Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 10:46   #1
Moja mama ga mrzi

Pokušat ću ukratko.
Moja mama je dominanta i agresivna žena koja cijeli život mene i tatu drži pod svojom čizmom.
Prvo, financijski jer je prilično imućna. Drugo, psihički jer smo nas dvoje slabi. On jer ga je takvog izabrala, a ja jer me takvom napravila.

Dečko i ja smo zajedno već dvije godine.
On je podstanar već 10 godina otkad je odselio od svoje sjebane obitelji.
Moja mama nam je odlučila dati da živimo u njenom stanu.
Nakon par mjeseci je promijenila mišljenje, izbacila mog dečka, nazvala ga uhljebom, jebivjetrom, grozne stvari mu je izgovorila.
Ja sam otišla s njim u podstanarstvo.
Bilo je gadno, puno suza, mamine agresije, prijetnje da će sebe ubit, njega ubit.
Prilično je poremećeno vezana uz mene, ja sam njena curica bila, a imam skoro 30 godina.

Uglavnom, odnosi trenutno ne postoje.
Ne viđaju se, ne čuju se. Ona tu i tamo kaže nešto ružno o njemu, ja kažem da ne želim to slušati.
Sve je razjebano.
Njegova mama i moja mama se također mrze, to je jedna druga priča.
Svi se jebeno mrze. Tata mi je pasivan te ne poduzima ništa.

Kad mama pita za mog dečka, pita "di je onaj parazit". Jer je ona uvjerena da on želi njeno bogatstvo i da je sa mnom samo zbog toga.
Ona je žena sa sela, teško djetinjstvo, tata zlostavljač, loše obrazovanje.
Očekuje puno od svog zeta, da gradi kuću, da nosi hrpu love doma, da se ona njime ponosi.
Dečko mi je obrazovan, završio je faks, ima odličan posao. Njoj je to sve glupo i nebitno jer nema kuću, dobar auto i hrpu love na računu.

Kako da se postavim, da li da ih uopće pokušavam pomiriti ili da samo pustim?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:01   #2
Ovo je čak za pdf psihologija, zajebi staru, i kaj ak sere, reci joj da ćeš prekinut sve kontakte s njom, kad te već pokušava zadržat na uzici, prestat će srat samo da tebe ne bi izgubila, ak opet bude srala, prekini kontakt s njom na neka 3 mjeseca
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:11   #3
Svoju majku promjeniti na bolje ne možeš, to si shvati i oko toga više nemoj trošiti ni zrnce energije (da poboljšaš odnose, ideš joj niz dlaku, pomiruješ krajnosti, trudiš joj nešto objasniti, očekuješ da ima lijepe riječi i podršku za tebe i dečka). Ona je tip osobe koja nije u stanju razmišljati izvan svojih narcističkih zatucanih okvira i prije će razoriti sve oko sebe nego prihvatiti tvog dečka.. Što prije to shvatiš to bolje za tebe.

Obzirom da si ti odabrala život sa dečkom i imate skladan odnos, on radi, uspješan je ne vidim razloga da bi snjim zbog bilo koga prekidala odnos ukoliko si sretna. Baš suprotno prema majci bi trebala postaviti oštre granice i ne dozvoli da ti nabija krivnju, izljeva agresivnost na vas i određuje vam kako će te živjeti. To je vaš život i vaša osobna stvar.

Ono što je problem je tvoj osjećaj krivnje i odbačenosti, ti bi kao i svaka kćerka htjela biti prihvaćena od strane svoje obitelji, htjela bi da majka prihvati tvog dečka i da imate skladan odnos. To se ne može desiti i prestani gajiti iluzije. Poštoji tu i prijetnja da će te možda majka razbaštiniti i slično.. U svakom slučaju mislim da se ti trebaš okrenuti sebi i svojoj budućoj obitelji a ako te majka u tome ne podržava bez obzira na sve posljedice trebala bi joj zatvoriti svoja vrata, odnosno održavati recipročni odnos u onakvom obliku kakav tebi paše..

