Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 14:44   #1
Zakon privlacnosti/moc pozitivnog misljenja i karma - Kontradiktornost ?!?!

Pozdrav svima

U zadnje vrijeme dosta proucavam taj zakon privlacnosti i uvjerio sam se da na neki nacin doista funkcionira (Moc podsvijesti, Tajna i slicna literatura). Naime, posto isto tako na neki nacin vjerujem u onu staru "sve se vraca, sve se placa" (karma). Ne mogu se oteti dojmu da su ta 2 uvjerenja, iako potjecu iz istog temelja (istocnjacka filozofija), u velikom dijelu kontradiktorna i na neki nacin iskljucuju jedno drugo... Ili sam mozda samo ja u nekoj zabludi, pa bih molio da mi netko pojasni...

Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom. Vjeruje da zasluzuje sve najbolje, tom vibrom zraci i isto to i dobija. Radi toga sto slabo poznaje negativne emocije i teske zivotne situacije, sposobnost empatije joj je slaba i ponekad kako bi dosla do svojih ciljeva, ona (cesto nenamjerno), nasteti drugim osobama! Ali toga nije svijesna, njen um funkcionira tako da ne osjeca krivnju! Dakle, po teoriji zakona privlacnosti, ta osoba ce i dalje dobivati sto zeli, jer ce vjerovati u to, bez osjecaja sumnje i krivnje, pritom cime ce cesto biti nepravedna i sebicna prema drugima i na taj nacin im nastetiti, ali nacin kvaliteta njezinog zivota se nece promjeniti dok joj se misli ne promijene. S druge strane, oni koji vjeruju u karmu ce reci: vratit ce se njoj kad tada... jer "what goes around comes around"

Njene misli privlace i dalje istu energiju, ali karma kaze drugacije! Kontradiktornost???

Hocemo li ako bez sumnje vjerujemo u nesto, dobijati to i dalje biti sretni (istodobno nanoseci stetu drugima) ili ce nas karma zaj..... ?

Molio bih da mi netko tko je upucen pojasni ovo, volio bih cuti vasa misljenja
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:13   #2
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
....Njene misli privlace i dalje istu energiju, ali karma kaze drugacije! Kontradiktornost???
zakon karme ti kaže da se sve vraca sve se placa, to što imaš danas si zaslužio u prijašnjem životu, hoceš li ti to iskoristiti na pravi nacin ili ceš zlorabiti to što imaš je tebi prepušteno na volju...ti biraš put kojim ceš ici i samim tim dal ce ti biti bolje ili gore....
u zakonu privlacnosti, probaj poželjeti biti milijarder....dal ceš to privuci? cisto sumnjam....možeš imati dovoljno al, previše sigurno ne
Quote:
Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom. Vjeruje da zasluzuje sve najbolje, tom vibrom zraci i isto to i dobija. Radi toga sto slabo poznaje negativne emocije i teske zivotne situacije, sposobnost empatije joj je slaba i ponekad kako bi dosla do svojih ciljeva, ona (cesto nenamjerno), nasteti drugim osobama!
ova osoba nije ni blizu duhovnog blagostanja, ona to možda misli al, misli su daleko od stvarnosti...duhovno osviještene osobe nikad nece gaziti druge da bi došle do svog cilja itd.,jer jednostavno materija im nije No.1...svijet jednostavno gledaju na drugi nacin...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:27   #3
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
zakon karme ti kaže da se sve vraca sve se placa, to što imaš danas si zaslužio u prijašnjem životu, hoceš li ti to iskoristiti na pravi nacin ili ceš zlorabiti to što imaš je tebi prepušteno na volju...ti biraš put kojim ceš ici i samim tim dal ce ti biti bolje ili gore....
u zakonu privlacnosti, probaj poželjeti biti milijarder....dal ceš to privuci? cisto sumnjam....možeš imati dovoljno al, previše sigurno ne


ova osoba nije ni blizu duhovnog blagostanja, ona to možda misli al, misli su daleko od stvarnosti...duhovno osviještene osobe nikad nece gaziti druge da bi došle do svog cilja itd.,jer jednostavno materija im nije No.1...svijet jednostavno gledaju na drugi nacin...
Ok, malo sam pretjerao s tim izrazom... Htio sam reci, da se radi o osobi kojoj nis ne fali u zivotu (bar ona tako misli i osjeca), a uvijek dobija sto hoce.

