Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 22:29   #61
Tjaša, tebi smeta to što su tvoj dečko i njegova bivša nakon dugogodišnje veze ostali u jako dobrim odnosima i imaju zajedničke prijatelje?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 00:23   #62
Quote:
tjaša kaže: Pogledaj post
?

i eto pitam se zar sam ja zbilja toliko odvratna sebicna i u biti ga ne volim ako ne prihvacam te stvari?
prvenstveno si nesigurna, pomalo posesivna i ljubomorna. za vaše dobro, poradi na tomu. u biti nije uopće bitno o kome se radi- je li to bivša žena, kolegica s posla, prijateljica iz srednje škole...problem je u tebi i dok to ne riješiš, to ćeš ponavljati, a time bi mogla sjebati svoju vezu.

čovik ti lipo govori, izabrao je tebe, a to što je s bivšom dobar je i više nego poželjno. btw, to jako puno govori o čovikovu karakteru, ja bih bila sretna što imam takvog muškarca.

p.s. ovo govorim ka bivša žena i mater koja održava takve odnose sa svojim bivšim mužem. to što smo dobri je prvenstveno radi naše dice i to nikako ne znači da patimo jedno za drugim, i ševimo se potajice kad se nađemo.
oboje imamo svoj život, btw, koji se našim odnosom nipošto ne dovodi u pitanje.

bivši su s razlogom bivši.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 16.03.2011. at 00:41.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:50   #63
Quote:
tjaša kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Ja sam u vezi s covjekom koji ima dijete. Imamo dosta problema jer ja imam osjecaj da u svim siuacijama u kojima je meni nesto smetalo a on je htio, da sam ja izvisila i razlog koji sam dobila je uvijek bio "ali ona je majka mog djeteta". ............................
Molim?? kakvo bijesno kupovanje poklona bivšoj?? wtf?
to je preseravanje i pretjerivanje.. sorry ali, to je moje mišljenje. Jedno je da su si oni ok, ali koji prag tolerancije moraš imat da gutaš sva ta sranja?? i kakvo ispijanje kave , mislim sve je to ok da ste si vi svi ok, ali ti njemu kažeš da negoduješ oko toga i on i dalje po svom..?? Likvidirala bih ja ili njega ili taj bezobrazluk koji si dopušta.. Koji si ti faktor onda u cijeloj priči, pričaš u vjetar, a on si je fino organizirao da su svi zadovoljni, svi osim tebe..
Ne pričam bezveze, i ja sam u vezi s tipom koji ima dijete.. bivšu manipulatoricu samo takvu.. ta ne bira...pozive u kojliko hoćeš sati, non stop joj nešto treba i kad je u pitanju mala, glumi žrtvu, ono, igra na sažaljenje, a kad treba izlazit van, preseravat se , tu je glavna faca u društvu.. ženo, daj se saberi.. ne me bog kazni kao bi griješila dušu i nedaj bože rekla nešto kontra malog anđela , kao i sva djeca ne dužna su i neiskvarena.. i svaka čast korektnim bivšim koje se pomire i svi nastavljaju dalje sa životom... ali kad su tu naočigled manipulacije preko jadne djece, treba od toga bježat glavom bez obzira.. ja toleriram rođkase-nek slave zajedno, Božić-nek budu koji satak zajedno, ali ja sam sad nova žena, mi smo zajedno- ljetovat ćemo zajedno i sve velike odluke donosit zajedno ili NAS neće biti... čvrst stav , nema labavo.

