Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 281 37.27%
Ne 387 51.33%
Nemam mišljenje 86 11.41%
Glasovatelji: 754. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2006., 15:17   #201
Smjesno stvarno, Nadje se neki papak iz druge zemlje da govori sta je covjek trebao a sta ne. Kad mu nisu mogli ni ti svi strucni ljudi nista dokazu/kazu/pokazu, vas par bi kao mogli da pobijete njegove tvrdnje?


pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:22   #202
Da napravimo mali prekid u vesem prepucavanju...

Danas je Visocicu posjetio Mirko Babic, direktor Muzeja Semberije iz Bijeljine, jedan od potpisnika peticije protiv radova.
Nakon sto je zakljucio da iskopani blokovi nisu ni stecci ni ostaci rimskog grada on , kao clan svjetskog saveza muzeja za BiH, predloziti ce da se preispita potpisana peticija te da se pomogne nastavak radova.

Ok...sad mozete dalje...
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:32   #203
Quote:
smjeskica kaže:
Da napravimo mali prekid u vesem prepucavanju...

Danas je Visocicu posjetio Mirko Babic, direktor Muzeja Semberije iz Bijeljine, jedan od potpisnika peticije protiv radova.
Nakon sto je zakljucio da iskopani blokovi nisu ni stecci ni ostaci rimskog grada on , kao clan svjetskog saveza muzeja za BiH, predloziti ce da se preispita potpisana peticija te da se pomogne nastavak radova.

Ok...sad mozete dalje...
Pa nemaju kuda dalje.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:59   #204
Da pitamo Babica koliko je "dobar" od danas?

Ne stede se pare

Ali najsmjesnije mi je ono "iz Visokog je potekla ljudska civilizacija"

Fakat moras biti poprilicno abnormalan pa takvo nesto izjaviti i podrzavati.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 18:50   #205
Quote:
pepeljara kaže:
Pri Izdavanju LK, Pasoša, prije 3 g, (Kao kreditna..) pod nacionalnost pisalo mi je BOSANAC

PREMA TOME...


sta ti znas sta se u Bosni desava.
Lažeš koliko si dug i širok na osobnoj nema tih podataka (za pasoš ne znam to mi ne treba imam putovnicu), a nacija Bosanac ne postoji osim možda u tvojoj glavi
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 20:14   #206
Nema na osobnoj, ima na papiru koji ispunis, i dobijes na kraju, pa ga moras cuvat za sve zivo. Boravak o prebivalistu, ujedno i dokaz o drzavljanstvu bez cega nigdje ne mozes maknut.

pasos, kredit, ostali dokumenti...
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 20:56   #207
Quote:
Vanjushka kaže:
E to je vec njegov problem

Inace, najveci cirkus u svemu ovome, u cijeloj prici, je cinjenica da je Osmanagic prvo napisao knjigu koju je temeljio na svojim fantazijama, fantazijama iz svoje glave, i sada namjerava svoje fantazije dokazati na terenu. Mislim, obrnuo je slijed stvari, valjda je logicno da prvo odradi posao na terenu i na osnovu pronadjenih cinjenica napise knjigu o tome.

Ono, ja napisem knjigu o vanzemaljcima na jadranskim otocima i onda odem kopati teren na Lastovu i dokazati da sam ja u pravu i da su vanzemaljci svakako u proslosti tamo imali bazu. Nigdje veze sa logikom.

Inace, na vrhu brda Visocica nalazi se stari srednjovjekovni grad, a tuneli koji su pronadjeni u podnozju brda sasvim sigurno pripadaju starom gradu i sluzili su kao tajni izlazi u slucaju napada na grad. Na to arheolozi strucnjaci upozoravaju vec duze vrijeme, no nearheolog i istrazivac amater se oglusuje na njihova upozorenja. Uz sve to, postoji velika opasnost da ce ovaj diletant svojim kopanjem ugroziti arheolosko nalaziste na brdu Visocica.

I jos nesto, svi BH strucnjaci na polju arheologije vec mjesecima upozoravaju javnost da ce ovaj "poduhvat" nanijeti samo stetu BiH. Sto zbog unistavanja arheoloskih nalazista u neposrednoj blizini, sto zbog uzaludnog trosenja novca, sto zbog podsmijeha relevatntih svjetskih strucnjaka, kojem je izlozen cijeli poduhvat
pa o tome se radi, tip bubne nebuloznu teoriju, pa onda krene sa iskopavanjima, to može jedino veliki vizionar
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 23:50   #208
Quote:
pepeljara kaže:
Kad mu nisu mogli ni ti svi strucni ljudi nista dokazu/kazu/pokazu, vas par bi kao mogli da pobijete njegove tvrdnje?
Znaci sanac, ako ja kazem da su na Lastovu ispod tone kamenja svemirski brodovi kojima su Hrvati putovali na druge planete, i nitko mi ne uspije DOKAZATI da takvih svemirskih brodova nema, tada sam ja u pravu? Nda.

