Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 18:19   #461
Sasjecite me u startu ako sam smiješna ali imam pitanje- imam labica od 5 mj koji boravi vani i htjela bi ga dati na kupanje. Znam da je još prerano ali Da li uopće ima smisla i je li uobičajeno voditi labradora u salon ili ne?
Prije smo imali bernskog pa mi je ovo s kratkodlakim psom sve novo.
Hvala puno!
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 08:01   #462
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Sasjecite me u startu ako sam smiješna ali imam pitanje- imam labica od 5 mj koji boravi vani i htjela bi ga dati na kupanje. Znam da je još prerano ali Da li uopće ima smisla i je li uobičajeno voditi labradora u salon ili ne?
Prije smo imali bernskog pa mi je ovo s kratkodlakim psom sve novo.
Hvala puno!
A zašto bi iblo smiješno? Salon za pse prilagođuje se potrebama svojih klijenata: ako psa treba samo okupati, onda ga smao okupaju, kao ga treba šišati, onda ga šišaju. I tako. Mi imamo tuš-kabinu pa mi drugo i ne preostaje nego obje odvesti u salon. Netko možda ima kadu, ali ga boli kičma. Nekome trećem ne da se čistiti kupaonica. Svatko ima svoje razloge.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:31   #463
Zainteresirani za samostalno kupanje pasa, mogu otići u PETSY - Wash and Go & Pet Boutique, Bukovačka 27.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:52   #464
Hvala cure!
Obzirom na dlaku kod štenaca, s koliko bi mjeseci bilo ok prvi ga put okupati?
Trenutno ima 5
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 10:39   #465
Nije stvar u dlaci nego koliko je prljav ili smrdljiv, a s dobrim i kvalitetnim samponom mozes i cesce prati ako postoji potreba.

Bilo bi ga dobro koji put okupati u toj ranoj dobi da se privikne na samo kupanje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 14:24   #466
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Hvala cure!
Obzirom na dlaku kod štenaca, s koliko bi mjeseci bilo ok prvi ga put okupati?
Trenutno ima 5
Unatoč svim šamponima i ostalim cici-micijima, i dalje se konzervativno držim ideje da štene ne treba kupati šamponom prije nego što navrši pola godine. Voda nije problem, problem je šampon i pretjerano djelovanje na lojne žlijezde. Moje beštije vide šampon jednom godišnje, a u međuvremenu prašinu i blato skidam četkanjem i čistom vodom. Jucka još nije vidjela ni kadu ni utš-kabinu jer smo u vrijeme kada se trebalo prvi put kupati bile na moru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:49   #467
Ne bih ja tu previše kalkulirala. Psa okupaš kad je prljav/smrdljiv. Ako nije prljav, nema smisla da ga kupaš zbog toga što šamponi uklanjaju sloj masnoće s kože, kako je Didi već napisala. Uglavnom, ja se držim one da svog psa šamponiram što rijeđe, odnosno, ako i samo ako je prljava. Čisto sumnjam da jednom labradoru treba privikavanje na vodu, sve labove koje poznajem treba spriječavati da ulete u vodu prije nego privikavati na istu (ispravite me ako griješim ). Eventualno bi mu moglo trebati privikavanje na frizerski salon ako ga tamo namjeravaš voditi.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:59   #468
Dobra/loša iskustva sa salonima za njegu ljubimaca

Pozdrav, provjerio sam po tražilici i nisam naišao jednu općenitu temu vezano za salone za pse. Mislim da bi dobro došla kako bi upozorili ostale vlasnike da izbjegavaju određene salone ili da posjete određene salone ukoliko ih preporučujete.

Imam jedno iskustvo koje bih volio podjeliti, ne želim okaljati obrt ovog salona, samo govorim ono što sam zatekao, vi procjenite sami da li bi vodili psa ovdje ili ne:

Početkom prošle godine sam svog psa odnio u salon za pse Charli (Zagreb, google odma izbacuje njihovu stranicu). Očekivao sam za plaćenu uslugu dobiti šišanje, kupanje, rezanje noktiju. Pas nikad nije bio u salonu, no pošto se salon vodi kao profesionalni, pretpostavio sam da onaj ko radi sa psima zna kako se to radi i da nisam prvi koji je došao sa psom koji se dosad nije šišao. Ponuda je kupljena na ponudadana ako se ne varam, sa popustom.

Nastali su problemi jer osim neugodnih komentara gospodina koji tamo radi i njegovog zanovijetanja tokom cijelog tretmana te šišanja psa preko one stvari, morali smo još doplatiti zbog "zapetljanje dlake". Dlaka jest bila zapetljana, no dotični gospodin nije zbog te zapetljanosti izgubio ništa dodatnog vremena jer je psa ošišao na 6mm. Na tu dužinu sam pristao, nije u tome problem, nego je problem u tome što sam dodatno platio šišanje mašinicom koje je trajalo max. pola sata te nije zahtjevalo nekakav dodatna trud jer je pas zapetljan, ipak se radi o mašinici kojoj ne smetaju mali čvorići na dlaci.

