Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 14:02   #41
Ja nisam previše slušala druge, nego sam slušala samu sebe i svoj instinkt. Naravno, neki ti savjeti dobro dođu, jer beba postane tvoj novi svijet i treba ti neko vrijeme da je uopće upoznaš. Sve sa strane sam poslušala i stvorila svoje mišljenje. Nedajte da vas takve 'pametnjakovićke' izbace iz takta. One će se kad tad opeći i spustiti na zemlju.
NIVES pra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:38   #42
uvijek se isto poteže. Mrzim kad mi netko daje savjete,a nitko ga nije prozvao. Čak sam doživjela da mi jedan poznanik,s kim sam na bok,dijeli savjete o djeci,da je žensko pa ajde,nego muško.
Ili sjednemo na kavu,izvadim zdjelicu pa me druga mama s kojom sjedim jer su njen muž i mm prijatelji piat što mu to dajem. Rekoh,zobene pahuljice,oni začuđeni,nije mi jasno što je loše u zobenim pahuljicama. Ne pitaj me onda što to dajem jesti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:05   #43
odavno sam prestala razbijati glavu kako netko drugi razmišlja, zašto je netko nešto napravio.... To je začaran krug.
Pojesti čokoladicu dok su djeca vani... nisam vidjela pa mi je teško komentirati...istina zvuči čudno.
ENID i ja sam na moru čula majku kako ljutito sinu veli "idiote, kako se to ponašaš, kretenu jedan, zašto si kolegu udario, sramotiš me majmune..." Što to jadno dijete može od majke naučiti, kakvu mu je poruku poslala...

Što kažete na ovu situaciju, mi na moru, sredina 6mj. more se još nije dovoljno zagrijalo, mi sa klincom na plaži, u hladovini, mažemo ga kremicom, pazimo, nismo se htjeli kupati jer nam je bilo hladno, kad odjednom začuju se strašni krici djeteta, ja pogledam, a otac sina na silu uvukao u more i tjera i moči ga, mali se plače (imao je 8mj, saznala sam iz razgovora), otac ne posustaje, mali se plakao, mislila sam da će dozivjeti fraz, tako mi je to grozno da mi sad suze naviru na oči, mučio ga je tako dobrih 20-ak min. Mater leži na plaži omotana ručnikom i gleda. Pa mislim ja možda žena ima mengu i da se boji mužu suprotstaviti, baš je ostavio dojam nekog sileđije, mada ja to ne bi dozvolila niti da je 5 puta veći... Drugi dan evo njih opet ista priča, kad ga otac uzme u naručje i mali skuži da ga nosi u vodu, ovaj se dere i histerično se prima uz njega, grči se, mater opet sjedi i gleda, za par minuta ulazi u vodu, zamoči se i izlazi van sva stisnuta jer joj je hladno i brzo se umotava u ručnik, a čača djetešce baca u zrak i u vodu, mali se zagrcava, velim vam užas, skoro sam zaplakala. Tada sam ja prišla jer mi bilo žao djeteta i kažem mu; "pa zar nije hladno da se dijete kupa", a on odgovara "pa nek se privikne, ima 8 mj", ja mu odgovorim "ja imam 28 god. i ne pada mi na pamet da se kupam kad je tako hladno". Ne moram vam napominjati da se situacija ponavljala još 2 dana dok nisu otišli. Jadno malo djetešce. Meni je to nezamislivo, tjerati djete na nešto što ne želi, stvarati mu traume... Koja je poruka bila tog oca djetešcetu?!
__________________
ispod srca si mi rastao
carrie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 03:38   #44
majkica je vjerovatno bila oduševljena kako se mužić igra sa sinom pa nije ništa rekla. i ja sam par puta vidjela kako odnose malu djecu u vodu i dijete počme plakati i oni ga pokušavaju malo upoznat s vodom i ako uspije uspije,ako ne vade ga van,nisam doživila to što i ti. ovo je bilo samo bezazleno i voda je bila u redu,al da sam bila na tvom mjestu i ja bih isto napravila. mislim di im je mozak ajde reci,i kako se neumješat? čuj 8 mjeseci mu je nek se čeliči,a svašta!! svašta ljudi!
Sylvia-Sylvia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:25   #45
Quote:
carrie1 kaže: Pogledaj post
odavno sam prestala razbijati glavu kako netko drugi razmišlja, zašto je netko nešto napravio.... To je začaran krug.
Pojesti čokoladicu dok su djeca vani... nisam vidjela pa mi je teško komentirati...istina zvuči čudno.
ENID i ja sam na moru čula majku kako ljutito sinu veli "idiote, kako se to ponašaš, kretenu jedan, zašto si kolegu udario, sramotiš me majmune..." Što to jadno dijete može od majke naučiti, kakvu mu je poruku poslala...

