Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2015., 19:27   #441
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ograda nece rijesiti nista sve dok ih Grcka i Turska pustaju ovamo. Mozemo napraviti 3 ograde, ali kad ih se skupi 250 000 s druge strane, sto onda? Najbezbolniji nacin rjesavanja ove krize jest ovaj trenutni, da sto prije udju i sto prije izadju iz RH i da sve drzave koje im nisu krajnja destinacija postupe isto...
Zabijanje glave u pijesak, čekanje da drugi nešto učine ili da nešto prestane samo od sebe je najgori, najneodgovorniji i najopasniji oblik nečinjenja! NE, ne možemo se praviti da se ništa ne događa! Ne, nesmijemo samo čekati na nečiji mig ili odobrenje kada se radi o sigurnosti države i građana a naša Vlada se upravo ponaša na najneodgovorniji, nejdiletantskiji i najservilniji način!

dobro, oni neće prestati dolaziti. I što kada tih 200000, 300000 ili 500000 uđe u Hrvatsku a dalje neće moći jer su se pametni i odgovorni ogradili a nisu se razbacivali kvazihumanim #budimo ljudi floskulama i zabijali glave u pijesak?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 25.10.2015., 19:31   #442
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nisam nimalo u šoku zbog toga. Štoviše, cijenim iskrenost. Jedino smatram licemjernim kada osoba koja već ima spremne "rezervne položaje" smatra da svi mi moramo riskirati i ugrožavati državu zbog glumatanja humanosti.
Evo ti definicije licemjerja pa je prouci ponoco... Ja ne znam gdje ti kod mene vidis rezervni stav... Ali opet tvoja stvar... Ponovit cu i opet da ne mislim ratovati za nicje stavove i interese, ne pale me teze o ''vjekovnoj drzavi'', ''ognjistu hrvata'', ''trdoj stini'' i slicne gluposti za polupismeno biracko tijelo... Drzava se voli placanjem poreza i drzanjem zakona... ne prodajom benzina strani s kojom si u ratu... Ja porez placam... i ne krsim zakone...

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
S obzirom na licemjerje i podmetanja u EU, ja mislim da je najbolja stvar za zaštitu države podizanje ograde i sve što ide uz to.
danas, dok se i Slovenija ograđuje i javno govori da će zatvoriti granicu, mi i dalje veselo puštamo desetke tisuća i pravimo se da radimo najbolju stvar. Izašlo u Sloveniju 4 tisuće a ušlo iz Srbije 14000. ali radimo najbolje za nas #budimo ljudi
Eto, ne slazemo se... Ja mislim da se izbjeglice cim prije trebaju transportirati sto blize njemackoj, pa nek se oni s njima jebu... I sami rjesavaju problem koji su i izazvali... Zatvaranje nase granice znaci stvaranje dzepa negdje na balkanu... I znaci, nezatvaranje grcke granice znaci da ce ta masa ljudi pohriliti istom tom rutom... samo sada nekontrolirano i ilegalno... Ovako barem znamo gdje su, i da su pod kontrolom...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 25.10.2015., 19:37   #443
200 000 ljudi ce pregaziti Sloveniju i prouzrociti velike stete... zato i kazem da im je pametnije propustati 4-5000 tisuca svaki dan nego cekati da se u RH stvori kriticna masa koju onda vise nitko nece moci zaustaviti. Isto vrijedi i za ogradu na našim granicama. Oni koji trebaju zaustavljati ovaj val, Grcka i Turska, ne rade nista... dok je tako, dizanje ograde je potencijalno puno opasnije od kontroliranog propustanja.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 25.10.2015., 20:57   #444
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ograda nece rijesiti nista sve dok ih Grcka i Turska pustaju ovamo. Mozemo napraviti 3 ograde, ali kad ih se skupi 250 000 s druge strane, sto onda? ...
Tada će neki mudrac predložiti da kroz ogradu pustimo struju...
fgzcvijetic is offline  
Old 26.10.2015., 11:10   #445
Ako krene zaustavljanje protoka to će učiniti svi na ruti. Tako da nema bojazni da će na našoj granici biti 100k, jer si ni Srbija neće dozvoliti istu opasnost.
Loxhr is offline  
Old 26.10.2015., 21:11   #446
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Tada će neki mudrac predložiti da kroz ogradu pustimo struju...
Ma sve je to poznato jos od 1905:
https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Port_Arthur

Bodljikava zica, sa strujom ili bez, mine, rijeka pregradjena da bude veca prepreka, rovovi, betonski bunkeri, mitraljeska gnjezda.