Pas se znao trzati kad se šišalo oko glave i očiju sa škarama, gospodin koji je radio je bio oprezan ali je brzo pikao oko očiju psa gdje sam samo čekao da ga upikne u oko. Također, kod kupanja je često peseku upirao tuš u usta i oči, na što se peso dosta puta zagrcnuo i kašljucao 1h nakon izlaska iz salona.

Možda je moja greška što psa nisam vodio na tretmane navikavanja kao što mi je gospodin sugerirao, ali opet nije da plivam u novcima da bi plaćao sve silne tretmane prije samo odlaska u salon. Također, dvoje poznanika mi je pričalo kako su išli u nekoliko salona i vodili nekoliko pasa također prvi puta u salone i nikad nije bilo problema niti neugodnih komentara od strane zaposlenika. Na moju nesreću, nisu išli u navedeni salon gore.

Na kraju pas nije dobio sušenje, nego je polu mokar išao doma, najgora stvar je što je bilo hladno jutro, te nisam išao autom.
Čekao sam samo da mi dobije upalu pluća, no srećom da pokucam o stol peso je dan danas zdrav i nema trauma.

Poanta je da je gospodin davao stalno kritike na moj račun jer nisam psa prije vodio, jer je zapetljan, jer nije naviknut. To su bile riječi tipa: "Jao kako je zapetljan" "Vidite ovo" "Ne mogu ovako raditi".

Znači, dno dna od usluge, dao sam preko 150kn za cijelu uslugu, užas živi, tijekom cijelog tretmana sam s pesekom bio unutra i slušao to njegovo zanovijetanje.

Mislim da se prema novoj mušteriji treba odnositi korektno jer ako je neko zadovoljan taj će se i vratiti. Ako je gospodin imao loš dan mogao je to i reći, ne istrest se na psu i na vlasniku psa, odnosno meni.

Prilikom tretmana, odnosno prije šišanja je par puta rekao kako su ljudi mu znali prijetiti tužbama i žalili se da je pse ružno ošišao jer nisu bili spremni na 6mm, osobno se ne žalim na to, znao sam kako će pas izgledati, ali mislim da ljudi koji su se žalili na dotičnog gospodina su se žalili i na njegov odnos prema psu i vlasnicima, ne konkretno na izgled psa nakon šišanja.

Isprika modovima na temi ako je dupla ili neprimjerena. LP
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 04:34   #469
Bez uvrede ali da vidim da mi neki seronja non stop gunđa dok mi šiša psa, da ga malo malo guši s vodom i skoro mu oko iskopa mašinicom sterala bi ga u rodni kraj i sa polu okupanim/obrijanim psom izašla i pravac drugi salon. Pa neka trči zamnom, zaboli me.

Mi smo bili u Čuperku u Zvonimirovoj (dva puta i prva dva puta što sam bilo kojeg psa vodila u salon) i zadovoljni smo.
I mi i pas.
Nismo se šišali jer ju šišat ne želim ali ju je trebalo dobro raspetljat i potom okupat i osušit.
Ništa posebno ali kada imaš psa koj će rađe visit sa stropa nego se dat češljat došlo je do toga da radije platim 150kn nego provedem dan natežući se s njom.
Da napomenem, vratili smo se sa sela gdje se em nakupila čičaka em je doslovce ličila na ništa. 4 dana blata, kiše i grmlja napravili su od nje uličnog psa lol
I dobila sam fino raspetljanog, okupanog, dobro posušenog (a imaš šta sušit na njoj), mirišljavog i zadovoljnog psa (i vlasnika ) + porezane noktiće što sam uopće zaboravila tražit.

Iz ovog (što je slika nakon što ju ja okupam i sredim) u ovo:


__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:29   #470
Ah šišanje preko tih grupnih kupovina ne valja ni za ljude, obično pošto je popust ljudi odmah nude usluge preko neke stvari i ne dobiješ uslugu koju bi možda inaće dobio.
Ne znam zašto preko grupnih kupovina nikad baš ne dobiješ nasmijane zaposlenike, što je glupo jer s tim si ne šire posao nego bezveze daju akcije, koje ih ne promoviraju.