I ja sam prošao isto sa svojim roditeljima i znam o čemu pričam. Jednom kada se rješiš tereta kojeg ti je na leđa stavila majka mnogo ćeš lakše i ugodnije živjeti... ljudi koji te ne podržavaju (a majka bi uvijek bez obzira na sve trebala podržavati izbore svog djeteta) ne zavrijeđuju da budu u tvome životu. I tu priča staje.. Netko to shvati i nauči jako brzo, a neki ljudi izgube pola života prije nego im to dođe do mozga..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:20   #4
Hvala ti puno, pomoglo je

Boli jer smo mama i ja bile jako bliske i sada je to malo narušeno.
Što je najgore, ona nama ništa ne brani, ali eto - njega ne može vidjeti.
Dakle, da se ne trudim pomiriti ih?

Što jednog dana kada budemo imali djecu, ona će htjeti sudjelovati, nije li to malo nezgodno da njih dvoje ne pričaju?
Trebat će pokupiti dijete, odvesti dijete baki.
Ne bih htjela da ona pred djetetom ružno govori o mom dečku.

Puno se tu pitanja otvara iako ne volim baš previše razmišljati o budućnosi, znam da je besmisleno.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:33   #5
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, pomoglo je

Boli jer smo mama i ja bile jako bliske i sada je to malo narušeno.
Što je najgore, ona nama ništa ne brani, ali eto - njega ne može vidjeti.
Dakle, da se ne trudim pomiriti ih?

Što jednog dana kada budemo imali djecu, ona će htjeti sudjelovati, nije li to malo nezgodno da njih dvoje ne pričaju?
Trebat će pokupiti dijete, odvesti dijete baki.
Ne bih htjela da ona pred djetetom ružno govori o mom dečku.

Puno se tu pitanja otvara iako ne volim baš previše razmišljati o budućnosi, znam da je besmisleno.
Ti bi trebala postaviti jasne granice prema majci kada ona vrijeđa na bilo kakav način tvog dečka. Trebaš joj jasno reći da si ti s njim jako zadovoljna i da se ona nema pravo uplitati u vaš život, niti želiš slušati da ona ružno govori o njemu jer na to nema pravo. Ukoliko ne posluša jasno joj poruči da to nemaš namjeru tolerirati. Zahladi odnos koliko god to treba, jer vidiš kako ti razmišljaš o budućnosti i odnosu tvoje obitelji sa bakom i djedom, tvoja majka također razmišlja o tome kako će se postaviti kada sutra dobijete dijete, i to nju također jako žulja i ako ju nešto natjera na promjenu to će biti tvoj beskompromisni stav koji kaže ako želiš viđati unuka/e onda moraš poštovati mog muža, obitelj, djecu...Ako ona nije u stanju poštovati tvog muža, a posredno time i tebe i tvoju obitelj onda ne vidim razloga zašto bi zaslužila da viđa tvoju djecu, zar ne..?
Također na sličan način se postaviti i prema suprugu, tražiti više strpljenja i poštovanja, njihov odnos ne treba biti blistav ali treba biti podnošljiv, kulturan, sa poštovanjem... U mnogim obiteljima određene osobe se ne slažu baš najbolje, mnogi ljudi koje imaš u svojoj rodbini ili obitelji možda ti nikako ne leže, no primorani smo održavati koliko-toliko skladan odnos u interesu djeteta, supruga ili nekih drugih ljudi, dakle bez ponižavanja, vrijeđanja i teških riječi.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:42   #6
Dečko je to dosta dobro podnio. Kad mu je u lice rekla da je falsificirao diplomu, da je neradnik i danguba jer eto, nije sagradio kuću nego je podstanar s 30 godina, uspio je nekako zadržati u sebi da je ne pošalje ne znam kamo. Zbog mene je to uspio i hvala mu na tome, netko bi drugačije reagirao u svoj toj bjesnoći.

