Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 15:13   #481
Vi koji ste nigdje skroz ne uklopite - jeste li to prihvatili kod sebe ili vas to muci? Ako ste prihvatili, jel vam dugo trebalo za to? Ne znam kako da dosjem do tog stanja, da me to ne muci stalno.. Zivcira me to kod sebe sto stalno imam nekakvu zelju, nadu da ce se nesto lrimijeniti, ali ne mijenja se sto god ja napravila. Problen je u tome sto ja to ne mogu nikako to prihvatiti pa da nadjem taj mir u sebi i da mi bude dobro tako.. Ima tko kaakv savjet?
.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:32   #482
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Vi koji ste nigdje skroz ne uklopite - jeste li to prihvatili kod sebe ili vas to muci? Ako ste prihvatili, jel vam dugo trebalo za to? Ne znam kako da dosjem do tog stanja, da me to ne muci stalno.. Zivcira me to kod sebe sto stalno imam nekakvu zelju, nadu da ce se nesto lrimijeniti, ali ne mijenja se sto god ja napravila. Problen je u tome sto ja to ne mogu nikako to prihvatiti pa da nadjem taj mir u sebi i da mi bude dobro tako.. Ima tko kaakv savjet?
.

Ovisi svakome treba drugačije vrijeme. Neko odmah, nekome treba cijeli život, a neko pak želi biti drugačiji. Samo prihvati, takva si kakva si i ponosi se time. Baš kao i ovi koji žele bit drugačiji namjerno.
LutkicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:24   #483
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Vi koji ste nigdje skroz ne uklopite - jeste li to prihvatili kod sebe ili vas to muci? Ako ste prihvatili, jel vam dugo trebalo za to? Ne znam kako da dosjem do tog stanja, da me to ne muci stalno.. Zivcira me to kod sebe sto stalno imam nekakvu zelju, nadu da ce se nesto lrimijeniti, ali ne mijenja se sto god ja napravila. Problen je u tome sto ja to ne mogu nikako to prihvatiti pa da nadjem taj mir u sebi i da mi bude dobro tako.. Ima tko kaakv savjet?
.
Sto si stariji postajes mudriji, neke stvari neces uopce vise gledati na iati način. I ja sam jedna od onih koji se nisu nigdje uklapali. No prije 2 god sa svojih 25 sam shvatila da sam takva i da sam bila nesretna iz samo jednog razloga-pokusavala sam sebe promjeniti. Sad sam si okej jer sebe dozivljavam ko vuka samotnjaka radim sto zelim kad zelim i ne forsiram nikakve oblike čoporativnog druzenja. Idi za srcem, ne pokusavaj promjeniti svoju prirodu. Uzivaj. Pusti sta drugi govore. To je samo znak da su oni ti koji su nesretni a ti zivis ko podstanar u njihovoj glavi. I to for free. :-)

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:49   #484
Ne znam gdje bih stavila ovo pa ću evo probati ovdje.