Ne mislim sad branit salon da je dobar, jer nikad nisam psa vodila na nikakve tretmane, nit mislim jer sve radim sama doma.
Ali često vidim na netu da u raznim salonima, ne samo u Hrvatskoj nego i vani redovite nešto zaseru, npr. ošišaju psa makar ih nitko nije tražio i možda se pas ni ne smije šišat jer nije takva sorta, ne odrežu nokte i sl... tako da me takve stvari ništa ne čude.
Njihov posao je da iz najneuglednijeg i najneodržavanijeg psa naprave čistog i urednog peseka, a ne da prvo moraš ti sredit psa da ga odvedeš na sređivanje.
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:12   #471
Možda nije tema za ovakvo pitanje al ja sam odlučila svoje pse sama šišati,jer u gradu u kojem živim nema kvalitetnog salona a nije jednostavno ih voziti u drugi grad, pa mi treba pomoć oko mašinice za šišanje, mašinica za šišanje ne mora biti neka vrhunska dovoljno je da može odraditi par šišanja godišnje, probala sam s mašinicom za ljude al mi nije išlo najbolje
Putnica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:23   #472
@serpentine

Mozes poslati broj kontakt salona ili adresu ? Moramo opet voditi psa na sređivanje, a u salon u kojem smo prošlom bili nema šanse da više uđem.
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:21   #473
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kada ju je zimus trebalo okupati tražila sam salon gdje rade samo s jednim psom u salonu i gdje mogu biti cijelo vrijeme prisutna, ali nisam imala ništa protiv kad su joj na stolu na kojem su je sušili fenom stavili oko vrata ogrlicu, što je u svakom slučaju bilo bolje nego da skoči na pod i polomi noge ili bar nabije lakat. Nitko nije bio grub s njom, tepali smo joj, mazili se i pazili - to je jednostavno mjera predostrožnosti pa sam ja to tako i prihvatila.

Prošlo je već od ovog posta, ali jel možeš molim te reći u kojem si to salonu bila?
Imam njemačku ovčarku i trebao bi joj tretman češljanja i kupanja. S obzirom da je malo traumatizirana (udomljena sa cca. godinu dana) sviđa mi se da je samo jedan pas i salonu i da je vlasnik prisutan.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:27   #474
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ali da vidim da mi neki seronja non stop gunđa dok mi šiša psa, da ga malo malo guši s vodom i skoro mu oko iskopa mašinicom sterala bi ga u rodni kraj i sa polu okupanim/obrijanim psom izašla i pravac drugi salon. Pa neka trči zamnom, zaboli me.

Mi smo bili u Čuperku u Zvonimirovoj (dva puta i prva dva puta što sam bilo kojeg psa vodila u salon) i zadovoljni smo.
I mi i pas.
Nismo se šišali jer ju šišat ne želim ali ju je trebalo dobro raspetljat i potom okupat i osušit.
Ništa posebno ali kada imaš psa koj će rađe visit sa stropa nego se dat češljat došlo je do toga da radije platim 150kn nego provedem dan natežući se s njom.
Da napomenem, vratili smo se sa sela gdje se em nakupila čičaka em je doslovce ličila na ništa. 4 dana blata, kiše i grmlja napravili su od nje uličnog psa lol
I dobila sam fino raspetljanog, okupanog, dobro posušenog (a imaš šta sušit na njoj), mirišljavog i zadovoljnog psa (i vlasnika ) + porezane noktiće što sam uopće zaboravila tražit.

Iz ovog (što je slika nakon što ju ja okupam i sredim) u ovo:

Ovo je super!
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:18   #475
Molim preporuku za salon u Splitu. Trebam ošišati maltezera kojeg smo zadnjih mjeseci zapustili pa mu je dlaka stvarno preduga. Nije zapetljan, barem ja to nisam vidila. Ako nemate preporuku kod koga ići, recite barem koga izbjegavati. Ionako jedva daje da je češljam, ne želim je dodatno traumatizirati.
fkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:29   #476
Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za salon u Splitu. Trebam ošišati maltezera kojeg smo zadnjih mjeseci zapustili pa mu je dlaka stvarno preduga. Nije zapetljan, barem ja to nisam vidila. Ako nemate preporuku kod koga ići, recite barem koga izbjegavati. Ionako jedva daje da je češljam, ne želim je dodatno traumatizirati.
Wendy na Zvoncacu iza Bobisa
andrea86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:36   #477
Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za salon u Splitu. Trebam ošišati maltezera kojeg smo zadnjih mjeseci zapustili pa mu je dlaka stvarno preduga. Nije zapetljan, barem ja to nisam vidila. Ako nemate preporuku kod koga ići, recite barem koga izbjegavati. Ionako jedva daje da je češljam, ne želim je dodatno traumatizirati.
Moju super ošiša tehničarka u veterinarskoj ambulanti Pilić.
Uglavnom, što god radila ne vodi ga u salon Vau Vau (mislim da se tako zove) na Bolu (blizu pet shopa Nemo), ne znam niti jel još uvijek rade, ali OČAJNI su.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 14:11   #478
Jel ima gdje u Bjelovaru salon za pse?
masna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 14:38   #479
Zagreb-Zapad na potezu od Podsuseda do Vrapča neki prijedlog gdje ošišat psa?? Vau-Vau u Gajnicama isključen! Može i PM ak netko radi doma u fušu... Tnx!
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 13:54   #480
može i meni?

Isto Zagreb-Zapad na potezu od Podsuseda do Vrapča, isto neki prijedlog gdje ošišat psa? Isto može i PM ak netko radi doma u fušu... Neka mješavina pekinezera je... Prije ljeta bih je šišnula...
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.