Inace, sanac, ti si malo zbunjen. Nit si Hrvat, nit si Srbin, nit si musliman. Vjerojatno jugosloven iz mijesanog braka?

Ti uopce ne razumijes razliku izmedju drzavljanstva i nacionalnosti. Jos manje kuzis da ne postoji narod Bosanci - tako da niti ti ne mozes biti Bosanac po nacionalnosti.

Al evo, vec ti je sto ljudi pokusalo to objasnit. Ja sam ti zapravo htio samo reci da si glup ko kurac.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 00:18   #209
Zasto ljudi istrazuju onda ???

Ako je sve istrazeno? !?!?!?!?


Ah da, Bosanci ne postoje, upravu si..


pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 00:50   #210
Quote:
Vanjushka kaže:
Ako BH Telecom nije drzavna firma, onda ne znam koja je.

A BH Telecom finansira "otkopavanje piramide".

Mislim, to su ti njegovi sponzori koje je on kao nasao. A BH Telecom pod svojom kontrolom cvrsto drzi Haris Silajdzic uz pomoc rukovodstva BH Telecoma, koji su vidi vraga listom iz njegove Stranke za BiH.

Za koji mjesec, kada se predizborna kampanja rasplamsa, uopce ne sumnjam koji politicar ce prvi napraviti predizborni skup na Visocici a.k.a. Piramidi Sunca.
Cekaj malo, za par mjeseci ce se vrlo vjerovatno utvrditi da pod Visocicom
a) lezi starogradska jezgra iz doba rimske uprave
b) leze neolitske ostavstine

Hoces reci da ce neki politicar, nakon sto se izblamirao podrzavanjem tamo nekog zanesenog ludjaka o piramidama, odrzati predizborni skup na istoj toj "piramidi" ?
Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 00:55   #211
Quote:
pepeljara kaže:
Zasto ljudi istrazuju onda ???

Ako je sve istrazeno? !?!?!?!?

Ah da, Bosanci ne postoje, upravu si..
Ma nije to, nego Bosancima je dovoljno REĆI ima li neceg ili nema, oni ce lako povjerovati u bilo sta. Sta to oni imaju istrazivati, molim te...
Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 01:55   #213
Eh i da - pepeljara nema svrhe prepucavati se s ovih par likova tu - to su ti moji stari "znanci" s politike i u krivu si kada misliš da je u pitanju nekakva ljubomora kod njih koja pak izaziva ovakve šovinističke reakcije, ne u pitanju je mržnja i ništa drugo i tu im ti ne možeš pomoći - mržnja je slijepa

Stoga .... opusti se i "pusti kraju" - što bi rekli u Bosni.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 04:53   #214
Quote:
posmatrač kaže:
u pitanju je mržnja i ništa drugo


georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 09:50   #216
jeste već iskopali Tutan Muju ili je to sutra na redu?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 09:55   #217
Evo nam i posmatraca, no ni on nije obratio paznju na "Bosna pripada Bosnjacima"

Majstori licemjerstva, to ti je.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 16:16   #218
Moderatoru

Bilo bi dobro da se obrišu svi ovi postovi gdje se pronalaze neki neprijatelji. Nije ovo udba već forum. Daj neka netko to počisti pa da nastavimo o piramidama. Red zajebancije, red zbilje, red futurologije.
Neka padne 3-5 strana! Sjeci rode!
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:23   #219
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Naročito ako ti "konkretni zaključci" pokažu koliki si ti idiot...
INTERESANTNA KONSTATACIJA, DA LI NEKO ZNA STA JE UZROK MRZNJE !?
__________________
HTML Code:
POSMATRAČU MOGA GROBA
JEDNAKI SMO SKORO OBA
JA SAM JUČER BIO TAKAV
TI ĆEŠ SUTRA BITI OVAKAV
NADA_STRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:25   #220
Quote:
frch kaže:
jeste već iskopali Tutan Muju ili je to sutra na redu?
ZANIMLJIVA LJUBAV PREMA BOSANCIM, DA LI JE ...!?
__________________
HTML Code:
POSMATRAČU MOGA GROBA
JEDNAKI SMO SKORO OBA
JA SAM JUČER BIO TAKAV
TI ĆEŠ SUTRA BITI OVAKAV
NADA_STRAH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.