Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2013., 15:12   #221
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Bas sam zadnje dane nesto jadna..i kud se pozalim dobijem jos po nosu.. Znate faza kad imate osjecaj da niste dobra majka.. Da bi svi napravili sa vasim djetetom bolje nego vi. Za sve oko nje, konstantno dobivam kritike, posebno od sveki, nista dobro ne radim. Osjecam ponekad kao da joj je ona mama a ja zena koje je samo cuva, i stalno me se "spota". Malena ne spava nikako, budi se svakih 20-40min sa vriskovima, cca 20 puta nocu, odbija jesti bez xy animacija, cvili citave dane i samo bi se nosila. Ima 9mj. Eto, u zelji da joj ugodim sve sam zaheb.., dijete mi se nit ne igra, niti jede, niti spava. Samo cvili. Osnovno ju nisam naucila, gdje cu nesto vise.. Smrc..
Jel to zato što se svi upliću sa svojim savjetima i prijedlozima pa ne znaš kud bi prije? Tako su meni sa starijim punili glavu, ali s mlađom bogami nisam dopustila pa sam sad pametnija i nemam onih problema koje sam imala sa starijim.
Hvala vam na savjetima za post prije, ja ću po svom dalje, a što se tiče djeda i bake moram odslušat svaku kritiku ili prijedog jer smo u istoj kući pa je na meni hoću li je provest ili ne, njima po volji ili ne.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 22:42   #222
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Hvala vam na savjetima za post prije, ja ću po svom dalje, a što se tiče djeda i bake moram odslušat svaku kritiku ili prijedog jer smo u istoj kući pa je na meni hoću li je provest ili ne, njima po volji ili ne.
ne moraš ti samo odslušati, dapače, ja mislim da bi im trebala odgovoriti što ti misliš o tome i dati im do znanja da su takve metode tebi neprihvatljive.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:19   #223
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Od koje dobi se smatra da će dijete počet shvaćat i morat prihvaćat strogo NE i takvu naredbu? Moj će dvogodišnjak prije poslušati ako ja od tog NE ispričam cijelu priču na daleko i na široko nego ako direktno kažem NE ili naredbu.
Recimo danas je nakon kraćeg vremena boravka vani trebao ući u kuću jer je već bilo zahladilo i kad sam mu isto naredila počela je dernjava i plač, a da sam ispričala kako ćemo se u kući svega i svačega igrati bla bla..pristao bi nakon podosta vremena, ali te priče nisam pričala jer se ubacio djed koji mi je već po tko zna koji puta rekao da bih trebala uvijek sa strane imati šibu ili spremnu ruku za batine ako me neće poslušati. Tako se on umiješao kad je malac počeo cendrati, pokazao mu šibu i krenuo prema njemu, zaprijetio mu, na što je dijete jadno pognulo glavu i krenulo prema kući pa mi je time djed htio pokazati na koji način treba uvesti reda u odgoj i da će samo tako poslušati, nikako drukčije. Da napomenem da se u zadnje vrijeme djeda jako boji i samo njega u trenu posluša jer je stvorio autoritet.
Dakle ima li djed pravo u svemu tome, i sa savjetom i sa svojim stavom prema unuku?
pa gle, ja imam 36 pa ne slusam naredbe. nisam cucak, nisam vojnik. nije ni moje dijete
ja smatram da je naredjivanje prilicno nepristojni oblik komunikacije.

Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne moraš ti samo odslušati, dapače, ja mislim da bi im trebala odgovoriti što ti misliš o tome i dati im do znanja da su takve metode tebi neprihvatljive.
i ne samo djedu, nego vrlo jasno pred djetetom reci djedu. dijetetu si ti mama i ne mozes dopustiti da mu netko prijeti udarcima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:44   #224
deda stvarno ima šibu spremnu sa strane?

jebote jel on normalan? jadno djetešce od 2 godine. nadam se da ga povremeno ne čuva
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 12:59   #225
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne moraš ti samo odslušati, dapače, ja mislim da bi im trebala odgovoriti što ti misliš o tome i dati im do znanja da su takve metode tebi neprihvatljive.
Potpis...
Poslušnost nakon prijetnje batina nije zbog autoriteta nego zbog straha...