Sve se pitam sta bi nasi djedovi ili pradjedovi 1905 napravili da su se suocili s ovakvim migracijama? Prepostavljam da su to stvari nad kojima bi se mi danas zgrazali, nazivali ih fasistima i ubojicama. Ali to su vise-manje iste stvari koje ocekujem da bi arapi napravili nama danas, samo da su uloge obratne.
Zeyk is offline  
Old 26.10.2015., 21:13   #447
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Ako krene zaustavljanje protoka to će učiniti svi na ruti. Tako da nema bojazni da će na našoj granici biti 100k, jer si ni Srbija neće dozvoliti istu opasnost.
Da smo mrvu pametniji, poslali bi svi vojsku na Grcko-Tursku granicu i tamo ne dozvolili prelaz. Ovako se svi medjusobno glozimo, radimo 10 ograda, svaki svoju, pa sabotiramo susjede. Jesmo europljani ili idioti?
Zeyk is offline  
Old 27.10.2015., 07:04   #448
Quote:
Zeyk kaže: Pogledaj post
Da smo mrvu pametniji, poslali bi svi vojsku na Grcko-Tursku granicu i tamo ne dozvolili prelaz. Ovako se svi medjusobno glozimo, radimo 10 ograda, svaki svoju, pa sabotiramo susjede. Jesmo europljani ili idioti?
Kome objavit rat Grčkoj ili Turskoj
Misliš da vojska samo krene u drugu državu na granicu bez poziva, nisan vidija da su se Grci pored tolke vojske nešto pritrgli zaustavit imigrante.
Idiot je onaj ko digne ogradu zadnji, lako je kasnije dignit, najmanji problem.
Ni krivima ni dužnima nan opet namištaju igru iz EU. Ja mislin da bi tribali napokon pokazat zube, ali imamo nevolju šta su izbori, zato nas i mislu iskoristit na brzinu.
Triba jasno dat poruku Europi da je trenutna ruta priko nas, i da se nas itekako pita i sve šta radimo, radimo više on većine u EU koji ne radu ništa. I umisto da oni nama postavljaju pravila, postavljat ćemo ih mi. Na svaku ucjenu zatvaramo granice, ide žica i to je to. Triba već radit pripreme na ogradi.
pinco is offline  
Old 27.10.2015., 08:05   #449
Quote:
Zeyk kaže: Pogledaj post
Ma sve je to poznato jos od 1905:
https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Port_Arthur

Bodljikava zica, sa strujom ili bez, mine, rijeka pregradjena da bude veca prepreka, rovovi, betonski bunkeri, mitraljeska gnjezda.

