Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 17:50   #5281
Quote:
antoana kaže: Pogledaj post
Meni je kurkuma strahota za zeludac. Ne smijem je u hranu stavljati ma ni u tragovima.
Meni ne smeta.... za sada

Vec neko vrijeme pijen tu rakiju od oraha i pravi sok od aloe vere... nemam problema vec tjedan dana :klap:
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:30   #5282
Za Hp bakteriju sam dobila ovu terapiju:
prvo sam pila svakih 12 sati po 2 kom Almacin 500mg
ukupno 16 tableta plus Controloc 40mg svakih 12 h po jednu i dobila sam jaku upalu mjehura. Pila sam uvin caj i sad je bolje.
Sad nastavljam s Controlocom no dalje pijem Fromilid uno 500mg po jednu kapsulu svakih 12 h (14 tabl ukupno) i Medazol 400mg tablete takodjer svakih 12h po jednu (ukupno 20 tabl).

Kad sam uvela Fromilid i Medazol od pocetka mi je bilo jako mucno no to se smirilo, nego zadnja tri dana me malo bole misici nogu, a stopala jako. Imam oteknuce one kosti kod palca (kao giht). Bolovi u stopalima su sve jaci.


Moze li to biti od te terapije? Magistra u ljekarni mi se cudila kakvu mi je doktorica dala terapiju, rekla je da idu dva antibiotika i controloc da joj je cudno sto prvo pijem jedan pa poslije dva antibiotika. Je li jos tko bio na ovakvoj terapiji?
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:07   #5283
Krajem 11. mjeseca imala sam jako žarenje u trbuhu, u sredini trbuha, na dijelu između žličice i pupka, i tupu bol. To je trajalo 6-7 dana i prestalo.
Prije 5 dana opet je počelo. Isti simptomi. Žarenje je preko dana još i podnošljivo, ali kad legnem, užas.
Bila sam kod LOM-a, napravila analizu stolice na H. pylori, nalaz negativan. Prepisao mi je Emaneru, jednom dnevno, pola sata prije ručka. Kaže da ne zna što sad dalje, da pijem Emaneru, pa ćemo vidjeti poslije blagdana.
Imate li kakav savjet? Ovo ne prestaje, noćima se nisam pošteno naspavala...
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:42   #5284
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Krajem 11. mjeseca imala sam jako žarenje u trbuhu, u sredini trbuha, na dijelu između žličice i pupka, i tupu bol. To je trajalo 6-7 dana i prestalo.
Prije 5 dana opet je počelo. Isti simptomi. Žarenje je preko dana još i podnošljivo, ali kad legnem, užas.
Bila sam kod LOM-a, napravila analizu stolice na H. pylori, nalaz negativan. Prepisao mi je Emaneru, jednom dnevno, pola sata prije ručka. Kaže da ne zna što sad dalje, da pijem Emaneru, pa ćemo vidjeti poslije blagdana.
Imate li kakav savjet? Ovo ne prestaje, noćima se nisam pošteno naspavala...
Ne mora biti da je h pylori, moguce da je GERB (ako te zari dok lezis) i ulkus. kako ti je sad stanje, kad pijes emaneru? ona bi ti trebala smiriti zeludac..sigurno je nesto od toga, jer bol u gornjem dijelu trbuha bas je karakterstican za zeludac i probleme gastrititsa, ulkusa i sl.. a ako nije to, moguće da je žuć- makar mislim da je ovo prvo u pitanju.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:58   #5285