I svakako reći što je tebi prihvatljivo a što nije..

Yoya da posluša naredbu ne očekujem od nikoga.

Za ulazak u kuću najavi malo ranije npr "poigraj se još 10 minuta pa idemo doma", za 5 min ponoviš rečenicu i dodaš "idemo vidjeti neku igračku". Kod mojih to pali.
Kad kažem "dečki sad moramo ići doma" idu bez problema..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:20   #226
Slažem se s ovim da bi trebala reći djedu i baki što joj nije prihvatljivo. To što živite s njima ne daje im za pravo da odgajaju tvoje dijete. Čini mi se da je malo preblago pustiti djeda da djetetu i dalje prijeti batinama i pokazuje šibe a ti mu jedino svojim primjerom pokazuješ da se s tim ne slažeš. Reci mu jasno i glasno da to odmah prestane raditi. Možeš napomenuti i to da je tući djecu inače protuzakonito.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:01   #227
Mame, moze li mala pomoc??
L. ima 13 mjeseci i unatrag nekoliko dana pocela je bogme zestoko pokazivati nezadovoljstvo kada nije po njenome.. Ako nesto naumi, a ja ju recimo preduhitrim i sklonim to nesto sto mozda nije bilo prikladno za nju-ajme meni koja reakcija..Uvrijedeni plac, kao da joj ne znam sta cinim..
Ja joj onda smireno govorim da cemo se igrati s necim drugim, ponudim joj nesto drugo i onda sve prode ok, smiri se. . Ali te reakcije postaju sve cesce, za sve sto joj nije po volji-cvili.. Recite mi da je to normalno i da je to samo njezin nacin komunikacije kojim izrazava nezadovoljstvo.. Jako puno s njom razgovaram, objasnjavam, ali ne kuzi ona bas previse, bar ne jos.Premda nastojim biti dosljedna i NE je uvijek NE, ali ona uvijek iznova u plac..
Do sada je bila beba koja je plakala gotovo nikada pa mi mozda zato to sve skupa "teze" pada..
I jos nesto-kada odem do wc-a i vratim se, ajme, kao da me nije bilo mjesec dana..Tuga, pruza rukice da ju dignem-moram ju malo uzeti sebi i onda se dalje moze igrati.. Ali opsjednuta je samnom-ako sam u kuhinji, a ona s tatom se igra, nakon par minuta evo je penje mi se uz noge, mama, mama, mama...
Sve mi se cini da smo startali sa svim zivim fazama
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:34   #228
Quote:
Kjavica kaže: Pogledaj post
Citala sam recimo i za ovo... Neko dijete se igra sa nečim, dođe tvoje i uzme mu to, ti na to velis ne i vratis tom djetetu igracku - ok, ispravila si kao neku nepravdu... Za 5min tvoje se igra sa nečim i dođe neko drugo i uzme mu igracku, tvoje počne negodovat, pa ti recimo, da ne bi ispala ne znam kakva pred drugom mamom, objasnjavas svome da "neka pusti, dečko/cura se malo igra, uzmi neku drugu", a u biti bi trebala uzet ju natrag i dat svom kužiš teoriju... Cesto mame, ono, da ne bi ispale nabrijane mamice zakinu svoje klince u tim stvarima...

pogodila si bit problema, ne bi htjela izignorirat (ili ne daj boze zakinut ) tudje dijete, a svoje mogu. također me me da ako dajem vaznost takvom ponasanju, da ce i moja pocet vise dramit