Što se razbaštinjenja tiče, mama možda misli da me lovom drži u šaci, ali ja joj jasno dajem do znanja da me novac ne zanima već dobri odnosi s njom i tatom i mislim da je ona toga itekako svjesna.

Također, ako se želi osigurati da taj novac i nekretnine nikad ne dopadnu u ruke mog dečka, i to se može kod odvjetnika riješiti.
Razumijem da se gadno naradila za to što je stekla i ima taj strah od zlog zeta koji će sve uzeti i potrošiti.

Pokušavam ostati pribrana i racionalna, znam da je imala težak život i da sve to čini iz nekog iracionalnog straha.

Ne pomaže ni što se okružila ljudima koji imaju grozne priče o djeci koja su ih napustila, odjebala, o zetovima koji oće samo lovu i tome slično.
Ne pomaže ni što ga određeni ljudi također vrijeđaju pred njom, a nemaju pojma o meni ni o njemu. Susjedi, rodbina, njeni prijatelji. Idu joj niz dlaku pa govore da se oće samo dokopat para.

Da stvar bude bolja, ona je uvjerena da će on mene ,skupa sa svojom mamom ,jednog dana ubit i uzet sve.

Ma zlo mi je.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:58   #7
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Dečko je to dosta dobro podnio. Kad mu je u lice rekla da je falsificirao diplomu, da je neradnik i danguba jer eto, nije sagradio kuću nego je podstanar s 30 godina, uspio je nekako zadržati u sebi da je ne pošalje ne znam kamo. Zbog mene je to uspio i hvala mu na tome, netko bi drugačije reagirao u svoj toj bjesnoći.

Što se razbaštinjenja tiče, mama možda misli da me lovom drži u šaci, ali ja joj jasno dajem do znanja da me novac ne zanima već dobri odnosi s njom i tatom i mislim da je ona toga itekako svjesna.

Također, ako se želi osigurati da taj novac i nekretnine nikad ne dopadnu u ruke mog dečka, i to se može kod odvjetnika riješiti.
Razumijem da se gadno naradila za to što je stekla i ima taj strah od zlog zeta koji će sve uzeti i potrošiti.

Pokušavam ostati pribrana i racionalna, znam da je imala težak život i da sve to čini iz nekog iracionalnog straha.

Ne pomaže ni što se okružila ljudima koji imaju grozne priče o djeci koja su ih napustila, odjebala, o zetovima koji oće samo lovu i tome slično.
Ne pomaže ni što ga određeni ljudi također vrijeđaju pred njom, a nemaju pojma o meni ni o njemu. Susjedi, rodbina, njeni prijatelji. Idu joj niz dlaku pa govore da se oće samo dokopat para.

Da stvar bude bolja, ona je uvjerena da će on mene ,skupa sa svojom mamom ,jednog dana ubit i uzet sve.

Ma zlo mi je.
Pokušaj razumjeti i svoju majku, pokušaj se uzdignuti iznad nje. Gle ona je vjerojatno kao dijete jako mnogo propatila i iz straha od neimaštine sve svoje potencijale je uložila u stjecanje imovine. Taj strah nije nestao zbog toga se ona i bolji da joj to netko ne ukrade, pa je prijetnju našla u tvom dečku. Našla bi ona prijetnju i u bilo kome drugome jer ima ozbiljan psihički problem.. To trebaš shvatiti.
Osim toga tvoj dečko nema pravo na tvoju imovinu već samo na imovinu koju zajedno steknete u braku. U svakom slučaju ako su ljudi razumni sve se to lagano riješi pravnim putem, dogovorom i slično.. no naši ćukovi u glavi se jako teško rješavaju. Nju ne možeš prisiliti psihijatru jer ona misli da je u pravu i da ju drugi pokušavaju ugroziti, zbog toga nije u stanju preispitati svoje ponašanje... Duga priča pa neću o tome...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 16:17   #8
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, pomoglo je

Boli jer smo mama i ja bile jako bliske i sada je to malo narušeno.
Što je najgore, ona nama ništa ne brani, ali eto - njega ne može vidjeti.
Dakle, da se ne trudim pomiriti ih?