Zadnje uređivanje Tupelo : 22.03.2011. at 23:20. Reason: Citat
frrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:51   #64
Quote:
frrida kaže: Pogledaj post
Molim?? kakvo bijesno kupovanje poklona bivšoj?? wtf?
to je preseravanje i pretjerivanje.. sorry ali, to je moje mišljenje. Jedno je da su si oni ok, ali koji prag tolerancije moraš imat da gutaš sva ta sranja?? i kakvo ispijanje kave , mislim sve je to ok da ste si vi svi ok, ali ti njemu kažeš da negoduješ oko toga i on i dalje po svom..?? Likvidirala bih ja ili njega ili taj bezobrazluk koji si dopušta.. Koji si ti faktor onda u cijeloj priči, pričaš u vjetar, a on si je fino organizirao da su svi zadovoljni, svi osim tebe..
Ne pričam bezveze, i ja sam u vezi s tipom koji ima dijete.. bivšu manipulatoricu samo takvu.. ta ne bira...pozive u kojliko hoćeš sati, non stop joj nešto treba i kad je u pitanju mala, glumi žrtvu, ono, igra na sažaljenje, a kad treba izlazit van, preseravat se , tu je glavna faca u društvu.. ženo, daj se saberi.. ne me bog kazni kao bi griješila dušu i nedaj bože rekla nešto kontra malog anđela , kao i sva djeca ne dužna su i neiskvarena.. i svaka čast korektnim bivšim koje se pomire i svi nastavljaju dalje sa životom... ali kad su tu naočigled manipulacije preko jadne djece, treba od toga bježat glavom bez obzira.. ja toleriram rođkase-nek slave zajedno, Božić-nek budu koji satak zajedno, ali ja sam sad nova žena, mi smo zajedno- ljetovat ćemo zajedno i sve velike odluke donosit zajedno ili NAS neće biti... čvrst stav , nema labavo.
Meni je upalo u oko, kako je "on nju odabrao". Ko da bi ona sad trebala biti počašćena što ju je odabrao. Iako je, po mome obratno. Jer treba puno više srca, ljubavi, strpljenja i svega ostalog da se uđe u vezu sa osobom koja ima brak iza sebe i/ili dijete nego sa nekim bez tih repova.

Ko da je u vezi sa mojim bivšim. On je isto naglašaval stalno kak je on mene odabrao (malo je smetnuo s uma da ga nijedna druga normalna ne bi ni pogledala s obzirom na to da je što je i da živi kako živi i da je zlostavljač - što sam shvatila kasnije)...a mašala...gnjida...
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 17:54   #65
Quote:
*desert_rose* kaže: Pogledaj post
Upoznala sam dečka, "kliknuli" smo se i zaljubili ... tek smo nekoliko tjedana skupa, ali smatram da veza ima dosta potencijala..

Uglavnom, on iz jedne prošle veze ima dijete. rekao mi je to odmah na početku. Kao što to obično biva, ima tu nekih problema oko viđanja djeteta, ali ništa što bi utjecalo na naš odnos.

Međutim, ja tek počinjem shvaćati da to ima i neku drugu dimenziju, kao npr.: pretpostavljam da to znači da ne idemo na more udvoje, da će s tom bivšom stalno biti nekakve razmirice jer ona baš i ne gleda djetetov najbolji interes već više svoj ego, pa jedan znatan dio njegove plaće koji odlazi svaki mjesec za alimentaciju i slične stvari ...

ono što me muči je to što sam bila uvjerena da mi to nije niti najmanji problem, ali sad mi neke stvari smetaju, možda čak najviše te što je on već prošao neke stvari koje mene tek čekaju (trudnoća, porođaj, taj osjećaj bezuvjetne ljubavi ...) i što i njemu kod našeg eventualnog prvog djeteta neće to sve biti novo kao i meni.

