Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2006., 19:33   #201
Tinchi jesi radila pauze s tim Dianama? Koliko duge?
Biserka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:30   #202
Quote:
lala kaže:
A naravno i ovaj je odgovor točan.
(Svaki hormon ima svoju funkciju i ako poremetiš i jedan, mijenja se 100 stvari i drugig hormona, tako nekako. )

Uglavnom, eto u kakvom smo krugu s time.
Isto je s debljinom: može biti uzrok ali i posljedica hormonalnog poremećaja. Pa ti to prekini.
Pa nije loše skinuti višak u svakom slučaju
Nezdrav je zbog mnogo stvari, a ne samo zbog PCOS-a.

I nemoj mi o začaranim krugovima - iz svakog postoji izlaz, samo ga treba naći
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:33   #203
Quote:
lala kaže:
I ja tako mislim.Ne znaju oni još ni uzrok ni lijek. Mene je gin uvjeravala sa je to urođeno i da se ne može ništa puno promijeniti, međutim, kod mene definitivno nije taj slučaj, imam nalaze otprije koji su o.k. a zbog stresa je buknulo sve preko noći (u mjesec-dva).
Endokrinolog definitivno potvrđuje moje iskustvo (hipofiza, osjećaji itd). Brijem da bi mi nekakvo holističko rješenje pasalo, ali nisam još u tome...pogotovo što ne mogu za sad pod stakleno zvono zbog stresa.
To je cijeli skup poremećaja, a mi liječimo posljedice, za sad.
Ma i meni je to rečeno (napisah uostalom) ali me to ne zanima.
Najbolje odustati, yeah right.
Doktorima je najlakše ponuditi odgovor koji pacijenta ne navodi da postavlja dodatna pitanja I sve je kakti ok.

Btw, nekad je PCOS povezan s hipofizom i štitnjačom, nekada ne (tj. problem je baš u jajnicima ili masnom tkivu samom), pričala mi frendica doktorica
A zašto - e opet nitko ne zna

Jebalo ih neznanje, nekad se sam moraš liječiti, nema ti druge
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:36   #204
Quote:
Biserka32 kaže:
Tinchi jesi radila pauze s tim Dianama? Koliko duge?
Pa baš i ne.
Jedno ljeto ih nisam pila 2-3 mjeseca. Ustvari dva ljeta, sad se sjetih.
Prvi put sam dobila mengu u tom periodu bez tableta, drugi put ne.
Treća pauza je bila kad sam prešla na Triquilar ali od njih mi je bilo baš loše pa sam se vratila Dianama.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:45   #205
Quote:
lala kaže:
i naravno, ne odgađaj majčinstvo, ako si možeš priuštiti.
Evo otišla malo unatrag i zapazila ovo.
I opet bih napisala da je to glupost. Već se pričalo o tome na prvim stranicama, imaš primjer magic koja je rodila i tek nakon toga dobila PCOS. Također, navedeni su primjeri žena kojima trudnoća nije ništa pomogla. Znam i ja jednu takvu, troje rodila a sve gore i gore. To s trudnoćom je čista dezinformacija

Ja sam recimo spoznala da ne želim bebu. I kaj sad? Što meni doktori mogu reći?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:59   #206
Quote:
Tinchi kaže:
Evo otišla malo unatrag i zapazila ovo.
I opet bih napisala da je to glupost. Već se pričalo o tome na prvim stranicama, imaš primjer magic koja je rodila i tek nakon toga dobila PCOS. Također, navedeni su primjeri žena kojima trudnoća nije ništa pomogla. Znam i ja jednu takvu, troje rodila a sve gore i gore. To s trudnoćom je čista dezinformacija