Što jednog dana kada budemo imali djecu, ona će htjeti sudjelovati, nije li to malo nezgodno da njih dvoje ne pričaju?
Trebat će pokupiti dijete, odvesti dijete baki.
Ne bih htjela da ona pred djetetom ružno govori o mom dečku.

Puno se tu pitanja otvara iako ne volim baš previše razmišljati o budućnosi, znam da je besmisleno.
Iz iskustva ti mogu reci da takve majke se NIKADA nece promijeniti.
identicna situacija kod mene samo sto di ti zensko a ja musko.
Ucini si uslugu i odi zivjeti s dečkom sto dalje od stare a odnose s njom svedi na minimum inace ce ti unistiti zivot i mladost. Vjeruj znam dobro o cemu pricam nazalost i razumijem kako ti je bolje od ikoga na ovom forumu.
Obicno se takvi roditelji smire kad dodju unuci a shvate da ce ih zauvijek izgubiti u paketu s tobom ali tvoja stara je nazalost kriticni pdiholoski slucaj i tu nema pomoći.
A sto se decka tice upitaj se samo jedno: kakav je on prema TEBI a ne tvojoj staroj? Jesi li sretna s njim? Kakvog ga vidis kao covjeka? Vidis li buducnost i djecu s njim ili je to vase samo prolazna zabava?
Na kraju krajeva samo jednoj osobi moraš odgovarati za krive odluke: SEBI!
Sretno s deckom, nadam se svim srcem da cete uspjeti i svima koji su protiv vas pokazati kako se to radi.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:26   #9
Očekujem trollanje od strane KRIN1 in 3...2...1...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:17   #10
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Očekujem trollanje od strane KRIN1 in 3...2...1...

da malo dublje razmisliš ?


@ pjegavi poriluk

lijepo si postavljaš pitanja o budućnosti,
pogotovo kada dođu djeca.

obje trebate normalni i smireni razgovor.

ponavljaj majci da se bezrazložno brine
i da je dečko dobar.
probaj ih i lagano međusobno upoznavati.
vremenom će majka steći povjerenje u njega.

proces je malo duži,
ali donosi rezultate.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:52   #11
Radical ti je sve lijepo napisao, nema se sto dodati. Osim da tvojoj mami treba strucna pomoc. Paranoja nije normalna i da, jednog dana ona nece biti zdrava okolina za tvoju djecu. Zao mi je
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:27   #12
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pokušat ću ukratko.
Moja mama je dominanta i agresivna žena koja cijeli život mene i tatu drži pod svojom čizmom.
Prvo, financijski jer je prilično imućna. Drugo, psihički jer smo nas dvoje slabi. On jer ga je takvog izabrala, a ja jer me takvom napravila.

Dečko i ja smo zajedno već dvije godine.
On je podstanar već 10 godina otkad je odselio od svoje sjebane obitelji.
Moja mama nam je odlučila dati da živimo u njenom stanu.
Nakon par mjeseci je promijenila mišljenje, izbacila mog dečka, nazvala ga uhljebom, jebivjetrom, grozne stvari mu je izgovorila.
Ja sam otišla s njim u podstanarstvo.
Bilo je gadno, puno suza, mamine agresije, prijetnje da će sebe ubit, njega ubit.
Prilično je poremećeno vezana uz mene, ja sam njena curica bila, a imam skoro 30 godina.

Uglavnom, odnosi trenutno ne postoje.
Ne viđaju se, ne čuju se. Ona tu i tamo kaže nešto ružno o njemu, ja kažem da ne želim to slušati.
Sve je razjebano.
Njegova mama i moja mama se također mrze, to je jedna druga priča.
Svi se jebeno mrze. Tata mi je pasivan te ne poduzima ništa.

