Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2003., 23:21   #81
bismillah

Eh kad bi josh to znali, ma koje ne bi bilo potrebe za obozavanjem snickerska
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 23:23   #82
Persifale ti sam sebe pobijash.
Kada budes ne koristio razum, i ne iskazivao ovo sve rijecima, mozda bi te i razumio.Ali ovako, ti sam sebe u krug zavrces, usput kontao sam da ce ovo biti zanimljiv razgovor, ali vidim da ga ti sam dovodish do apsurda.
Quote:
1) teret dokaza je na tebi a ne na meni jer si ti prvi ustvrdio da je islam istina
U gore navedenom tekstu pokusaj nesto osporiti.Inace , ovo je monolog, ustvari ono sto ti zelish , a ne ja.

Quote:
2) ti sam pobijas sebe pobijajuci mene tj upadas u beskonacnu regresiju, tj optuzujes me onim sto ja ni ne poricem
TJ DA ISTINA NIJE OBJEKT nego subjekt
Ja nikada nisam tvrdio da sam JA ISTINA, naprotiv ti si taj koji to tvrdish.
Quote:
) kada pozitivno o islamu -onda rijeci vaze
b) kada protiv parsifalove tvrdnje -onda napadam rijecima i rijeci
Matrix je odlican film, i ja se slazem sa tim.
Quote:
KAKO MOZES GOVORITI O NECEM STO NE POZNAJES?
O muzici mogu govoriti itekako , o religiji takodje.Ali ja svojim govorom ne postajem muzika, niti religija, niti ako govorim o Bogu ne postajem On.Rekoh ti vec Bog je iznad svega sto mu covjek pripise(kad smo vec kod islama)
Quote:
daj budi posten i priznaj da su to tvoje zamisli i zelje i nauceno i ponavljano

adura! ja ne sumnjam u tvoju ljubav ka ("allahu,istini ,dobru")

ali je problem da je jedna stvar tvoja ljubav a jedna realnost koja je IZNAD bilo kojih opisa

NE ZNAS NI TKO SI TI SAM PA KAKO MOZES GOVORITI O necem po definiciji nespoznatljivom tj allahu
Ja znam ko sam, o Allahu znam preko Njegovih atributa, vjeruj mi ne pokusavam ga 'smjestiti unutar svojih razmisljanja' jer ja mu nisam stvrorio te atribute, da jesam to bi vec bila druga prica.
Quote:
nigdje u kuranu,niti u islamskoj teologiji (niti u krscanskoj teologiji) neces naci niti si ti u stanju odgovoriti

KAKO JE IZGLEDALO TVOJE LICE (gdje si bio)
prije nego sto su rodjeni tvoj djed i baka
Ti josh uvjek mislish da ono sto gledash ocima jeste STVARNOST?A kako mozesh biti siguran kad ti uopste ne gledash ocima?
Procitaj molim te josh jednom teskt (gore) koji govori o percepciji.
Kako je izgledalo moje lice, isto onako kako izgleda kada sanjam san.Ne trebaju mi oci da ga sanjam.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:53   #83
Quote:
Adura kaže:

Ja znam ko sam...[/B]
ti nisi svjestan da si ovime izrekao neistinu!

molim te reci nam tko si pa cu ti reci pokazati zasto i kako si izrekao neistinu !

(budi uvjeren u to !)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 01:22   #84
Ja sam Allahov rob.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 10:51   #85
Roblje treba ljudima, možda i Vragu. Ali: Bogu?
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 19:49   #86
Quote:
Roblje treba ljudima, možda i Vragu. Ali: Bogu?
Ima li boljeg Gospodara od Boga?

Robojuci Bogu, ne robuje se ljudima niti vragu itd,niti se zeli biti neciji gospodar,posto se vec zna ko je Gospodar.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 20:13   #87
Quote:
Adura kaže:
Ima li boljeg Gospodara od Boga?

Robojuci Bogu, ne robuje se ljudima niti vragu itd,niti se zeli biti neciji gospodar,posto se vec zna ko je Gospodar.
Adura,

Masio si poantu. Ljudi hoce da ti kazu da Bog nece da bude Robovlasnik, nego zeli mnogo intimniju vezu s vjernikom. (ovo malo baca na sufizam.)

Opet, ti vjerujes u ono sto je u Qur'anu gdje se roblje i Gospodar non-stop spominju. Po meni je to srednjevjekovna parbola koristena u arapskom svijetu, pa se u Qur'anu tako prica da bi Arapi razumjeli. Govori im se njihovim jezikom i stilom.

