Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 00:09   #2201
napokon sam zakazala pregled... malo me strah svega ali odluka je pala...pomisao da cu se rijesiti dioptrije i to sad pred ljeto je u mojoj glavi jos uvijek naucna fantastika!!! pratim danima sta pisete ali nekako ipak imam povjerenja u doktore - pa nisu ljudi toliko godina sjedili nad knjigom bzz....posebno ako se bave samo s time - pitat cu ih sva moguca pitanja koja mi padnu na pamet...drago mi je sto ste detaljno pisali o svojima iskustvima a jos draze sto su uglavnom pozitivna!!! javim kako je proslo....
_Asja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:57   #2202
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
gdje ima djaba pregled i dali se dobije sve na papiru?? fala.
Ja ne vjerujem u ništa što je đaba..rađe platim i dobijem kvalitetnu uslugu
A pregled nije tako skup da treba tražiti gdje te mogu pregledati đabe
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:59   #2203
Quote:
agent20 kaže: Pogledaj post
Reci mi koliko se čeka na pregled u poliklinici Svjetlost nakon što se pacijent naruči ?
I ja i moj buraz smo dobili termin za pregled vrlo brzo, u roku od par dana..nije to kao u bolnicama da čekaš mjesecima
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:00   #2204
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
u Visumedu su ti besplatni pregledi i dobiš dioptriju na papiru i savjet koji laser je najbolji za tebe plus naravno cijene
Brijem da ti u cijenu operaciju uračunaju i pregled
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:05   #2205
Quote:
agent20 kaže: Pogledaj post
Ja inače ne nosim naočale niti sam ih ikada nosio, a na skidanje dioptrije sam se odlučio jer već dugo vremena imam velikih problema sa vidom. Što to sad znači, da prvo moram obavit detaljan pregled očiju i da mi prvo trebaju odrediti dioptriju i ukoliko se ta dioptrija neće mijenjati godinu dana, pogodan sam za skidanje dioptrije laserom, znači tek za godinu dana !?
Gle ja ti za početak preporučam da napraviš običan pregled da se vidi koji je razlog problema s vidom..tko zna šta je, čudno mi je da ako imaš dioptriju nisi nikada nosio naočale..rađe ti to prvo provjeri..
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:37   #2206
Pa i meni čudno, lik govori ima problem sa očima i odmah na lasersku, a da ode prvo besplatno vidjeti o cemu se radi, i ako je dioptrija, koja je dioptrija
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:14   #2207
Imate pravo, ja sam i mislio prvo u bolnici napravit detaljan pregled što ću uskoro i obavit jer sam naručen pa ukoliko je dioptrija u pitanju i ukoliko je ona nešto veća namjeravao sam u polikliniku na pregled.
agent20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:52   #2208
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
Postovani forumasi!

Napokon sam si uspio isplanirati tjedan dana godisnjeg. Ima posla u firmi, ali ajde, ima me tko zamjeniti. Uglavnom narucio sam se za operaciju za ovaj petak u poliklinici Svjetlost i izabrao sam varijantu sa takozvanim femtosecond laserom. Cudan mi je osjecaj kada pomislim da vise necu nositi naocale.
ufffff...... bas cudan........ Malo me trema hvata, ali pretpostavljam da je to normalno.

Drzite mi fige da dobro prodje! )
Ma i mene je bilo stah ajmeee. Međutim ništa te ne boli i nije ništa strašno, još te nasmijavaju na operaciji I ja sam ti bila na femtosecondu u Svjetlosti. 5 dana ti je sasvim dovoljno da si uzmeš slobodno. Sad vidim ko sokol! Držim ti fige!!!
zegabb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:24   #2209
Hvala na podrsci. Daj mi reci koliko je strogo mirovanje tih prvih tjedan dana? Jel moram doma u krevetu lezati ili?

Ufff sutra je taj dan, dan D. hahahaha

Gledam TV, laptop u krilu, a moje misli usmjerene na to kako necu vise nositi naocale. Ne mogu reci da se bojim, ali ono trnci me prolaze, nevjerojatan osjecaj od te pomisli. Moram rano na spavanje. Ljudi ovaj forum je odlicna stvar, ljudi mogu cuti razlicita razmisljanja. Hvala vam na tome!


Laka noc svima i cujemo se!
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 14:49   #2210
@Jolac i drugi znalci: zašto nekome epitel od flapa ne zaraste dobro (prozirno) ? jel ima nekih čimbenika koji utječu na to?

mene total pere strah od operacije, sve si mislim otkazati je
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 15:03   #2211
Imam operaciju zakazanu za dva mjesca...joooooj
Kazu da operacija nije boljna, al jeli bolno poslje?
Zasto treba 5 dana za oporavak ako nije bolno?
Bit cu na odmoru 7 dana i tad dolazim u zagreb. Ali nisam bogami planirala lezat u krevetu 5 dana i gledat u plafon, prodje mi odmor?!?!
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:19   #2212
Quote:
ladypink kaže: Pogledaj post
Imam operaciju zakazanu za dva mjesca...joooooj
Kazu da operacija nije boljna, al jeli bolno poslje?
Zasto treba 5 dana za oporavak ako nije bolno?
Bit cu na odmoru 7 dana i tad dolazim u zagreb. Ali nisam bogami planirala lezat u krevetu 5 dana i gledat u plafon, prodje mi odmor?!?!

