Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2002., 23:34   #221
Smile

Hej Ree ,
evo mene opet inace sam nekada dosadna .

Znas nemoj puno kriviti majku ,pokusaj da se stavis u njen polozaj .
Tesko je shvatiti drugoga i zasto je ovo ovako ili onako .
Sjecam se da sam patila sto mi roditelji nisu zajedno i nisam mogla shvatiti zasto je to tako a sada kada sam i samo roditelj nekako su mi se neke kockice slozile drugacije u glavi .
Jednostavno sam ih prihvatila sa svim njihovim manama i ne krivim ih nizasta .
Lakse je nekoga voliti nego mrziti .

A imala sam se ja kome poveravati jer sam kazem ti bila uvijek puno otvorena i bilo mi je zadovoljstvo pomoci nekome ,slusati nekoga kada mu treba i onda i ljudi pocnu da ti vracaju tu paznju .

Znas kako kazu dobro se dobriom vraca pa ima tu nesto .
Pomiluj dijete po glavi lijepse ces se osjecati .
Uh bas sam dosadna pokusavam ti reci da te razumijem ja ti ne znam niti mogu pomoci ali te razumijem .

Znam kako je osjecati da se nesto u nama desava i da lagano ludimo i kako smeta kada ti neko kaze "ma nije tebi nista" .
Tvrdim da je ranjena dusa ili bol duse gora od njagorih fizickih muka i ko to nije osjetio ne zna sta je bol .

Hocu ti i reci da to na svu srecu prodje i da dodje neko bolje vrijeme i da se jednostavno nesto pokrene i da poslije kise ipak dolazi sunce.
Eto ja osjecam da ti trebas nekome staviti glavu u krilo ili na rame i samo da te neko kao malo dijete miluje po glavi i slusa i ti trebas to sve istjerati iz sebe .

Tako idem ja sad spavati a ti gavu gore i cure trazi
Zedj vatre is offline  
Old 17.12.2002., 23:46   #222
Ajde, a bude proslo valjda...

Ma kuzis, krivim staru sto uopce nije razmisljala da treba bit roditelj... Jebote, pa ko kucnog ljubimca me tretirala; daj mu kost, potapsaj ga po glavi, i nauci ga da te ne smeta puno

Mislim, ne krivim ja ni nju ni njega kaj su se razveli, pa kaj sad, desi se, jebiga... vjerojatno ce se i meni desit... Bar prva dva puta

Nego ono, ako imas dijete, pa jebiga - imas odgovornost da naucis to dijete kako da moze normalno zivjet, a ne da ga naucis da tebi bude jednostavnije s njim...

Pas mater, mogla me u teglu stavit, i zaljevat svaka dva dana, nebi razliku primjetio
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 18.12.2002., 14:01   #223
Smile

[QUOTE]Reebok kaže:
[

Nego ono, ako imas dijete, pa jebiga - imas odgovornost da naucis to dijete kako da moze normalno zivjet, a ne da ga naucis da tebi bude jednostavnije s njim...

________________________________________________--

Bas imas odgovornost i obavezu i zadovoljstvo .

E Ree tvrd si ti orah eto sve sam argumente "ispucala" pa da te samo pozdravim (ne mogu se ni smijati hahahahahhaha)
Zedj vatre is offline  
Old 18.12.2002., 15:24   #224
Je, je...

Tvrd sam ja

__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 18.12.2002., 21:23   #225
Wink

A jesi li i unutra tvrd

Opet ja .
'vako probaj citati neke knjige iz psihologije ,kao "psihologija uspjeha " -Dale Carnegie .
Citas kako su se neki ljudi patili pa tebi gotovo drago sto nije samo tebi tesko u zivotu .

Citas neke savjete kao :
-kako o sebi mislis tako ce i drugi o tebi
-ako se volis lakse te i drugi zavole
-ako pljujes po sebi drugi ce te nogama gaziti

Dobro necu vise
I mali sta se rugas znam se ja braniti

Zedj vatre is offline  
Old 19.12.2002., 06:17   #226
JAO, JAO, JAO!!!

Ja sam imala najozbiljniju namjeru pročitati sve ovo, ali 6 stranica???

Osim toga REE, gdje su nestali efekti od neki dan??? ()
Nemoj da te opet u ruke moram ulovit...
Ignis is offline  
Old 22.12.2002., 22:02   #227
Quote:
Reebok kaže:
Bi... jer bi mi dopustila da po prvi put u zivotu ja postupim onako kako ja smatram da trebam postupiti, a ne da radim ono sta drugi misle da trebam raditi...

zar ne razumijes koliko mi je to vazno?
Key words.
pravo na slobodu izbora i ponašanja na svoj način.


