Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 11:54   #41
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jer svatko razuman vidi da bi se time izbjeglo beskonačan niz neplodnih prepucavanja. A možda i pokoja mrtva glava.
ne mogu se vječno stvari gurati pod tepih, ako wannabe država nije u stanju da provede popis stanovništva, onda nema smisla da takva tvorevina postoji

Quote:
U Bosni imaju sistem registracijskih tablica takav da se ne može skužiti iz kojeg mjesta je koji auto.
svejedno to ne čini bih nimalo stabilnijom, nebitna stvar

a možda se i previše podcjenjuje kultura ljudi u bih, kao da će svatko odmah nasrnuti na automobil ako shvati da pripada nekome iz drogog naroda, često to ipak nije tako, naprimjer granična mjesta rs prema mojoj županiji su već godinama vikendom puna auta sa hrvatskim tablicama i koliko ja znam nikad nije bilo incidenta.

Quote:
Ne bi li se i u Hrvatskoj izbjegao sijaset izbušenih guma i razbijenih šajbi da imamo takav sistem?
ma nema smisla da se to radi, kako je u svem normalnom svijetu neka bude i kod nas
Starfucker226 is offline  
Old 08.09.2008., 12:19   #42
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
ne mogu se vječno stvari gurati pod tepih, ako wannabe država nije u stanju da provede popis stanovništva, onda nema smisla da takva tvorevina postoji
Eh, sve samo da "tvorevina" ne postoji...popis stanovništva jest bitna funkcija države, ali ne koliko održavanje javnog reda i mira. A u samom popisu su neki podaci bitniji od drugih (spol, dob itd. naspram vjere i nacije). Može se popis karakteristika i proširiti, popis bi bio kvalitetniji da ima podatke o tome tko kakvu glazbu sluša, koje su mu omiljeni kolači, je li bio prištav u pubertetu itd.

Podaci o vjeri tj. naciji su osakatili društvo u Bosni. Izbjeći ih u popisu je vrlo mudro, tim više što su to de facto proizvoljne kategorije.



Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
a možda se i previše podcjenjuje kultura ljudi u bih, kao da će svatko odmah nasrnuti na automobil ako shvati da pripada nekome iz drogog naroda, često to ipak nije tako, naprimjer granična mjesta rs prema mojoj županiji su već godinama vikendom puna auta sa hrvatskim tablicama i koliko ja znam nikad nije bilo incidenta.
Možda i nije bilo potrebno, a možda i je. Onaj detalj o korištenju samo slova koja su identična na ćirilici i latinici puno govori. Uvedeno je s razlogom da se izbjegnu medjusobna razbijanja i ljudi i auta, i odradilo je tu svrhu maestralno. Što možeš više poželjeti?
ZloPrase is offline  
Old 08.09.2008., 12:27   #43
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne bi li se mnogo problema izbjeglo da se izostave podaci o nacionalnosti?
Ne bi...

Ako se mi kao narod kojeg je najviše otišlo ne bojimo popisa, zašto bi vi,ako vas je zbilja 48%?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.09.2008., 12:40   #44
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Eh, sve samo da "tvorevina" ne postoji...
pa neka prestane postojati ako ne može biti po volji svih konstitutivnih naroda koji u njoj žive, ako može neka postoji, ne radi se o tome da netko ima bolesne sklonosti ka rušenju susjedne države, tek onako samo nek se ruši

ako će u toj tvorevini Hrvati imati prava jednaka drugim narodima, onda neka je sva sreća tom protektoratu, ako će stanje biti kao dosad onda dao Bog da se protektorat sruši kao kula od karata

Quote:
Podaci o vjeri tj. naciji su osakatili društvo u Bosni. Izbjeći ih u popisu je vrlo mudro, tim više što su to de facto proizvoljne kategorije.
Koje društvo su podaci o naciji osakatili? Zar postoji period u povijesti kad to društvo nije bilo na neki način osakaćeno i uopće postoji li način da se to društvo definira? Govori se kao da je deset tisuća godina neprekidno vladala multietnička idila u bih, a onda su iznenada, kao grom iz vedra neba, došli zli nacionalisti

Quote:
Uvedeno je s razlogom da se izbjegnu medjusobna razbijanja i ljudi i auta, i odradilo je tu svrhu maestralno. Što možeš više poželjeti?
priznajem da je bilo korisno, samo bilo bi bolje kad bi se razvila takva kultura da ljudi ne moraju strahovati za svoje automobile u mjestu gdje je većinsko stanovništvo drugog naroda

i postavlja se pitanje ima li smisla inzistirati na zajedničkom životu onih koji ni sami ne pokazuju volju da zajedno žive, odnosno u dijelovima "svoje države" moraju sakrivati svoje nacionalno opredjeljenje, da nebi nastradali od drugih građana te iste "njihove države"
Starfucker226 is offline  
Old 08.09.2008., 12:41   #45
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne bi...

