Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 13:36   #1
Arrow Što ću raditi u raju, kad umrem ?

Dragi živi forumaši, evo podijelio bih svama moju brigu koju sam naveo u nazivu teme.
Katolik sam, dakle dio kršćanske grupacije koja uči da se poslije smrti ide u raj ili pakao itd. no neke stvari mi nisu jasne.
Eto, pretpostavimo da je bog milostiv, da će mi oprostiti većinu mojih grijeha jer sam sitna riba u odnosu na političare i prave ubojice, kriminalce.

Znači dolazim u raj.

I što sad ?

Što se radi u raju, pričam li s kim ili samo lapim, šećem po prirodi i stalno sam sretan i smijem se, kao napušen ?

Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:28   #2
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Dragi živi forumaši, evo podijelio bih svama moju brigu koju sam naveo u nazivu teme.
Katolik sam, dakle dio kršćanske grupacije koja uči da se poslije smrti ide u raj ili pakao itd. no neke stvari mi nisu jasne.
Eto, pretpostavimo da je bog milostiv, da će mi oprostiti većinu mojih grijeha jer sam sitna riba u odnosu na političare i prave ubojice, kriminalce.

Znači dolazim u raj.

I što sad ?

Što se radi u raju, pričam li s kim ili samo lapim, šećem po prirodi i stalno sam sretan i smijem se, kao napušen ?

Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
Na mnoga od ovih pitanja mi nismo dobili jasan odgovor. Nama je rečeno ono što nam je potrebno znati kako bismo postigli vječni život u zajedništvu ljubavi sa Bogom Ocem, Sinom i Duhom Svetim, sa anđelima i drugim svetima.

Ono što znamo jest sljedeće:
- povijest ima svoj svršetak, koji će se očitovati Drugim dolaskom Gospodina Isusa Krista;
- slijedi eshatološki scenarij u kojem će doći do uskrsnuća tijela i Posljednjeg Suda;
- grešnici i oni koji do kraja ustraju u odbijanju obraćenja (podložnosti Bogu i želji da se s njime sjedine u Ljubavi) bit će odvojeni od svetih;
- dolazi do stvaranja novog Neba i nove zemlje - svemir koji poznajemo nestaje i Bog stvara novi svijet;
- u tom novom svijetu sveti dobivaju i nova tijela - izgledom slična kao i stara, ali ovaj put bez nedostataka u smislu starenja, bolesti, boli, raspadanja, smrti;
- u takvom stanju oni će provesti vječnost, sjedinjeni u savršenoj ljubavi sa Bogom, anđelima i svetima


Svi ostali detalji su nam uglavnom nepoznati. Na primjer pitanje koliko će godina imati uskrslo tijelo (hoće li čovjek uskrsnuti kao starac ili kao dijete)? Ili kako će izgledati mentalno retardirani ljudi nakon uskrsnuća? Što ćemo jesti (i trebamo li uopće jesti)? Gdje ćemo stanovati? Kako ćemo biti odjeveni? Te stvari nam nisu poznate...

Ja osobno volim maštati o tome kako ću imati beskonačno mnogo vremena da detaljno upoznam sve ljude i pričam s njima. Tako često zamišljam kako u Raju razgovaram sa sv. Augustinom ili sa papom Ratzingerom.

Ono što još znamo jest da ćemo biti sretni, da nam ništa neće nedostajati, da neće biti nikakve tuge, žalosti, boli ili patnje, da ćemo gledati Boga "kakav jest", i da će naše zajedništvo biti potpuno.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:32   #3
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Dragi živi forumaši, evo podijelio bih svama moju brigu koju sam naveo u nazivu teme.
Katolik sam, dakle dio kršćanske grupacije koja uči da se poslije smrti ide u raj ili pakao itd. no neke stvari mi nisu jasne.
Eto, pretpostavimo da je bog milostiv, da će mi oprostiti većinu mojih grijeha jer sam sitna riba u odnosu na političare i prave ubojice, kriminalce.

