Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 09:57   #361
Quote:
MILIJARDER I FILANTROP O BUDUĆNOSTI HRVATSKE I EU

'NJEMAČKA NAM NAMEĆE KRIVU POLITIKU! ŠTEDNJA NIJE DOBAR PUT' Soros ekskluzivno za Jutarnji list

Kriza stvara dinamiku u kojoj se ljude, koji trenutačne politike u vlastitim državama smatraju neodrživima, gura u smjeru antieuropskog sentimenta. To je ono što će presuditi Europskoj Uniji. To je opasnost koja vreba izbore za EU parlament 2014. jer postoji mogućnost pobjede antieuropskih zastupnika Razgovarali Mladen Pleše i Igor Alborghetti ...
više na:
http://www.jutarnji.hr/njemacka-odlu...r-put/1110162/
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 21:52   #362
Quote:
Kriza u EU
Može li utopljenik EU spasiti utopljenika Hrvatsku?
http://www.dnevno.hr/humor/karikatur...riza-u-eu.html

Island je na "to" izgleda najbolje odgovorio.
Qarwa Yaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:21   #363
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Sve se odvija po planu Bilderberga. Države članice EU su pred bankrotom ili bankrotirane,EU Komisija donosi direktive za još veću povezanost unutar EU (to se naravno prikazuje kao "rješenje").Naravno nakon toga vjerojatno slijedi bankrot određenih država i stavljanje određenih država članica direktno pod pasku Bilderberga koji u tim državama počinju provoditi svoju tajnu agendu protiv domicilnog stanovništva (primjer urušene države Italije).

EU ne stoji toliko lose koliko se prica. Bar ne vecina drzava. Bar kada je rijec o standardu i ugodnosti zivota. Moj primjer. U zadnje 4 godine mi se povecala plata za 32%+(jednom promjenio kompaniju i ukupno 2 pozicije). A plata je u startu veca od one koju ima HR predsjednik. Misli o tome.

Ima nekoliko drzava koje imaju probleme ali i to je prolazno i vratiti ce se u normalu. Par primjera/cinjenica o kojima bi trebao razmisljati.

Belgija
- Belgijanci imaju blizu 240 milijardi € na stednim knjizicama
http://www.lalibre.be/economie/actua...7096ce4f18d953

- 32% belgijanaca ima vise od 50.000€ na stednoj knjizici (ne racunamo, nekretnine, auta i ostale posjede)

Pitanje. Jesu li prema tebi oni siromasni i u nekoj krizi? A mediji svakodnevno trube o nekoj krizi.

Jucer slusam na Franceinfo kako ce u narednih 6 godina Njemackoj trebati 1.6 miliona stranih radnika. Velike generacije odlaze u penziju Njemacka ide u druge zemlje i sklapa ugovore o dovozenju radne snage. Tako je manje vise u svim drzavama koje su u EU.


Par godina turbulencije ali opet ce sve doci na svoje.
Dalian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 01:11   #364
Euleks traga za 13 Srba zbog ratnih zločina na Kosovu!

Bordhart je u saopštenju naveo da je Euleks od UNMIK-a nasledio 1.200 predmeta koji se tiču ratnih zločina na Kosovu od čega je zbog nepostojanja dokaza odbačeno 500 predmeta.

Borhart je kazao da se pred kosovskim i Euleksovim tužiocima iz Specijalnog tužilaštva Kosova rešava 300 predmeta i da su pokrenuli 51 nov predmet ratnih zločina, uključujući prvu istragu ikada u vezi sa delima seksualnog nasilja ili silovanja ocenjenim kao ratni zločini.

Kosovski i Euleksovi tužioci trenutno istražuju 100 slučajeva ratnih zločina, a u toku je pet suđenja za ratne zločine, naglasio je šef Euleksa dodajući da su donete presude u 15 predmeta ratnih zločina. ... http://www.vesti.rs/Eulex/Euleks-tra...na-Kosovu.html
Dominiquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:04   #365
Pušteni s lanca
Europu ponovno treba spašavati od Njemačke!