Dakle jedan dečko s kojim se družim i s kojim sam jako bliska me neopisivo zbunjuje kao osoba. Pričali smo o ljubavi i ispada da nikad nije bio pošteno zaljubljen; pričali smo o tome kako je to kad ti netko nedostaje i on mi je rekao "da razumije definiciju te riječi i kad mu ljudi opišu, ali da ne razumije taj osjećaj", rekao je da mu nikad nitko nije nedostajao. Kada god ga pitam što osjeća o nekoj osobi, odgovor je uvijek "ne znam". Kad ga pitam jel ga određena osoba zanima mora si razmisliti i uglavnom kaže ne, a onda ispadne da se vucara s tim osobama. Najčešći je odgovor "ne znam" i toliko ga je puta ponovio da sam mu zapravo počela vjerovati. Razmišljam si jel stvarno moguće da on ili manje osjeća ili ne osjeća ili je u nemogućnosti osjećati? U jednom trenutku je bio nestao na tjedan dana, nije odgovarao na poruke ni pozive niti je bio online tako da sam se obratila njegovom najboljem prijatelju. Onda me nazvao i ispričavao se, nije znao da ću se toliko zabrinuti? Bio je zbunjen mojom reakcijom, no nije bio ljut, bilo mu je žao jer me toliko zabrinuo. Danas smo imali sličnu situaciju, nije odgovarao par dana (no ovog puta sam znala da je živ i zdrav) i kad bi odgovorio bi bila doslovno jedna riječ (ne bi odgovorio na pitanje) pa je to mene opet zbunilo i zabrinulo jer je ispalo kao da me ignorira. Zvala sam ga nekoliko puta jučer i pisala mu poruke (inače se tako nikad ne ponašam, ali mi jednostavno nije bilo jasno što se događa) da bi me na kraju danas nazvao i rekao "Oprosti, bio sam zauzet". I rekla sam oke, sve 5, ali daj reci to u poruci i mirna Bosna, a nemoj ignorirati 10 poruka i poziva. I naravno da sam se osjećala kao idiot zbog svih tih poruka jer sam očito pretjerala i da je mene tako netko "napao" bi bila poprilično iziritirana. Njegova reakcija na moju ispriku?

"Što, zašto? Ne kužim zašto se ispričavaš."
"Pa jer sam pretjerala, znam da sam pretjerala i sama na sebe sam ljuta. Ne kužim kako ti nisam digla živac."
"Ma mislim bilo je iritantno, ali ne smeta mi" I to popraceno iskrenom zbunjenošću na moju ispriku.

I pitala sam ga zašto se nije javio ako je vidio sve te poruke, rekao je zato što nije bilo ništa važno? Ne kužim kako on 10 poruka i propuštenih poziva vidi kao nešto "što nije važno". Kaj je najbolje ne mulja, ne laže, govori i previše istine (čak i kad ne bi trebao), ali nekako kao da uopće nema zdravog razuma + ta situacija s osjećajima. Prvo sam mislila da je možda emocionalno neiskusan jer nije imao puno cura, ali i mala djeca znaju kako je to kad ti netko nedostaje. Jel ima itko objašnjenje za ovakvo ponašanje? On inače ima 22 godine.
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:59   #485
Quote:
Shokora kaže: Pogledaj post
Jel ima itko objašnjenje za ovakvo ponašanje? On inače ima 22 godine.
Život je škola, a tebi je on zanimljiv / privlačan / dopiši sama ______, zato da naučiš više o životu i o sebi. Nije on taj koji treba učiti s tobom / od tebe, jer ga boli briga, nego ti trebaš s njim.

Škola je zato što bi ti s njim nešto htjela, ali smetaju te stvari koje si navela kao neobične / problematične / razno. Sve je to normalno po kapom nebeskom. Želim ti puno sreće u ispravljanju krivih Drina, ako se na to odlučiš
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:15   #486
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Život je škola, a tebi je on zanimljiv / privlačan / dopiši sama ______, zato da naučiš više o životu i o sebi. Nije on taj koji treba učiti s tobom / od tebe, jer ga boli briga, nego ti trebaš s njim.

