Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 22:28   #81
prema obiteljskom zakonu sve duze od 3 godine veze, ili krace ako imate dijete, se izjednacava sa izvanbracnom zajednicom, dakle kao da ste bili u braku stoga je to kao bracna stecena imovina, stoga je pola kuce je njeno
neces proci sa isplatom od 5 000 eura-osim ako ona pristane na to-ako je luda
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:44   #82
Quote:
ana1978 kaže: Pogledaj post
neces proci sa isplatom od 5 000 eura-osim ako ona pristane na to-ako je luda
.oni su otplatili 5000 eura tj ona 2500 on 2500 a ostalo je od banke...a ko će otplaćivat još 20, 30 godina...

tak da ti supružnici s tuđim kurcem mlate po plotu...ekskjuz maj frenč
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 23:04   #83
pa u principu da-ostalo jest od banke
no, sa pravnog stajalista "pola" je njeno. ono sto sam rekla u prvom postu-sve je kao da su bili u braku
a sta ce napravit, dal prodat kucu, rijesit kredit i podijelit ostalo il se dogovorit na neki peti nacin-to je samo na njima
ona ne mora pristat da uzme dio love sada i moze napravit cuda te inzistirati na polovici te se mogu za**bavat po sudu godinama
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 23:25   #84
Tko je uopće plaćao kredit? Tko je upisan kao vlasnik? Je li ta cura kune dala za kredit? Namjerava li, ako dobije pola kuće, nastaviti plaćati pola kredita?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 23:48   #85
Smile

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Tko je uopće plaćao kredit? Tko je upisan kao vlasnik? Je li ta cura kune dala za kredit? Namjerava li, ako dobije pola kuće, nastaviti plaćati pola kredita?
Kredit se skidao sa mog racuna, ja sam placao rezije ,a ona ostalo
svi troskovi za uredjenje kuce se placalo sa mojim dinersom!!!

beskučnik505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:02   #86
Meni bi bilo logično da se po pola dijeli kuća, kao i ostatak duga banci...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:16   #87
gledajte ovako
ako je neplatim par rata kredita banka dolazi u ovrhu i prodaje kucu da rijesi dug i sto cu ja onda dijeliti????
ja sam crncio da bi mogao kupiti kucu i sada da je prodam da bi njoj dao tih hebenih 5000eura i gdje cu ja onda ziviti, ko ce mi odobriti novi kredit u ovoj kriznoj godini,,,jeli vam i to logicno,,, tu curu vise nevolim , a boze moj sto sada treba me ubiti, cura me je varala zadnjih godinu dana zato sam je i ostavio!!!

beskučnik505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:46   #88
Tvoja bivša vjerojatno ima neka prava na tu kuću. Po meni, bilo bi logično (valjda i pravedno?) da je njenih 2500 EUR (pola od svote koja je otplaćena dok ste bili zajedno jer ste u to vrijeme dijelili troškove). Da li je to pravno tako ili nije, na žalost ne znam. No, možda važnije od samog njenog prava je pitanje dokazivanja. Odnosno, čime ona može dokazati da ste vi bili zajedno 7 godina, da ste troškove dijelili tako-i-tako, da je ona doprinjela toliko-i-toliko? Drugim riječima, sudski proces mogao bi se otegnuti, a njeni izgledi su u najboljem slučaju da dobije tih 5000EUR, no možda i ništa, barem ne u sljedećih 5-10 godina koliko bi sve skupa moglo potrajati, uz sudske troškove! U međuvremenu, mogli bi se i nagoditi. Pretpostavljam da ti tih 2500 EUR ne bi trebao biti prevelik problem, to je malo u odnosu na vrijednost kuće. Uostalom, sad imaš novu djevojku, valjda će i ona sad nešto pripomoći, zar ne?
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:48   #89
Znači ti si digao kredit samostalno, na svoje ime, sam ga otplaćuješ, a kuća je upisana kao samo tvoje vlasništvo?

Ona ti znači samo želi napakostiti. Dosada si otplatio 5000 eura kredita iz svog džepa? Ako počne izvoditi kerefeke, lijepo ti nju tuži i traži 2500 eura s koliko je trebala dosada sudjelovati u otplati kredita, a nije uopće.

Pravo je na njenoj strani, ta kuća je "bračna" stečevina. Lagano je sada pametovati, no trebao si ranije na to misliti. Jedino ne znam kako to ide s bankom jer ako ona traži i dobije pola kuće onda bi se ugovor o kreditu trebao mijenjati, to je malo "prečupavo".
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:52   #90
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Po meni, bilo bi logično (valjda i pravedno?) da je njenih 2500 EUR (pola od svote koja je otplaćena dok ste bili zajedno jer ste u to vrijeme dijelili troškove).

Pretpostavljam da ti tih 2500 EUR ne bi trebao biti prevelik problem, to je malo u odnosu na vrijednost kuće. Uostalom, sad imaš novu djevojku, valjda će i ona sad nešto pripomoći, zar ne?
Ajd mi nešto objasni, jer nisam ni ja pravnik. Dosada je čovjek uplatio 5000 eura iz svog džepa banci. Ženska 0 eura. Pa ako se troškovi dijele, dijele se popola, znači on bi trebao sudjelovati sa 2500 eura, a i ženska je trebala sa 2500 eura.