Dok u Bruxellesu traju napeta savjetovanja o grčkom pismu s prijedlozima nove vlade u Ateni o drugačijem pristupu rješavanju grčkog duga, komentator Tportala Gordan Duhaček podsjeća da se njemački pristup rješavanju krize dosad pokazao promašenim te da hegemonijska politika koju vodi kancelarka Angela Merkel počinje ugrožavati cijelu EU. "Stoga će biti tragično ako članice Europske unije, u želji da budu miljenice stroge učiteljice koja samo zna kažnjavati, ali ne i poučiti niti inspirirati na promjenu, dopuste da njemački inat gurne Grčku preko ruba ponora. Dugogodišnja pogrešna europska politika Angele Merkel dovela do nečega što je u vrijeme Helmuta Kohla ili Gerharda Schrödera bilo nezamislivo – Europu ponovno treba spašavati od Njemačke!", tvrdi Duhaček.

http://www.tportal.hr/vijesti/koment...-Njemacke.html

http://resources.monitor.hr/files/im...kel5_31323.jpg

EU perspektiva?!
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:54   #366
Quote:
Dalian kaže: Pogledaj post
EU ne stoji toliko lose koliko se prica. Bar ne vecina drzava. Bar kada je rijec o standardu i ugodnosti zivota. Moj primjer. U zadnje 4 godine mi se povecala plata za 32%+(jednom promjenio kompaniju i ukupno 2 pozicije). A plata je u startu veca od one koju ima HR predsjednik. Misli o tome.

Ima nekoliko drzava koje imaju probleme ali i to je prolazno i vratiti ce se u normalu. Par primjera/cinjenica o kojima bi trebao razmisljati.

Belgija
- Belgijanci imaju blizu 240 milijardi € na stednim knjizicama
http://www.lalibre.be/economie/actua...7096ce4f18d953

- 32% belgijanaca ima vise od 50.000€ na stednoj knjizici (ne racunamo, nekretnine, auta i ostale posjede)

Pitanje. Jesu li prema tebi oni siromasni i u nekoj krizi? A mediji svakodnevno trube o nekoj krizi.

Jucer slusam na Franceinfo kako ce u narednih 6 godina Njemackoj trebati 1.6 miliona stranih radnika. Velike generacije odlaze u penziju Njemacka ide u druge zemlje i sklapa ugovore o dovozenju radne snage. Tako je manje vise u svim drzavama koje su u EU.


Par godina turbulencije ali opet ce sve doci na svoje.

Prema nekim analizama europski građani imaju najveće štednje upravo zbog najviše izraženog straha od budućnosti i osjećaja besperspektivnosti. Kao posljedica gubitka kompasa ljudi se boje investirati u projekte i kompanije već drže novac za svaki slučaj, te još uvijek radije biraju posao u sigurnim velikim tvrtkama, umjesto da pokreću nova poduzeća. No upravo taj postupak čini ih sve izloženijima riziku jer EU ekonomija sve više zaostaje za Amerikom i Azijom. Od kompanija nove IT ekonomije nijedna velika nije iz EU. Mislim da je rast potrebe za radnom snagom u Njemačkoj više rezultat starenja stanovništva nego realnog razvoja.

Prema statistici prosječni životni vijek top 500 kompanija u Americi se konstantno smanjuje i dok je pedesetih bio 60 godina danas je između 15 i 20 godina. To znači da će većina današnjih jakih EU kompanija u bliskoj budućnosti upasti u probleme ili biti zamijenjena novom, inovativnijom kompanijom (bilo iz EU ili izvan nje).

Primjerice Amazon svojom ponudom robe široke potrošnje uzrok je zatvaranja sve više lokalnih trgovina. Drugi primjer Američki fondovi u tišini preuzimaju neke od vodećih njemačakih tvornica čipova, čime su pokazale da ne mogu opstati.

Mislim da je 5 do 12 što je i Angela Merkel izjavila ali Eu se slabo budi iz sna (uključujući i Njemačku). Mi smo nažalost u EU ušli prekasno jer gozba je uglavnom gotova. Oni koji se time bave znaju koliko je teško dobiti te razvikane EU kredite i potpore, to je gotovo sizifov posao koji košta mnogo novaca bez garancije da će novac biti dobiven.