Quote:
Najpametnije od svega bi bilo pustit ih da se sami dogovore i intervenirat jedino kad postane opasno, da se tak izrazim.
Nama kad nam dođe mali, kumovi smo međusobno klincima, isto su stari, kad se otimaju za igračke mi sa strane sutimo - nek se dogovore sami, jednake su veličine, snage... Sta cemo im mi, nek sami to riješe
ma lako mi je sa poznatom djecom, za njih znam kako 'disu' i nije mi frka ako se nesto pokockaju, jer poznajem njihove mame i znam sto im je okej, a sto nije.

nepoznata djeca su mi problem, nemam pojma jel mozda postoji neki nepisani bon ton za parkice


Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa, napravi to sto je ta druga mama pokusala, ako se dijete rasplace jer mu je nesto uzeto, uvali mu nesto drugo.
Ako je tezi slucaj, pa bas to nece, onda svom uvali na brzaka nesto super...a zeljena loptica ce se vratiti u ruke onog rasplakanog.


hvala, super ideja! odsad drzim u džepu jos jednu joker igrackicu za eventualne plac incindente
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:50   #229
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Od koje dobi se smatra da će dijete počet shvaćat i morat prihvaćat strogo NE i takvu naredbu? Moj će dvogodišnjak prije poslušati ako ja od tog NE ispričam cijelu priču na daleko i na široko nego ako direktno kažem NE ili naredbu.
Recimo danas je nakon kraćeg vremena boravka vani trebao ući u kuću jer je već bilo zahladilo i kad sam mu isto naredila počela je dernjava i plač, a da sam ispričala kako ćemo se u kući svega i svačega igrati bla bla..pristao bi nakon podosta vremena, ali te priče nisam pričala jer se ubacio djed koji mi je već po tko zna koji puta rekao da bih trebala uvijek sa strane imati šibu ili spremnu ruku za batine ako me neće poslušati. Tako se on umiješao kad je malac počeo cendrati, pokazao mu šibu i krenuo prema njemu, zaprijetio mu, na što je dijete jadno pognulo glavu i krenulo prema kući pa mi je time djed htio pokazati na koji način treba uvesti reda u odgoj i da će samo tako poslušati, nikako drukčije. Da napomenem da se u zadnje vrijeme djeda jako boji i samo njega u trenu posluša jer je stvorio autoritet.
Dakle ima li djed pravo u svemu tome, i sa savjetom i sa svojim stavom prema unuku?
moja ima 15 mjeseci i vise-manje poslusa kad joj se kaze ne, vjerojatno zato sto joj branim jako malo stvari
ja dernjavu i plac uopce ne shvacam kao neposluh, vec kao nezadovoljstvo.
i moja place kad ju vodim doma, nesretna je jer je igra gotova, ne vidim nista lose u tome

sto se tice scene sa djedom, slazem se sa ostalima -na tvom mjestu, ne bi ignorirala njegov stav, nego bi mu objasnila da siba i takve prijetnje sa mojim djetetom ne dolaze u obzir. i naucila bi dijete da na djedov autoritet odgovori nesto tipa: 'djecu se ne smije udarat, moja mama to ne dozvoljava'

Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Mame, moze li mala pomoc??
L. ima 13 mjeseci i unatrag nekoliko dana pocela je bogme zestoko pokazivati nezadovoljstvo kada nije po njenome.. Ako nesto naumi, a ja ju recimo preduhitrim i sklonim to nesto sto mozda nije bilo prikladno za nju-ajme meni koja reakcija..Uvrijedeni plac, kao da joj ne znam sta cinim..
Ja joj onda smireno govorim da cemo se igrati s necim drugim, ponudim joj nesto drugo i onda sve prode ok, smiri se. . Ali te reakcije postaju sve cesce, za sve sto joj nije po volji-cvili.. Recite mi da je to normalno i da je to samo njezin nacin komunikacije kojim izrazava nezadovoljstvo.. Jako puno s njom razgovaram, objasnjavam, ali ne kuzi ona bas previse, bar ne jos.Premda nastojim biti dosljedna i NE je uvijek NE, ali ona uvijek iznova u plac..
Do sada je bila beba koja je plakala gotovo nikada pa mi mozda zato to sve skupa "teze" pada..
I jos nesto-kada odem do wc-a i vratim se, ajme, kao da me nije bilo mjesec dana..Tuga, pruza rukice da ju dignem-moram ju malo uzeti sebi i onda se dalje moze igrati.. Ali opsjednuta je samnom-ako sam u kuhinji, a ona s tatom se igra, nakon par minuta evo je penje mi se uz noge, mama, mama, mama...
Sve mi se cini da smo startali sa svim zivim fazama
sasvim normalno
moja je vec naucila kod koga taj glumljeni plac pali, a kod koga ne
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:27   #230
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Bas sam zadnje dane nesto jadna..i kud se pozalim dobijem jos po nosu.. Znate faza kad imate osjecaj da niste dobra majka.. Da bi svi napravili sa vasim djetetom bolje nego vi. Za sve oko nje, konstantno dobivam kritike, posebno od sveki, nista dobro ne radim. Osjecam ponekad kao da joj je ona mama a ja zena koje je samo cuva, i stalno me se "spota". Malena ne spava nikako, budi se svakih 20-40min sa vriskovima, cca 20 puta nocu, odbija jesti bez xy animacija, cvili citave dane i samo bi se nosila. Ima 9mj. Eto, u zelji da joj ugodim sve sam zaheb.., dijete mi se nit ne igra, niti jede, niti spava. Samo cvili. Osnovno ju nisam naucila, gdje cu nesto vise.. Smrc..
Joj daj se malo saberi. Sveki moraš otpilit na neki način da te prestane kinjiti, ona je svoju priliku imala i da si ti sad na redu. Ima takve djece kao tvoje. Moja starija ima 5 godina i bez zanimacije radije ne jede, tvoja je samo par mjeseci.Moraš odgovoriti na djetetov plač jer ona ima potrebe, a iza cca 6 mjeseci dijete ima potrebe bit s mamom i igrati se s mamom. Sve su bebe takve. Možda djetetu izbijaju zubi pa ga to boli i od tuda i nespavanje, nejedenje, cendranje, a to zna potrajati ponekad. I kako bi se to trebala igrati 9 mj. stara beba? Mojeg smo mlađeg u toj dobi pazili da se ne razbije, a kad bi ga stavili u ogradicu pobacao bi igračke sve van i cendrao. Stalno je pružao ruke da ga se uzme i da nekud ide i da ga se nosa. Šta si to osnovno trebala naučiti bebu?
Malo sam oštra, osnovno je što trebaš naučiti smjestiti sveki na njeno mjesto-bake. Nitko nije nepogrešiv, nisi ti, ali nije niti ona.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:38   #231
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
...sasvim normalno
moja je vec naucila kod koga taj glumljeni plac pali, a kod koga ne
Hvala na odgovoru! Stvar je o tome da u vecini slucajeva plac nije glumljeni, ona se istinski uvrijedi i rastuzi.. Ja joj onda objasnjavam da znam da se ljuti, ali da ne smije dirat to i to zbog toga i toga...prebaci se ona za cas na nesto drugo, i mislim da uopce ne kuzi ta moja objasnjenja-bar ne jos..Ja joj stalno objasnjavam zbog toga sto se nadam da ce doc vrijeme kada ce skuziti sta joj govorim..Kada je tvoja dosla u tu fazu, da kuzi objasnjenje?? I da li uopce kuzi??
Nije da mi bas pretjerano smeta ta faza, samo mi je u pocetku bilo malo cudno obzirom da stvarno rijetko place..A moram priznati da me zapravo vise nerviraju komentari okoline, tj. pojedinih clanova familije-auuu, bogme si ju razmazila, bogme ne bi ona meni tako...mislim, ne kuzim sta i kako se treba postaviti prema jednogodisnjem djetetu a da ne ispadne da je "razmazeno"?? na svaki moj pokusaj objasnjenja dobijem komentar da se pravim prepametna, previse citam i da nitko nije dijete odgojio uz naputke iz knjiga
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:58   #232
olivera, prvo i osnovno, ignoriraj sve te komentare iz okoline.
nemoj se ni truditi objašnjavati, samo se nasmiješi i nastavi po svom.