Ajmo pojednostaviti, pitanje je te kontradiktornosti ta 2 zakona. Osoba X radi nesto lose za okolinu, ali konstantno vjeruje u to bez sumnje i prihvaca takvo stanje stvari, zadovoljna je... hoce li ju karma "kazniti" ili ce sukladno nacelu "kakve misli, takav zivot" i dalje dobivati to sto zeli?

Inace, hvala na odgovoru
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:41   #4
Mijesas materijalno i duhovno blagostanje.
Zasto mislis da medju njima stoji znak jednakosti?
Odrastanje u teskim zivotnim uvjetima takodjer nije nuzan faktor za razvijanje empatije.

Osobno, u koncept karme ne vjerujem.
Ali zakon privlacnosti da. S tim da on djeluje uvijek, razmisljali mi pozitivno ili negativno.
Ali sama misao nije dovoljna. Iza nje mora stajati cvrsta namjera te djelovanje, akcija u smjeru fokusa misli.
Mozartea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:51   #5
Quote:
Mozartea kaže: Pogledaj post
Mijesas materijalno i duhovno blagostanje.
Zasto mislis da medju njima stoji znak jednakosti?
Odrastanje u teskim zivotnim uvjetima takodjer nije nuzan faktor za razvijanje empatije.

Osobno, u koncept karme ne vjerujem.
Ali zakon privlacnosti da. S tim da on djeluje uvijek, razmisljali mi pozitivno ili negativno.
Ali sama misao nije dovoljna. Iza nje mora stajati cvrsta namjera te djelovanje, akcija u smjeru fokusa misli.
Ok, vec sam napisao da sam pretjerao s tim izrazom (kao sto napisah u sljedecem postu, mislio sam na osobu, kojoj nista u zivotu ne fali, onako prosto receno) i slazem se da odrastanje u teskih zivotnim uvjetima nije nuzan faktor za razvijanje empatije, ali mislim da ces se sloziti samnom, da netko tko nikada nije iskusio neka teska emotivna stanja ce se u pravilu teze moci staviti u situaciju "ostecenoga".

Evo zanimljivo sto kazes da u koncept karme ne vjerujes... Dakle slazes se da postoji kontradiktornost izmedu ta 2 koncepta?
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:10   #6
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Ok, vec sam napisao da sam pretjerao s tim izrazom (kao sto napisah u sljedecem postu, mislio sam na osobu, kojoj nista u zivotu ne fali, onako prosto receno) i slazem se da odrastanje u teskih zivotnim uvjetima nije nuzan faktor za razvijanje empatije, ali mislim da ces se sloziti samnom, da netko tko nikada nije iskusio neka teska emotivna stanja ce se u pravilu teze moci staviti u situaciju "ostecenoga".

Evo zanimljivo sto kazes da u koncept karme ne vjerujes... Dakle slazes se da postoji kontradiktornost izmedu ta 2 koncepta?
Pa gledaj, karma je gotovo pa neki sistem nagrade/kazne za trag koji smo ostavili iza sebe u zivotu. A ja osobno ne vjerujem u tako nesto.
Mi smo tu da bi u fizickoj dimenziji kreirali sve ono sto u duhovnoj dimenziji znamo samo kao potencijal.
Mislima kreiramo, potpomognuti osjecajima.
Sami biramo pozitivno/negativno djelovanje i oba su OK. Ne postoji osuda bilo koje vrste, jer je cilj iskustvo, bilo ono pozitivno ili negativno.
Koncep karme se ne uklapa u ta moja shvacanja.
Mozartea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 21:03   #7
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Ok, malo sam pretjerao s tim izrazom... Htio sam reci, da se radi o osobi kojoj nis ne fali u zivotu (bar ona tako misli i osjeca), a uvijek dobija sto hoce.