Što kažete na ovu situaciju, mi na moru, sredina 6mj. more se još nije dovoljno zagrijalo, mi sa klincom na plaži, u hladovini, mažemo ga kremicom, pazimo, nismo se htjeli kupati jer nam je bilo hladno, kad odjednom začuju se strašni krici djeteta, ja pogledam, a otac sina na silu uvukao u more i tjera i moči ga, mali se plače (imao je 8mj, saznala sam iz razgovora), otac ne posustaje, mali se plakao, mislila sam da će dozivjeti fraz, tako mi je to grozno da mi sad suze naviru na oči, mučio ga je tako dobrih 20-ak min. Mater leži na plaži omotana ručnikom i gleda. Pa mislim ja možda žena ima mengu i da se boji mužu suprotstaviti, baš je ostavio dojam nekog sileđije, mada ja to ne bi dozvolila niti da je 5 puta veći... Drugi dan evo njih opet ista priča, kad ga otac uzme u naručje i mali skuži da ga nosi u vodu, ovaj se dere i histerično se prima uz njega, grči se, mater opet sjedi i gleda, za par minuta ulazi u vodu, zamoči se i izlazi van sva stisnuta jer joj je hladno i brzo se umotava u ručnik, a čača djetešce baca u zrak i u vodu, mali se zagrcava, velim vam užas, skoro sam zaplakala. Tada sam ja prišla jer mi bilo žao djeteta i kažem mu; "pa zar nije hladno da se dijete kupa", a on odgovara "pa nek se privikne, ima 8 mj", ja mu odgovorim "ja imam 28 god. i ne pada mi na pamet da se kupam kad je tako hladno". Ne moram vam napominjati da se situacija ponavljala još 2 dana dok nisu otišli. Jadno malo djetešce. Meni je to nezamislivo, tjerati djete na nešto što ne želi, stvarati mu traume... Koja je poruka bila tog oca djetešcetu?!
ovo mi je preprepre strasno......
Isto sam i sama dozivjela kada sam bila dijete, ali ne od svojih roditelja nego od jedne prijateljice moje mame kod koje smo dosli u kucu na moru.

Ja se kao dijete nisam plasila vode i voljela sam se brckati u plicaku i igrati se, moji me nisu gnjavili i pustali bi me sama da udjem u vodu kada zelim ali su me drzali na oku. Medjutim jedan dan sam otisla na plazu s tom maminom prijateljicom i zenska me je na silu odvukla u duboku vodu, a ja sam vristala od straha. Mislim da jos nisam bila posla u skolu. Prvo to je za mene bila relativo strana osoba, a drugo mojih nije bilo u blizini i nisam se osjecala sigurno. Rezultat toga je da i dan danas imam fobiju od uboke vode i ne idem nigdje iz plicaka.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:53   #46
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
sa kojecime se slazem ovdje
ali ljudi alo , 7 godina???
aj nemojte od djece pravit retarde



dobro primječeno!

to i ja htjedoh reći a propos trpanja čokoladice u usta- pa nisam jednom skrivečki ugurala čokoladu u usta da me dijete ne vidi dok istovremeno njemu prodajem fore o zdravom voću i slatkišima.
da me vidi svaki puta kada jedem čokoladu htio bi i on pa kako onda da mu objasnim da on ne smije toliko čokolade.

što se tiče ostavljanja djece ispred trgovine- evo kod nas upravo bolesni i gripozni hodaju ćoporativno pa tako i u obližnju pekaru. moje 9-godišnje dijete bude vani s bebom u kolicima dok ja sama ulazim u pekaru gdje oko mene pušu šmrću i kašlju. pri tome imam cijelo vrijeme djecu na oku kroz staklo i to mi je puno bolja opcija nego da pokupe kakvu bolešćugu.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 02:30   #47
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ali jebemu...kad zamislim tu sliku da žena ždere čokoladu...a djeca sama ispred dućana...ma da me ubiješ meni se srce kida na takvu pomisao i dođe mi da plačem.
pa da moja djeca ne smiju npr jesti čokoladu ili da ne želim da jedu...
pa ja bih se odrekla čokolade samo zato jer ne bih mogla jesti čokoladu svojoj djeci iza leđa...ma to mi je baš prljavo igranje nekako...
ma nema šanse da bih ja to mogla učiniti... evo već sam na rubu suza, ajme grozno...
Kosorice?
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:28   #48
neznam gdje da vam napišem ovo ali eto ovdje ću.
jučer poslije posla idem ja doma i na samoj rivi na uglu restorana mama skinula klinki gaće i curica piški po sred ceste tj Na uglu restorana i susjednog kafića.
Ma meni to nije noramlno.
Da je bilo gdje ušla i pitala dal može na wc sa djetetom svi bi je pustili.
Kakva je to nekultura bez obzira šta je djete.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:31   #49
Valjda je bilo jaaaako hitno a WC-i u kafićima su obićno prljavi. Al ja bih bar negdje u travu recimo.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:33   #50
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
neznam gdje da vam napišem ovo ali eto ovdje ću.
jučer poslije posla idem ja doma i na samoj rivi na uglu restorana mama skinula klinki gaće i curica piški po sred ceste tj Na uglu restorana i susjednog kafića.
Ma meni to nije noramlno.
Da je bilo gdje ušla i pitala dal može na wc sa djetetom svi bi je pustili.
Kakva je to nekultura bez obzira šta je djete.