Sve se pitam sta bi nasi djedovi ili pradjedovi 1905 napravili da su se suocili s ovakvim migracijama? Prepostavljam da su to stvari nad kojima bi se mi danas zgrazali, nazivali ih fasistima i ubojicama. Ali to su vise-manje iste stvari koje ocekujem da bi arapi napravili nama danas, samo da su uloge obratne.
u vrijeme nasih djedova ne bi nikome ovako nesto ni palo na pamet
ZgSash is offline  
Old 27.10.2015., 19:02   #450
Quote:
Zeyk kaže: Pogledaj post
Da smo mrvu pametniji, poslali bi svi vojsku na Grcko-Tursku granicu i tamo ne dozvolili prelaz. Ovako se svi medjusobno glozimo, radimo 10 ograda, svaki svoju, pa sabotiramo susjede. Jesmo europljani ili idioti?
Pa odgovorio si sam ... Mi koji bi ogradu smo za neke "europljane" idioti, dok su pak za mene to premijer i njgova bulumenta kriminalaca koja u srcu europe za naše pare šverca imigrante ... pametni ljudi bi se dogovorili sa susjedima i svima bi jednostavnije bilo dići samo ogradu kod nas i to nadzirati ... pomoglimbimi ostali kako recimo Višegradska skupina pomaže Mađarima ... uz sve to angažirati se na potpori i pomoći BIH oko njihove granice sa Srbijom koja je i kraća i lakše branjiva nego nasa s njima ... pa tko voli neka izvoli ...
Grga-os is offline  
Old 27.10.2015., 19:26   #451
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Pa odgovorio si sam ... Mi koji bi ogradu smo za neke "europljane" idioti, dok su pak za mene to premijer i njgova bulumenta kriminalaca koja u srcu europe za naše pare šverca imigrante ... pametni ljudi bi se dogovorili sa susjedima i svima bi jednostavnije bilo dići samo ogradu kod nas i to nadzirati ... pomoglimbimi ostali kako recimo Višegradska skupina pomaže Mađarima ... uz sve to angažirati se na potpori i pomoći BIH oko njihove granice sa Srbijom koja je i kraća i lakše branjiva nego nasa s njima ... pa tko voli neka izvoli ...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 27.10.2015., 21:17   #452
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Pa odgovorio si sam ... Mi koji bi ogradu smo za neke "europljane" idioti, dok su pak za mene to premijer i njgova bulumenta kriminalaca koja u srcu europe za naše pare šverca imigrante ... pametni ljudi bi se dogovorili sa susjedima i svima bi jednostavnije bilo dići samo ogradu kod nas i to nadzirati ... pomoglimbimi ostali kako recimo Višegradska skupina pomaže Mađarima ... uz sve to angažirati se na potpori i pomoći BIH oko njihove granice sa Srbijom koja je i kraća i lakše branjiva nego nasa s njima ... pa tko voli neka izvoli ...
Po tome bi onda izbjeglice uz vatru mogli pjevati "kad je Drinu pregazio, u nogu je ranjen bio".
Decimus is offline  
Old 27.10.2015., 23:16   #453
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Tada će neki mudrac predložiti da kroz ogradu pustimo struju...
Mnogi ne shvacaju koliko te ograde stete zivotinjama, zivotinej ne mogu migrirati preko ograda i ugibaju a tamo gdje je zica pod strujom efekt je jos stravicnij izato sam ja protiv ograde...

Ovaj problem treba zaustaviti u nejgovorm sredistu u Siriji a ove "izbjeglice" iz drugih djelova afrike vratiti odakle su i dosli pod oruzanom prisilom, jedin osto mi mozemo je postaviti vojsk usa gumeni mmetcima na granicu pa da vidis kako vise nema guranja i protestiranja nakon suzavca i gumenih metaka
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 27.10.2015., 23:51   #454
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Mnogi ne shvacaju koliko te ograde stete zivotinjama, zivotinej ne mogu migrirati preko ograda i ugibaju a tamo gdje je zica pod strujom efekt je jos stravicnij izato sam ja protiv ograde...

Ovaj problem treba zaustaviti u nejgovorm sredistu u Siriji a ove "izbjeglice" iz drugih djelova afrike vratiti odakle su i dosli pod oruzanom prisilom, jedin osto mi mozemo je postaviti vojsk usa gumeni mmetcima na granicu pa da vidis kako vise nema guranja i protestiranja nakon suzavca i gumenih metaka
Zivotinje nisu tako glupe da se samo tako zaljecu u ograde ... snimke koje su bile objavljene cisti su propagandni trik ... te zivotinje je netko dobro poplasio i potjerao u ogradu ... a u ostalom uvijek postoje vodotoci koje ce iste preplivati, ako zelemi moraju,apa bili to Dunav ili Drava ...
Grga-os is offline  
Old 28.10.2015., 15:27   #455
http://www.lucify.com/the-flow-towards-europe/
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Old 29.10.2015., 00:06   #456
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Mnogi ne shvacaju koliko te ograde stete zivotinjama, zivotinej ne mogu migrirati preko ograda i ugibaju a tamo gdje je zica pod strujom efekt je jos stravicnij izato sam ja protiv ograde...

Ovaj problem treba zaustaviti u nejgovorm sredistu u Siriji a ove "izbjeglice" iz drugih djelova afrike vratiti odakle su i dosli pod oruzanom prisilom, jedin osto mi mozemo je postaviti vojsk usa gumeni mmetcima na granicu pa da vidis kako vise nema guranja i protestiranja nakon suzavca i gumenih metaka

to se puno laše,bolje i efektnije moglo riješit prije,da je bilo pameti.ali nije pa sad radi kontrolu štete.
karabin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.