Ja kad sam kao srednjoskolac, naivan i cist, citao Qur'an po prvi put, ono sto mi je paralo usi i sto me odbijalo je bio upravo taj robovlasnicki rjecnik. Ja intiuitivno i nesvjesno Boga nisam dozivljavao tako. Poslije mi je tijekom studija psotalo jasno odakle taj vokabular.

Tako kao simpatizer sufizma, ti isto tako mozes reci da si prijatelj Boziji Khalil-u-Llah, kao sto se hazreti Ibrahim i ostali Poslanici cesto nazivaju.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 20:20   #88
Ni Isa (Isus) , ni Musa(Mojsije), ni Muhammed s.a.v.s. nisu se prezali od toga da budu robovi svoga Gospodara, a zasto bi ja zvog svog nefsa(ega) bio nesto bolji od njih?
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 20:25   #89
Ima i ona
Ko bude imao i zrno oholosti u sebi nece uci u Dzenet.

Normalno Allah je vjernicima i Prijatelj, ali to ne znaci da vjernik gubi smisao za hijerarhiju(iliti da se 'stapa sa Allahom') Gospodar-Rob.

Ibn Arabijev akaid su iskrivili njegovi intepretatori, na zalost.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:53   #90
Quote:
Adura kaže:
Ja sam Allahov rob.
Adura,

kada te se pita tko si ti tj KOJI JE TVOJ ODGOVOR NA NAJVAZNIJE PITANJE SVAKOG COVJEKA - tko sam ja

ne ocekuje se da se odgovori
ja sam inzenjer
ja sam muskarac

niti te se pita o tvojim uvjerenjima i idejama koje si cuo ,zapamtio koje ponavljas (ja sam dusa koja ce ici Allahu na sud)
(jer tvoje ideje,zamisli vjerovanja- nisi TI)

ti si cuo za ideje Allah, rob, dzenet, komunizam, ateizam... hdz, sda..
sve su to raznorazne ideje i zamisli ali to naravno nisi TI

ti nisi " tvoja "ruka jer ruku mozes promatrati
SVE ONO STO MOZES PROMATRATI NISI TI
(tvoje misli kojih svaki dan registriras oko 60 ooo nisi ti!)
(sama cinjenica da mozemo promatrati nase misli govori da mi nismo ono sto mislimo (da jesmo)

ti nisi tvoje misli(ideje)
TI POSTOJIS i kada misli prestanu tj kada samo promatras tj kada si u stanju "bez misli"

pazi ovo!

pita te se da u recenici koju si napisao " JA sam Allahov rob"

odgovoris na pitanje tko je (sto je ) ono JA
u toj recenici

da li shvacas kamo pitanje smjera?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 16.10.2003. at 14:17.
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 15:20   #91
Persifal

Kada kažeš "ti nisi " tvoja "ruka jer ruku mozes promatrati
SVE ONO STO MOZES PROMATRATI NISI TI", sa ovim se u potpunosti slažem.Sve što 'duša' perceptira nije sama duša(ja).

Ali persifale Allah se ne može perceptirati,niti 'smjestiti' u percepciju.

Quote:
odgovoris na pitanje tko je (sto je ) ono JA
u toj recenici

da li shvacas kamo pitanje smjera?
Več sam ti (u gore navedenom tekstu) napiso šta je to 'ja'.

Da ponovim dio:

Sve percepcije koje nazivamo "materijalnim svijetom" jedna su imaginacija koja se posmatra od strane upravo ove duše. Ako nema realnosti tijelo koje posjedujemo u snu i materijalni svijet kojeg vidimo u snu, nema materijalne realnosti ni naše tijelo, a ni univerzum u kojem živimo.
Istinsko biće je duša. A materija se sastoji samo od percepcija duše. Pametna bića, poput onoga što je napisalo ove retke i onoga što ih sada čita, nisu gomile molekula - i njihova međusobna hemijska reakcija - već su to "duše".
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 23:37   #92
Quote:
Adura kaže:
Persifal



Več sam ti (u gore navedenom tekstu) napiso šta je to 'ja'.

Da ponovim dio:

Sve percepcije koje nazivamo "materijalnim svijetom" jedna su imaginacija koja se posmatra od strane upravo ove duše. Ako nema realnosti tijelo koje posjedujemo u snu i materijalni svijet kojeg vidimo u snu, nema materijalne realnosti ni naše tijelo, a ni univerzum u kojem živimo.
Istinsko biće je duša. A materija se sastoji samo od percepcija duše. Pametna bića, poput onoga što je napisalo ove retke i onoga što ih sada čita, nisu gomile molekula - i njihova međusobna hemijska reakcija - već su to "duše".

