Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2023., 17:23   #4921
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Da li je normalno da gin prepiše pilule(daylette) i kaže da se naprave pretrage kks,jetrene probe,aptv,pv i fibrinogen.
Zar se nebi trebali vadit hormoni itd. Ipak unose se hormonske tablete,krivim unosenjem i disbalansom mozemo napravit vise stete nego koristi

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Tablete stavljaju hormone u određen balans, ali one imaju utjecaj na npr. jetru i zgrušavanje krvi. Pa tako ako su npr. trombociti povišeni, zbog rizika od zgrušavanja kojeg tablete nose, terapija neće biti indicirana.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 17:10   #4922
Cool

Pozdrav curke, zanimaju me iskustva sa Adexa pilulama… Sad sam ih dobila od ginekologice…
Sakicaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2023., 20:36   #4923
Pozdrav,

pijem Lindynette i želim prestati. Zanima me moram li završiti kutiju ili mogu prestati kad god? Ima netko iskustva s tim?
black-code is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2023., 14:31   #4924
Quote:
black-code kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

pijem Lindynette i želim prestati. Zanima me moram li završiti kutiju ili mogu prestati kad god? Ima netko iskustva s tim?
Da, moras zavrsiti kutiju.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2023., 14:44   #4925
Pozdrav, ima li pilula za dan poslije učinka ako nisam trenutno na kontracepcijskim pilulama? Hvala
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2023., 21:55   #4926
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li pilula za dan poslije učinka ako nisam trenutno na kontracepcijskim pilulama? Hvala
Ima
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2023., 22:16   #4927
Hvala
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2023., 14:42   #4928
Question

Pozdrav svima! Prvi put pišem na forumu😊
Naime, imam pitanje ako bi itko znao dati odgovor, savjet ili svoje mišljenje.
Koristim Rosanne kontracepcijske pilule već 3 godine. Petak 10.11. sam uredno započela s novom kutijom koju pijem 21 dan. U subotu (11.11.), dan nakon, sam u kratkom periodu nakon popijene tablete imala lakši proljev.
Problem nastaje petak 17.11. kada je dečko ejakulirao u mene. U strahu da se tableta od prošle subote nije absorbirala, 18.11. sam popila hitnu kontracepciju. To bi sve bilo u redu (s obzirom na to da sam već bila u sličnoj situaciji i ginekologinja je rekla da smijem popiti hitnu kontracepciju unatoč tome što pijem Rosanne u slučaju da npr. zaboravim tabletu i desi se ejakulacija u meni) da se u subotu navečer 18.11., nakon popijene hitne kontracepcije nije pukao kondom. Ejakulat je ponovo završio u meni.
Nakon toga nisam popila hitnu kontracepciju jer nisam znala smijem li. Sada se brinem...
Za info, Rosanne sam nastavila piti normalno nakon što sam popila hitnu kontracepciju.

Da li postoji mogućnost da ostanem trudna? Ne znam što da činim.
mala.knedla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 14:27   #4929
Nisam za to
Maricaplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.