Ajmo pojednostaviti, pitanje je te kontradiktornosti ta 2 zakona. Osoba X radi nesto lose za okolinu, ali konstantno vjeruje u to bez sumnje i prihvaca takvo stanje stvari, zadovoljna je... hoce li ju karma "kazniti" ili ce sukladno nacelu "kakve misli, takav zivot" i dalje dobivati to sto zeli?
mislim da ti ne kužiš razliku između karme i zakona privlacnosti....karma ti je zapravo naš duhovni vodic, uravnoteženje racuna i prošlih života, koja ti daje priliku da pogledaš sebe i oslobodiš si put za rast....to je drugim rijecima naš cilj...
zakon privlacnosti je sredstvo koje ti može pomoci da brže i lakše dođeš do svog cilja al, isto tako može ti odmoci na nacin da hraneci tvoj ego, udalji te od tog cilja....hoceš li ti to sredstvo iskoristiti za rast ili da nahraniš svoj ego je tvoj izbor...samo ne zaboravi da zakon privlacnosti ima svoju granicu, da nema, ne bi bilo siromašnih i gladnih, budimo realni, to nitko sebi ne želi..

ako u prošlom životu recimo nisi imao ništa, u ovom ceš imati sve i, ako iz toga ne nauciš svoju lekciju karma ce se ponavljati dok ne nauciš....

to ti je kao u karmickim vezama među ljudima,u takvim vezama bol je uvijek prisutna, e, sad hoceš li ti nauciti otpustiti tu drugu osobu s blagoslovom ili ceš i dalje razvlaciti tu vezu u beskonacnost je tvoj izbor...

nadam se da sad kužiš razliku i da si shvatio da karma i zakon privlacnosti nemru biti kontradiktorni...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 22:49   #8
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
mislim da ti ne kužiš razliku između karme i zakona privlacnosti....karma ti je zapravo naš duhovni vodic, uravnoteženje racuna i prošlih života, koja ti daje priliku da pogledaš sebe i oslobodiš si put za rast....to je drugim rijecima naš cilj...
zakon privlacnosti je sredstvo koje ti može pomoci da brže i lakše dođeš do svog cilja al, isto tako može ti odmoci na nacin da hraneci tvoj ego, udalji te od tog cilja....hoceš li ti to sredstvo iskoristiti za rast ili da nahraniš svoj ego je tvoj izbor...samo ne zaboravi da zakon privlacnosti ima svoju granicu, da nema, ne bi bilo siromašnih i gladnih, budimo realni, to nitko sebi ne želi..

ako u prošlom životu recimo nisi imao ništa, u ovom ceš imati sve i, ako iz toga ne nauciš svoju lekciju karma ce se ponavljati dok ne nauciš....

to ti je kao u karmickim vezama među ljudima,u takvim vezama bol je uvijek prisutna, e, sad hoceš li ti nauciti otpustiti tu drugu osobu s blagoslovom ili ceš i dalje razvlaciti tu vezu u beskonacnost je tvoj izbor...

nadam se da sad kužiš razliku i da si shvatio da karma i zakon privlacnosti nemru biti kontradiktorni...
hm hm

hvala na odgovoru, mislim da razumijem sto zelis reci, nego cu sada postaviti jedno mozda malo naivno pitanje...

Dakle, zar se karma ne odnosi i na "naplatu" u ovom zivotu? Ovdje se stalno spominju prosli zivoti...? Dakle, ono sto si lose ucinio u ovom zivotu i u ovom zivotu dolazi na naplatu?
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:15   #9
Uloga pozitivnih misli/zakona privlacenja, kao nekog uverenja i izvestaceno nabacene seme je precenjena
(uglavnom zbog previse propagande namenjene masovnoj publici).
Ljudima uglavnom nedostaje koncentracija, da bi bilo sto pokrenuli vlastitom voljom.
Verovatno se radi o sirini interpretacije nekog dogadjaja, sto se onda dozivljava kao neko vlastito delovanje,
ili empatija kosmosa prema nama.

