Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.10.2017., 11:09   #11
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Mi smo sad na Aeriusu i sve se bojim kako će biti stanje ako je skinem, kad i pod terapijom izbijaju urtikarije.
pa zato je i nonsens skidanje sa terapije jer neka djeca imaju bronhospazme bez terapije.... mi ju nismo skidali a sutra imamo kompletnu dijagnostiku u bolnici u kljucijuci i specificne IGE iz krvi.
Normalno je da ce recimo IgE biti veci ako je djete bez terapije ali se treba vidjeti i dal terapija pomaze pa se stoga i ne skida. A ne znam kome bi islo na dusu da neko djete zavrsi na hitnoj zbog skidanja terapije.
Mi semo ici i na desenzibilizaciju (moramo zbog drugih oboljenja) i vec nam je receno da terapiju ni tada necemo micati.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko je tzv diferencijalna krvna slika bitna specijalisti za adekvatnu dijagnozu, naime imamo izvadjenu diferencijalnu krvnu sliku sa samo 3 stavke (segmentirani, linfociti, monociti) i glupi pedijatar mi je rekao to vam je to, a vidim da komplet dks treba sadržavat više stavki...

Izvadili smo ukupni IgE, ECP, bris nosa na eozinifilne granulocite, kks - uglavnom sve sto je traženo poslje prick alergo testa i idemo sa tim na kontrolu, a mene muci to da doktorici bude falit komplet dks rad ove budale pedijatra i budemo morat opet dolazit samo radi tog nalaza.

IgE je ogroman 1299, sta to sada znaci? Na pricku je reagirala na dosta prvenstveno na inhalatorne.

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
Ukupni IgE je vrlo visok ali po neki doktorima i nije - nama je bio tu negdje isto i jedan imunolog je rekao da je to poviseno ali nije nesto jako a drugi je rekao da je previsok.

Sada ti sijedi specificni IgE koji se također vade iz krvi i raditi ce se na specificne alergene na koje se sumnja npr. pelud drveca, trava, ambrozija itd....
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.