drugo, doći će vrijeme kad će te tvoje dijete razumjeti.
moj stariji (3g i 4mj) me razumio negdje oko 18mj i u većini slučajeva bio voljan prekinuti s nekom radnjom nakon mog objašnjenja.
kažem u većini, zato jer i dan-danas, kad sam sigurna da gotovo sve razumije, i dalje ponekad plače i protestira ako ga prekinem u nekoj radnji ili traži da mu se ponovi i objasni x puta zašto nešto ne može.
s druge strane, imam i mlađeg koji će sad 2g. i koji tek sad razumije većinu stvari i ponekad je voljan poslušati me nakon mog objašnjenja.
i i dalje se ponekad ljuti ako ga prekinem i uvrijeđeno plače, baš poput tvoje curice.
a moj ima još jednu osobinu kad se ljuti, ili udari mene, ili baci nešto na pod
što bi tek tvoja okolina na njega rekla

što se tiče njene opsjednutosti tobom i plakanja kad odeš na wc, to je isto sve normalno i znak da ti je privržena.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 15:13   #233
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
olivera, prvo i osnovno, ignoriraj sve te komentare iz okoline.
nemoj se ni truditi objašnjavati, samo se nasmiješi i nastavi po svom.

drugo, doći će vrijeme kad će te tvoje dijete razumjeti.
moj stariji (3g i 4mj) me razumio negdje oko 18mj i u većini slučajeva bio voljan prekinuti s nekom radnjom nakon mog objašnjenja.
kažem u većini, zato jer i dan-danas, kad sam sigurna da gotovo sve razumije, i dalje ponekad plače i protestira ako ga prekinem u nekoj radnji ili traži da mu se ponovi i objasni x puta zašto nešto ne može.
s druge strane, imam i mlađeg koji će sad 2g. i koji tek sad razumije većinu stvari i ponekad je voljan poslušati me nakon mog objašnjenja.
i i dalje se ponekad ljuti ako ga prekinem i uvrijeđeno plače, baš poput tvoje curice.
a moj ima još jednu osobinu kad se ljuti, ili udari mene, ili baci nešto na pod
što bi tek tvoja okolina na njega rekla