Naš ulazak u EU nije nam donio gotovo nikakve prednosti, ali nam je odnio dosta suvereniteta. Sasvim je sada već jasno da nam EU neće pomoći da živimo bolje, EU je zauzeta spašavanjem dobrog života u svojim primarnim državama. Na nama je da se izborimo sami, kao i da nismo u EU. Jedina prednost EU je otvoreno tržište, koje mi nažalost nismo u stanju iskoristiti kao što smo iskorištavali tržište Jugoslavije, jer sada su kriteriji puno viši.

Primjerice znam više firmi iz Slovenije koje izvoze više u Aziju i Ameriku nego u EU. EU se pretvorila u blijedu kopiju idealne zajednice. Paradoksalno, mislim da bi imali puno veće koristi da smo užli u zajednicu država sa SAD.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:39   #367
EU je zombi, mrtvac koji hoda.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:21   #368
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
... znam više firmi iz Slovenije koje izvoze više u Aziju i Ameriku nego u EU. EU se pretvorila u blijedu kopiju idealne zajednice. Paradoksalno, mislim da bi imali puno veće koristi da smo ušli u zajednicu država sa SAD.
Nikad nije kasno ... i prekasno je bolje nego nikad ...
Jedan referendumčić i gotovo.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 07:07   #369
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Prema nekim analizama europski građani imaju najveće štednje upravo zbog najviše izraženog straha od budućnosti i osjećaja besperspektivnosti. Kao posljedica gubitka kompasa ljudi se boje investirati u projekte i kompanije već drže novac za svaki slučaj, te još uvijek radije biraju posao u sigurnim velikim tvrtkama, umjesto da pokreću nova poduzeća. No upravo taj postupak čini ih sve izloženijima riziku jer EU ekonomija sve više zaostaje za Amerikom i Azijom. Od kompanija nove IT ekonomije nijedna velika nije iz EU. Mislim da je rast potrebe za radnom snagom u Njemačkoj više rezultat starenja stanovništva nego realnog razvoja.

Prema statistici prosječni životni vijek top 500 kompanija u Americi se konstantno smanjuje i dok je pedesetih bio 60 godina danas je između 15 i 20 godina. To znači da će većina današnjih jakih EU kompanija u bliskoj budućnosti upasti u probleme ili biti zamijenjena novom, inovativnijom kompanijom (bilo iz EU ili izvan nje).

Primjerice Amazon svojom ponudom robe široke potrošnje uzrok je zatvaranja sve više lokalnih trgovina. Drugi primjer Američki fondovi u tišini preuzimaju neke od vodećih njemačakih tvornica čipova, čime su pokazale da ne mogu opstati.

Mislim da je 5 do 12 što je i Angela Merkel izjavila ali Eu se slabo budi iz sna (uključujući i Njemačku). Mi smo nažalost u EU ušli prekasno jer gozba je uglavnom gotova. Oni koji se time bave znaju koliko je teško dobiti te razvikane EU kredite i potpore, to je gotovo sizifov posao koji košta mnogo novaca bez garancije da će novac biti dobiven.

Naš ulazak u EU nije nam donio gotovo nikakve prednosti, ali nam je odnio dosta suvereniteta. Sasvim je sada već jasno da nam EU neće pomoći da živimo bolje, EU je zauzeta spašavanjem dobrog života u svojim primarnim državama. Na nama je da se izborimo sami, kao i da nismo u EU. Jedina prednost EU je otvoreno tržište, koje mi nažalost nismo u stanju iskoristiti kao što smo iskorištavali tržište Jugoslavije, jer sada su kriteriji puno viši.

Primjerice znam više firmi iz Slovenije koje izvoze više u Aziju i Ameriku nego u EU. EU se pretvorila u blijedu kopiju idealne zajednice. Paradoksalno, mislim da bi imali puno veće koristi da smo užli u zajednicu država sa SAD.
to sam i ja rekao..
Dolar bi mogli preuzeti kao svoju valutu bez vecih problema, i automatski bi nam pale kamate na razne kredite...

imali bismo turista kao pljeve, poslovi bi se selili u hrv, jer smo jeftiniji od gro amerikanaca... itd itd...
da ne pricam da bismo bili zasticeni od bilo cije agresije ('zastitu' NATO-a nekako ne racunam)
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.