Znači dolazim u raj.

I što sad ?

Što se radi u raju, pričam li s kim ili samo lapim, šećem po prirodi i stalno sam sretan i smijem se, kao napušen ?

Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
Ja ne znam kako je tvoja religija opisala Raj, ali vjerovatno slicno kao i Islam.

Sto se tice raja poenta je da ce covjek u Raju biti zadovoljan. Dakle vjecito zadovoljan. Ako odes u Raj, nece ti biti dosadno... imaces sta pozelis.
Zar mislis da je raj neko zaostalo mjesto gdje postoji samo staza kroz sumu...

Pozelis li da vozis Ferarija, vozices ga... pozelis li opet da ga slupas, slupaces ga i dobiti drugi. Dakle, ne moze ti biti dosadno, ako ti danas dosadi ovo... ti sutra pozelis ono...

Meni da je se docepati Raja... vjeruj mi ja bih znao sta cu raditi cijelu vjecnost
__________________
Da nije bilo Tesle, ovaj potpis bi citali u mraku.
Geylani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:38   #4
A vala nek cujem i ovo da se neko brine prije nego sto je umro.. sta ce raditi u raju i hoce li mu biti dosadno, a vjernik. Da je nevjernik skontao bi to kao zezanciju
__________________
Da nije bilo Tesle, ovaj potpis bi citali u mraku.
Geylani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:38   #5
[QUOTE=Mr.Monden;28983778]

A ti misliš ozbiljno...

Pa ja nekako raj zamišljam ne kao neko konkretno mjesto, nego više kao stanje... Kad se osjećaš apsolutno sretno, voljeno i ispunjeno... Nismo sputani našim tjelesnim ograničenjima, nego možemo u potpunosti iskoristiti sve svoje potencijale, okruženi ljudima koje volimo, ljubavlju i ljepotom, kako ju već tko zamišlja...

Zadnje uređivanje VeronikaN : 18.09.2010. at 14:00. Reason: editiran izbrisan quote izbrisanog posta
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:56   #6
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
"Kao" napušen i napušen nije jedno te isto.
Tačno!

Eh sori brate, pa što se odmah ljutiš? Pa nisu li nas na vjeronauku učili da ćemo slaviti Boga u raju?
Evo, pronašao sam prema pouzdanim izvorima neke odgovore o raju

(pogledati temu zabava)
http://hr.neciklopedija.org/wiki/Raj
__________________
Après moi le déluge
Space Bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:16   #7
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
Ne moraš brinut oko toga. Čim postavljaš takva razumna pitanja i nisi priljubio puninu povjerenja u Božiju Providnost, Raj će te zaobići u širokom luku. lol
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 16:31   #8
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Dragi živi forumaši, evo podijelio bih svama moju brigu koju sam naveo u nazivu teme.
Katolik sam, dakle dio kršćanske grupacije koja uči da se poslije smrti ide u raj ili pakao itd. no neke stvari mi nisu jasne.
Eto, pretpostavimo da je bog milostiv, da će mi oprostiti većinu mojih grijeha jer sam sitna riba u odnosu na političare i prave ubojice, kriminalce.

Znači dolazim u raj.

I što sad ?

Što se radi u raju, pričam li s kim ili samo lapim, šećem po prirodi i stalno sam sretan i smijem se, kao napušen ?

Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
Ma ta ti pitanja nisu razjašnjena je otvaraju mogućnost razotkrivanja greške, a to se ne smije dogoditi (još jednom). Najvažnije je da ti dobiješ osjećaj sigurnosti. Znaš ono, kad te netko vara, važno je da ti kaže, sutra će novci, platit ću ti sto posto, bitna ti je nada da preživiš dok ne umreš. Jer kad umreš nećeš moći svima reći da raj ne postoji. Win-win situation za lažne pružatelje usluga.