Ako se mi kao narod kojeg je najviše otišlo ne bojimo popisa, zašto bi vi,ako vas je zbilja 48%?
I još pride što tvrdee da ih je u BiH 52 ili koliko već posto?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 08.09.2008., 13:01   #46
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
I još pride što tvrdee da ih je u BiH 52 ili koliko već posto?
Baš zbog beskonačnih nadmudrivanja tko je više stradao, gdje je tko i kako "očišćen", koga se više iselilo, i gdje netko ima 50.000001%, i enormnog trošenja mentalne energije i nacionalističke žuči - potrebno je pitanje nacionalne slike namjerno potisnuti.

Popis stanovništva koji bi dao kumulativne brojke nacija na nivou Bosne ali bez lokalnih podataka je isto mogućnost.

Previše krvi je proliveno i previše zagriženih krvopija bi u tom popisu isključivo tražilo svoje pleme, gdje smo jači a gdje ugroženi, koliko ima drugih i jesu li povezani, i sanjarilo o nastavku Karadžićevih orgijanja.

Izbaci im dva (sekundarna) podatka iz popisa i gledaj kako im kotačići u glavi rade "klik, klik...krc...škrip"
ZloPrase is offline  
Old 08.09.2008., 13:09   #47
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Baš zbog beskonačnih nadmudrivanja tko je više stradao, gdje je tko i kako "očišćen", koga se više iselilo, i gdje netko ima 50.000001%, i enormnog trošenja mentalne energije i nacionalističke žuči - potrebno je pitanje nacionalne slike namjerno potisnuti.

Popis stanovništva koji bi dao kumulativne brojke nacija na nivou Bosne ali bez lokalnih podataka je isto mogućnost.

Previše krvi je proliveno i previše zagriženih krvopija bi u tom popisu isključivo tražilo svoje pleme, gdje smo jači a gdje ugroženi, koliko ima drugih i jesu li povezani, i sanjarilo o nastavku Karadžićevih orgijanja.

Izbaci im dva (sekundarna) podatka iz popisa i gledaj kako im kotačići u glavi rade "klik, klik...krc...škrip"
Prestani živjeti u iluzijama...

Gdje je tvoja krv, tu je tvoje tlo...

Ono što je u ratu obranjeno to je vaše...
RS ste izgubili, i možeš odbijati to priznati,ali to je kraj, nema više...

I nikakva pozivanja na popis iz 1991. to neće vratiti...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.09.2008., 13:22   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prestani živjeti u iluzijama...

Gdje je tvoja krv, tu je tvoje tlo...

Ono što je u ratu obranjeno to je vaše...
RS ste izgubili, i možeš odbijati to priznati,ali to je kraj, nema više...

I nikakva pozivanja na popis iz 1991. to neće vratiti...
Ajd da su me jednom i sa Srbinom zamijenili... )

Blut und Boden je njemački koncept iz 19. stoljeća, naročito populariziran od strane Nacista. Nice company.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blut_und_boden
ZloPrase is offline  
Old 08.09.2008., 13:24   #49
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ajd da su me jednom i sa Srbinom zamijenili... )
pročitaj ponovo njegov post
Starfucker226 is offline  
Old 08.09.2008., 13:36   #50
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
prvih 6 mjeseci SBŽ i ZDK, općine s hrvatskom većinom (ili udjelom do 50%) masno označene.

Busovača 103/83
Donji Vakuf 87/77
Bugojno 146/125
Fojnica 60/67
Gornji Vakuf 88/87
Jajce 120/73
Kiseljak 87/79
Kreševo 13/27
Novi Travnik 128/120
Travnik 284/260
Vitez 129/76

Usora 13/38
Žepče 153/114
Breza 55/60
Doboj Jug 24/12
Kakanj 224/166
Visoko 230/168
Vareš 35/61
Maglaj 87/99
Olovo 58/38
Tešanj 264/177
Zavidovići 175/147
Zenica 583/536

nestajemo
"Omasteno" () crvenom. Nista izuzetno za Bosnjake posto slicne rezultate imaju opstine u drugim kantonima; Ilijas, Ilidza, Zivinice, Buzim, Velika Kladusa, Srebrenik...

Pa sada zakjljuci sta je vjerovatnije u mjesanim bosnjacko-hrvatskim opstinama
BOSHNJAK is offline  
Old 08.09.2008., 13:37   #51
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
pročitaj ponovo njegov post
Ah, istina. Stupid of me.
ZloPrase is offline  
Old 08.09.2008., 13:39   #52
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
"Omasteno" () crvenom. Nista izuzetno za Bosnjake posto slicne rezultate imaju opstine u drugim kantonima; Ilijas, Ilidza, Zivinice, Buzim, Velika Kladusa, Srebrenik...

