Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 16:45   #2661
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Metastaze na kostima se ne mogu vidjeti niti na jednoj drugoj pretragi osim scintegrafije kostiju i eventualno rtg kada ciljano slikamo odredjeni dio skeleta. Scintegrafija pokriva cijeli skelet.
Metastaze na kostima posebno one mikrocelularnog ca pluca su vrlo radio osjetljive i uspjesno se lijece dozom zracenja.
Ok, super ako su tako radio osjetljive...
Rekli su nam da se radi o metastazama samo na temelju CT.a..i onkolog i na radiologiji... vjerojatno imaju iskustava od ranijih pacijenata, pa da onda to mogu reći...a i piše "multiple sekundarne lezije" na CT nalazu.
Za pripravke, mi doma to zovemo "alternativom" jer smo ih i nabavljali na svoju ruku iz raznih izvora, a ne kao savjet od onkologa ili zato što je pisalo pod terapija na otpusnom pismu ili sl... no nebitno, bitno da je pomoglo.

Hvala na odgovoru
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:10   #2662
Quote:
matek2h kaže: Pogledaj post
Da li mislite da je stvarno potrebno preventivno zračiti mozak ukoliko se pokaže da je i mozak čist, budući da primarni tumor koji je dijagnosticiran u 7mj više ne postoji?

Što se tiče pripravaka, mislimo da su stvarno pomogli, budući da je svrha kemoterapije prvenstveno zaustaviti širenje karcinoma, ako se ne varam... no već nakon 2 kemoterapije sama RTG snimka pluća pokazala je izvanredno poboljšanje.. da bih se sada na CT pregledu vidjelo da smo primarni karcinom uspjeli potpuno izbaciti iz tijela u roku 4.5 mjeseci...
Obavezno! Iz iskustva. A i protokol je takav
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:01   #2663
Quote:
matek2h kaže: Pogledaj post
Da li mislite da je stvarno potrebno preventivno zračiti mozak ukoliko se pokaže da je i mozak čist, budući da primarni tumor koji je dijagnosticiran u 7mj više ne postoji?

Što se tiče pripravaka, mislimo da su stvarno pomogli, budući da je svrha kemoterapije prvenstveno zaustaviti širenje karcinoma, ako se ne varam... no već nakon 2 kemoterapije sama RTG snimka pluća pokazala je izvanredno poboljšanje.. da bih se sada na CT pregledu vidjelo da smo primarni karcinom uspjeli potpuno izbaciti iz tijela u roku 4.5 mjeseci...
Ja sam isto vrlo zdvojna oko toga bila kad je inekoj to spomenula kao varijantu koju njima nude no kasnije guglajuci sam dosla do podataka da je zaista ucinkovito. Kolicina zracenja tako primljena je daleko manja od one koja se primi lijececi metastazu s dvojbenim rezultatom u konacnici.

Kemoterapija ima za zadatak MINIMUM staviti bolest u stanje mirovanja. Sve ostalo je odlicno.
Sto god radite, radite i dalje.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:13   #2664
Pozdrav dragi ljudi, molila bih vas za pomoć.
Tati je u drugom mejsecu dijagnosticiran karcinom želuca, te mu je operacijom uklonjen želudac, žuč i slezena.
U dva limfna čvora pronađene su stanice karcinoma, te je odradio kemoterapiju po Mayo protokolu.

Onkolog ga je poslao na MSCT trbuha i male zdjelice, a na nalazu je pronađeno slijedeće:



Molim vas bi li mi netko protumačio jer je PET scan tek 24.01.?
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:52   #2665
Draga B.B. bacila sam oko na nalaz, pitanje je jeli prije postojao povecan limfni cvor u retroperitoneumu i portokavalnom prostoru? Ako nije, to moza ukazati na sirenje pocesa. Ova spomenuta nodozna lezija na plucima ne mora nuzno biti vezana za tumor, moze biti neki prethodni upalni proces ili ozljeda. Meni je vaznije znati za te limfne cvorove, ako mozete baciti oko na prethodni nalaz MSCT ako ga postoji.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:19   #2666
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Draga B.B. bacila sam oko na nalaz, pitanje je jeli prije postojao povecan limfni cvor u retroperitoneumu i portokavalnom prostoru? Ako nije, to moza ukazati na sirenje pocesa. Ova spomenuta nodozna lezija na plucima ne mora nuzno biti vezana za tumor, moze biti neki prethodni upalni proces ili ozljeda. Meni je vaznije znati za te limfne cvorove, ako mozete baciti oko na prethodni nalaz MSCT ako ga postoji.
nije ranije radio MSCT. Doduše, na bubrezima su mu pronađene ciste, pa se nekako nadam da limfni čvor može biti povećan od toga.
Limfni čvorovi želudca (njih 12) su uklonjeni s operacijom i u dva je pronađen karcinom.
Ako išta znači CA 19.9 je 5,6 (u referentnim vrijednostima); normalan je do 37
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:57   #2667
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
nije ranije radio MSCT. Doduše, na bubrezima su mu pronađene ciste, pa se nekako nadam da limfni čvor može biti povećan od toga.
Limfni čvorovi želudca (njih 12) su uklonjeni s operacijom i u dva je pronađen karcinom.
Ako išta znači CA 19.9 je 5,6 (u referentnim vrijednostima); normalan je do 37
Po vrijednosti markera trebalo bi biti ok, no ciste na bubrezima nisu uzrocnici povecavanja ta dva limfna cvora. Istina da nisu preveliki i da to moze biti znak nekog upalnog procesa u tom podrucju.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:24   #2668
Postoji li način i da li se može ustanoviti koliki je nekom imunitet??
(Vjerojatno da je moje pitanje bedasto, ali eto - morala sam pitati).
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:51   #2669
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Postoji li način i da li se može ustanoviti koliki je nekom imunitet??
(Vjerojatno da je moje pitanje bedasto, ali eto - morala sam pitati).
Preko krvi, kolicinom limfocita,granulocita i monocita
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 02:42   #2670
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Preko krvi, kolicinom limfocita,granulocita i monocita
Zadnji nalaz LEUKOGRAM:
Neutrofilni granulociti 8.4 (44-72)
Limfociti 68.0 (20-46)
Monociti 14.0 (2-12)
Eozinofilni granulociti 6.8 (0-7)
Bazofilni granulociti 1.0 (0-1)

Tumorski biljezi: iz rujna iz prosinca
CEA 4.0 4.6
CYFRA 21-1 4.4 6.0
NSE 110.4 17.7

Što iz svega toga mogu zaključiti?
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 03:00   #2671
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Zadnji nalaz LEUKOGRAM:
Neutrofilni granulociti 8.4 (44-72)
Limfociti 68.0 (20-46)
Monociti 14.0 (2-12)
Eozinofilni granulociti 6.8 (0-7)
Bazofilni granulociti 1.0 (0-1)

Tumorski biljezi: iz rujna iz prosinca
CEA 4.0 4.6
CYFRA 21-1 4.4 6.0
NSE 110.4 17.7

