjerio i nje nema, kad spojim kompresor žicama direktno na akumulator, on se zavrti i klima hladi, čak se redovno i pali ventilator klime .
Raskopao sam središnju konzolu da vidim jer možda odpojen tam kakav kabel ili nekaj nevalja sa samim prekidačima, ali tamo je sve ok.

E sad moja najveca dilema, dali može biti problem u tom ECU-u ispod branika ili postoji još nekakav modul između prekidača i kompresora.
Još jedno pitanje, kad bi spojio direktno žice na napon i kompresor te si u kabini stavio nekakav prekidač, dali bi to moglo napraviti kakvu štetu?

Puno hvala, nadam se da se kužimo
BexSlash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:50   #40
Evo riješio problem!
Problem je bio u kontaktima na tiskanoj pločici od centralne konzole.
To malo polemio i sve OK.
BexSlash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.