Kad mama pita za mog dečka, pita "di je onaj parazit". Jer je ona uvjerena da on želi njeno bogatstvo i da je sa mnom samo zbog toga.
Ona je žena sa sela, teško djetinjstvo, tata zlostavljač, loše obrazovanje.
Očekuje puno od svog zeta, da gradi kuću, da nosi hrpu love doma, da se ona njime ponosi.
Dečko mi je obrazovan, završio je faks, ima odličan posao. Njoj je to sve glupo i nebitno jer nema kuću, dobar auto i hrpu love na računu.

Kako da se postavim, da li da ih uopće pokušavam pomiriti ili da samo pustim?
Ja bih prvo voljela utvrditi je li on zbilja parazit, odnosno, je li mater u pravu, prije nego presudim zeni.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:28   #13
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Ja bih prvo voljela utvrditi je li on zbilja parazit, odnosno, je li mater u pravu, prije nego presudim zeni.
Nije.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:36   #14
Iako se ne želim zadržavati na tome previše jer znam s kim živim, objasnit ću u par točaka da i to razjasnimo.

- upoznali smo se na putovanju, to putovanje je bilo slobodno, spavali smo u jeftinim hostelima, istraživali zajedno, jeli ulčnu hranu
- on nije imao pojma o mojoj mami, njenom bogatstvu, znao je samo da sam studentica koja voli putovati i istraživati svijet
- moja mama je sama ponudila svoj stan, mi ju nismo ništa tražili, ali ju je odjenom prebacilo
- sam sebe financira već 10 godina, ne zanima ga materijalno, nema ni auto, vozi bicikl
- voli prirodu, filozofiju, politiku, astronomiju, puno čita i izučava

Dečko nije kriv što moja mama, eto slučajno, ima love.
A nisam ni ja.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:47   #15
Najgore mi je što ona nestrpjivo i napeto iščekuje naš prekid, to je sve čemu se nada.
Svaki put analizira kakve sam volje kad se vidimo pa valjda likuje ako posumnja da je možda nešto krenulo po zlu ili smo se posvađali.

Nekidan me zove, pita što radimo, ja kažem da učim (imam stručni ispit), a dečko čisti jer nam frendovi dolaze.
Njen komentar je bio, lijepo je kad imaš doma slugu.
On je za nju jadnik, jebivjetar, pripizdnjak, sve radi promišljeno.
On čisti jer mi se želi ulizivati pa mi na taj način uzeti sve što imam.
A nemam ništa. Imam kompjuter, bicikl i gitaru.

Moji imaju dvije ogromne kuće na moru, dva stana u Zagrebu i dva auta. Oba su u garaži, ja ne smijem dobiti nijedan. Ni ne želim ih, samo želim da to sve prestane i da imamo normalan odnos.

Pitam se samo što mi to silno moj dečko želi uzeti. Gitaru?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:22   #16
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pitam se samo što mi to silno moj dečko želi uzeti. Gitaru?
Tvoje nasljedstvo jer si ti bogata nasljednica ? Imaš braću i sestre ? Ne.
Onda si ti uz hrpu love nasljednica ovoga :

Quote:
Moji imaju dvije ogromne kuće na moru, dva stana u Zagrebu i dva auta.
To ne bu naslijedio Karamarko nego ti. Kužiš sada ?
Neki bi takvu oženili pa da je ko strašilo. Mnogi koji imaju posao, imaju svoju lovu ali nemaju to kaj ćeš ti naslijediti. Daj se malo urazumi i ne gledaj svijet tako naivno. Nažalost moram reći da sam ja iskusila nešto slično u najranjivijem dijelu svoga života iako nemam 2 kuće, stanove i auto.
Bila sam materijalno poželjna.