Ja sam recimo spoznala da ne želim bebu. I kaj sad? Što meni doktori mogu reći?
Stani malo.
Nisam ni mislila da je trudnoća lijek. Znam i ja podosta već o PCOS-u, viruj mi .
Nego, ako želi imat jednog dana dijete, a ima uvjete, nek si da vremena za pokušaje i raznorazne metode, da joj još i godine ne sjebu planove.
Naravno da je s PCOS-om teže zanijeti a i negdje pišu i o ranijem ulasku u menopauzu.
A to jest bolest s previše simptoma da bi kod sviju bilo jednaki. Pretpostavljam da će za neko vrijeme postojati i klasifikacija, jer mi se čini da sve više žena ima s PCOS-om i neplodnošću općenito.
Evo napr. ti si navela različite uzročnike, meni se s vremenom javljaju svi (dakle, ne može se govorit više o uzroku, nego o posljedici)...štitnjača napr i to s inzulinom.
A što se hipofize tiče, ja sam shvatila da je uvijek problem u njoj, ona je nadređena žlijezda, pa je preopćenito govoriti tako. (Nek me stručnjaci isprave )
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 23:00   #207
Quote:
Tinchi kaže:
Ja sam recimo spoznala da ne želim bebu. I kaj sad? Što meni doktori mogu reći?
Dobro za tvoj PCOS da ne želiš bebu. Manje stresa i živciranja (manje lučenja nepovoljnih hormona)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 23:03   #208
Uh, kako je lijepo ovakvo što pročitati
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:10   #209
Danas bila prvi dan kod novog ginića i pokažem mu ja sve nalaze i naravno onaj di mi dijagnosticiran PCOS i kaže on meni s obzirom da ne podnosim kontracepcijske,a OGTT mi ok,da idemo na trudnoću , kak da ne ... kad me onda dijete pita jednog dana, a kad ste se odlučili ti i tata da me imate?ja bum mu rekla ;pa ono sine mama nije imala redovite menge i bila je preagresivna,napuhnuta i nabrijana pa su joj rekli da će joj biti bolje kad bude tebe imala !
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:31   #210
Moj je ginekolog na glasu kao dobar i sigurno jest, ali nemam taj osjećaj da mogu sa njim tolko pričat o svemu što me muči, a muči me puno toga, kad sam mu rekla da sam na internetu čitala mnogo o pcos kaže on, bolje ti je da što manje čitaš na internetu o tome, jer kao ima razne literature, i tako...
sigurno je dobar, i to, ali pitam se da li bih mogla naći nekog sa njegovim znanjem i iskustvom ali pristupačnijeg za razgovor o onom što me tišti, posebno jer idem uvijek privatno i skupo plaćam preglede i sve...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:18   #211
Zna li netko je li istina da ciste nastaju kao posljedica izostanka ovulacije?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 10:32   #212
Koliko nas ima sindrom policisticnih jajnika...

... i na koje nacine ih se pokusavate rijesiti ili ste se doticnih rijesili?

Osobno ludim jer sam 5 godina bila na lijekovima, od toga 3,5 na dianama, 1,5 na yasmin. Prije par mjeseci sam prekinula s tabletama zbog konstantnog emocionalnog lunaparka, ali naravno, vratili su se drugi simptomi.

Ima li netko nekakav alternativan nacin izljecenja? Nedavno su me u prodavaonici zdrave prehrane uvalili glinu koja se pije al' na deklaraciji to nigdje ne pise! Jel' jos netko dobio taj naputak??

Pomozite
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 12:23   #213
ja imam policistične jajnike, a to je ginekolog vidio na ultrazvuku. inače, nikakvih simptoma nemam, super redovite menstruacije, čisto lice bez akni, normalna tjelesna težina i umjerena dlakavost. očito mi ne smetaju
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 07:00   #214
Eh, da sam malo ranije potražila jajnike na forumu ne bi novu temu otvarala. Nego dijagnoza je policistični jajnici, menga redovita, kao i upale i upalice, prištići kako kad i kako gdje s time da na njih još dodatno djeluje vesela seboreja!
Da nije tu kraj, pojačana dlakavost na prsima točnije oko bradavica, ostatak u normali možda malo pojačano, no to mi se više čini jer sam svijetle puti pa se sve vidi. Čim malo boje uhvatim i dlačice se pozlate ne bude toliko vidljivo čak ispadam iz prosjeka.
Ima još... smrdim ko mali tvor bez obzira na tuširanje, dezodranse nakon par sati robu bi mogla spalit, a ne oprat! To me bilo potaklo da provjerim štitnjaču, već ima koja godina, al tad je bilo sve ok. Nedavno sam saznala da imam nizak šećer (nisam baš shvatila povezanost pa bi molila pojašnjenje). Toliko o meni.

Nego sad mi nije jasno da li se za PCOS rade posebne pretrage ili ti ginić bubne dijagnozu?
OGTT?? Kaj je to dodatni krvni nalaz, samo za zgrušavanje ili?
Kaj pak s kolesterolom i mastima????
Ima li još testova koje bi bilo potrebno napravit?

Tinchi kako napreduješ s homeoptijom?? Kaj si čula?

Ah, da... da ne zaboravim ako imate savjet kod kojeg ginekologa javite!!!