1) iako to nije bas bitno ali me smeta i zalosti sto moj nick pises vise puta pogresno tj persifal.
netko tko voli toliko umovati i diciti se znanjem a ne zna tko je to parsifal izaziva kod mene cudjenje i pomalo ga dozivljavam neupucenim u neke pojmove opce kulture

ja ne pisem tvoj nick npr gadura ili ne zovem muhameda mahomet kao sto ga neki zovu

2) a sada ajmo na nas razgovor

napisao si toliko recenica o tome sto je taj JA

te mi tvoje recenice ne zvuce uvjerljivo i nisu JEDNOSTAVNE I LJUDSKE ...nego su rezultat filozofiranja u najgorem smislu te rijeci

JA NIKAKO NE MOGU VJEROVATI DA TI KADA SEBE UPITAS -TKO SAM JA - dobivas ODGOVOR koji si dao

"moj odgovor" je jednostavan i provjerio sam da vazi kod svih onih koji izvrse vjezbu i jednostavno se upitaju sada-

tko sam to JA

jednom davno sam zapoceo temu o tome " ja" ..i razvila se rasprava na mnogo stranica
i na kraju smo se slozili DA POSTOJI SAMO JEDAN MOGUCI I TOCAN ODGOVOR KOJI BI DAO I MUSLIMAN I ATEIST I HINDUS
i muskarac i zena
jer odgovor ne ovisi o vjeri i filozofiranju i spekuliranju o dusi

dusa je koncept zamisao koji je stvorio ljudski um tj teologije...
mozda postoji mozda ne

ALI SADA BAS SADA ZA MENE TO NEMA NIKAKAV ZNACAJ ..

tvoj odgovor nije REZULTAT TVOG DOZIVLJAJA nego ga osjecam kao UMJETNOG I NESTVarnog i za mene je nerazumljiv, nije jednostavan...

reci mi kako to ti osjecas da si DUSA ..sada bas sada

ja sam uvjeren da medju nama neema bitne razlike i ja ne znam kako normalan covjek kao ti ili ja moze OSJETITI ,DOZIVJETI DA JE DUSA ili one puste recenice koje si napisao

ja to ne osjecam i to mi se cini -sto se babi snilo to se babi tilo"

ponavljam to NIJE REZULTAT TVOG DOZIVLJAJA O TOME KADA SE UPITAS

SADA BAS SADA

SADA

TKO SAM JA?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 01:15   #93
Quote:
JA NIKAKO NE MOGU VJEROVATI DA TI KADA SEBE UPITAS -TKO SAM JA - dobivas ODGOVOR koji si dao
Da li ti vjerujesh ili ne vjerujesh to je sasvim ne bitna stvar.Kako ti mene dozivljavash kako ti ovo sve dozivljavash uopste ne moze 'mene' dokuciti.'Ja' ne ovisim o tvom misljenju niti vjerovanju, samo o Allahu ovisim.
Quote:
jer odgovor ne ovisi o vjeri i filozofiranju i spekuliranju o dusi
Cek ali maloprije ti kazesh da 'ti ne vjerujesh' ako odgovor ne ovisi o vjerovanju ili ne vjerovanju , kako to da ti 'ne vjerujesh'?
Quote:
dusa je koncept zamisao koji je stvorio ljudski um tj teologije...
mozda postoji mozda ne
Ljudski um , a sta je to ljudski um?Mozak (kao materija)?
Quote:
OSJETITI ,DOZIVJETI DA JE DUSA ili one puste recenice koje si napisao
Dusa je ta koja 'perceptira' , a 'ja' je zbir(totalitet) percepcija u datom momentu.Dusa ne moze 'samu sebe' percipirati jer ona nije nesto sto se perceptira(poput mozga-kao komada mesa i sl).
Quote:
ponavljam to NIJE REZULTAT TVOG DOZIVLJAJA O TOME KADA SE UPITAS
Jeste, to je rezultat mog dozivljaja.
Quote:
TKO SAM JA?
Ja sam Allahov rob,u potpunosti ovisim o Njemu.

Svi ljudi su u Njegovoj vlasti.


2:6Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno opominjao ih ti ili ne opominjao – oni neće vjerovati.
2:7Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena(iluzija); njih čeka patnja golema.


