Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 03:05   #61
Otrov funkcionira tako da ga pojede i onda rikne.

Ima otrova koji mu sjebu tijelo tako da ne truli kao obično, nego se osuši, to je puno bolje rješenje. Ali trebalo bi se raspitati. Mislim da ima veze s arsenikom... ili su fosfidi bili u pitanju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:15   #62
željko hmm imam izbor dopustiti unistenje stana u sljedecih godinu dana, useljenje na desetke miseva i stakora ili ga eliminirati.

probala sam 2 tjedna sa humanom misolovkom. stavljala mu finu papicu, micala misolovku svuda di sam skuzila da se kretao i nije uspjelo. htjela sam danas kupiti orah pa pokusati s time i izbaciti ga iz stana ali da ostane ziv samo sto nema nigdje oraha ali eto to mi je sutra zadatak tako da ako uspijem nabavit orah probat cu i tako.

ili je mozda najbolje da zivim medu misevima i stakorima, pokupim bolestine i slicno zato sto su oni slatke malo zivotinjice

neke stvari imaju granice. i da jesam vege i odrekla sam se puno toga tim nacinom zivota, volontiram u azilu, hranim zivotinje po cesti.. i ne, ne osjecam griznju savjesti ako moram ubiti misa.
kazem pokusala sam humanim metodama i pokusat cu sutra opet jer mi je zadnji dan ovdje. ali ako ga ne uhvatim da ostane ziv moram ga se rijesit.

ako nemas konkretan savjet onda rade suti jer ovakve prodike sto bih i kako trebala su zaista nepotrebne...


endimion jesu li to ona crvena zrnca sto se u zgradama moze vidjet? nikad mi nije bilo jasno zasto bi to jeli
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:34   #63
evo da javim. dragi i ja vec 2 sata osluskujemo nekakvo micanje po wc-u.. kako smo u wc stavili zamku dragi ide provjerit i skuzi ga u kutu.. cini mi se da je ipak mis koliko sam ga uspjela vidjeti ima duzi rep nesto veci od hrcka i smeđe je boje.. sad ga dragi naganja a ja ko pravo žensko sjedim na kaucu s nogama u zraku

EDIT ok editiram post ovo je 3 put vece od hrcka sa strasnom dugim repom.. izletio je iz kupaone i preskocio prepreku koju smo postavili.. ovo je zivi horor...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:42   #64
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
željko hmm imam izbor dopustiti unistenje stana u sljedecih godinu dana, useljenje na desetke miseva i stakora ili ga eliminirati.

probala sam 2 tjedna sa humanom misolovkom. stavljala mu finu papicu, micala misolovku svuda di sam skuzila da se kretao i nije uspjelo. htjela sam danas kupiti orah pa pokusati s time i izbaciti ga iz stana ali da ostane ziv samo sto nema nigdje oraha ali eto to mi je sutra zadatak tako da ako uspijem nabavit orah probat cu i tako.

ili je mozda najbolje da zivim medu misevima i stakorima, pokupim bolestine i slicno zato sto su oni slatke malo zivotinjice

neke stvari imaju granice. i da jesam vege i odrekla sam se puno toga tim nacinom zivota, volontiram u azilu, hranim zivotinje po cesti.. i ne, ne osjecam griznju savjesti ako moram ubiti misa.
kazem pokusala sam humanim metodama i pokusat cu sutra opet jer mi je zadnji dan ovdje. ali ako ga ne uhvatim da ostane ziv moram ga se rijesit.

ako nemas konkretan savjet onda rade suti jer ovakve prodike sto bih i kako trebala su zaista nepotrebne...
Ma sve što trebaš je namjestiti dragom da ga ubije, valjda on nije vegetarijanac a ti ćeš imati čistu savjest

Ma zezam se, ne se ljutiti. I ja bi ga ubio i nebi imao grižnju savjesti. To samo govori da u ekstremnim situacijama smo jednaki, iako ja nisam vegetarijanac
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:53   #65
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
izletio je iz kupaone i preskocio prepreku koju smo postavili.. ovo je zivi horor...



Kakav je to miš?




__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:55   #66
Skočimiš
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 08:23   #67
ljepilo na karton i sigurno je unutra...

i onda s njim van, što veći kamen i tras!!

tako da se ne mući
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 08:56   #68
Ispričavam se na el okrutnosti, ali zašto biti human prema štetočinama? Posebice nečim tako degutantnim kao što je štakor? Kao što i sama riječ kaže, oni su štetnici, dakle oni čine štetu, a usput prenose boleštine i odvratni su.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:19   #69
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
trazila sam danas i otrov al na otoku di sam sad tog uopce nema.. navodno su mi rekli da postoji neka poljoteka u kojoj bi se to moglo kupiti tako da sutra ujutro idem traziti otrov ako nista drugo da ga ostavim kad odem iz stana.. evo po cijelom stanu sam postavila na kartonu ljepilo i hranu i jos ne cujem misa ili stakora da je dosao..

gad mali se sad nece pojavit
a kako ga ulovit ako nece na mamac? i kaj se tice otrova kak to funkcionira? jel trebam i hranu stavit ili samo posipat ta zrna?
ako ga ulovim ujutro javim
Zrno (suho) se istrese u posudu u kojoj si pomiješala otrov i, kažu idealno, ulje.