Evo za sve koje zanima- izvještaj nakon 2 mjeseca terapije i sveukupno 3 mjeseca lagane prehrane: tijekom terapije osjećala sam olakšanje i nije bilo većih problema, osim kada sam nešto eksperimentirala s prehranom pa želudac nije dobro reagirao, ali eksperimentiranjem sam došla do povećeg popisa onoga što ne smijem jesti (npr. tjestenina s jajima (rezanci), mlijeko, kupus, majoneza i bilo što s jajima, grah- sve to smeta). Mislim da je jako pomoglo to da 3 mjeseca nisam popila ni kap alkohola niti išta gazirano... kavu sam pila i tamo, ali nikako tursku i nikako s mlijekom. Svaku kavu popila sam samo 2 gutljaja. Nakon terapije nexiumom bilo je ok, ali se ubrzo vratila bol i onaj osjećaj konstantne gladi. Iz usta je bazdilo kao groblje, užas :/ Pa sam se vratila na 20 mg pantoprazola tjedan dana i bilo je ok. Nakon prestanka opet bolovi. Vrhunac je bio Božić di sam popila 1 votku sa sokom od breskve i to je bilo dovoljno da ispustim dušu povraćanjem. Evo me trenutno već 3 dana na strogoj dijeti, samo juhica od bundeve ili tikvica... Čitam i dalje članke o atrofičnom gastritisu ali nigdje nitko ne piše: što NAKON eradikacije h pylori i što kada se više ne može bez tableta poput ipp-a, peptorana ili gastala? Pijem sve tri tablete, ovisno o boli - ako boli jednom popijem gastal, ako nastavi boljeti popijem peptoran i čekam jedan dan, ako i dalje bolji, pijem pantoprazol (ipp) 4-5 dana.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 11:13   #5286
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Evo za sve koje zanima- izvještaj nakon 2 mjeseca terapije i sveukupno 3 mjeseca lagane prehrane: tijekom terapije osjećala sam olakšanje i nije bilo većih problema, osim kada sam nešto eksperimentirala s prehranom pa želudac nije dobro reagirao, ali eksperimentiranjem sam došla do povećeg popisa onoga što ne smijem jesti (npr. tjestenina s jajima (rezanci), mlijeko, kupus, majoneza i bilo što s jajima, grah- sve to smeta). Mislim da je jako pomoglo to da 3 mjeseca nisam popila ni kap alkohola niti išta gazirano... kavu sam pila i tamo, ali nikako tursku i nikako s mlijekom. Svaku kavu popila sam samo 2 gutljaja. Nakon terapije nexiumom bilo je ok, ali se ubrzo vratila bol i onaj osjećaj konstantne gladi. Iz usta je bazdilo kao groblje, užas :/ Pa sam se vratila na 20 mg pantoprazola tjedan dana i bilo je ok. Nakon prestanka opet bolovi. Vrhunac je bio Božić di sam popila 1 votku sa sokom od breskve i to je bilo dovoljno da ispustim dušu povraćanjem. Evo me trenutno već 3 dana na strogoj dijeti, samo juhica od bundeve ili tikvica... Čitam i dalje članke o atrofičnom gastritisu ali nigdje nitko ne piše: što NAKON eradikacije h pylori i što kada se više ne može bez tableta poput ipp-a, peptorana ili gastala? Pijem sve tri tablete, ovisno o boli - ako boli jednom popijem gastal, ako nastavi boljeti popijem peptoran i čekam jedan dan, ako i dalje bolji, pijem pantoprazol (ipp) 4-5 dana.
Pa mozda ne bi uopce trebala prekidat terapiju.konstantno uzimati emaneru ili nesto od tih tableta.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:50   #5287
je li kod nekoga ovdje akutna faza gastritisa povezana sa poremecajem probave u vidu proljeva?

