Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 01:46   #21
Ima priča i o mrtvim misama, naime, nekad su valjda bile te bakice mljekarice koje su rano ujutro išle pomust ovce, ali bile su navodno i jutarnje mise.

E sad, zaboravio detalje, navodno tako jedna bakica išla malo ranije (nije tada baš bilo satova, moralo se navijat svaki dan) u crkvu i vidjela sve neke nepoznate ljude i nepoznatog svećenika, zaključila da se radilo o mrtvoj misi.

Navodno, ako bi svećenik dobio lovu za pokojnike, a ne bi stigo održati mise, onda bi se na ovaj način održavale, mise, ono nakon smrti.


Isto ima priča s jednog otoka, tamo je u drugom svjetskom ratu razbijen jedan njemački razarač. I navodno je opet neka mljekarica (bakica koja ide pomusti ovce) vidjela na skračju (neznam kako se to pravilnije kaže divlja obala), kako za stolom duhovi mole, valjda poginuli mornari s tog broda.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:54   #22
Krena čini mi se da si u pravu.

Moja baka je pričala da je i u njenom selu bila jedna žena-vještica koja se bavila kojekakvim stvarima. Uglavnom namjerila se i na moju baku, donosila joj zemlju sa groblja i posipala pred kapiju i po dvorištu a na stupu od kapije ostavila navodno i dječju lubanju... a sve po narudžbi neke žene koja je baku htjela odvojiti od djeda.
Na tu zemlju je naletjela moja teta ujutro kada je prva izašla iz kuće. Baka kaže da je vrisnula i pala u nesvjest i da su je jedva uspjeli povratiti u svjesno stanje. Kada je došla sebi imala je halucinacije, vidjela je lijes na sred dvorišta i još tko zna što.
Kasnije su saznali da je vračka bila namjenjena mojoj baki i da je ona naišla na ju da bi vjrojatno umrla.
Stvar je rješena tako da su zvali svećenika koji je molio nad tetom, cijela kuća i dvorište su poškropljeni svetom vodom, a djed je imao razgovor sa dotičnom vješticom u kojem joj je "objasnio" da ukoliko se išta slično ponovi ili samo posumnja da bi se moglo dogoditi da joj ni magija neće pomoći da se spasi...
crnamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 13:03   #23
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..............

Priča o strini.

I love this one baka je ima strinu koja bila coprnica tj tako se vjerovalo. I stara je išla okolo i radila spačke. Tipa ono...nestane mlijeko...nestane pilić....vrlo nezgodne stvari kad se radi o siromašnoj obitelji sa puno djece. Mislim pa to je tricky kad odeš u staju podojiti kravu i muzeš, muzeš, muzeš a nema ni kapi mlijeka, dotle te u kući čeka petero gladnih usta. Ono, sranje.
Na kraju se ispostavilo da mlijeka nema jer kravu muze netko drugi. U staju je ušao pradjed, našao kravu u sijenu i ogromnu žabetinu koja se prištekala na vime i cicala. Uzeo je vile i piknuo žabu, izlupao ju. Strina neko vrijeme nije izlazila iz kuće kad je konačno izašla bila je sva crna. I eto njima dokaza da je to cijelo vrijeme bila ona koja im je radila sranja.

I opet...sve ostalo sam zaboravila osim ovog detalja sa žabom koja je cicala ili kravu (ili možda krmaču, tko to zna )...
Gotovo identičnu priču sam ja kao klinac čuo od svoje dadilje (sada pokojne) za neku ženu u njezinom selu i njezinog strica. Samo je u njezinoj verziji stric probo žabu vilama i ovu coprnicu su drugi dan jako boljela leđa. Stric joj je rekao nešto u stilu: "Znam ja dobro zašto te bole leđa i ako te još jednom nađem da mi kradeš mlijeko ubit ću te." I ova navodno nije više to radila.
Dodatak uz to je bio i da je na polju od te žene uvijek kao puhao jak vjetar, a čim bi stupio na susjedno polje, vjetra više nije bilo, uvijek je imala mlijeka, sira i jaja, a nije imala ni krava ni svinja ni kokoši i tak to.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:31   #24
napad More

Quote:
antiopee kaže: Pogledaj post

Ove priče za muhu sam i ja slušala, to su mogle žene koje su bile More. Jednu je muž 'uhvatio' na djelu, ona mu je priznala da jeste Mora i koga je mučila.
Odveo ju je svećeniku koji joj je rekao da će izvršiti obred nad njom ali će ostati slijepa.
Tako je i bilo.
Baka mi pričala kako je njenom selu kad je bila mlada jednog momka napadala Mora. Počeo je slabiti i poboljevati bez nekog razloga, konačno su posumnjali na Moru.
Rečeno mu je da kako bi napadi prestali Moru treba uhvatiti na djelu. Navodno ona ulazi kroz i najmanje otvore (ključanica i sl) noću u sobu dok žrtva spava i provjerava koliko čvrsto spava. Povlači osobu za palac na nozi i ako se ovaj ne probudi kreće u napad.
Popne se na prsa žrtve i iz bradavica sisa krv (odnosno životnu energiju), žrtva postaje sve slabija, ustaje umornija nego je legla, nedostaje joj energije i na kraju se razboli. Momak se žalio i da su ga boljele bradavice i po tome su i posumnjali na Moru.
Uglavnom morao je uvjeriti Moru da spava i kad se ova popne na prsa pritisnuti ju rukom i ne puštati dok ne prizna tko je i pokaže svoj pravi lik.
Mladić je odlučio poslušati upute i pravio se da spava. Kada je Mora došla na prsa pritisnuo ju je rukom i tražio da pokaže tko je. Baka kaže da je Mora promjenila nekoliko oblika dok se nije pokazala. Prvo se pretvorila u zmiju, pa u pticu, pa u mačku ali mladić nije maknuo ruku a onda je pokazala svoj pravi lik - djevojku iz sela koja je nvodno bila ljuta na njega zbog neuzvraćene ljubavi.
Molila ga je da ju ne izda jer će je u najboljem slučaju istjerati iz sela. Zaprijetio joj je da se to više ne smije ponoviti nikom u selu i da ako čuje ili samo posumnja da se ona ponovo bavi time da će ju sam razotkriti.
Nakon toga bio je mir u selu.
crnamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 16:31   #25
Još nisam čula da je Mora napala nekoga u budnom stanju. Uglavnom priče i jesu jezive jer se događaju dok čovjek spava pa se osjeća nemoćno.
To je duhovni napad ne fizički, osim ako dečko nije trenirao neke mu-fa astralne tehnike
Imala sam to iskustvo nekoliko puta, nije to tako strašno kao što pričaju.
Opališ je punom šakom i neće se vratiti
Sa teroristima se ne pregovara. Šta će raditi drugima po selu živo me zaboli kitica cvijeća.
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 07:33   #26
http://www.antenazadar.hr/clanak/201...aravnih-prica/

Na istu su se znale pojaviti i manje priče u kojima dijete vidi anđela, dok to nije bilo moguće starijoj osobi.
Istraživačima i prikupljačima ovih priča nije uvijek bilo lako doći do priča o nadnaravnom, jer u najstarijih još uvijek kao da živi tradicijsko vjerovanje u magijsku moć ispričanog. Išćansko imaginarno nastajalo je kao posljedica egzistencijalnih strahova i neizvjesnosti koja je uglavnom vezana uz brigu oko djeteta, nepoznate strance, vinograd ili ribolov.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.