Škola je zato što bi ti s njim nešto htjela, ali smetaju te stvari koje si navela kao neobične / problematične / razno. Sve je to normalno po kapom nebeskom. Želim ti puno sreće u ispravljanju krivih Drina, ako se na to odlučiš
Ma ne, uopće nije do toga. Nego me buni jako to da je totalno ravnodušan prema svemu (bilo pozitivno bilo negativno) stvarno kao da emocije uopće ne osjeća jako.
__________________
Shelfari
Shokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:24   #487
...meni zanimljivo koliko samo puno ljudi tu na forumu pise da se ne uklapaju i da su drugaciji...ispada da se samo manjina uklapa u ovaj postojeci sistem.
Mi ovakvi, drukciji, zapravo smo vecina. Pa bi stoga bilo logicno da budu i neke promjene, svijeta na bolje, nama na dobrobit...ali nazalost, koliko vidim oko sebe, to izostaje.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:45   #488
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
...meni zanimljivo koliko samo puno ljudi tu na forumu pise da se ne uklapaju i da su drugaciji...ispada da se samo manjina uklapa u ovaj postojeci sistem.
Mi ovakvi, drukciji, zapravo smo vecina. Pa bi stoga bilo logicno da budu i neke promjene, svijeta na bolje, nama na dobrobit...ali nazalost, koliko vidim oko sebe, to izostaje.
Mislim da je to jer dobar dio ovih "nasih" jos se pokušava iklopit u socijalno/društvene norme i ne iskakati iz mase jer smo mi takav narod da se na iskakanje iz mase kaznjava porugom i zlocestim komentarima i zato ne krivim nikoga ko kaze da je "drugaciji" al ga nikada ne bi svrstao u taj kalup. Mogu poci samo od sebe svaka stvar koju sam prije radila protiv svoje volje bila radi toga "sta ce selo reci" sad kad sam starija i mudrija zaboli me čuna za te iste ljude nit me hrane nit me financiraju nit su mi dragi niti su ikakav a kamoli bitna komponenta u zivotu. Al to je nesro sto svatko sam mora otkriti ne bi možda prije par godina ni ja bila sposobna prokljuviti snagu tih rijeci. Sto je netko gore rekao netko skupi hrabrost zivit svoj a ne tudji zivot prije ili kasnije. Neki nikad.


Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:34   #489
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
...meni zanimljivo koliko samo puno ljudi tu na forumu pise da se ne uklapaju i da su drugaciji...ispada da se samo manjina uklapa u ovaj postojeci sistem.
nije to baš tako. ovdje se javljaju ljudi koji se osjećaju tako, a oni koji nemaju tih problema, niti o tim stvarim razmišljaju, niti traže, niti zalaze na ovakve i slične teme.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:56   #490
Nedrustvena sam, ali nije da nesto tezim da imam drustvo, nije me briga. Zdrava sam fizicki, nisam nikad imala bolesnicki karton, al emocionalno sam distancirana.
U srednjoj skoli se nisam snasla, dok u OS sam bila svima draga.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:04   #491
Uklopis se sam unutar sebe, a rad na sebi je nešto toliko vrijedno čemu se treba posvetiti bilo prije ili kasnije. Meni nije teško radit s ljudima na poslu koji nisu smjer glazbe, a kamoli interesa i razmišljanja ka ja jer ne možeš svima odgovarat, niti oni tebi. Jednog dana ćeš se negdje uklopit bez da izgovaraš rijec "moram" jer stvaraš negativnu energiju i odašiljes očaj, pa iz tog skrivenu frustraciju. Sve mora go with the flow tako da ideš lijepo gradit sebe i uklopis se potpuno u svom svijetu, pa tek onda možda uspiješ u eksternom(vanjskom) svijetu. Budi zadovoljan samim sobom i znaj tko si, šta si, zašto si ovdje, a ja sam skoro pa uvijek bio protiv mase ljudi koja preferira ovo ili ono jer sam mislio svojom glavom, a ne tuđom jer imam svoju logiku i intuiciju koju treba znat koristit (uci se kroz trial and error), a mislim da je to bitnije nego uklapat se svugdje s ajmo rec "neiskrenoscu", zbog straha od samoće, da li će me odbaciti....
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:32   #492
Quote:
Blader kaže: Pogledaj post
Ja se svugdi uklopim ali se nigdi ne uklapam...
Same here....
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:16   #493
Thumbs down

Quote:
Shokora kaže: Pogledaj post
Ma ne, uopće nije do toga. Nego me buni jako to da je totalno ravnodušan prema svemu (bilo pozitivno bilo negativno) stvarno kao da emocije uopće ne osjeća jako.