generalno, kod mene se moze povezati, a nakon obavljn gastroskopije sa biopsijom - sluzavi proljev... ? moze li biti uzrok?
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:20   #5288
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Evo za sve koje zanima- izvještaj nakon 2 mjeseca terapije i sveukupno 3 mjeseca lagane prehrane: tijekom terapije osjećala sam olakšanje i nije bilo većih problema, osim kada sam nešto eksperimentirala s prehranom pa želudac nije dobro reagirao, ali eksperimentiranjem sam došla do povećeg popisa onoga što ne smijem jesti (npr. tjestenina s jajima (rezanci), mlijeko, kupus, majoneza i bilo što s jajima, grah- sve to smeta). Mislim da je jako pomoglo to da 3 mjeseca nisam popila ni kap alkohola niti išta gazirano... kavu sam pila i tamo, ali nikako tursku i nikako s mlijekom. Svaku kavu popila sam samo 2 gutljaja. Nakon terapije nexiumom bilo je ok, ali se ubrzo vratila bol i onaj osjećaj konstantne gladi. Iz usta je bazdilo kao groblje, užas :/ Pa sam se vratila na 20 mg pantoprazola tjedan dana i bilo je ok. Nakon prestanka opet bolovi. Vrhunac je bio Božić di sam popila 1 votku sa sokom od breskve i to je bilo dovoljno da ispustim dušu povraćanjem. Evo me trenutno već 3 dana na strogoj dijeti, samo juhica od bundeve ili tikvica... Čitam i dalje članke o atrofičnom gastritisu ali nigdje nitko ne piše: što NAKON eradikacije h pylori i što kada se više ne može bez tableta poput ipp-a, peptorana ili gastala? Pijem sve tri tablete, ovisno o boli - ako boli jednom popijem gastal, ako nastavi boljeti popijem peptoran i čekam jedan dan, ako i dalje bolji, pijem pantoprazol (ipp) 4-5 dana.
Preporučam Gastavit- puno bolje djeluju od gastala.

Vezano za bol u želudcu- moguće da zbog okoline sam organ pati (crijeva, jetra, gušteraća, krivi položaj želuca) npr. zbog propusnih crijeva otrovi iz stolice mogu doći od ispod u želudac i onda on u samoobrani luči želučane sokove prekomjerno i to uništava sluznicu.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:37   #5289
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
Preporučam Gastavit- puno bolje djeluju od gastala.