Pa sada zakjljuci sta je vjerovatnije u mjesanim bosnjacko-hrvatskim opstinama
a zašto se onda samo vi protivite popisu stanovništva?
Starfucker226 is offline  
Old 08.09.2008., 16:08   #53
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ajd da su me jednom i sa Srbinom zamijenili... )

Blut und Boden je njemački koncept iz 19. stoljeća, naročito populariziran od strane Nacista. Nice company.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blut_und_boden
Nisam te zamijenio,znam da si musliman...
PS
Davno sam prestao vjerovati u pravo i pravednost, svijet samo razumije silu...

Kurac bi se netko sažalio da su Srbi 92' ušli u Bihać,Mostar,Sarajevo, Tuzlu, mogli bi kurcu svirati i prosvjedovati po ambasadama, nitko vam se ne bi smilovao...

Što se obrani,tvoje je, što se izgubi, nije...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.09.2008., 16:17   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Davno sam prestao vjerovati u pravo i pravednost, svijet samo razumije silu...

Kurac bi se netko sažalio da su Srbi 92' ušli u Bihać,Mostar,Sarajevo, Tuzlu, mogli bi kurcu svirati i prosvjedovati po ambasadama, nitko vam se ne bi smilovao...
potpis.

Quote:
Što se obrani,tvoje je, što se izgubi, nije...
znači da Milošević nije pristao na mirnu reintegraciju Podunavlja,četnici bi osvojeni plijen imali pravo zadržati!?
Constatinopol is offline  
Old 08.09.2008., 16:40   #55
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post

znači da Milošević nije pristao na mirnu reintegraciju Podunavlja,četnici bi osvojeni plijen imali pravo zadržati!?
A koja prava imaju držati Bosanski Brod?

Nije nama Milošević iz ljubavi i milosti prema Hrvatima vratio Vukovar...

Vratio nam je zbog mogućnosti otvorenog rata, kao i Hrvatskih pobjeda u Zapadnoj Bosni...

Što misliš zašto nije vraćeno 1994.?

Da nije bilo Bljeska,Oluje i drugih operacija, kurac bi ja sada živjeo u Vukovaru, i ne pravi se lud jer nisi balavac s indeksa, nego inteligentan mladić koji je bio prognanik kao i ja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.09.2008., 17:16   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisam te zamijenio,znam da si musliman...
E, vrti mi si u glavi više od toga ko koga smatra za šta...


Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
PS
Davno sam prestao vjerovati u pravo i pravednost, svijet samo razumije silu...

Kurac bi se netko sažalio da su Srbi 92' ušli u Bihać,Mostar,Sarajevo, Tuzlu, mogli bi kurcu svirati i prosvjedovati po ambasadama, nitko vam se ne bi smilovao...

Što se obrani,tvoje je, što se izgubi, nije...
Donekle. Moraš imati *nekakve* temelje za silu, ako je potpuno nelegitimna, sirova pljačka, ne daje nikakvu budućnost. Svaka sila za vremena, a nakon toga osveta.
ZloPrase is offline  
Old 09.09.2008., 00:17   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To ni Bog ne zna do 2011. kada konačno bude taj popis...

Nadam se da će religija i nacionalna pripadnost biti uključene jer to inaće nema smisla...
Jesi li siguran da će biti 2011. godine?
Povijest&Politika is offline  
Old 09.09.2008., 00:19   #58
Arrow

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Baš zbog beskonačnih nadmudrivanja tko je više stradao, gdje je tko i kako "očišćen", koga se više iselilo, i gdje netko ima 50.000001%, i enormnog trošenja mentalne energije i nacionalističke žuči - potrebno je pitanje nacionalne slike namjerno potisnuti.
Takav popis stanovništva je napravljen - 1996. godine, od strane UN-a.

Ukupno - 2.444.665 stanovnika:

1. Bošnjaci - 1.773.566 ili 72,55%

2. Hrvati - 556.289 ili 22,75%

3. Srbi - 56.618 ili 2,32%

4. ostali - 58.192 ili 2,38%
Povijest&Politika is offline  
Old 09.09.2008., 00:23   #59
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A koja prava imaju držati Bosanski Brod?

Nije nama Milošević iz ljubavi i milosti prema Hrvatima vratio Vukovar...

Vratio nam je zbog mogućnosti otvorenog rata, kao i Hrvatskih pobjeda u Zapadnoj Bosni...

Što misliš zašto nije vraćeno 1994.?

Da nije bilo Bljeska,Oluje i drugih operacija, kurac bi ja sada živjeo u Vukovaru, i ne pravi se lud jer nisi balavac s indeksa, nego inteligentan mladić koji je bio prognanik kao i ja
Ovo me podsjeća na ono "gospodine predsjedniče" Miloševiću, i njegovo "kumstvo" s Antom Gotovinom u zatvoru i ostalima.
Povijest&Politika is offline  
Old 09.09.2008., 00:29   #60
Quote:
Povijest&Politika kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na ono "gospodine predsjedniče" Miloševiću, i njegovo "kumstvo" s Antom Gotovinom u zatvoru i ostalima.
Prijatelju pojasni,jel se slažeš s mojim postom ili?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.