5 dana za oporavak znači pošteda od aktivnosti tipa dizanje teških tereta, šetnja po vjetru, boravak u zadimljenom prostoru...i sve logične mjere kojih se trebaš pridržavati da se oči ne iziritiraju.
Nećeš zaustavit život na tih 5 dana, niti boravit u tamnoj komori niti žnirit tih 5 dana niti ležati.
Normalno da su ti rekli i malo preuveličane mjere opreza.
Tako ti je i meni bilo , meni je napravljen PRK još 2000. u svjetlosti pa su me dobrano pripremili na sve čega se trebam držati ali je na kraju ispalo da sam si sama najbolje mjerilo: ak me bolilo, žuljalo, smetalo, odmarala sam.
Al mene ti je smetalo jako i svjetlo prva 3 dana i dobrano žuljalo i bolilo tak da sam se primirila.
Ali mislim da ti za LASIK nije tako.
Virtuosa75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:32   #2213
Kolika ukupna cijena se popenje za skidanje dioptrije. U svijelosti po mojoj računici 12000 po oku znači 24000 plus pregled i neznan šta još.plus popust id 20 posto nekih 22000kn.i to je za LASIK
metodu uz uporabu FemtoSeconda.Da li kod drugih takva cijela otprilike.
Ima li ko da je u Đaje u Splitu bio?
Rizat oko.uuuhh hvata me jeza al mora se.

P.S. kakva su vam iskustva sa Visumedom.

Zadnje uređivanje mamicuti : 28.05.2010. at 19:54.
mamicuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:17   #2214
dali postoji veca osjetljivost na mehanicke udarce kod operiranih?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:19   #2215
Quote:
Virtuosa75 kaže: Pogledaj post
5 dana za oporavak znači pošteda od aktivnosti tipa dizanje teških tereta, šetnja po vjetru, boravak u zadimljenom prostoru...i sve logične mjere kojih se trebaš pridržavati da se oči ne iziritiraju.
Nećeš zaustavit život na tih 5 dana, niti boravit u tamnoj komori niti žnirit tih 5 dana niti ležati.
Normalno da su ti rekli i malo preuveličane mjere opreza.
Tako ti je i meni bilo , meni je napravljen PRK još 2000. u svjetlosti pa su me dobrano pripremili na sve čega se trebam držati ali je na kraju ispalo da sam si sama najbolje mjerilo: ak me bolilo, žuljalo, smetalo, odmarala sam.
Al mene ti je smetalo jako i svjetlo prva 3 dana i dobrano žuljalo i bolilo tak da sam se primirila.
Ali mislim da ti za LASIK nije tako.


pa kako je sada nakon 10 godina?npr. dali ti je dioptrija jos na nuli?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:29   #2216
dali je ko probo od vas nocne lece ili lece snova? ja jesam.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:31   #2217
?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:53   #2218
Quote:
mamicuti kaže: Pogledaj post
Kolika ukupna cijena se popenje za skidanje dioptrije. U svijelosti po mojoj računici 12000 po oku znači 24000 plus pregled i neznan šta još.plus popust id 20 posto nekih 22000kn.i to je za LASIK
metodu uz uporabu FemtoSeconda.Da li kod drugih takva cijela otprilike.
Ima li ko da je u Đaje u Splitu bio?
Rizat oko.uuuhh hvata me jeza al mora se.

P.S. kakva su vam iskustva sa Visumedom.
Ej! Ja sam ti se operirala prije nekoliko dana, imala sam 50 % popusta u Svjetlosti pošto sam student, ali možeš se učlaniti u grupu na facebooku Lasersko skidanje dioptrije pa dobiješ 50 % popusta na operaciju ako ne studiraš, tako da dobiješ za 12000 kn oba oka, a pregled sam platila 750 kn. Prijatelj mi je bio u Visumeda, oni startaju sa osnovnom cijenom koja se višestruko poveća uz veću dioptriju, afanalo ga je kad je čuo koliko će ga koštat. I mene ti je bilo prpa, još malo kapam umjetnih suza , al ne boli te ništa sama operacija, ništa strašno. Sad vidim zaaakon!
zegabb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 03:32   #2219
neko vrijeme nisam bila na ovom forumu jer sam zbog čitanja svega ovoga odustala od operacije pa mi je jako drago sad kad vidim da se javlja puno vas sa pozitivnim iskustvima to mi stvarno uljeva povjerenje i sve više razmišljam o tome ponovo.. bila sam na pregledu u visumedu, rekli su mi da sam idealan kandidat. zapravo nemam nikakvih većih problema sa lećama, zato sam se i premišljala u vezi ovoga tj koliko mi je operacija zapravo potrebna.. iako mi se plače od sreće kad samo pomislim kako bi bilo kad bi mogla vidjeti sve bez naočala i leća
sretno svima koji idu na operaciju, pratit ću rezultate, a ko zna, možda i iskoristim ovaj popust do kraja godine
mutna_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:53   #2220
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
dali je ko probo od vas nocne lece ili lece snova? ja jesam.
I ja, koristim ih sada, super su! Al jedva cekam da ih se rjesim
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.