U tom smislu je Crkva ustanova koja je gora od najgorih političara.
Obećava brda i doline. Obećava vječni život, a na kraju svi prevareni nemaju mogućnost javiti drugima da su prevareni. Pa tko iznimno zao ne bi iskoristio takvu priliku? Od ljudi uzmeš njihove novce, i sljedbu, članstvo a obećaš im vječni život.

U tom smislu je Isus poput onih nesmijemreći evo slika, http://i52.tinypic.com/2rc6goz.jpg

pa pruža dokaz koji je dovoljan za nas naivne i emocionalno lako ponesene ljude, baš kao što su djeca u odnosu na ovog vlasnika kamiončića jednako naivni i poneseni slatikišima.
Jacob. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 16:38   #9
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Prijavljen si za Spam. Ako nemaš pametnijeg posla nemoj mi usmrđivat temu svojim proserima.
To isto poručujem osobama sa sličnim namjerama.

Volio bih kad bi mi objašnjenje pokušali dati braća kršćani koji su više o tome razmišljali, nego ja.
A otkud si ti to siguran da ćeš u raj?
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:34   #10
šta ako je neko svojim životom zaslužio da ode u raj, a neka druga osoba koju je volio nije. zar može on biti sretan u raju znajući da je ova druga osoba "kažnjena" ili ne postoji više?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:43   #11
Kolko je meni poznato, raj nije mjesto nego stanje duše.
Sve je u metafori pa treba prokužit o čemu se zapravo radi.
A i kam se žurite, saznat ćete kad za to dođe vrijeme
carwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:55   #12
Mi u Eckankaru to drugačije vidimo. Duhovni razvitak nas Duša ne presteje pa se zato svako od nas nadje na onom mestu i svetu koji će odgovarati njegovom stanju svesti i nastaviće sa radom do ponovne inkarnacije.
Dokle?
Sve dok ne dosegne visoka duhovna stanja svesti tzv. Bog-Svest.
No, tek tada se dobija pravo radno zaduženje.
Nekome može biti interesantno da pročita knjigu "The Tiger's Fang."
Ipaj, najbolje je da svako sledi svoja ubedjenja i verovanja.
louiskrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:59   #13
Raj zvuči dosadno. Barem ovakav kako ga katolici predstavljaju!
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:04   #14
Quote:
Geylani kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako je tvoja religija opisala Raj, ali vjerovatno slicno kao i Islam.

Sto se tice raja poenta je da ce covjek u Raju biti zadovoljan. Dakle vjecito zadovoljan. Ako odes u Raj, nece ti biti dosadno... imaces sta pozelis.
Zar mislis da je raj neko zaostalo mjesto gdje postoji samo staza kroz sumu...

Pozelis li da vozis Ferarija, vozices ga... pozelis li opet da ga slupas, slupaces ga i dobiti drugi. Dakle, ne moze ti biti dosadno, ako ti danas dosadi ovo... ti sutra pozelis ono...

Meni da je se docepati Raja... vjeruj mi ja bih znao sta cu raditi cijelu vjecnost
Dobro, to je tvoje razmišljanje i bar je ozbiljno kao i od još par forumaša ovdje.
Ne znam samo zašto ovako ozbiljna tema nekoj balavurdiji služi za zajebanciju
Ja opet ne vjerujem da se tamo vozi ferrari ili da imamo nekakve materijalne blagodati.
Vjerojatno ćemo promijeniti razmišljanje i ponašat se kao urođenik koji dođe u materijalno obilje.
Uglavnom i 90% ljudi govori o "vječnoj sreći" samo zato što se radi o raju. Ili samim umiranjem dobijemo nekakve spoznaje koje teško možemo i zamisliti ?
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:34   #15
koj je smisao otvarnja teme na koju ti nitko ne može dati odgovor...?
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:17   #16
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Dragi živi forumaši, evo podijelio bih svama moju brigu koju sam naveo u nazivu teme.
Katolik sam, dakle dio kršćanske grupacije koja uči da se poslije smrti ide u raj ili pakao itd. no neke stvari mi nisu jasne.
Eto, pretpostavimo da je bog milostiv, da će mi oprostiti većinu mojih grijeha jer sam sitna riba u odnosu na političare i prave ubojice, kriminalce.