Karmu ne interesuje previse sta covek (povrsno) misli i u sta je (povrsno) ubedjen, ili u sta veruje.
Jedan deo karme iz ovoga zivota se svakako vec i u njemu manifestuje.
Sto manje stare karme, to te brze odalami sadasnja.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 04:00   #10
Svatko je sam odogovoran za svoj život pa tako i za sreću.
Ne možeš biti istinski sretan i pritom drugima nanositi štetu.
Drugi se osjećaju oštećeni jer ne žele preuzeti odgovornost za svoju sreću i život. Kada bi bili svjesni da sami kreiraju sve što im se događa, kada bi preuzeli odgovornost za scenarij života, sumnjam da bi na sudu (božjem ili ljudskom) tražili odštetu.
Kada bi odustali od uvjerenja da su drugi krivi za njihove nedaće, počeli bi kriviti boga. Odustankom od toga prešli bi na sebe. Kada bi taj stadij dosegli shvatili bi da zapravo sve funkcionira prema njihovoj svijesti.
Što je onda krivo? Ništa nije krivo jedino što ne znaju što čine.

"oprosti im što čine"
salet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 07:18   #11
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Dakle, zar se karma ne odnosi i na "naplatu" u ovom zivotu? Ovdje se stalno spominju prosli zivoti...? Dakle, ono sto si lose ucinio u ovom zivotu i u ovom zivotu dolazi na naplatu?
spominjem ti prošli život da bi lakše shvatio razliku između karme i zakona privlacnosti...
karma "radi" na principu uzroka i posljedica koji određuju našu buducnosti....naplata dolazi i u ovom i u buducem životu ako ne ispraviš svoje greške tj. ako ne nauciš lekciju....
obrati malo bolje pažnju na te ljude koji gaze druge da bi imali sve, shvatit ceš da je njihov "dobar život" i nije tako dobar vec je stvar tvoje percepcije
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:32   #12
Što se tiče knjige Tajna.Čitala sam ju i mislim da je dobra. Svaki put kad zaželim određeni film da se pojavi na tom i tom programu uvijek upali Hehe.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 13:28   #13
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
spominjem ti prošli život da bi lakše shvatio razliku između karme i zakona privlacnosti...
karma "radi" na principu uzroka i posljedica koji određuju našu buducnosti....naplata dolazi i u ovom i u buducem životu ako ne ispraviš svoje greške tj. ako ne nauciš lekciju....obrati malo bolje pažnju na te ljude koji gaze druge da bi imali sve, shvatit ceš da je njihov "dobar život" i nije tako dobar vec je stvar tvoje percepcije
Možda možeš malo obrazložiti ovo boldano? Na koji način je "lekcija naučena"?
Iskreno, muči me to. Zato se i uključujem.

Do nedavno sam se smatrala osobom koja je u miru sama sa sobom, koja je izvukla pouku iz nekih prošlih događaja i koja optimistično ide dalje. Koja pomaže kad može i nema nikakvih loših namjera.
I onda, odjednom, prije približno dva mjeseca, kao da su mi pale pred oči sve pogreške koje sam ikad učinila. Od dječjih podlosti do kasnijih laži i muljanja. Sve to možda nisu nikakve strašne stvari i htjela sam se utješiti da time nisam nikome ozbiljno naudila, ali ne mogu. Jer vjerojatno jesam. Činjenica je da tada nisam znala bolje, i mislila sam da to tako ide (nije da se hvalim, ali nisam baš imala neke svijetle primjere oko sebe). Ali sada znam da to tako NE ide. Nažalost, neki moji sadašnji odnosi temelje se na tim nekadašnjim muljanjima.
Želim biti bolja osoba i ne želim povrijediti druge, osobito ne ljude koji su bolji od mene. Ima li šanse da moja karma pokosi samo mene, ako misli da treba i da još nisam naučila, a da druge ostavi na miru?
kosin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 08:10   #14
Quote:
kosin kaže: Pogledaj post
Možda možeš malo obrazložiti ovo boldano? Na koji način je "lekcija naučena"?
Iskreno, muči me to. Zato se i uključujem.