2:16 Umjesto pravim, oni(ne vjernici) su krenuli krivim putem; njihova trgovina im nije donijela nikakvu dobit, i oni ne znaju šta rade.
2:17 Slični su onima koji potpale vatru, i kad ona osvjetli njihovu okolinu, Allah im oduzme svjetlo i ostavi ih u mraku, i oni ništa ne vide!
2:18 Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da se osvijeste.
2:19 Ili, oni su nalik na one, koji za vrijeme silnog pljuska s neba, u punom mraku, usred grmljavine i munja, stavljaju zbog gromova prste u uši svoje bojeći se smrti, - a nevjernici ne mogu umaći Allahu, i
2:20 munja samo što ih ne zaslijepi; kada god im ona bljesne, oni prođu, a čim utonu u mraku stanu. A da Allah hoće, mogao bi im oduzeti i sluh i vid, jer Allah, zaista, sve može.
2:21 O ljudi, klanjajte se Gospodaru svome, koji je stvorio vas i one prije vas, da biste se kazne sačuvali;


7:179Mi smo za džehennem mnoge džinnove i ljude stvorili; oni pameti imaju – a njima ne shvaćaju, oni oči imaju – a njima ne vide, oni uši imaju – a njima ne čuju; oni su kao stoka, čak i gori - oni su zaista nemarni.
7:180 Allah ima najljepša imena i vi Ga zovite njima, a klonite se onih koji iskreću Njegova imena – kako budu radili, onako će biti kažnjeni!
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:10   #94
ja kada sebe samog upitam TKO SAM JA

tj kada to ZAISTA UCINIM

dozivim sutnju tj tisinu

moj UM NE ZNA ODGOVOR NA TO PITANJE

dakle moj odgovor je NE ZNAM TKO SAM JA!!

kasnije sam naucio da je to jedini moguci odgovor koji covjek tj njegov um moze dati

svi ostali odgovori su iz sjecanja ,ili su naucene fraze koje covjek ponavlja bez da ih zaista dozivljava
tj to su samo ideje,koncepti,zamisli
to ja kao adura da kazes znam ja sto je ljubav A DA JE TRENUTNO NE DOZIVLJAVAS
niti je mozes izazvati umjetno tj umom(ovdje mislim na ljubav izmedju musk i zene)

JA SAM NA OVOM SVIJETU SIGURAN SAMO U JEDNU JEDINU ISTINU

ona glasi

ja jesam
tj
POSTOJIM

ne mogu sumnjati u svoje postojanje jer je sama sumnja izraz te iste svijesti

najblize sto mogu reci o "sebi " je sljedece

Ja sam ONO pomocu cega znam da jesam.
Ja sam ONO sto vidi i razmislja.

A to ONO je i ti i ja. ZIVOT.
Nikada necemo znati sto je zivot ,ali kao i mi sami znamo da JEST ;DA POSTOJI.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:15   #95
Quote:
parsifal kaže:
JA SAM NA OVOM SVIJETU SIGURAN SAMO U JEDNU JEDINU ISTINU

ona glasi

ja jesam
tj
POSTOJIM

ne mogu sumnjati u svoje postojanje jer je sama sumnja izraz te iste svijesti
A postojis li i kad spavas?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 22:40   #96
Quote:
Gospon Pes kaže:
A postojis li i kad spavas?
ne znam

a TI ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:06   #97
Za sebe ne.
Cega nisam svjesna, to ne postoji. Jednostavno, zar ne?
(Da bar je...)
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:24   #98
Adura...to da si Alahov rob...to si naucio. A naucio si jer je to neciji um stvorio. Ljudska umotvorina, izmisljotina. Da je Muhamed rekao da si Alahova smrdljiva ush, sigurno bi to ponavljao. A mogucnost provjere za jednu ili drugu cinjenicu bi bila ista...nepostojeca. Ne mislim biti rud, I hope, nego nikad jos nisi niti ti niti neki drugi vjernik dao neki logicni dokaz za tako nesto osim beskonacnog ponavljanja onog sto su po vasem misljenu "mudriji" iz vase religije vec davno ponovili.

No, vjernik nebi bio vjernik a da nije sto posto uvjeren u ono sto hoce biti uvjeren da je to tako.

Nego meni je nesto drugo interesantno...mucilo me to dugo i jos mi nije jasno a zamolio bih parsifala i damira da mi pomognu to shvatiti.

Mislim, analizirajte vasu poziciju...nemate ju zapravo kaj puno analizirati jer ste je SVJESNI, samo je se na kratko onako prisjetite. I onda se prisjetite Adurine pozicije...ili Shadijeve, ili ILove, ili bilo kojeg vjernika na ovom forumu koji je uvjeren u svoju "istinu".