Znači dolazim u raj.

I što sad ?

Što se radi u raju, pričam li s kim ili samo lapim, šećem po prirodi i stalno sam sretan i smijem se, kao napušen ?

Dobijam li kakve zadatke u raju ?
Gdje ću uopće stanovati tamo i kako se uoće "BUDE u raju" ?
Ja si to zamišljam ovako: raj najviše sliči nekom ogromnom zoološkom vrtu, samo što životinje nisu u kavezima, u akvarijima možeš roniti i razgledati ih, ima i đurasik park. umjesto muzeja, možeš otići u prošlost i vidjeti npr. kako su se stvarno gradile piramide, kako je izgledala Troja ili Atlantida (ali ne možeš gledati nekakve prostote!), a u slobodno vrijeme putuješ po svemiru, razgledavaš razne planete, zvjezdane maglice, uglavnom imaš jako puno opcija. možeš se baviti i poljoprivredom, igrati šah i razne društvene igre...
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:34   #17
Nema nikakvih skokova, i sve biva zabilježeno,

dakle sve se zna, i treba paziti što se govori, piše i radi, propušta ovdje na Zemlji,

stvaraš si kontekst sada, onoga što te čeka u budućem životu, koji se u pravilu ne odvija opet ovdje,

dobivaš tijelo sastavljeno od duha i sakupljenih misli iz prethodnog života,

dušu si dobio u najam, i napuštaš ju i nosiš samo svoje : misli i tijelo od svjetlosti s facom iz ovog života, radi prepoznavanja onih koje najviše voliš i cijeniš,

dakle, nastavljaš svoju misiju koju si započeo na zemlji (ako si znanstvenik - s istraživanjem i eksperimentiranjem), razvojem svojeg intelekta i osjećaja u kontekstu kojeg si definirao u prethodnom životu na Zemlji . . . . . . .
__________________
Mir = život (zemlja) + sloboda (zrak) + istina (voda) + ljubav (vatra)

Zadnje uređivanje tomislav50 : 17.09.2010. at 20:40.
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:50   #18
O životu na zemlji kao pripremi za odlazak u duhovni svijet:

Živimo u ovom svijetu, ali to nije jedini svijet koji postoji. Tu je također i duhovni svijet. Ovaj svijet i duhovni svijet trebaju se spojiti, a ne biti dva odvojena svijeta. Gdje se nalazi mjesto kamo trebamo otići i živjeti? Naravno, dok fizički živimo na zemlji, napredujemo prema vječnom svijetu. Ljudi se jednostavno rađaju na ovom svijetu, prolaze kroz mladost, zrelost i ulaze u starost. Život im prolazi kao zalazak sunca. Ipak, oni koji poznaju duhovni svijet, znaju da je život samo trenutak koji proleti, u usporedbi s vječnim životom nakon smrti. Naš životni vijek, koji nam je dan, služi da nas pripremi, da dočekamo svijet vječnosti.
Rad studenta mjeri se standardima koje postavi škola. Jedan standard zasniva se na broju položenih ispita, koji se od njih očekuje u jednoj akademskoj godini. Ako studenti ostvare manji broj, u skladu s tim padaju ispod standarda koji je postavila škola. Sve se može izmjeriti pomoću nekih mjerila. Naš život u fizičkom svijetu je kao razdoblje, tijekom kojeg se pripremamo da bismo ostvarili standard položenih ispita koji postavlja škola. Stalno nastojimo nakupiti životna postignuća. Drugim riječima, naš životni put mjeri se određenim mjerilom, koje određuje do koje smo mjere ispunili našu odgovornost.