što se tiče njene opsjednutosti tobom i plakanja kad odeš na wc, to je isto sve normalno i znak da ti je privržena.
slobodno mi reci kako to postici?? mislim, nije da ne mogu spavati zbog toga, ali ono, strecne me.. posebice sto stvarno mislim da se maximalno trudim, pa evo na kraju krajeva pitam i tu za savjet, pitam i frendice kako su one hendlale..problem je sto valjda ljudi zaborave kakvo je dijete od jedne godine..nama je stan maximalno prilagoden njoj, tj. uklonjene su stvari koje ne smije dirati i za koje mi se iskreno ne govori po cijele dane NE..ali opet, postoje stvari koje su joj dostupne a nedozvoljene-npr. tv koji joj je apsolutni zakon lupat a ja joj to ne dozvoljavam..em sto ga mlatne nekom igrackom, em sto ga moze srusit na sebe.. i uvijek kada dodje do njega joj kazem ne, to je opasno, to se ne smije i maknem ju..I onda mi dodje sestra i kaze-aaaa, ne bi ona meni tako..ne kuzim, da maknem tv ili sta??jedino mi preostaje ponavljati do iznemoglosti dok ne dodje ta dob u kojoj ce ona skuzit sta ja njoj zapravo tumacim..to je neka moja logika..sada ne kuzi, ali ponavljanjem milijon puta kroz par mjeseci svaki dan ce valjda skuzit..
i ta povezanost samnom- meni se isto to cini normalno..mislim, kada smo u parku s djecom, ona se igra, i uopce ne visi na meni i to mi je drago..ali opet famozni komentari, pa reko da i to priupitam ovdje
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:12   #234
slično nam je svima...
I tu cu ti kao i na motorici reci, vrlo jednostavno. Kad ti sestra kaže da njoj ne bi tako, ti njoj reci da njoj nista ni ne radi. Kad ti kažu da je razmazena, ti reci da nije dovoljno, da radiš na tome da bude jos gora! I tako... Uskoro ce te ljudi proglasiti "onom s kojom se ne može pričati" i onda si u sigurnoj zoni!
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 02:04   #235
Quote:
Kjavica kaže: Pogledaj post
slično nam je svima...
I tu cu ti kao i na motorici reci, vrlo jednostavno. Kad ti sestra kaže da njoj ne bi tako, ti njoj reci da njoj nista ni ne radi. Kad ti kažu da je razmazena, ti reci da nije dovoljno, da radiš na tome da bude jos gora! I tako... Uskoro ce te ljudi proglasiti "onom s kojom se ne može pričati" i onda si u sigurnoj zoni!
Evo ovo je baš super savjet. Dakle uvijek razgovor dovesti do apsurda
Ja imam metodu držanja monologa (nikako se ne daj prekinuti ) gdje nadugačko i naširoko objašnjavam zašto nešto tako radim. Moja sveki je na početku stalno imala napadaje savjetovanja kako bi nešto trebala napraviti (identično kao i ona uglavnom ) sad više ni ne pokušava. Valjda joj se više ne da to slušati
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 11:04   #236
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
slobodno mi reci kako to postici??
dođe to s vremenom
moji su sad 3.5g i 2g, imala sam vremena ohoho.
mene je isto to pametovanje i sipanje beskrajno glupih savjeta živciralo, potrošila sam vremena i vremena za objašnjavanje zašto ja radim drugačije, skužila da to nema nikakvog efekta i da se svaki put priča ponavlja i da mi je jednostavno manji utrošak energije nasmiješiti se, ignorirati (ili eventualno kratko odgovoriti) i okrenuti na drugu temu.
rasprave nemaju smisla.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:04   #237
Olivera, kužim te, iako nemam toliko pametovanja okoline, koliko "zabrinute" okoline - pa zašto sad plače, pa zašto neće jesti, pa se istražuju mogućnosti što bi joj moglo biti.
Pokušala primijeniti neke odgovore koje sam pročitala ovdje, tipa - plače jer je beba - al ne pali!
Samo se nastavi sa: "Jučer nije plakala" ili "Pa ona inače voli jesti xy, kako sad neće?"
I onda konačni zaključak bude neka genijalnost (koje se ja nemajka valjda ne bih nikad sjetila bez njihove napomene) o tome da je možda mokra, ili joj je jelo prevruće ili...
Većinom izignoriram, al ponekad mi se baš poklope u trenutku kad i sama za sebe mislim da sam najgora i najnesposobnija majka na svijetu i onda su mi njihovi komentari očit dokaz moje (vidljive) nesposobnosti.