Uopće nije bitno što mama priča o tvom dečku, nije bitno što dečko misli o mami već je najbitnije da ti ojačaš kao osoba.
Ti si podložna previše svojim roditeljima. Jednoga dana nažalost budeš tako podložna svome mužu a to nije dobro. Uz to si silno naivna.
Lijepo je kada se roditelji slažu sa djecom, kada je to jedan prijateljski odnos ali i kada puštaju djeci da odrastu a ne drže ih strogo uz sebe. Mislim da je tvoja mama teška osoba ali pretpopstavljam da je takav kontrol frik jer ima uz sebe slaboga muškarca. Ponekad žena nema izbora i sad se malo previše ufurala u tu ulogu. Bitno je da znaš...ona ti ne želi zlo.
Kako god to tebi izgledalo.. ona ti ne želi loše.
Sa njenog pojnta dečko koji nema love , stančugu i ne znam kaj je loš izbor za njenu kćer. To je njeno mišljenje i nećeš ga promijeniti.
Zato jer se ona teško namučila za sve što ima i promijenili su joj se sistemi važnosti. Njeni.
Postao je mami novac najvažnije mjerilo za čovjeka.
Ružno je to vidjeti kod ljudi.. kada svoju ili tuđu vrijednost mjere količinom novaca. vanjske moći, utjecaja, titulama, diplomama itd. Neki su takav stav stekli koz druženje sa sličnima, neki su tako odgajani.
Malo je to i primitivno ali takav je svijet ljudi koji sve mjere lovom.
Ne družim se sa takvima koliko znam, jer su to različiti svjetovi. Čemu? Da me udave pričanjem o tome koliko su love potrošili na jaknu, auto, stan? Da me uče markicama odjeće, da me dave sa svojim menađerstvom, statusom ili jel im kutna Zatucci, Natuzzi ili nije.
Da izmišljam nešto da bi mi se divili po njihovim ćaknutim mjerilima. Zamoran je to posao. Beži proč.
Više volim jednastavne i drage, one emotivno i duhovno bogate ljude. To je moja raja.
Zato vidiš da nismo svi kao tvoja mama pa prema tome nemaš kaj mjeriti sebe njenim mjerilima.

Samo ti gledaj sebe, svoje radosti i standarde, ne mamine jer mogu reći da sam rijetko, rijetko srela sretnu, ispunjenu i radosnu osobu koja ima od svih vrlina najveću :hrpa love i utjecaja koji ih definiraju. Niti su sretniji u ljubavi, niti su sretniji ljudi. To često nema veze jedno sa drugim.


Ti voliš svoga dečka ?
Onda budi u vezi sa njim.Koliko ti pridonosiš u tu vašu vezu ? Radiš li gdje ili te mama i on uzdržavaju ?
U svakom slučaju trebala bi smireno prihvatitri činjenicu da se taj dečko mami ne sviđa ali se tebi sviđa. Za njega je važno da je ambiciozan i radišan, da ne troši lovu od žene, da nije parazit na tvojim novcima, da si međusobo pomažete koliko tko može, da te voli, da brine za tebe, da je pravo muško, da je ambiciozan i vrijedn itd.
Meni se čini da je on okej tip..

Ti svakako možeš njemu reći da ti roditelji neće ostaviti nasljedstvo i da bute morali skupa raditi i zaraditi za život.Imam dojam da će to biti tako.
A mama je mama. Voliš je iako je takva kakva je...pa ne prekidaj odnose sa njom, samo ne ulazi u rasprave oko dečka.Napravi malu distancu na tom dijelu života.Ne mijenjaj nju, promijeni svoj pristup.
Imam filing da si ti velika mamina curica, prejaka i zapovjedna mama uz oca tratinčicu rezultira slabom i ovisnom djecom koja nemaju svoje standarde i snagu. Pa su uvijek nekako ovisni o svojima. Financijski i emotivno.To ne valja.Kreni sama u borbu.Za sebe.
Sve dok je tebi problem kaj tvoja mama ne fensa tvoga vrijednog dečka koji je okej ... ti nisi zrela osoba.
Druga stvar da je on neki stariji mulac, neki probisvijet, ljenguza. žigolo itd. ali nije.
Zato se ti okreni sebi, svojem studiju ili poslu i brini o sebi. Ona ne mora voljeti tvoga dečka, ni on nju ali ti moraš svoj život graditi sama. Možda sa tim dečko ne ostaneš ali u svakom slučaju reci mami da ćeš si sama odabrati muža. Naravno ne u inat njoj nego zato jer si samostalna i zrela osoba.
Onda počni sebe uzdržavati i gradi svoju budućnost. Sama. sa tim ili nekim drugim dečkom.
Mamu ne zivkaj svaki dan po tri puta i ne opravdavaj dečka.
Nađi posao i počni živjeti bez maminog utjecaja.