Kako se nositi s tim?
Ima li netko da ima duže vremena partnera koji ima dijete, pa da mi možda da nekakav savjet?
isto sam mislila da ce mi to biti spansko selo za shvatiti... i sve sto ti sad mislis... ali gle - kako ce se stvari razvijati ovisi samo o NJEMU, dakle kako ce se postaviti u odnosu na to dijete i na svoju novu obitelj, ako je vi budete imali. ako mu TI budes na prvom mjestu, nemas problema, sve ovo ostalo se izgladi
pa sto ako ce jos jedno dijete ici s vama ponekad na more?
ne mogu ti dati savjet o odnosu s djecom kad ja njegovu ne vidjam (daleko zive) ali znam zasigurno da 99% tog "problema" rjesava on, tako da tebe postavi vrlo visoko na listi prioriteta i da ima podnosljivu bivsu.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:38   #66
Zavisi koliko godina imate. Što ste stariji, to mislim da je dijete manja prepreka. Naravno da bi to za tebe značilo puno težu i kompliciraniju vezu nego da si s nekim tko nema dijete. Ali, iz moje perspektive, meni jedno dijete ne bi smetalo, pogotovu ako živi s mamom :-)

Radije bih bila s nekim tko mi odgovara i koga volim a tko ima dijete, nego živjela s nekim tko je "po knjizi", ali mi je dosadan ili ga ne volim. Ti trebaš procijeniti možeš li se nositi s time ili ne. Kako ti odlučiš, tako će biti :-)
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:05   #67
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
prvenstveno si nesigurna, pomalo posesivna i ljubomorna. za vaše dobro, poradi na tomu. u biti nije uopće bitno o kome se radi- je li to bivša žena, kolegica s posla, prijateljica iz srednje škole...problem je u tebi i dok to ne riješiš, to ćeš ponavljati, a time bi mogla sjebati svoju vezu.

čovik ti lipo govori, izabrao je tebe, a to što je s bivšom dobar je i više nego poželjno. btw, to jako puno govori o čovikovu karakteru, ja bih bila sretna što imam takvog muškarca.

p.s. ovo govorim ka bivša žena i mater koja održava takve odnose sa svojim bivšim mužem. to što smo dobri je prvenstveno radi naše dice i to nikako ne znači da patimo jedno za drugim, i ševimo se potajice kad se nađemo.
oboje imamo svoj život, btw, koji se našim odnosom nipošto ne dovodi u pitanje.

bivši su s razlogom bivši.
I ja sam bivsa. I imam sad dobar odnos s bivsim muzem. Nije uvijek bilo tako. Bilo je i pakla.

Ali jel tebi bivsi muz kupuje poklone? Idete na kave? Cemu to?

Pogotovo ako sad imas novog zivotnog partnera ili decka. Neki bivsi na kraju skuze da nisu bas rado bivsi pa se svasta tu jos uvuce.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:20   #68
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I ja sam bivsa. I imam sad dobar odnos s bivsim muzem. Nije uvijek bilo tako. Bilo je i pakla.

Ali jel tebi bivsi muz kupuje poklone? Idete na kave? Cemu to?
ne kupuje mi poklone, ali ne bih vidjela ništa čudno u tome da mi daruje nekad nešto. rođendan i tako.

idemo na kave. ne prečesto i nikako nisu intimne i duge, ali ne znam zašto ne bi otišli. možda ja to percipiram tako jer ja u njemu ne vidim ništa što ne vidim u nekom drugom prijatelju. i neshvatljivo mi je zašto bih ga trebala sad staviti u neku kategoriju- "opasni odnosi".

Quote:
Pogotovo ako sad imas novog zivotnog partnera ili decka. Neki bivsi na kraju skuze da nisu bas rado bivsi pa se svasta tu jos uvuce.
nemam nikoga. a i da imam, ne bih baš imala razumijevanja kad bi mu smetali kontakti s ijednim muškarcem, a pogotovo s bivšim mužem s kojim me vežu djeca. moj ex i ja smo sasvim sigurni da smo si bivši, hvala na pitanju.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:32   #69
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ne kupuje mi poklone, ali ne bih vidjela ništa čudno u tome da mi daruje nekad nešto. rođendan i tako.

idemo na kave. ne prečesto i nikako nisu intimne i duge, ali ne znam zašto ne bi otišli. možda ja to percipiram tako jer ja u njemu ne vidim ništa što ne vidim u nekom drugom prijatelju. i neshvatljivo mi je zašto bih ga trebala sad staviti u neku kategoriju- "opasni odnosi".

nemam nikoga. a i da imam, ne bih baš imala razumijevanja kad bi mu smetali kontakti s ijednim muškarcem, a pogotovo s bivšim mužem s kojim me vežu djeca. moj ex i ja smo sasvim sigurni da smo si bivši, hvala na pitanju.
A tvoj bivsi ima li on curu?
Moje je iskustvo da se odnosi neminovno promjene kad jedan od partnera krene dalje, a to kretanje dalje je najjasnije kad se udje u novo partnerstvo.