Po ovom tvom ispada da je on dosada dao banci 5000 eura, i sad bi kao trebao dati i curi 2500 eura. Kad će ona početi sudjelovati ili ona samo zarađuje? Pardon my french no tko tu koga je*e?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 01:10   #91
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
...Kad će ona početi sudjelovati ili ona samo zarađuje?...
nije baš tako jednostavno:

Quote:
beskučnik505 kaže: Pogledaj post
Kredit se skidao sa mog racuna, ja sam placao rezije ,a ona ostalo ....
mogu se ili natezat, ili dogovorit
sa, ili bez odvjetnika
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 06:58   #92
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post

Po ovom tvom ispada da je on dosada dao banci 5000 eura, i sad bi kao trebao dati i curi 2500 eura. Kad će ona početi sudjelovati ili ona samo zarađuje? Pardon my french no tko tu koga je*e?
pa je...al oni su to skupa plaćali bez obzira što je to zapravo on plaćao

tak da je on fakat i njoj dužan pol love ak je hoće izbacit iz te priče

mi muški smo budale
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 08:53   #93
Quote:
ana1978 kaže: Pogledaj post
prema obiteljskom zakonu sve duze od 3 godine veze, ili krace ako imate dijete, se izjednacava sa izvanbracnom zajednicom, dakle kao da ste bili u braku stoga je to kao bracna stecena imovina, stoga je pola kuce je njeno
neces proci sa isplatom od 5 000 eura-osim ako ona pristane na to-ako je luda
Nije sigurno da je tako. U bračnu stečevinu se računa ono što je stečeno radom u braku (tj. ovdje vanbračnoj zajednici). Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu.

Ovo je, onak, jedna finesa - pitati dodatno dobrog odvjetnika.

Plus, i doprinos cure vrijedi - plaćala je sve ostalo (kako kaže beskućnik).
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:03   #94
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Nije sigurno da je tako. U bračnu stečevinu se računa ono što je stečeno radom u braku (tj. ovdje vanbračnoj zajednici). Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu.

Ovo je, onak, jedna finesa - pitati dodatno dobrog odvjetnika.

Plus, i doprinos cure vrijedi - plaćala je sve ostalo (kako kaže beskućnik).
znači po tebi se nebi trebao bojati za kucu???!?
ja trebam jos dosta ulagati u tu kucu, i zbog nje me je strah ista vise ulagati da nebi je morao prodavati,,,ok i ja smatram da treba dobiti nesto novaca, ali ne i kucu..
a u tolikom sam minusu da ni sam neznak kako bi stvorio nekoliko tisuca eura da je isplatim!!!
beskučnik505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:56   #95
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
... Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu...
je, dobro ti je ovo s kreditom, a što je kredit tj. otplata kredita dar s neba
i ona je doprinosila tome da ga on sa svojeg računa otplaćuje, jer ako je on plaćao režije i radove, onda ona sigurno može dokazat da ga je hranila
a da ga nije hranila, ne bi on mogap rješavat kredit
tako da.....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:37   #96
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
U bračnu stečevinu se računa ono što je stečeno radom u braku (tj. ovdje vanbračnoj zajednici). Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu.
molim te, objasni mi sto bi onda po tebi spadalo u bracnu stecevinu stecenu radom? samo placa ili sto?
a kredit je... sto onda?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:11   #97
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu.

Ovo je, onak, jedna finesa - pitati dodatno dobrog odvjetnika.
još da se javi smiljko sokol i kaže da novac nije imovina i ova tema se može komotno zakačit ko top tema

kakva crna finesa, u bračnu stečevinu ne spada nasljedstvo a kad ne bi spadale stvari kupljene na kredit čiji bi onda bio stan nakon što je otplaćen a ljudi se rastanu? od banke? rastaneš se i ideš na cestu jer nisi stan steko radom nego si ga jelte otplaćivo 30 godina i češo jajca
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:22   #98
Quote:
spy kaže: Pogledaj post

mi muški smo budale
I ovog primjera o kojemu raspravljamo vidim da je to definitivno istina.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:54   #99
najsmjesnije mi je da sad on ispada jadnicak koji je eto uzeo kredit na svoje ime i otplacivao ga a to sto je ona placala ostalo, hranila ga, kuhala, prala, pitaj boga sto sve ne uopce nije bitno
maltene kao da je to morala
nemres tako stvari vadit iz konteksta i gledat samo na to da je kredit na tvoje ime..
sta sa svim zenama koje su ostale doma sa djecom ili im muzevi nisu dali da rade pa su bile kucanice-njih da se u ovakvim situacijama izbaci iz kuce? ne, zato je bas i donesen zakon da se to sve regulira

moje glediste je, a bogami i pravno da su ulagali u to pola pola i kako su kucu uzeli u izvanbracnoj zajednici tako ce je i dijelit na pola-pola
ono da kredit nije stecevina itd necu uopce nit komentirat
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:16   #100
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
U bračnu stečevinu se računa ono što je stečeno radom u braku (tj. ovdje vanbračnoj zajednici). Ono što je stečeno kreditom, ne računa se pod stečeno radom, i ne bi spadalo u bračnu stečevinu.

Ovo je, onak, jedna finesa - pitati dodatno dobrog odvjetnika.
Nisam se dugo ovako dobro nasmijala! I to je još, kao, finesa . Predobro, svaka ti čast!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.