ako ikad nades rjesenje kako ne biti ravnodusan u svemu molim te javi mi odgovor. nikad u svom zivotu nisam shvacala koncept odusevljenosti necime. ponekad znam gledati ljude koji se vesele nekim velikim\malim stvarima ali neshvacam ja tu njihovu odusevljenost. ja ako se stvarno necemu veselim to traje maksimalno sat dva. vecina ljudi oko mene lude zbog toga jer tesko je razveseliti osobu koju nista bas neodusevljava.

i taj koncept javljanja svaki dan nekako mi stvarno neide u glavu zasto ja nekome (citaj, roditelji, decko\cura, jednorozi) moram vikati, dosla sam tu i tu, dobro sam nitko me putem oteo (kao i da bi se nasao netko tako glup da se petlja s ovom nepoznanicom). mislim ne shvacam ja sam odrasla osoba nije da imam 5 godina. inace do sad su me dresirali dovoljno pa se javim ako sam negdje il ako kasnim inace policiju (ono i snajperiste i k9 jedinicu) salju za mnom. jednostavnije mi je to postalo.

stvarno mi nije jasan taj koncept javljanja, nek mi neko objasni.

a i to sa zaljubljenoscu sto to predstavlja leptirice u trbuhu? nezz ja sam kod zaljubljenosti primjetila jedino stalnu kontrolu nad osobom u koju si "zaljubljen", i onda joj govoris so tocno mora raditi kakva biti nezz nesljaka mi to bas.
inace ovo su SAMO razmisljanja osobe koja ima sve navedene simptome kao i taj decko i subjektivna su. inace mozda se i on moze prilagoditi do odredene mjere ali da znas to ce trajati i traziti prekovise truda i ne mora ispasti ok. pogledaj mene nakraju opet sam svojeglava, odgovaram samo kad znam da ce poceti zvati i kad su vec izludeni svi, i dalje nisam sigurna dali sam ili nisam zaljubljena i u koga bi to trebala biti zaljubljena. i bdw. sto je to uopce ljubav??