Do nedavno sam se smatrala osobom koja je u miru sama sa sobom, koja je izvukla pouku iz nekih prošlih događaja i koja optimistično ide dalje. Koja pomaže kad može i nema nikakvih loših namjera.
I onda, odjednom, prije približno dva mjeseca, kao da su mi pale pred oči sve pogreške koje sam ikad učinila. Od dječjih podlosti do kasnijih laži i muljanja. Sve to možda nisu nikakve strašne stvari i htjela sam se utješiti da time nisam nikome ozbiljno naudila, ali ne mogu. Jer vjerojatno jesam. Činjenica je da tada nisam znala bolje, i mislila sam da to tako ide (nije da se hvalim, ali nisam baš imala neke svijetle primjere oko sebe). Ali sada znam da to tako NE ide. Nažalost, neki moji sadašnji odnosi temelje se na tim nekadašnjim muljanjima.
Želim biti bolja osoba i ne želim povrijediti druge, osobito ne ljude koji su bolji od mene.
gle, nisam baš "strucnjak" za karmu niti ju tumacim na nacin kako neki pišu, npr...ne vjerujem npr u planetarnu, grupnu, nacionalnu itd karmu...vec samo u osobnu...jer karmicke lekcije se uce unutar sebe
kako znaš da si naucio lekciju? po mojem mišljenju, onda kad pronađeš mir, kad ti stvari krenu nekim drugim boljim tokom, kad spoznaš svoje greške, kad nauciš bezuvjetno voljeti i pomagati, kad te kroz život pocne voditi suosjecanje, pomaganje i opraštanje...ti si tu lekciju naucio...
npr. posvađala si se jako s bivšim prijateljem, otpusti svoje neprijateljstvo, oprosti, nek te kroz život vodi bezuvjetna ljubav ( koliko god to možda glupo zvucalo), u vezi si koja je puna uspona i padova, otpusti tu osobu s blagoslovom i kreni dalje....itd....

ovo što se tebi desilo, po meni je cišcenje karme....trebaš oprostiti i ispraviti svoje greške...ti znaš što si napravila i što trebaš napraviti...postati svjestan svojih grešaka je jedan veliki znak da si na dobrom putu " da nauciš lekciju".

Quote:
Ima li šanse da moja karma pokosi samo mene, ako misli da treba i da još nisam naučila, a da druge ostavi na miru?
tvoja karma po meni kosi samo tebe, napisala sam ti vec da osobno ne vjerujem u to dijeljenje, po meni to nema smisla....jer ako ce npr. moj klinac ispaštati za moje loše postupke, ili još bolje postupke nekog politicara, koja je onda svrha u spoznaji, bezuvjetnoj ljubavi, strpljenju, progresivnosti, iskrenosti, razumijevanju, radosti, ravnoteži, mudrosti itd...covjek može promijeniti sebe al, nema pravo drugima nametati svoje mišljenje i stavove....to se kosi s zakonima karme
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 23:50   #15
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

U zadnje vrijeme dosta proucavam taj zakon privlacnosti i uvjerio sam se da na neki nacin doista funkcionira (Moc podsvijesti, Tajna i slicna literatura). Naime, posto isto tako na neki nacin vjerujem u onu staru "sve se vraca, sve se placa" (karma). Ne mogu se oteti dojmu da su ta 2 uvjerenja, iako potjecu iz istog temelja (istocnjacka filozofija), u velikom dijelu kontradiktorna i na neki nacin iskljucuju jedno drugo... Ili sam mozda samo ja u nekoj zabludi, pa bih molio da mi netko pojasni...

Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom. Vjeruje da zasluzuje sve najbolje, tom vibrom zraci i isto to i dobija. Radi toga sto slabo poznaje negativne emocije i teske zivotne situacije, sposobnost empatije joj je slaba i ponekad kako bi dosla do svojih ciljeva, ona (cesto nenamjerno), nasteti drugim osobama! Ali toga nije svijesna, njen um funkcionira tako da ne osjeca krivnju! Dakle, po teoriji zakona privlacnosti, ta osoba ce i dalje dobivati sto zeli, jer ce vjerovati u to, bez osjecaja sumnje i krivnje, pritom cime ce cesto biti nepravedna i sebicna prema drugima i na taj nacin im nastetiti, ali nacin kvaliteta njezinog zivota se nece promjeniti dok joj se misli ne promijene. S druge strane, oni koji vjeruju u karmu ce reci: vratit ce se njoj kad tada... jer "what goes around comes around"

Njene misli privlace i dalje istu energiju, ali karma kaze drugacije! Kontradiktornost???

Hocemo li ako bez sumnje vjerujemo u nesto, dobijati to i dalje biti sretni (istodobno nanoseci stetu drugima) ili ce nas karma zaj..... ?