Inače, i moja mala od 16mj se isto ponaša kao i tvoja. S tim da neke ljude sluša više (čuvalicu i tatu), a neke manje (mene i baku). Povremeno će odustat od nepodopštine uz neko objašnjenje kako se ne smije nešto dirati, lupati, ali najčešće su ta objašnjenja samo još žešći poticaj da se nastavi upravo s tim.
Isto tako, povremeno upali odmicanje i skretanje pažnje na nešto drugo, a drugi put to bude okidač za neutješan plač.
Koliko vidim i čitam, takva su ponašanja normalna, i kod mirnije i kod živahnije djece kakva je ova moja.
Vjerujem da će s vremenom početi kužiti što joj se govori, ali to ne može doći preko noći.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:04   #238
Ma ima dana kada me bas briga sto mi netko kaze..ali mi nije jasno sta ljudi ocekuju od djece,da su kao fikusi koji samo rastu i to je to,a mi ih promatramo?? mislim,meni je isto nekako bilo logicno da je L. sada dosla do dobi gdje je pocela izrazavat svoje nezadovoljstvo, pa nece do skole valjda mirno sjediti u kolicima a mi cemo na miru piti kave..zato sam i pitala ovdje,cisto da vidim da li je moja logika donekle logicna ili pak ne mislim da je dob od jedne godine ipak malo prerana za izjave tipa-razmazena,ne bi ona tako samnom itd.
a kako to obicno u zivotu bude,komentari mi najvise pristizu od ljudi koji imaju djecu od kojih ne mogu normalno razgovarati bez xy prekida,a imaju 6 i vise godina..
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:10   #239
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Ma ima dana kada me bas briga sto mi netko kaze..ali mi nije jasno sta ljudi ocekuju od djece,da su kao fikusi koji samo rastu i to je to,a mi ih promatramo?? mislim,meni je isto nekako bilo logicno da je L. sada dosla do dobi gdje je pocela izrazavat svoje nezadovoljstvo, pa nece do skole valjda mirno sjediti u kolicima a mi cemo na miru piti kave..zato sam i pitala ovdje,cisto da vidim da li je moja logika donekle logicna ili pak ne mislim da je dob od jedne godine ipak malo prerana za izjave tipa-razmazena,ne bi ona tako samnom itd.
a kako to obicno u zivotu bude,komentari mi najvise pristizu od ljudi koji imaju djecu od kojih ne mogu normalno razgovarati bez xy prekida,a imaju 6 i vise godina..
Dokle su god djeca tako malena ona su sebi centar svijeta i znaju samo ono što je njima važno i što hoće ONI ,a ne MI. Uzalud je tako malenom djetetu nešto objašnjavati. Nađi mehanizme kako joj odvratiti pažnju ili ju fizički udaljiti od toga što ju okupira.
Ti ljudi koji ti dalju famozne komentare na tvoj odgoj su u najmanju ruku mutavi kada ne znaju kako funkcionira psiha djeteta od godine dana. to ti sve govori o njima kao "vrhunskim odgojiteljima". Zanima me kako su svoju djecu odgojili.
Mislim da je jedino rješenje odbrusiti ili okrenuti na cinizam tako da im prisjedne komentirati.
Kada god sam u situaciji da vidim cendravo dijete s nemoćnim roditeljem, koji što god učini ne pali, samo se snuždim i kažem u sebi: " znam kako ti je, ooooooooooo znam!"
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 17:10   #240
Slažem se, sa takvima stvarno treba razgovor dovesti do granice gluposti... I preko kad ne ide normalno, kad ne odustaju, kad su dosadni, kad god procijenimo da pretjeruju... Pa da poludis koliko ih ima bedastih, moraš 500 puta ponoviti.
Od svekrve poznanica nikako nije mogla shvatiti/prihvatiti da mali nece jesti dohranu i pilila me svakom prilikom. Mislim da je imao oko 7,8mj kad me unezvjereno pitala sta cu kada "sutra ostanem bez mlijeka, sta ce onda jesti, moraš ga pod hitno naviknuti da jede i maknuti sa sise jer ćeš imat problema"... To je vec bio ne znam koji put da je imala ispade gluposti. Rekla sam joj da ce onda vrlo vjerojatno, ako meni stvarno sise otpadnu i svo se mlijeko prolije on jadan umrijeti od gladi, ali boze moj, znaci da nam nije bilo sudeno. I to za stolom dok smo svi jeli! To je bilo zadnji put da je ista rekla. Sad samo pita kako je! Eventualno pa nemres me zajebavat konstantno, mene, moje dijete u mojoj kući! A ja sam kao pristojna i fina pa cu sutit. Da, do neke granice. Poslije ne vise.
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.