Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 23:53   #21
Exclamation

Moj prvi savjet svima sa alergijom na nikal jeste nemojte raditi u pekari!!!! Znala sam da ne smijem nositi bizuteriju i da moram paziti na metalnu dugmat ili zakovice na odjeci. Posto nisam znala da mi i odredena hrana pospjesuje alergiu radila sam u pekari. Naravno posto je tamo uvijek vrucina od peci i zato sto ima brasna u zraku od mjesenja moja alergija je dosla do svog vrhunca. Meni puno pomaze diprogenta i elocom. Kod mene je i veliki problem to sto pola moje familije pati od psorijaze a pola od nekih drugih koznih bolesti. Tako da mi je koza i genetski osjetljivija na svakakve bolesti. Shvatila sam da meni osobno najvise smeta stres i vrucina ako pazim sto jedem. A od hrane spinat ne smijem ni da pomirisem. Osjetljiva sam na veliku vecinu povrca. Od svega mog istrazivanja i hodanja kod doktora shvatila sam da vam samo preostaje da sve sto vam smeta obilazite u sirokom luku ako imate nestecu kao ja da je to jaka alergija.
buljavi_joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:40   #22
Evo ovako ja sam novi kaj se tiče alergije na nikal,ne znam dali je tema i dalje aktualna, ali htio bih s vama koji ste u istoj koži kao i ja podijeliti neke sitnice i ako je moguće dobiti neke povratne informacije kako se zaštiti. Dakle ja imam na rukama,točnije oba palca su zahvaćena,kontaktnu psorijazu. Kako sam i pročitao u prijašnjim postovima pojavljuju se prvo mali mjehurići a onda mi se koža počinje deformirati i nastaju otvorene rane na tim dijelovima. Mažem ruke belobazom,jer mi je tako doktorica preporičila(neutralna krema). Osim toga koristim pamučne rukavice povremeno(najviše ako sam u doticaju s nekim metalom za koji znam da sadrži nikal). Pošto je meni kontaktna psorijaza u pitanju nisam toliko drastično regulirao namirnice koje unosim u sebe jer realno onda ne znam što bi trebao jesti,molio bi prijedloge dali da promjenim način prehrane ili ne? Što se tiče svih elemenata u kojima se nalazi nikal,znam i previše o tome jer sam u strojarskim vodama. U globalu da ne duljim ako mi može netko preporučiti što da jedem,jer vidio sam i malo istraživao o namirnicama,svugdje piše što ne jesti a onda nakon svega toga ne znam što mi ostaje? Molim pomoć...
mpopov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 19:52   #23
Smile

Quote:
kika zg kaže: Pogledaj post
Ovako, ja kad sam se prvi put pirsala pitali su me jel sam možda alergična na nikal, a njihov nakit je uglavnom od titana i kirurškog čelika tako da i to ima nikla u sebi samo u manjoj dozi, dok je bižuterija uglavnom od nikla. Ja sam rekla da mislim da nisam, iako mene od bižuterije strašno svrbe uši (uglavnom nosim te bižuterijske naušnice). Nakon pirsanja je bilo sve u redu i nikakvih reakcija nisam imala, ali tad sam pirsala pupak a to je mrtvo meso pa me nije bilo toliko strah, a sada bi si probušila jezik pa me brine da ako sam ipak alergična na nikal da ne bi imala neku ludu reakciju Ako mislite da bi trebala to provjerit ima li ko možda preporuku gdje da odem to napravit? Hvala

prvo u pravom titanu u tattoo shopovima nesmi bit nikla, ja san cila ispirsana sa titanom a imam najgori oblik alergije na nikal (reagira mi doslovno na vise od 2 kockice cokolade naprimjer), sta se tice celika mislim kirurskog imas 2 verzije - zapadni i istocni, jedan nema nikla drugi ima al ja ti neznan tocno koji je koji xD
ja u splitu uzimam u st-tattoua sav nakit i nikad nisan imala problema, isto titan bi triba bit jedini metal koji je 100% bez nikla, s tim da je čist naravno...to ti ima i na stranicama EU

sta se tice testiranja (nisan citala jesu ti odg) ali u bolnici, u splitu na krizinama, sa uputnicom naravno ides u dermatologa i on te salje na test.
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 19:59   #24
Smile