Molio bih da mi netko tko je upucen pojasni ovo, volio bih cuti vasa misljenja
Možemo se također pitati: kakvu će karmu imati veliki inkvizitori koji su spalili brojne nevine žene. Ali njima te žene nisu bile nevine, nego su bile sluge Sotone. Oni zbog svoga revnog rada na spaljivanju vještica očekuju i veliku nagradu. Ili u raju ili dobru inkarnaciju. Ali oni su radili zlo. Ali toga nisu bili svjesni, nego su dapače mislili da rade dobro.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 18:44   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Možemo se također pitati: kakvu će karmu imati veliki inkvizitori koji su spalili brojne nevine žene. Ali njima te žene nisu bile nevine, nego su bile sluge Sotone. Oni zbog svoga revnog rada na spaljivanju vještica očekuju i veliku nagradu. Ili u raju ili dobru inkarnaciju. Ali oni su radili zlo. Ali toga nisu bili svjesni, nego su dapače mislili da rade dobro.
Pa i u krščanstvu, a i inače u sudskoj praksi veći grijeh / zločin je u onoga tko je znao i bio upućen u to.
Ali nekako čisto sumnjam da možemo izjednačiti ostvarivanje nekog svoga cilja i nenamjerno oštećivanje negoga s namjernim uništavanjem nekoga čak i u svrhu "obrane od sotone"

Zadnje uređivanje TWO8 : 05.06.2013. at 18:50.
TWO8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 21:16   #17
zanimljiva tema, po meni se ne radi o kontradiktornosti.

Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom.
nisam siguran što misliš pod duhovnom, ali u ovom primjeru "duhovna" osoba bi trebala posjedovat empatiju tako da nebi naudila drugim osobama (sad i ja malo kategoriziram pojam duhovna osoba ).


Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Dakle, po teoriji zakona privlacnosti, ta osoba ce i dalje dobivati sto zeli, jer ce vjerovati u to, bez osjecaja sumnje i krivnje, pritom cime ce cesto biti nepravedna i sebicna prema drugima i na taj nacin im nastetiti,
tvoj primjer je jedinstven, može se koristit zakon privlačnosti bez da se čini šteta drugim ljudima.

Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Hocemo li ako bez sumnje vjerujemo u nesto, dobijati to i dalje biti sretni (istodobno nanoseci stetu drugima) ili ce nas karma zaj..... ?
da, traži i dobičeš, dali ćemo biti sretni? ovisi, svi drugačije percipiramo sreću i pitanje je kojeg je vijeka a karma - češto duša prije života isplanira teške situacije kao npr. patnju - jer je to brzi način za razvoj same duše - tako da je moguće da u jednom životu iskusiš materijalno i duhovno bogatstvo, sreću i patnju - i to je čar života - da duša stekne iskustvo
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 23:05   #18
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
samo ne zaboravi da zakon privlacnosti ima svoju granicu, da nema, ne bi bilo siromašnih i gladnih, budimo realni, to nitko sebi ne želi..
ovo ne stoji,,, zakoni privlacnosti, zrcaljenja... vrijede uvijek i svaki put...

privlacimo ono u sto vjerujemo, ono sto je nasa vibracija, nas podsvjesni program a ne ono sto mislimo da mislimo...
cesto nismo ni svjesni sto se sve nalazi u nasoj podsvjesti...

sto se tice novca, njega poput svega ostalog ima u izobilju i privlacenjem istog ne oduzimamo nikome od usta... nit cemo vecini pomoci dajuci im novac, dapace, mozemo odmoci hraneci to stanje uma zbog kojeg osoba na prvom mjestu nema novca...

sto se tice empatije, ne mozemo nesto pretjerano pomoci tapsanjem po ramenu i kolektivnim bildanjem ega uz rijeci znam znam da je tesko....mozemo pomoci drugima na nacin da smo sami dobro, jaki i na visokoj razini pa drugu osobu povucemo na visu razinu u nasu energiju

sto se tice dobrog/loseg..tko je taj tko odredjuje sto je dobro ili lose? ako se nekom namjerno ne javim na telefon ili ako nekoga ostavim pa mu slomim srce i osoba pati ili ako ubijem nekoga nehotice ili s namjerom...