E sad, kad ste se prisjetili te dvije pozicije, i kad ste se prisjetili na koji nacin vi vrlo klarifikantno, jasno, logicno itd objasnjavate svoju poziciju....kako za boga miloga vi mislite da bi vasa pozicija imala bilo kakvog smisla u umu vjernika, tj, u umu covjeka ove druge pozicije?

Gdje vi vidite bilo kakav smisao, logiku, window of opportunity, razlog da svoju poziciju razlazete ovim ljudima iz druge pozicije?

ZASTO UOPCE TU POZICIJU RAZLAZETE DRUGOJ STRANI? ZASTO?

ZASTO MISLITE DA BI TO STO VAMA IMA SMISLA MOGLO IMATI APSOLUTNO IKAKVOG SMISLA KOD NJIH?

ZBOG CEGA BI TO KOD NJIH IZAZVALO BILO STO DRUGO OSIM PRILIKE NJIMA DA JOS VISE PRIONU UZ SVOJU POZICIJU I ISKORISTE VASU KAO FUEL ZA PODGRIJAVANJE SVOJE?

KOJI JE SMISAO BILO KOJEG VASEG RAZLAGANJA SVOJE POZICIJE?

POMOGNITE MI DA TO RAZUMIJEM.

Morate mi vjerovati da ovo ne pitam da bi nekaj prigovaral, ne, nego me najiskrenije interesira u cemu vi vidite smisao takvoj raspravi. A interesira me zato jer i sam sam registiran na ovom forumu vec cetiri godine i sam sam potrosio stotine sati razlagajuci svoju (agnosticku) perspektivu onima koji su uvjereni svako u svoju "istinu".

I onda sam sam sebi postavljao takva pitanja.

Odogovor koji sam do sada nasao jest da doista NEMA SMISLA. A utjesio sam se time sto sam sam sebi rekao da mi je ipak korisno bilo jer sam mentalno gimnasticirao...a to je dobro.

Pa me zaista interesira, dali mozda vi vidite neki drugi smisao?

Please, decki, fakat me interesira, bas od vas dvojice.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:50   #99
Quote:
A naucio si jer je to neciji um stvorio.
Pitanje ovdje nije bilo koji je 'um' stvario sta, vec sta je to UM?

Quote:
Da je Muhamed rekao da si Alahova smrdljiva ush, sigurno bi to ponavljao.
Muhammed nikada nije rekao da njega obozavamo, niti je sebi pripisivao ikakve 'nadljudske' osobine.On je samo Poslanik koji je dostavio Allahovu poruku.
Muhammed mi nije rekao nista(u Kur'anu), to je Allah kroz njega prenio ljudima.
Na slican nacin Isus nije rekao nista(sam od sebe) to je Allah kroz njega govorio.
itd itd

Quote:
I onda se prisjetite Adurine pozicije...ili Shadijeve, ili ILove, ili bilo kojeg vjernika na ovom forumu koji je uvjeren u svoju "istinu".
Opet isto, Adura,Shady,ILove ili sta ti ja znam vec nisu uopste vazni u svemu ovome.
Ne slijedite 'Aduru','Shadija' iliti sta ja znam kojeg covjeka.
zar je to toliko tesko shvatiti?

Quote:
ZASTO UOPCE TU POZICIJU RAZLAZETE DRUGOJ STRANI? ZASTO?
Zato sto je druga strana to trazila.
Quote:
ZASTO MISLITE DA BI TO STO VAMA IMA SMISLA MOGLO IMATI APSOLUTNO IKAKVOG SMISLA KOD NJIH?
Ne znam, 'vi' izgleda jednostavno patite od egotripova.Adura,Shady, ili bilo ko ne upucuje ljude na Istinu,niti su Adura ,Shadi ili bilo ko drugi - Istina.To Allah cini,i Allah je Istina--> vjeruj mi ne zivim u iluziji da mogu ista promjeniti ,sem ako to Allah dopusti.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 00:14   #100
U biti, pitanja su bila namjenjena Parsifalu i Damiru...jer me njihovi odgovori zanimaju, a tvoj odgovor na ta pitanja znam.

Isto bi odgovorili i drugi vjernici..."nije muhamed nego Alah kroz njega", "nije Isus ili pavle nego Alah (jahve) kroz njega"..itd...Zasto? Zato jer tako Isus, Muhamed, Pavle itd, kazu....ma jasno mi je to.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.