Zadnje uređivanje pozitivax : 06.06.2016. at 13:55.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:42   #17
A kako je reagirala na tvoje prijašnje dečke? Da li su joj svi bili loši za tebe ili je nabrijana samo na ovog sadašnjeg?
Pitam jer moja mater nikad nije dala blagoslov za nikog s kim sam bila, također joj nisu valjali ni sestrini a ni bratove partnerice.
Ja sam riješila tako šta joj ama baš ništa ne govorim o svom ljubavnom životu, kad ne zna, ne boli
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:49   #18
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
A kako je reagirala na tvoje prijašnje dečke? Da li su joj svi bili loši za tebe ili je nabrijana samo na ovog sadašnjeg?
Pitam jer moja mater nikad nije dala blagoslov za nikog s kim sam bila, također joj nisu valjali ni sestrini a ni bratove partnerice.
Ja sam riješila tako šta joj ama baš ništa ne govorim o svom ljubavnom životu, kad ne zna, ne boli
Ova dva prijašnja je koliko - toliko poštivala jer su oni imali stanove koje su im kupili njihovi roditelji pa je to bilo ok. Nije sumnjala da žele njeno bogatstvo.

Ovaj trenutno je iz jako siromašne obitelji, bili su podstanari cijeli život, tata je pio, na kraju počinio samoubojstvo, mama pati od depresije i anksioznosti.

Onda mi također govori da će mi djeca imati loše gene jer su njegovi sjebani.
I tako...
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:56   #19
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ova dva prijašnja je koliko - toliko poštivala jer su oni imali stanove koje su im kupili njihovi roditelji pa je to bilo ok. Nije sumnjala da žele njeno bogatstvo.

Ovaj trenutno je iz jako siromašne obitelji, bili su podstanari cijeli život, tata je pio, na kraju počinio samoubojstvo, mama pati od depresije i anksioznosti.

Onda mi također govori da će mi djeca imati loše gene jer su njegovi sjebani.
I tako...
Ona u biti želi da nađeš dečka u svojoj klasi, jednako bogatog i uvjerena je da za tebe čini najbolju stvar a u biti te čini nesretnom.
Čisto sumnjam da će promijenit mišljenje glede njega...ali mislim da bi joj trebala reći da se želiš malo odmaknuti od njenog vrijeđanja jer te to jako smeta... ne prekinuti odnos s njom, samo se distancirati neko vrijeme.
Možda joj onda proradi kliker i svati da radi kontradiktornu stvar i udaljuje te od sebe sa takvim ponašanjem.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:34   #20
Ona "mama" nije tvoja prava mama, mama koja je tu, potrebna tebi kao osobi, kao oslonac . . . ona nije fakat normalna (sad me popljujte?!) zar ju nije sram da ti kao njena kćer jedinica, jedina jedincata kćer budeš podstanar??!! Znam o čemu pišem, imam kćer, odraslu, ali nikada, ali nikada ne bih dozvolila da moje dijete uz dvije kuće, dva stana i auto bude podstanar. Njezin odnosno tvoj život je tvoj izbor, tvoj partner, tvoj izbor, nikada ali nikada ne mješati se, ne petljati se, u konačnici njezina si kćer, njezina krv, što se nju tiče s kim ti živiš, kakvi su i tko su njegovi roditelji?? Nije uvijek onako kako bih kao kažem "kao" trebalo biti po genima, njegovi pijanci i sl., zašto bih on morao biti, u konačnici i nije. Najsretnija, ako je moje dijete sretno, ma gdje bilo, ma s kim živjelo!!
Sramota!! Užas!!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.