Pa čovječe kakvi to sve čudaci žive?
OT.Možda je mami opao šečer.
__________________
Linkin Park only
Linkin Park is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:37   #51
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Valjda je bilo jaaaako hitno a WC-i u kafićima su obićno prljavi. Al ja bih bar negdje u travu recimo.
hm imala je obližnji hotel blizu i baš svi kafići i slstičarne da su prljavi nebih baš rekla
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:38   #52
Quote:
Linkin Park kaže: Pogledaj post
Pa čovječe kakvi to sve čudaci žive?
OT.Možda je mami opao šečer.
ja sam dijabetičar pa ne vodim djete da mi piški i kaki po cesti jer je meni opao cukar
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:48   #53
Nije to nishta sa pishkanjem

Ja znam mamu kojoj je dijete kakalo ispred punog kaficha udaljeno samo par koraka od terase....i pokakalo se ispred garaze koju koristi kafich za praznu ambalazu/stolce......ali to nije sve.....

Kada je dijete zavrshilo nuzdu obrisala ga je i bacila maramicu preko kakice....vratila se na terasu i nastavila pit kavicu.....sad neznam jel da stavim ili

Ne moram spominjati da je WC u kafichu extra uredan...da je to nash lokalni birc i da sam htijela JA (koja nisam to ni napravila) htijela u zemlju propasti !!!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 21:53   #54
ajme mogu samo reć UŽAS
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:04   #55
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
hm imala je obližnji hotel blizu i baš svi kafići i slstičarne da su prljavi nebih baš rekla
A dobro al ak je hitno...a znaš kakva su djeca, čekaju zadnji čas.
A kad je hića tko će tražit čisti WC.

Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ja sam dijabetičar pa ne vodim djete da mi piški i kaki po cesti jer je meni opao cukar
A baš da piški ili kaka po cesti mi je grozno. Ali na nekoj travi, kao što sam već napisala, mi nije tak strašno ak samo piški.
Moj sin uvijek piški prije nego kaj idemo van ali ak ga ćopi u parkiću odemo na travu kao i skoro svako dijete u parkiću i nitko od toga ne radi dramu
A situaciju s kakanjem još nismo imali - moj kaka na večer prije spavanja a tad smo doma -tak da neznam kaj bi napravila. Krenula bih doma, eh a dal bi stigli...
Nije to meni ništ tak strašno, mislim na piškenje u travu. Ak može brdo pasa svaki dan i pišat i kakat zakaj ne bi moglo moje dijete jednom mjesečno ak je baš frka.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:07   #56
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Nije to nishta sa pishkanjem

Ja znam mamu kojoj je dijete kakalo ispred punog kaficha udaljeno samo par koraka od terase....i pokakalo se ispred garaze koju koristi kafich za praznu ambalazu/stolce......ali to nije sve.....

Kada je dijete zavrshilo nuzdu obrisala ga je i bacila maramicu preko kakice....vratila se na terasu i nastavila pit kavicu.....sad neznam jel da stavim ili

Ne moram spominjati da je WC u kafichu extra uredan...da je to nash lokalni birc i da sam htijela JA (koja nisam to ni napravila) htijela u zemlju propasti !!!
A to je stvarno fuj
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:17   #57
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Nije to nishta sa pishkanjem

Ja znam mamu kojoj je dijete kakalo ispred punog kaficha udaljeno samo par koraka od terase....i pokakalo se ispred garaze koju koristi kafich za praznu ambalazu/stolce......ali to nije sve.....

Kada je dijete zavrshilo nuzdu obrisala ga je i bacila maramicu preko kakice....vratila se na terasu i nastavila pit kavicu.....sad neznam jel da stavim ili

Ne moram spominjati da je WC u kafichu extra uredan...da je to nash lokalni birc i da sam htijela JA (koja nisam to ni napravila) htijela u zemlju propasti !!!
Grozni primjer nekulture
Mi smo friški u tome,oko mjesec dana ,pa svejedno kad smo vani i kad je sila
pazim di bude to obavio,te da iza toga ako treba počistim,uredim...
Ili trava,ili neki skriveni kutak...neželim ni radi djeteta koje je tada manje opušteno,ni radi ljudi koji to baš i nemoraju gledati obavljati to nasred ceste...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:29   #58
nitko ne priča o travi i parkiću ,već o centru turističkog mjesta tj. ispred restorana
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:33   #59
i ja svoje
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:45   #60
dijete kad uhvati obično nema vremena za tražiti wc (kod nas je dosta puta tako)...radije nek se popiša vani ispred birca nego u prljavom wc-u tog istog birca (a već dugo nisam vidjela čist wc)...
psi zapišavaju posvuda pa što ne bi moglo i dijete kojem je sila i ne može izdržat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.