Zahvaljujem na svim uputstvima unaprijed!
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:23   #215
Quote:
Tinchi kaže:
PITANJA za vas curke:

1. Je li ikoja to izlječila da više nikad ne mora piti tablete?
2. Je li se ikojoj išta pogoršalo od terapije?
3. Zna li itko više o tom fenomenu cista na jajniku i hormonalnog poremećaja...? Zašto do toga dolazi? Dr. mi ništa ne zna konkretno reći, možda netko od vas ima bolje doktore...

Hvala vam.

Ja imam policistične jajnike, a desni mi je malo veći od lijevog i ponekad me boli.
Nisam dobila nikakvu terapiju jer nemam tegoba, menstruacije su mi redovite, nisu obilne i bolne, nemam akni ni pojačane dlakavosti, nemam viška kila ni hormona, uglavnom saznala sam za takve jajnike tek kad sam pošla na ultrazvuk. Samo ih moram kontrolirati svaka tri mjeseca.
A o fenomenu cista mi je ginekolog malo objasnio, uglavnom, javljaju se nakon što se jajnici počnu razvijati, a čitala sam da imaju veze s dijabetesom.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:20   #216
ja sam zbunjena-dobila sam nalaze hormona i svi su u redu
a kao imam na desnom jajniku pcos i to zesci(jajnik mi je ko grozd)...kako sad to?jel moguce da onda to nije pcos?ili je pcos,ali bez utjecaja na hormonalnu sliku(jel to moguce )
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:19   #217
Quote:
lianne kaže:
ja sam zbunjena-dobila sam nalaze hormona i svi su u redu
a kao imam na desnom jajniku pcos i to zesci(jajnik mi je ko grozd)...kako sad to?jel moguce da onda to nije pcos?ili je pcos,ali bez utjecaja na hormonalnu sliku(jel to moguce )

da moguće je, isto tako možeš imati hpv, a papa je uredan...to se meni dogodilo
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:40   #218
Quote:
ciganche kaže:
da moguće je, isto tako možeš imati hpv, a papa je uredan...to se meni dogodilo
ajoj...a sta sad-zivim s tim i dalje...bolje da nisu poremeceni,neg da jesu...
nego cackajuci po toj temi uvijek se spominje ta promjena hormonalnog statusa,pa sam mislila da je to obavezan simptom...
a kak to da ti se hpv ne skuzi na papi-to je neka pocetna faza,pa virus jos nije stigao napraviti promjene ili?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:52   #219
imala ih..pila diane 35, uništile su me..nisam ih podnosila, a imala sam sve simptome, od pojačane dlakavosti, akni (u 26 god!!), i policistične jajnike..išla od dr do dr-a..sve probala, i jednom sam išla na pregled hormona u Novoj Bolnici, i neka teta ,(sestra) vidla da su mi sve lađe već potonule, dosta mi je bilo i diana, i svega..i slućajno je bio došao neki dr ,s pecijalist na baš tom području, došao iz a Amerike sa nekakvih predavanja ili već..i on mene primio, i posjeo..o rekao, gle to ti je znak da nešto te mući..dok to ne rješiš , samo ćeš s dianama , popraviti , kad ih prestaneš, kroz par mjeseci, ponovo ista pjesma.isto mi je rekao za akne , prihvati da ti tijelo govori, da nešto promjeniš, ako ne , i samo tu posljedicu rješavaš, pijenjem diana, javit će ti se drugi problemi, štitnjaća, upale, tumor..moraš shvatiti što te smeta , i mjenjati to..ja sam tad prestala sa svime, rekla ok, imam prišteve, i prihvaćam da je to pd nervoze..i išla rješavati jednu po jednu stvar u životu.otišle su ciste i akne..ne pijem hormone nikakve više, hvala Bogu..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:18   #220
Ovo sam već negdje napisala, ali ponavljanje je majka znanja...Dr. Christiane Northrup: «Žensko tijelo, ženska mudrost» je knjiga koja mi je promijenila način na koji doživljavam... sebe, svoje tijelo, duh, sve. Autorica knjige je cijenjena ginekologinja, porodničarka i kirurginja koja povezuje konvecionalni način lječenja s holističkim pristupom. Sve je objašnjeno sa konvencionalnog medicinskog stajališta, i zatim su dani načini lječenja, i uobičajeni, i alternativni, te naravno iskustva iz prakse. U knjizi su obrađene razne teme- od menstrualnog ciklusa, maternice, jajnika, dojki, plodnosti, trudnoće i poroda, majčinstva, menopauze... i svima ju PREPORUČAM! Ima cijelo jedno poglavlje o jajnicima, i tamo ćete sigurno naći odgovore koje sve vi tražite.
beloved is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.