I ne iako sam i ja sad frend sa bivsim, nisu to klasicna prijateljstva. Niti ikad mogu biti.
Nisam te pitala jeste li siguri da ste bivsi, nego napisala situacije iz reale.
Nekad jedna strana pod maskom prijateljstva zna kriti i skrivena nadanja itd. nije uvijek tako ali ima i toga. Konkretno se upravo dogadja nekome koga znam.

Osobno, djeca me nikad ne bi smetala ali neko intenzivnije prijateljstvo sa bisom zenom mog sadasnjem decka bi. A cak nisam ni nesto posebno ljubomorna ili nesigurna osoba.

Kao sto si rekla s razlogom su bivsi.

U slucaju autorice (ove zadnje, sama tema je vec starija) prihvatila bih njegov prijedlog da odu u neko savjetovaliste, imali su tezak pocetak veze i mozda uspiju naci nacina kako sad zdravije sve to nastaviti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:57   #70
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I ne iako sam i ja sad frend sa bivsim, nisu to klasicna prijateljstva. Niti ikad mogu biti.
ti ne možeš. ja ne mogu. ja ne mogu jer smo mi oduvijek bili dva različita svijeta. al možda neki ljdi mogu zadržati prijateljstvo ne nekoj višoj razini.

Quote:
Nisam te pitala jeste li siguri da ste bivsi, nego napisala situacije iz reale.
Nekad jedna strana pod maskom prijateljstva zna kriti i skrivena nadanja itd. nije uvijek tako ali ima i toga. Konkretno se upravo dogadja nekome koga znam.
kod mene to nije slučaj. oboje smo sigurni da nema nikakvih priželjkivanja za nikakvom obnovom. on ima drugu ženu, ozbiljnu vezu, uskoro brak. ja nemam nikoga, ali znam zašto sam izišla iz tog braka, i nikad tu odluku nisam dovela u pitanje. tako da, sa mnom je sigurniji nego sa časnom sestrom

Quote:
Osobno, djeca me nikad ne bi smetala ali neko intenzivnije prijateljstvo sa bisom zenom mog sadasnjem decka bi. A cak nisam ni nesto posebno ljubomorna ili nesigurna osoba.
e pa vidiš. ja mislim da se radi upravo o nesigurnosti i ljubomori. ja sam tu jako korektna jer razumijem da nisu svi ja, i ne želim da se njegova sadašnja osjeća nelagodno, pa ni ne dajem ni najmanji povod za neke njezine psihoze. ali, tko zna, da sam malo slobodnija u pristupu, možda bi njoj to smetalo. i ponavljam, moje mišljenje je da su ljudi takvi kad su nesigurni i u sebe i svoju vezu, nemaju povjerenja u partnera i na neki se način osjećaju nedovoljno jakima.

Quote:
U slucaju autorice (ove zadnje, sama tema je vec starija) prihvatila bih njegov prijedlog da odu u neko savjetovaliste, imali su tezak pocetak veze i mozda uspiju naci nacina kako sad zdravije sve to nastaviti.
savjetovalište sigurno nije naodmet. ona treba riješiti svoju nesigurnost, a on se treba postaviti tako da je njoj jasno što mu ona znači i koliko. ja nekako virujem da se ljudi ne osjećaju bez razloga ugroženima, neshvaćenima, nedovoljno voljenima. zdrave osobe jako dobro znaju kad su voljene i osjećaju se sigurno i poželjno i ne drame bezveze.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:14   #71
Ne znam, ne mogu se sjetiti da sam u zivotu ikad bila nesto posebno ljubomorna, dapace u nekim fazama mi je cak to i bilo zamjerano.
Dajem i trazim puno slobode.