Inače, jako puno znači da on dobije svoj komad mira. To znači, makni svu hranu, zamrači prostoriju u kojoj si našla drek i minimalno ulazi u nju. Nek se opusti i krene prema hrani. Oni jako dobro čuju i osjete mirise i ti dok hodaš hodnikom već se skriju. Karton je zapravo idealno staviti između zida i npr. nekakvog ormara, neće se nikad zalijepiti ako stoji nasred sobe. Ne štedi na mamcu i nek je površina bar 30x30 cm.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:50   #70
Ako ti je miš ušao u kupaonicu zašto niste zatvorili vrata i tamo ga pokušali uloviti

Imaš otrov u tekućini - Faciron, antikoagulant, ako ti mamac pojedu domaće životinje vodiš ih veterinaru da im da injekciju sa vitaminom K; ima i u obliku već pripremljenih sjemenki, obično je pšenica koja onda izgleda crveno.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:52   #71
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
stvarno ga ne zelim ubit al ipak mi je moje zdravlje draze. sad imam fobiju hodat po stanu jer imam feeling da ce me zaskocit za nogu
sve govori to sto sinoc nisam mogla zaspat do 5 ujutro
Nda, opet strah. Zbog straha činimo svašta. Koja je razlika između njega i hrčka kojeg toliko volite? Moj brat ima običnog kućnog miša za ljubimca, ne mogu vam opisati koliko je to drago stvorenje. Prijateljica mi živi već nekoliko godina u suživotu s miševima, nikad se nije razboljela niti su joj napravili neku štetu. Dapače, stan joj je uredan i skupo namješten. Pobogu, miševi su dragi i bezopasni, sjetite se Zelene milje!

Bitchy, prije nego zaljepiš ljepilo, prosurfaj malo po netu i pročitaj kakvu to smrt podrazumijeva. A otrov ga isto mrcvari nekoliko dana i umire u najgorim zamislivim mukama. Nešto što ni najgorem neprijatelju ne bih poželjela, a kamo li malom nevinom mišu koji ne zna bolje.
Ah! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:53   #72
Zar mačka to ne bi obavila najhumanije? Hmm
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:54   #73
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na el okrutnosti, ali zašto biti human prema štetočinama? Posebice nečim tako degutantnim kao što je štakor? Kao što i sama riječ kaže, oni su štetnici, dakle oni čine štetu, a usput prenose boleštine i odvratni su.
Nije istina. Mnogi ljudi imaju baš štakore za kućne ljubimce, to je vrlo čista, privržena i pametna životinja, pametnija od psa.
Ah! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:58   #74
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
EDIT ok editiram post ovo je 3 put vece od hrcka sa strasnom dugim repom.. izletio je iz kupaone i preskocio prepreku koju smo postavili.. ovo je zivi horor...
Nemojte zaboravit ostavit otvorena vrata i prozore kad ga naganjate, dajte mu šansu da izađe sam.
Ah! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:55   #75
Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
Nije istina. Mnogi ljudi imaju baš štakore za kućne ljubimce, to je vrlo čista, privržena i pametna životinja, pametnija od psa.
Uspoređuješ štakore u kavezima koje ljudi drže u kućama, sa štakorima koji hodaju tko zna kud i tko zna čemu su bili izloženi?!



Jebote...

Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
Nešto što ni najgorem neprijatelju ne bih poželjela, a kamo li malom nevinom mišu koji ne zna bolje.


Nevini mali miš?! Isuse Kriste! Pojma blagog nemaš kakvi su miševi, to je očito. Ti bi vjerojatno i gljivična oboljenja puštala da ti razvijaju micelije u vagini koliko si empatična i puna poštovanja prema živom svijetu

Tražit ću parcijalni na SoN-u radi svog zdravlja, tebe treba flaširati i davati ljudima s niskim tlakom
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:35   #76
Ko prvo: ovo što si opisala nije kućni miš. Ja muku mučim s njima desetljećima ali to su slatka stvorenja veličine maksimalno 5-6 cm. Ovo tvoje je štakor i time je važnije da ga se riješiš jer može prouzročiti veću štetu.

Ja imam posla s običnim miševima koji su fakat mali i slatki i teško mi ih je ubijati ali:
1) množe se da je to nevjerojatno, potamaniš jednu turu i nakon mjesec dana eto druge
2) sve je dobro dok ih samo čuješ ali kada počneš nalaziti izmet na radnim površinama pogotovo u kuhinji... ... to već ima veze sa zdravljem.

Dalje:
- izbaciti ih iz kuće nije rješenje jer će se hitnom poštom vratiti natrag unutra, čim su ušli znači da imaju neki otvoren put a nisu blesavi da se ne znaju vratiti natrag,
- kod otrova biraj onaj koji ih sasuši inače krepaju negdje u zidu il u stropu te strašno smrde,
- ukoliko znaš gdje ti kućom šeću postavi ljepilo na karton uza zid jer obično trče uza zid
- od trapula meni se najboljom pokazala ona neka mala plastična kojoj ne treba mamac već na sebi ima neku smjesu koja očito lući miris koji ih privlači (nažalost nije za štakore, zbog veličine).