a sto se tice karme, osobno ne vjerujem u nju.... s obzirom da sami gradimo svoj svijet, i sve je vise manje nestvarno ako ne vjerujemo u karmu ona u nasem svijetu ni ne postoji
__________________
love is everything

Zadnje uređivanje poisonous ivy : 05.06.2013. at 23:31.
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:00   #19
Thumbs up

Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

U zadnje vrijeme dosta proucavam taj zakon privlacnosti i uvjerio sam se da na neki nacin doista funkcionira (Moc podsvijesti, Tajna i slicna literatura). Naime, posto isto tako na neki nacin vjerujem u onu staru "sve se vraca, sve se placa" (karma). Ne mogu se oteti dojmu da su ta 2 uvjerenja, iako potjecu iz istog temelja (istocnjacka filozofija), u velikom dijelu kontradiktorna i na neki nacin iskljucuju jedno drugo... Ili sam mozda samo ja u nekoj zabludi, pa bih molio da mi netko pojasni...

Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom. Vjeruje da zasluzuje sve najbolje, tom vibrom zraci i isto to i dobija. Radi toga sto slabo poznaje negativne emocije i teske zivotne situacije, sposobnost empatije joj je slaba i ponekad kako bi dosla do svojih ciljeva, ona (cesto nenamjerno), nasteti drugim osobama! Ali toga nije svijesna, njen um funkcionira tako da ne osjeca krivnju! Dakle, po teoriji zakona privlacnosti, ta osoba ce i dalje dobivati sto zeli, jer ce vjerovati u to, bez osjecaja sumnje i krivnje, pritom cime ce cesto biti nepravedna i sebicna prema drugima i na taj nacin im nastetiti, ali nacin kvaliteta njezinog zivota se nece promjeniti dok joj se misli ne promijene. S druge strane, oni koji vjeruju u karmu ce reci: vratit ce se njoj kad tada... jer "what goes around comes around"

Njene misli privlace i dalje istu energiju, ali karma kaze drugacije! Kontradiktornost???

Hocemo li ako bez sumnje vjerujemo u nesto, dobijati to i dalje biti sretni (istodobno nanoseci stetu drugima) ili ce nas karma zaj..... ?

Molio bih da mi netko tko je upucen pojasni ovo, volio bih cuti vasa misljenja


Gle, ako si pokvaren i "gaziš preko leševa" da dobiješ što želiš, to nije pozitivna moć privlačenja , nego tvoja osobnost i karma će zato djelovati. Moraš biti u vjeri, duhovno spreman na dobro i onda će ti se dobro događati
izica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:22   #20
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

U zadnje vrijeme dosta proucavam taj zakon privlacnosti i uvjerio sam se da na neki nacin doista funkcionira (Moc podsvijesti, Tajna i slicna literatura). Naime, posto isto tako na neki nacin vjerujem u onu staru "sve se vraca, sve se placa" (karma). Ne mogu se oteti dojmu da su ta 2 uvjerenja, iako potjecu iz istog temelja (istocnjacka filozofija), u velikom dijelu kontradiktorna i na neki nacin iskljucuju jedno drugo... Ili sam mozda samo ja u nekoj zabludi, pa bih molio da mi netko pojasni...

Konkretan primjer: Osoba X, odrasta u blagostanju, kako materijalnom, tako i duhovnom. Vjeruje da zasluzuje sve najbolje, tom vibrom zraci i isto to i dobija. Radi toga sto slabo poznaje negativne emocije i teske zivotne situacije, sposobnost empatije joj je slaba i ponekad kako bi dosla do svojih ciljeva, ona (cesto nenamjerno), nasteti drugim osobama! Ali toga nije svijesna, njen um funkcionira tako da ne osjeca krivnju! Dakle, po teoriji zakona privlacnosti, ta osoba ce i dalje dobivati sto zeli, jer ce vjerovati u to, bez osjecaja sumnje i krivnje, pritom cime ce cesto biti nepravedna i sebicna prema drugima i na taj nacin im nastetiti, ali nacin kvaliteta njezinog zivota se nece promjeniti dok joj se misli ne promijene. S druge strane, oni koji vjeruju u karmu ce reci: vratit ce se njoj kad tada... jer "what goes around comes around"

Njene misli privlace i dalje istu energiju, ali karma kaze drugacije! Kontradiktornost???