Pa opet ima toliko ljudi na svijetu da bas ne moram furati best friend odnose sa bivsim muzem. Dobri smo si sad, ali sve se to smanjilo kad sam ja nasla nekog za zivot. Ne jer bi mi netko branio, tu sam prilicno svoja pa bih na zabranu bas revoltom reagirala, ali nemam potrebe bas sa njim o detaljima mog intimnog zivota. Ima pogodnijih uha da to slusaju.

Tako da ne bih autoricu okarakterizirala automatski kao ljubomornu i sto sve, nego je situacija u kojoj mi mnogi na njenom mjestu razmislili i zamislili se.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:15   #72
Moja crtica

U braku sam; on ima dvoje djece.

Prvo na što bi se osvrnula jest prijateljstvo; ono je preolako shvaćen pojam i svak svakog naziva prijateljem. Nastavno na to; prijateljstvo među bivšim cura/dečko, zaručnik/zaručnica, suprug/supruga ne postoji. Bivši supružnici mogu jedino ostati poznanici; koji su jedan dio života podjelili zajedno i taj dio ostavili u prošlosti, mogu biti jedino roditelji svojoj djeci i na toj razini ostati ljudi te po potrebi komunicirati - zbog kvalitete odgoja njihove djece.

MM i ja nismo imali apsolutno nikakvih problema što se tiće delikatne teme - kako, kada i zašto predstaviti mene njegovoj djeci - učinili smo to skoro pa pdmah ( djeca su mu u godinama od 12 -16 ); naravno da smo to učinili pažljivo i postepeno no nije bilo nikakvih načekavanja i kalkuliranja jer u takvim situacijama ne postoji lošije ili bolje vrijeme.Djeca su me prihvatila najnormalnije i kada je to bilo moguće te kada su htjele provodile su ( i provode ) vrijeme s nama. Dovoljno su odrasle pa ih se pitalo s kime bi željele živjeti; htjele su s majkom.Jedina negativnost u svemu je bila mama njegove djece koja se zdušno trudila napuniti djeci glavu s lažima i obmanama te sebe reprezentirati kao sirotu jadnicu koja je nesposobna živjeti. Naravno vrijeme je pokazalo svoje i naravno njezino lažljivo lice; vrijeme je odradilo sve faze u tom procesu i sada je sve na svome mjestu. Alimentacija se redovno plaća, komunikacija s djecom je normalna, ja nisam neprijatelj. Nisam nikada strepila da bi se MM morao trgati na koju će stranu jer ne postoje strane; mi smo obitelj a to su njegov djeca, kada su s nama onda su s nama; jer ne postoji on, ne postojim samo ja, već MI.

Moje viđenje svega vezanog uz ovu temu bi bilo......nije apsolutno ništa teško ukoliko se dvije osobe, kako ovdje kažete "svemirski" vole, kada se popravo nađu i slože i ukoliko žele krenuti u život zajedno.
Iskreno, ovakve kombinacije ne preporućam premladim djevojkama i naravno, ovo nisu kombinacije za probu. Hoduckati s muškarcem ili ženom koji imaju djete pa se zgledati hoće li ili neće taj odnosi ići.......teže je malo! Ovakve kombinacije ili odmah idu i to idu prekrasno ili neće nikada dobro završiti.
Nisam nikada, kao cura, maštala o svom savršenom muškarcu no danas, mogu vam reći, da me sreća itekako pomazila jer i da sam bahato birala ( a k vragu; bome sam birala ) i zapisivala što mister savršeni treba imati; nebih bolje izabrala nego što sam ( očito neki vrag vrijedim ) zaslužila i dobila u suprugu!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.