Kućni ljubimci su kućni ljubimci ali kada u kući imaš nametnika koji ti može potencijalno ugroziti zdravlje... pa niti mačku valjda ne puštate da vam šeće kuhinjskim elementima, ulazi u ormare sa hranom ili gricka kruh?

Meni ovih dana uliješu stršljeni u kuću, ma kakva ljubav i razumijevanje, letim kućom s onim nekakvim Raidom u ruci i špricam ko Osvetnik.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 14.09.2009. at 12:40.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:47   #77
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Zar mačka to ne bi obavila najhumanije? Hmm
a šta ako je mačka vegan
Efica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:57   #78
Dugi rep imaju štakori i njuška im je duža..



Mislim da vam je takvi podstanar....

Obavezno na karton stavite neki kamen il cigao da vam ga ne odvuče....to stvorenje može visoko skakati, meni je skakao na prozor s stalaže razmak cca 1i pol m. Toliko je tresnuo u prozor po noći da sam umrla skoro od straha..i ništa mu nije bilo..al se primio na ljepilo....

Morate biti potpuno tihi..na svaki šum se umiri...i čeka...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:38   #79
Lindy2008 nemoj stavljati slike, vidiš kako slatko izgleda, oćeš da ga zavoli? a? a?
Da mu ime da?

OT: Točno, za ovakvu veliku životinju nije dovoljno samo novinu nalijepiti kao za miša.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:51   #80
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Upravo sam na moru i za 2 dana odlazim. Dolazi do problema, a to je da sam jučer oko 1 ujutro skuzila iz kreveta da je nešto protrčalo iza namještaja u dnevnom. Možda je štakor možda miš. Ni sama ne znam što je jer je životinja bila užasno brza, dlaka full tamna. Nisam ziher dal je crna. Nisam uspjela skužiti dal ima rep jer je bio prebrz. Veličinom hmmm rekla bih da je nešto veći od hrčka. Sad to moze biti beba štakor, a može i miš. Već 2 tjedna sumnjam da imam posjetioca pa sam još tada kupila mišolovku u koju stavim komadic hrane, miš uđe i zatvore se vrata. Nadala sam se da cu ga tako uhvatiti i pustiti ga negdje van. No, to nije urodilo plodom. Prvo sam mislila da sanjam jer ovdje nikad nisam imala takve posjetioce ali odkad je dragi došao k meni sa hrčkom došao je i taj posjetioc.

Skužila sam još prije 2 tjedna da ima po stanu izmeta oblikom i veličinom drugačijeg od izmeta hrčka. Kad sam ga jučer vidjela uvjerila sam se da je on ipak tu negdje. Koliko god volim životinje ne želim imati miševe i štakore po stanu, ne želim bolesti, ne želim da me ugrize po noci kad idem na wc i ne želim da mi izgrize namještaj.

Noćas sam ga čula kako rovari iza namještaja da bih skužila da je u kutu namještaja komad salame još uvijek u ovitku . Komad salame je ostao vjerojatno mom dragom na stolu što znači da ga je ta životinja sa stola odvukla iza namještaja . Sad smo se bacili u potragu za njim pregledali sve živo no njega trenutno nema.. ili ima pa se dobro skriva.

Što mi je raditi? s čime ga namamiti u humanu mišolovku? ili da jednostavno kupim jeftine mišolovke i ubijem ga? To u samom startu kao vegetarijanka i ljubitelj životinja nisam htjela ali sad vidim da ga uopće ne zanima ulazak u zamku. S druge strane sad se pitam dal uopće može ući

Testirali smo mi mišolovku na hrčku i hrčak taman uđe unutra ali ako je ovo štakor samo neki manji teško da će ući. Možda ga zato nismo uspjeli uhvatiti.

E sad kakvu hranu postaviti? Najbolje riješenje da ga se rješim? Humano ili ne humano?? Riješit ga se moram...

Nisam znala gdje staviti temu pa ako nije pravo mjesto molim moda da prebaci tamo gdje je

Najbrži, najjeftiniji način da ga se riješiš i jedini efikasan vjeruj mi je ljepilo za miševe:

koliko je human ili ne mislim da ti je to sad najmanje bitno u tvojoj situaciji, ako si vijela jednog vjerojatno je još jedan jer obično idu u paru ali ne mora biti, kad se uvjeriš u kojoj je prostoriji pozatvaraj vrata i u skrivene kutove namaži ljepilo na kartone tvrđe ili nekakvu tvrđu podlogu najbolje staklo ali po cjeloj dužini i rubovima ako ti malo i kapne ljepila nema veze skida se dobro s uljem, bitno je da postavljaš na više mjesta i u kutove i izađi iz prostorije dajem 1 dan da će se upecati stavi malo hrane ili čok. da zamiriši, mora se uhvatiti, sretno!!
bubicamala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.