Quote:
buljavi_joe kaže: Pogledaj post
Moj prvi savjet svima sa alergijom na nikal jeste nemojte raditi u pekari!!!! Znala sam da ne smijem nositi bizuteriju i da moram paziti na metalnu dugmat ili zakovice na odjeci. Posto nisam znala da mi i odredena hrana pospjesuje alergiu radila sam u pekari. Naravno posto je tamo uvijek vrucina od peci i zato sto ima brasna u zraku od mjesenja moja alergija je dosla do svog vrhunca. Meni puno pomaze diprogenta i elocom. Kod mene je i veliki problem to sto pola moje familije pati od psorijaze a pola od nekih drugih koznih bolesti. Tako da mi je koza i genetski osjetljivija na svakakve bolesti. Shvatila sam da meni osobno najvise smeta stres i vrucina ako pazim sto jedem. A od hrane spinat ne smijem ni da pomirisem. Osjetljiva sam na veliku vecinu povrca. Od svega mog istrazivanja i hodanja kod doktora shvatila sam da vam samo preostaje da sve sto vam smeta obilazite u sirokom luku ako imate nestecu kao ja da je to jaka alergija.
ja ti iman vec 5 godina tu alergiju, prvo svrljaj po netu i nadji popis... cokolada tj. kakao u bilo kojem obliku, gljive, rajcica (poma), spinat! bilo kakve sjemenke (cjelovito zrnje) meni najjace reagira..dalje NIKAKO diporgentu, ona stanjuje kozu jer je koritikosteroid i koristi je samo ako bas nemos zivit od nje isto i za cleritine, za ovi drugi ti nezz, mene spasava od mustele krema emoiliante koja je za dermatitise tocnije atopijski ali sve je to tu (alergija na nikal je dermatitis) a nije kortikosteroid i mos je mazat svaki dan...jos ce ti ojacat kozu u ljekarni je losion oko 120kn koliko se mogu sitit

boze hodajuca san enciklopedija sta se ovoga tice hahahahaha i jos nesto probaj izbjegavat kuhat u onom inox posudju uzmi bakine lonce oni su ti oblozeni tako da ti nikal nece u vodu kuhanjem ulazit...
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 20:06   #25
Smile

Quote:
mpopov kaže: Pogledaj post
Evo ovako ja sam novi kaj se tiče alergije na nikal,ne znam dali je tema i dalje aktualna, ali htio bih s vama koji ste u istoj koži kao i ja podijeliti neke sitnice i ako je moguće dobiti neke povratne informacije kako se zaštiti. Dakle ja imam na rukama,točnije oba palca su zahvaćena,kontaktnu psorijazu. Kako sam i pročitao u prijašnjim postovima pojavljuju se prvo mali mjehurići a onda mi se koža počinje deformirati i nastaju otvorene rane na tim dijelovima. Mažem ruke belobazom,jer mi je tako doktorica preporičila(neutralna krema). Osim toga koristim pamučne rukavice povremeno(najviše ako sam u doticaju s nekim metalom za koji znam da sadrži nikal). Pošto je meni kontaktna psorijaza u pitanju nisam toliko drastično regulirao namirnice koje unosim u sebe jer realno onda ne znam što bi trebao jesti,molio bi prijedloge dali da promjenim način prehrane ili ne? Što se tiče svih elemenata u kojima se nalazi nikal,znam i previše o tome jer sam u strojarskim vodama. U globalu da ne duljim ako mi može netko preporučiti što da jedem,jer vidio sam i malo istraživao o namirnicama,svugdje piše što ne jesti a onda nakon svega toga ne znam što mi ostaje? Molim pomoć...
nemogu ti puno pomoc po pitanju psorijaze, iako mi ju je stari ima, neznan nista skoro o tome, ali znam da se cak neki oblici mogu izljecit, on je svoj, savjet koji ti mogu dat je sta mlakija voda, nikako vruca, trazi one alternative -citaj babe one znaju pomoc, raspitacu ti se pa javim a(akone zaboravin xD)
iii ako si u splitu preporucujem dermatologicu Neiru Puizinu Ivić - najbolja!
__________________
...Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine...Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu....;)
amarantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 01:43   #26
raspolaže li itko sa konkretnim prijedlozima za ishranu kod osoba koje imaju alergiju na nikal sulfat?
puno se po webu piše o svemu čega bi se trebalo čuvati, ali to već uglavnom znamo. meni treba praktičan savjet.
hvala.
and_L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 08:06   #27
Bok ljudi..nova sam ovdje..pomoc pliiiiz..imam alergiju na nikal :/ ..znaci meni ne smeta nikakav nakit..iskljucivo mi smeta riba,ulje,razni deterdjenti,kreme..dali unesem u sebe ili samo kontaktom isto mi se pise..mjehurici po dlanovima..prstima i sad je pocelo po stopalima..ugl tek sam saznala sa sam na to alergicna .. i vec ludim ..od krema i kremica sveee zivo sam probaka..sad sam na neutrogeni..prije mj dana pomogla mi je skroz..sve se ocisttilo a sad mi radi kontra ..uzrokuje mi mjehurice..dajte neku pomoc..neko rijesenje..nebitno sta..citala o nekom laserskom tretmanu..kao navodno pomaze..ma kazem sto god..samo da mi se ruke barem malo ociste od toga..boli me od rana kad se otvore..svrbe uzasno