Život vjere sastoji se od potrage za svijetom vječnog života. Vjera podrazumijeva traženje Božje vječne ljubavi. Da biste se ujedinili s vječnim životom, zajedno s vječnom ljubavi, morate tražiti konačno odredište gdje Božju radost možete osjetiti kao svoju vlastitu; to je put vjere. Stoga, najvažnija stvar za pojedinca koji živi životom vjere, koja je iznad svega ostalog, jest stupanj do kojeg on ili ona može živjeti s progresivnom ljubavi i životnom snagom.
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:50   #19
Zašto trebamo živjeti vječno?

Ljudi trebaju živjeti vječno jer su objekt partneri apsolutnog Boga, koji od njih može osjetiti radost apsolutne ljubavi. Kad bi Bogu bili dragi samo dan ili dva, deset godina, stotinu godina, a zatim ih odbacio, to ne bi bila ljubav. Što nekoga više volite, to više želite biti s tom osobom. Nije li postojao neki muškarac koji je nakon smrti svoje voljene supruge ostao cijeli život sam, i uvijek sa sobom nosio njenu maramicu? Indijski predsjednik Nehru izgubio je svoju suprugu kad je bila mlada. Do kraja života nosio je ružu, zato jer je njegova žena voljela ruže.
Kad je Bog stvorio Svojeg najdragocjenijeg jedinog sina i kćerku, mislite li da ih je stvorio da bi nakon stotinu ili više godina nestali? Ne. Zato je osnovni princip da ljudi žive vječno. Da bismo vječno živjeli, moramo stajati na temelju djelovanja na kojem se odašilje jača snaga. Stoga, što više dani prolaze i što se više ljubavi daje i prima, umjesto da se iscrpi, snaga ljubavi postaje jača i veća. Ne samo da će život sretno završiti, nego će se razviti do neograničene sreće. Takav svijet je nacija koju idealiziramo i u kojoj Bog prebiva.
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:51   #20
O povezanosti zemaljskog i duhovnog svijeta:

Ljudi se rađaju iz vodenih dubina. Period u maternici je period života u vodi. Kada se fetus nalazi u majčinoj utrobi, on pluta u vodi. Potrebno mu je, kako živi u vodi, da uvlači i istiskuje vodu. Dakle, živi pomoću crijeva koje je pričvršćeno za njegov stomak.
Kako se fetus hrani? Snabdijeva se preko pupka. Njegov pupak funkcionira kao usta. Dakle, ne trebamo prezirati naš pupak. Pogladite vaš pupak i recite: „Pupče, preuzeo si bolove za mene u prošlosti.“ Ako puno puta pogladite vaš stomak, poboljšat ćete svoje zdravlje. Učinite to. Ako to često činite, postat ćete zdravi. Čak i kada spavate u hladnoj sobi, ako pokrijete pupak, nećete dobiti proljev. Tokom vremena provedenog u maternici, vaš pupak je funkcionirao kao vaša usta. Organ za disanje je onda išao od pupka nagore. Što su slijedeća usta? To su ova ovdje. Nastavljaju se ovuda gore.
Što onda trebamo raditi s pupčanom vrpcom koja je zakačena za pupak? Moramo je odsjeći. Po analogiji, u zračnom svijetu, duhovno ja je zakačeno za fizičko ja, kao embrio u maternici, i hrani se iz fizičkog tijela. Kada fizičko tijelo ostari, duhovno tijelo izlazi i napušta fizičko tijelo. Kad se embrio treba roditi, rađa se na zemlji, gdje postaje objekt ljubavi svoje majke i oca. Slično tome, duhovno ja se mora ponovo roditi kao osoba koja može imati odnos sa vječnim Bogom, koji je njegov duhovni otac. To je u skladu s temaljnim principima i zakonima.
Zemaljski svijet je mjesto gdje se embrio, nakon rođenja, može pridružiti svojem ocu i majci. Ljudi se rađaju u zemaljskom svijetu, gdje mogu razmjenjivati ljubav s majkom i ocem. Slično tome, moraju se roditi u duhovnom svijetu, gdje mogu razmjenjivati ljubav s Bogom, Ocem, koga mogu povezati s beskrajnim duhovnim svijetom.
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.