Što iz svega toga mogu zaključiti?
Ja bi zakljucila da radi dobro imunosustav, stvaraju se nove i zriju; da znam da nije u pitanju Ca, rekla bi viroza, kod bakterijske upale neutrofilni su visoki. Markeri znaju bit poviseni i pod infekcijom, ne znace nuzno progresiju
Koliki su ukupni leukociti? LDH?
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 03:21   #2672
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Ja bi zakljucila da radi dobro imunosustav, stvaraju se nove i zriju; da znam da nije u pitanju Ca, rekla bi viroza, kod bakterijske upale neutrofilni su visoki. Markeri znaju bit poviseni i pod infekcijom, ne znace nuzno progresiju
Koliki su ukupni leukociti? LDH?
Leukociti 3.2
Eritrociti 3.50
Hgb 107
Hematokrit 0.323
MCV 92.3
MCH 30,7
MCHC 333
RDW-KV 18.9
Trombociti 227
MPV 7.0
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 03:34   #2673
Kod prijema u bolnicu Neutrofilni granulociti bili su 82%, a sad samo 8.4 a treba biti 44-72. Zbog čega tolika razlika??
Osim toga u nalazu laboratorija (u otpusnom pismu) je pisalo da su pojedini neutrofili toksično granulirani.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 09:49   #2674
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Kod prijema u bolnicu Neutrofilni granulociti bili su 82%, a sad samo 8.4 a treba biti 44-72. Zbog čega tolika razlika??
Osim toga u nalazu laboratorija (u otpusnom pismu) je pisalo da su pojedini neutrofili toksično granulirani.
To je zbog kemoterapije.
I mom tati je to jako palo, pa su mu nakon prvog dana 6. kemoterapije dali injekciju Filgastrima (bar tak mislim da se zove, da ne idem gledati u papire...) i odmah iduće jutro su se povisili natrag na oko 80%...
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:10   #2675
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Leukociti 3.2
Eritrociti 3.50
Hgb 107
Hematokrit 0.323
MCV 92.3
MCH 30,7
MCHC 333
RDW-KV 18.9
Trombociti 227
MPV 7.0
Zbog kemo. Kostanoj triba vrimena da se oporavi. Ali inekciju za leukocite nece dobit ako nisu ispod 3. Muzu su je davali na 1.6. Kokice nek jede i kokosje nogice, slaninu (ne pancetu, nego bas slaninu). Mozda su zbog te toksicne granulacije poviseni limfociti i monociti
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 14:32   #2676
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Zbog kemo. Kostanoj triba vrimena da se oporavi. Ali inekciju za leukocite nece dobit ako nisu ispod 3. Muzu su je davali na 1.6. Kokice nek jede i kokosje nogice, slaninu (ne pancetu, nego bas slaninu). Mozda su zbog te toksicne granulacije poviseni limfociti i monociti
Kokice?? Mislite na kukuruzne kokice ili kokošje meso? Kuham palentu, a često kupim kukuruzni kruh.
Slaninu (kupila sam na tržnici onu što je zovu sapunjara) je jeo donedavno svako jutro, a prošli tjedan doručkovao čvarke. Kaže da bi to trebalo biti isto, a ja mislim da nije. Prijateljica mi je donijela lijepu debelu domaću slaninu, mada nije od crnih svinja mislim da će biti ok.
Pileće nogice mislim da povremeno imaju u "Perutnini" pa ću otići kupiti. Ima da ih jede mada ne voli.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:39   #2677
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Kokice?? Mislite na kukuruzne kokice ili kokošje meso? Kuham palentu, a često kupim kukuruzni kruh.
Slaninu (kupila sam na tržnici onu što je zovu sapunjara) je jeo donedavno svako jutro, a prošli tjedan doručkovao čvarke. Kaže da bi to trebalo biti isto, a ja mislim da nije. Prijateljica mi je donijela lijepu debelu domaću slaninu, mada nije od crnih svinja mislim da će biti ok.
Pileće nogice mislim da povremeno imaju u "Perutnini" pa ću otići kupiti. Ima da ih jede mada ne voli.
Da, mislim na kukuruzne kokice. I ja sam se sokirala kad sam cula prvi put
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:08   #2678
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Leukociti 3.2
Eritrociti 3.50
Hgb 107
Hematokrit 0.323
MCV 92.3
MCH 30,7
MCHC 333
RDW-KV 18.9
Trombociti 227
MPV 7.0
Gornji nalaz je bio od 28.12.2017.,
a danas su leukociti bili 8,6
Hgb 116
Trombociti 351
(ostalo slično kao prošli put)

Kako je moguće da L toliko porastu za 5 dana? Je li moguće zato što je prošla 2 dana opet jeo slaninu? Da ne povjeruješ
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:21   #2679
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Gornji nalaz je bio od 28.12.2017.,
a danas su leukociti bili 8,6
Hgb 116
Trombociti 351
(ostalo slično kao prošli put)

Kako je moguće da L toliko porastu za 5 dana? Je li moguće zato što je prošla 2 dana opet jeo slaninu? Da ne povjeruješ
Moguce, jer kostana srz jos dobro funkcionira, ali prije mislim da je zbog infekta (poviseni limfociti i monociti). Kakav je CRP?
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:05   #2680
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Moguce, jer kostana srz jos dobro funkcionira, ali prije mislim da je zbog infekta (poviseni limfociti i monociti). Kakav je CRP?
CRP mu uopće nisu tražili od kad je izašao iz bolnice.
Danas prvi put ima nalaz DKS:
Eozinofilni granulociti - 1 --- ref. 0-7
Bazofilni gr. ----- 0 --- ref. 0-1
Segmentirani --- 41 --- ref. 44-72
Nesegmentirani --- 3 --- ref. 0-2
Limfociti ----- 41 --- ref. 20-46
Monociti ----- 13 --- ref. 2-12
Mijelociti ----- 1 --- ref. 0
Pojedini neutrofili toksično granulirani.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.