HVALA UNAPRIJED
melči is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:41   #28
Prije par mjeseci sam primjetila da mi puder za lice i korektor smetaju, tj. kad god bi stavila nešto od navdenog na područje oko očiju dobila bi alergijsku reakciju. Sada reakciju dobijem i od maskare pa sam otišla na testiranje i bila sam pozitvna na nikal. Doktorica mi je rekla da se on više ne stavlja u kozmetiku, ali na internetu sam drugačije pročitala. Da li netko ima slične probleme sa šminkom?
arheologinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:00   #29
Pozdrav, alergičari

Ja uopće ne znam imam li alergiju na nikal. Imam dishidrozu (valjda, jer po zainteresiranosti dermatologa i liječnice OP, dijagnoza ej skoro pa internetska), a nalazim podatak da je ona često vezana uz nikal.
E, sad, ja sam godinama relativno dobro s tim živjela uz LCHF prehranu koja sadrži brojne namirnice koje ste ovdje naveli, pa, možda sam jedna od onih koji nisu u vezi s niklom, ali..., ne škodi provjeriti.
Ali - moja dokica me dermatologu šalje samo u Ri, tu nisam zadovoljna pristupom jer mi piše nalaz dok još ni s vrata u ambulantu ne ukoračim i piše upotrebu kortikosteroida, a ja ih izbjegavam maksimalno, dokle god ide...
Pitam ju za Šalatu jer sam dobila preporuku za njih od supatnika, ali žena se ne da...

Pa na kraju - kad tako en ide na uputnicu - može li mi nekto preporučiti barem privatnog dermatogoa u Ri, ma i u Zg (niej ni to nakraj svijeta) pa da se već jednom bolej orjentiram i prestanem s više od deset godina prakse "osluškivanja svoj tijela"
Ja sam poluluda od te dishidroze koja napreduje unazad godinu dana preko svih dosadašnjih granica, nekad je bila na dlanovima i prstima, a sad su već i obje nadlanice i unutarnja strana zapešća. Ma užas jedan!
Smanjilo mi posve kvalitetu života, odnos s vrtom, ljubimcima, kontakt s ljudima (rukovanje, npr), čišćenje kuće..., sve je poremećeno i zahtjevno s ranama stalnima.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 09:52   #30
Baš sam sinoć bio na piću s jednom curom, i rekla je da je morala sve naušnice maknuti, a imala ih je puno uho, da je razvila alergiju na metal s vremenom, ja imam sad od čelika naušnicu i ok je zasad, valjda se neće i meni to dogoditi, mislim koliko ljudi nosi i nije alergrično .. kaže ona
da ne može ni srebro, to je plemeniti metal ali isto, jedino medicinski čelik da će pokušati još jednom.
Naušnicu nemam baš predugo, ali na metalne narukvice i prstenja nisam nikad imao nikakve reakcije, znam da su ruke manje osjetljive, ali ovo
za uši baš dosta ljudi s vremenom razvije alergiju, neki na sve, zlato/srebro itd. a opet netko cijeli život nosi i nikad ne postane alergičan.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.