Ne znam što više dodati nakon 6 stranica dobrih savjeta.
Puno dobrih savjeta, ali se nije baš pomaknulo s mjesta......

Možda je nesporazum u tome, što su svi savjeti upućeni na intelekt. Savjeti JESU dobri, i Reebok ih shvaća, ali ipak postoje kočnice.
Kočnice u emocionalnom. mentalno rješavanje problema i emocionalno nije potpuno isto, emocionalni dio mozga mora stvari rješiti na svoj način.
Also, iako je puno ljudi ovdje prošlo slična iskustva, i izvuklo se vlastitom snagom, treba uzeti u obzir i individualnost, 2 čovjeka u istoj situaciji mogu reagirati na 2 različita načina, imati različite traume, i različite terapije.
Ako ne ide na jedan način, probaj na drugi

Ree spominje psihotične simptome, i ja mu vjerujem. bez obzira je li to psihoza, prava bolest, ili ne on iskreno kaže što osjeća i doživljava i nema razloga da mu se ne vjeruje. (Dg neću postavljati).

Postoji mišljenje da je depresija neizraženi bijes zarobljen strahom....

ree kaže da ga nešto koči, shvaćam.

Tu zaglavljenost prvo treba razrješiti.
kad se jednom zaglavimo, onda svaki put kad se nađemo u sličnom položaju, umjesto da reagiramo na odgovarajući način, upadamo u stari uzorak lošeg funkcioniranja, opet doživljavamo neuspjeh, i time povećavamo zaglavljenost.
Zaglavljenost se sastoji od mentalnih, emocionalnih i fizičkih komponenata, koje sinhrono funkcioniraju. Ona postaje dijelom naših stavova, naših reakcija,, držanja tijela, naše stanične kemije, cijelog našeg načina postojanja na ovome svijetu.


jasno mi je i kad Ree kaže da je pun mržnje i destruktivnosti, i da želi mrziti. I to mu je na neki način potrebno, jedan od načina da izrazi sebe (negativan, da,) ali ne može se čaša napuniti čistom vodom, ako se prije ne izlije prljava.(i to je simptom)


Rješenje naravno postoji;

-otići iz loše okoline
-naći nekoga tko će ga voljeti i cijeniti, onakvog izvornog kakav je
-naučiti cijeniti sebe
-izražavati se bez straha


A onda se ponovo vraćamo na problem/prepreku: strah.


strah se neće rješiti psihofarmacima. Alice, zašto zatvaraš oči?
 
Old 22.12.2002., 22:18   #228
"strah se neće rješiti psihofarmacima"

Ja ne ocekujem da se strah rijesi psihofarmaticima, mislim da sam to vec par puta ponovio...

Ja samo ocekujem da ga psihofarmatici privremeno uklone, tj. barem privremeno dovedu u normalno stanje, jer ovo sto mene muci vise slici fobiji, nego strahu...

Primjer...

Imas neboder, imas plamen koji prozdire isti, imas dasku koja vodi na krov susjednog nebodera i imas covjeka koji stoji na krovu goruceg nebodera, i jedina mu je nada da predje preko daske... Ali taj covjek ima (neznam sad strucni naziv) izrazitu fobiju od visina...

Sto ces mu savjetovati?

1) Nazovi psihijatra, nek ti pruza terapiju preko mobitela, i izlijecit ces strah s vremenom... Tada predji na susjedni neboder...

2) Pucaj si u glavu, neces ziv izgorit

3) Zatvori oci, i predji preko daske... A kad ostanes ziv, pocni lijecit problem...

Sa svime ostalim sto si rekla se potpuno slazem, i drago mi je sto tako razmisljas
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 02.01.2003., 17:25   #229
Nemam pojma kako sam tu dospio al vec dugo nisam vidio da netko toliko pokusava savjetima pomoci osobi koju fakticki niti ne pozna. Magic, Pesica, Shtefitza i ostali svaka vam cast!!! Zbilja ste za 5 ! Sigurno je Reebok nasao nesto korisno u vasim postovima iako stalno ponavlja svoju pricu. Reebok drz se!
Namche is offline  
Old 03.01.2003., 20:41   #230
Pomogne kad si tako nemiran...
Shtefitza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.