Hocemo li ako bez sumnje vjerujemo u nesto, dobijati to i dalje biti sretni (istodobno nanoseci stetu drugima) ili ce nas karma zaj..... ?

Molio bih da mi netko tko je upucen pojasni ovo, volio bih cuti vasa misljenja
Nitko ne mijenja sudbinu

Neposredno prije neke važne bitke odluči japanski general započeti prvi i napasti iako je znao da je neprijatelj daleko brojniji. Premda je bio siguran u svoju strategiju, njegovi su se ljudi bojali.

Dok su išli prema bojištu, odlučiše se zaustaviti u nekom hramu. Nakon molitve, general se obratio svojim vojnicima.

- Bacit ću ovaj novčić u zrak. Ako bude pismo, vraćamo se u tabor. Ako bude glava, znači da nas bogovi čuvaju i da ćemo potući neprijatelja. Sada će nam se otkriti budućnost.

Bacio je novčić u zrak i vojnici su sa zebnjom vidjeli ishod: glava. Svi su skočili od sreće, napali hrabro i puni samopouzdanja te navečer slavili pobjedu.

Zapovjednik je ponosno rekao:

- Bogovi su uvijek u pravu. Nitko ne može promijeniti sudbinu koju oni odrede.

- Imaš pravo, jednom kad odlučimo slijediti sudbinu, nitko je ne može promijeniti. Bogovi nam pomažu, ali ponekad moramo pomoći i mi njima - odgovori general i preda pomoćniku novčić.

Obje su strane imale isti lik - glavu.


A karma. kamo nju sada staviti u ovu priču. ??

Recimo ovako: ti su vojnici i njihov general pobili cijelo selo u kojeg su ranije upali. Kao Ratko Mladić u Srebrenici.
Njih bi trebala čekati velika kazna u obliku karme.
Ali su oni imali jaču moć pozitivnog mišljenja u svoju korist. Pa su pobijedili svoje puno jače neprijatelje koji su se namjeravali osvetiti za masakr u njihovom selu !!

Doduše, neki će sada reći da ih čeka gadna karma u budućoj inkarnaciji. A neki će opet reći da će ih stići karma ,ako su ovi koje su oni ubijali, davali veliku negativnu energiju prema svojim ubojicama. U ovom slučaju karma nije automatska posljedica, nego je vezana koliko pati onaj koga neki negativac uništava. Ako žrtva ne pati, niti bilo koji oko nje, onda ne bi trebalo biti negativne karme. Samo što je to nemoguće. Odnosno, mogće je u rijetkim slučajevima. Npr. ja tražim nož za ribu u čamcu. I ne mogu ga naći. I onda se sjetim da mi je jučer nešto palo u more kada sam bacao mreže. I ja povežem da mi je ispao nož. I pomirim se da sam ga izgubio. A istina je bila da mi je iz mreže pao jedan kamen kojeg su bacili neka djeca, a nož mi je ukrao susjed.

A susjed mi je to napravio iz inata jer sam bacio mreže uz njegove. Tako nešto je inače nedopustivo u našem ribarskom običaju.
Ali on nije imao pojma da sam ja bacio mreže kada je pao mrak, jer sam imao poteškoće sa motorom, pa nisam vidio da je mjesto zauzeto. A on je digao mreže puno prije mene jer ja volim ujutro spavati.

Po susjedovom mjerilu bih ja trebao imati lošu karmu. A ja toga uopće nisam svestan jer mi on ništa nije rekao, pošto mi već dugo ne pričamo. Nož koji je on uzeo je bacio u more.

Ili zamislite ovaj slučaj : moja je pok. punica čuvala 5000 eura u madracu. Došao lopov, našao novce te ih ukrao.
A to nitko nije skužio. Poslije par dana se zapali kuća i sve izgori. Punica bi mislila da su novci izgorili, a ono, njezin susjed drogeraš ukrao i spiskao za heroin.

Zadnje uređivanje krena : 21.10.2016. at 10:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.