tako da znas s cime se nosis, nije jednostavno ali ni osobi s druge strane na koncu su me tolko izmjenili da se smjeskam, javljam kad treba, a iznutra umirem svakim danom, vristim ali nitko neslusa i necuje.
bdw. ja imam 30 i jos neznam u koju se grupu uklapam odn. neuklapam. otkad sam odlucila biti vise svoja javlja mi se drugi problem: pa nekoc si bila tako fina (da jer sam se pretvarala kupujuci si mir), moras se zenstvenije oblaciti (wtf?? moj stil je moj stil) i otkad si tako okrutna (bila uvijek al nisam iznosila svoje misljenje jer ce svi mislit kako tako n esmijem razmisljati).
rekla bih da se ni ja ne uklapam u nikakvu skupinu. nadam se da sam mal pomogla, a ne zbunila. to nije bila namjera
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:21   #494
Ne uklapapam se.
Mnogo puta jer ne želim,ne potrudim se..
Imam nekako previše stav da nije vrijedno truda,da su ljudi hladni,površni,gramatici,zavidni ti više manje nije cekujwm negativnosti a ne pokušavam vidjeti dobru stranu..i onda nemam volje uopće uklopiti se..
Inače,nisam oduvijek takvog stava bila..
Ako želim,mogla sam se uklapati..
Ako želim,nije mi bilo problem ni biti sam.protiv svih,smatrajući da čovjek može biti otok i sam sebi dovoljan..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:04   #495
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ne uklapapam se.
Mnogo puta jer ne želim,ne potrudim se..
Imam nekako previše stav da nije vrijedno truda,da su ljudi hladni,površni,gramatici,zavidni ti više manje nije cekujwm negativnosti a ne pokušavam vidjeti dobru stranu..i onda nemam volje uopće uklopiti se..
Inače,nisam oduvijek takvog stava bila..
Ako želim,mogla sam se uklapati..
Ako želim,nije mi bilo problem ni biti sam.protiv svih,smatrajući da čovjek može biti otok i sam sebi dovoljan..
Da .. takva sam i ja .. ne zelim gucat gluparije .. ne zelim pricat s nikim prazne price .. ne zelim se prilagodjavat necemu sto smatram da nije normalno .. ne zelim zivjet I radit stvari da bi mi se netko divio .. svatko mi pocne ic na zivce nskon par sati :-) .. muz moj je isti ja .. fala bogu .. ali iskreno , mene smeta sto sam takva .. tesko oprastam .. ide mi na zivce kad netko na sms odgovori nakon pola dana ili sutra dan kao ( bio/la sam busy) .. odkantam to u sec .. haha .. ocito sam bez tolerancije al takva sam .. uglavnom se druzim sa ljudima koje poznam po 10 i vise god. Ne volim povrsnost .. ne volim povrsna poznanstva .. ili kako treba ili niksko i to je to
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:51   #496
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Da .. takva sam i ja .. ne zelim gucat gluparije .. ne zelim pricat s nikim prazne price .. ne zelim se prilagodjavat necemu sto smatram da nije normalno .. ne zelim zivjet I radit stvari da bi mi se netko divio .. svatko mi pocne ic na zivce nskon par sati :-) .. muz moj je isti ja .. fala bogu .. ali iskreno , mene smeta sto sam takva .. tesko oprastam .. ide mi na zivce kad netko na sms odgovori nakon pola dana ili sutra dan kao ( bio/la sam busy) .. odkantam to u sec .. haha .. ocito sam bez tolerancije al takva sam .. uglavnom se druzim sa ljudima koje poznam po 10 i vise god. Ne volim povrsnost .. ne volim povrsna poznanstva .. ili kako treba ili niksko i to je to
Takva sam i ja! Dosla sam u sredinu u kojoj se vise ne zelim uklopiti(mogu ali necu) ,nakon puno godina ne slusaju mi se vise glupe price,toliko povrsne da vrijeda mozak niti zelim lazna cmakanja i ulizivanja jer ovdje gdje sam ja ne postoji iskrenost,prijateljstvo,dobrota...sve povrsno,koristoljubljivo i odglumljeno! Neda mi se trosit zivot na kave s plitkim ljudima i tako ja odluci da mi je bas super bit asocijalna i necu to mijenjat vise nikad!
HouseB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:20   #497
Niti ja se ne uklapam nigdje.
Zapravo to traje jos od skolskih dana, kada su primjetili da sam osjetljiviji i poceli me svi zadirkivati.
Od tada sam odlucio da mi kontakt sa ljudima samo crpi energiju, doduse ne sa apsolutno svima, ali sigurno preko 90%.
Sam sam svoj i radim stvari koje mene zadovoljavaju, daju mi neko veselje.
Ne slusam apsolutno nikoga, radim po svome, ali to ne znaci da radim gluposti ili nesto u tom smislu, nego jednostavno ne volim da mi netko drugi savjetuje i naredjuje kako bi ja morao.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:34   #498
Haha .. odmah mi je lakse kad vidim da nas ima slicnih :-) .. i ja sad dosla u sredinu ( strana zemlja) gdje se covijek marketinski prodaje da bi zaradio .. velika gluma .. preserans .. neiskrenost i nekultura .. jer nema tu kulture kad ti netko kaze da ce doc u goste a niti ne javi da otkazuje termin.. ili salje ti porucice glupog sadrzaja a nakon par dana vidis na fejsu da je ta osoba otvorila privatni biznis a da nikad u kominikaciji nije to spomenula :-) .. A i dalje salje srca ..kis ..kis itd..itd .. ponekad stvarno pomislim da sam asocijalna .. ali brate mili nisammm .. vec jednostavno nemogu gucat povrsnost .. prazne price .. neiskrenost ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:54   #499
Ima nas ima..


Obucite kaput..
Vani su hladni ljudi..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:04   #500
Nisu ljudi hladni nego žive u svojim malenim balončićima svjetova sačinjenih od laži i trude se što bolje žmiriti i negirati, da ih istina ne bi raznijela i ostavila gole i bose nasred ničega.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.