Vezano za bol u želudcu- moguće da zbog okoline sam organ pati (crijeva, jetra, gušteraća, krivi položaj želuca) npr. zbog propusnih crijeva otrovi iz stolice mogu doći od ispod u želudac i onda on u samoobrani luči želučane sokove prekomjerno i to uništava sluznicu.
Hvala, budem probala Gastavit, nisam čula za njega. Kazu da Gastal ima nekog aluminija u sebi koji nije dobar u velikim količinama. A ovo za crijeva je lako moguće jer su želudac i crijeva itekako povezani. Ja zbog gastritisa imam i upalnu bolest crijeva (ili je pak obrnuto, da sam dobila gastritis zbog upale hmmm?)-nalaz kalprotektina iznad 100.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:43   #5290
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Hvala, budem probala Gastavit, nisam čula za njega. Kazu da Gastal ima nekog aluminija u sebi koji nije dobar u velikim količinama. A ovo za crijeva je lako moguće jer su želudac i crijeva itekako povezani. Ja zbog gastritisa imam i upalnu bolest crijeva (ili je pak obrnuto, da sam dobila gastritis zbog upale hmmm?)-nalaz kalprotektina iznad 100.
To se i ja isto pitam, dugo godinama sam zna podrigivati, osjeća sam da podrigivanje(ili mi se tako činilo) dolazi iz crijeva, i znala su mi jako kruliti crijeva. Toga više nema, kad podrignem osjećam da to dolazi s više pozicije. Tako kod mene su prvo bila crijeva pa onda želudac, barem mislim
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:11   #5291
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Ne mora biti da je h pylori, moguce da je GERB (ako te zari dok lezis) i ulkus. kako ti je sad stanje, kad pijes emaneru? ona bi ti trebala smiriti zeludac..sigurno je nesto od toga, jer bol u gornjem dijelu trbuha bas je karakterstican za zeludac i probleme gastrititsa, ulkusa i sl.. a ako nije to, moguće da je žuć- makar mislim da je ovo prvo u pitanju.
Bilo mi je bolje od Emanere. Dr. mi je rekao da je pijem dok mi ne bude bolje, pa sam tako i napravila. Prestala sam je piti, pa mi je sad opet gore. Preko dana je više-manje ok, ali navečer kad legnem, boli i žari. Kod dr-a idem početkom siječnja pa ću vidjeti što kaže. Prošli put je rekao da ne zna na koje da me pretrage pošalje kad nemam h pylori.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 07:54   #5292
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Bilo mi je bolje od Emanere. Dr. mi je rekao da je pijem dok mi ne bude bolje, pa sam tako i napravila. Prestala sam je piti, pa mi je sad opet gore. Preko dana je više-manje ok, ali navečer kad legnem, boli i žari. Kod dr-a idem početkom siječnja pa ću vidjeti što kaže. Prošli put je rekao da ne zna na koje da me pretrage pošalje kad nemam h pylori.
Pij emaneru i dalje, nazalost s gerbom je tako (a ovo sto ti imas je sigurno gerb). Neka te doktor pošalje na gastroskopiju, cisto da potvrdis dijagnozu, a do tad pij emaneru ili neki drugi ipp (controloc, omeprazol, pantoprazol).
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 09:33   #5293
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Pij emaneru i dalje, nazalost s gerbom je tako (a ovo sto ti imas je sigurno gerb). Neka te doktor pošalje na gastroskopiju, cisto da potvrdis dijagnozu, a do tad pij emaneru ili neki drugi ipp (controloc, omeprazol, pantoprazol).
Hvala na odgovoru.
A koliko se dugo takvi lijekovi smiju uzimati?
I bi li rtg želuca otkrio GERB ili samo gastroskopija?
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:52   #5294
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
A koliko se dugo takvi lijekovi smiju uzimati?
I bi li rtg želuca otkrio GERB ili samo gastroskopija?
Koliko sam ja upoznata, ipp-i se mogu piti duze vrijeme onako stalno (do 1 god) ali nakon toga bi trebalo ici na kontrolu jer te tablete smanjuju kiselinu sto dugorocno opet nije ok jer možeš dobiti atrofični gastritis, jer ipak u zeludcu mora biti barem malo kiseline da provari hranu. Ja pijem nexium od 20mg svako jutro kad osjetim bol u zeludcu pa ih pijem do max 7 dana pa prrstanem,pa onda opet kad zaboli krenem na terapiju 7 dana.
A mislim da rtg moze otkriti samo ulkuse te da za gerb bas moras ici na gastroskopiju jer doktor kamerom vidi stupanj ostecenja na jednjaku (dobijes i slikicu kak to izgleda-užas, sve ispeceno od kiseline!).
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:40   #5295
Hvala ti na odgovoru.
I želim svima sve najbolje u novoj!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:07   #5296
jedno pitanjce ....ako netko zna? gdje se u Rijeci može privatno napraviti rtg snimanje želuca ?znači ne -gastroskopija
roanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:30   #5297
Quote:
roanka kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce ....ako netko zna? gdje se u Rijeci može privatno napraviti rtg snimanje želuca ?znači ne -gastroskopija
Radi li to jos uopce itko?ja sam iz ri ali nemam pojma.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:54   #5298
Sutra ujutro sam naručena na ultrazvuk abdomena, a skroz sam zaboravila da danas popodne ne smijem ništa jesti. Hoće li biti problema?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:46   #5299
Meni je rečeno da smijem pojesti nešto do nekih 17-18h dan prije kada sam radio ultrazvuk.

Taj nalaz je bio OK, ali uzorak stolice je bio pozitivan na HP. Terapija mi je 2 x Emanera (na prazan želudac), 3 x Amoksicilin i 3 x Medazol idućih 14 dana. Poslije toga Emanera 1 x dnevno, ujutro na tašte. Nadam se iskreno da neću imati neke veće probleme vezano uz terapiju, samo da se riješim te proklete bakterije.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:16   #5300
Na trojnoj terapiji zbog eradikacije hp., hronicni atroficni gastritis, gradus III. doktor smatra da bi, zbog ostecenog zeluca i crijeva bilo dobro koristiti sukralfat (sucralfate, gen naziv) ili misoprostol. Je li iko koristi/o, je li vam pomoglo. Ima li ga u hr? i moze li se kupiti bez recepta?
viable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.