Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 13:30   #121
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Naputak iz Vatikana je jednostavna smjernica svim katolicima, zašto je new age nespojiv sa kršćanstvom i katoličkom vjerom. Izradila ga je ekipa teologa, svećenika, sociologa i inih ljudi, koji sigurno više znaju nego većina prosječnih vjernika. I to o materiji, ne samo o vlastitoj vjeri.
jedino što je sigurno - vole dijeliti savjete o područjima o kojima nemaju pojma. svi vidimo kako su fenomenalni njihovi naputci na temu spolnosti. isto tako neznalački i neiskustveno drobe i o yogi.
čudno da se nisu osvrnuli na istočnjačke borilačke sportove, jer većim dijelom uključuju razne nekršćanske meditativne tehnike. bit će da im je ta stavka promakla, usprkos njihovoj sveznajućoj svemudrosti.
ali nikad nije kasno, možda će se papa ipak uskoro oglasiti o duhovnim pogubnostima karatea i kung-fua, u enciklici posvećenoj borbi protiv antikrista po imenu jackie chan.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:48   #122
Quote:
car_je_gol kaže: Pogledaj post
jedino što je sigurno - vole dijeliti savjete o područjima o kojima nemaju pojma. svi vidimo kako su fenomenalni njihovi naputci na temu spolnosti. isto tako neznalački i neiskustveno drobe i o yogi.
čudno da se nisu osvrnuli na istočnjačke borilačke sportove, jer većim dijelom uključuju razne nekršćanske meditativne tehnike. bit će da im je ta stavka promakla, usprkos njihovoj sveznajućoj svemudrosti.
ali nikad nije kasno, možda će se papa ipak uskoro oglasiti o duhovnim pogubnostima karatea i kung-fua, u enciklici posvećenoj borbi protiv antikrista po imenu jackie chan.
Sad si nam ti pokazao kako intelektualac razgovara sa "umno slabijim" od sebe. Bravo!

Kaj te toliko sekira kaj Crkva govori SVOJIM vjernicima? Kužiš li ti kaj ti ja govorim, ona ne govori TEBI, već govori MENI. Ili bi ti najrajše da NE GOVORI uopće, s čime se vraćamo na stari problem, da većina "kritičara" crkve, zapravo želi njenu zabranu jer su to naučili u "demokratskim" vremenima. A ona su prošla, na njihovu veliku žalost.

I s ovim se pozdravljam s tobom i tvojim uvredljivim načinom rasprave. Ja sam eto "glupi vjernik" koji se ne zna tako "učeno" raspravljat, pa te molim da nađeš nekog drugog sebi ravnog.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:56   #123
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kaj te toliko sekira kaj Crkva govori SVOJIM vjernicima? Kužiš li ti kaj ti ja govorim, ona ne govori TEBI, već govori MENI.
s obzirom da se financira iz poreza svih građana i da se glasa preko javnih medija, imam pravo osvrnuti se na njeno učenje. to je moje demokratsko pravo. koliko znam, verbalni delikt je ukinut.

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ili bi ti najrajše da NE GOVORI uopće
ja bih najradije da ne govori gluposti.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:05   #124
Quote:
car_je_gol kaže: Pogledaj post
s obzirom da se financira iz poreza svih građana i da se glasa preko javnih medija, imam pravo osvrnuti se na njeno učenje. to je moje demokratsko pravo. koliko znam, verbalni delikt je ukinut.
upravo tako. da ne laju i onima koji ih ne pitaju i ne uzimaju novce onima koji im ne žele davati, ne bi bili ovoliko podložni kritici.
ali dok god da je tako.... kokoš sam, nemrem si pomoć
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 19:15   #125
evo još jednog malog doprinosa temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=349258
djeca i ispovijed, te neukusna pitanja o spolnosti.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 07:55   #126
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nemam ja nekih iluzija i uglavnom se slažem s tobom da su crkveni glavešine isti kao i političari, a sve je to borba za moć, novac i utjecaj. A misao vodilja je "pridobij ih dok su još mladi i nemaju pojma". Isto tako se slažem da se ljudima manipulira na načine koje većina ne može ni zamisliti, a manipulacije dolaze sa strana za koje neki nikada ne bi posumnjali...

Slažem se i da gotovo uvijek i svemu treba postojati neka protuteža, iako baš nisam sigurna da mi se crkva sviđa u toj ulozi, upravo zbog svog licemjerja, prikrivenih manipulacija i krutih stavova koji donose više štete nego koristi.

Ali riječ je o vjeronauku u školama, i tu se slažem da je to političko, a ne vjersko pitanje, tj. političari su jeftino prodali sekularnost škola u zamjenu za podršku crkve i utjecaj na glasače.

A crkva je u tome super prošla: dobila je besplatni prostor i od strane države (tj. od poreznih obveznika) plaćene konfesionalne vjeroučitelje, nepostojanje odgovarajuće alternativne nastave (jer etika funkcionira samo u malom broju škola), što automatski gura učenike i roditelje da djeca "ne gube vrijeme na ulici taj sat"... A crkvi je ionako važnija kvantiteta koju može gurati pod nos u obliku statističkih pokazatelja u njihovu korist, broja vjernika u RH i sl., a nikako kvaliteta.

Nemam ništa protiv vjere (za razliku od crkve - protiv nje imam jako puno toga), ali ponovo - nitko im nikada nije branio da održavaju vjeronauk u svojim vjerskim ustanovama. Ja sam djete komunizma, pa svejedno je većina mojih vršnjaka išla na vjeronauk. I šta im je falilo što su to radili u župi ili gdje već, a ne u školi?
Sa svim ovim( a osobito boldano) što si ovdje napisala moram se složiti!
Bez obzira što si ti ateist ,a ja vjernik!
Manipulacije sa strane RKC vidjela sam iz prve ruke.Licemjerje te pohlepne,materijalističke i moći gladne organizacije evidentne su svakodnevno svakoj osobi zdrave pameti.Što opet ne isključuje da među klerom nema pravih vjernika i časnih ljudi.No,nastavljajući služiti interesima organizacije služe i licemjerju.
Naime radila sam nekoliko godina u jednoj njihovoj organizaciji.A već i prije toga sam shvatila što je u stvari RKC.

Što se moje djece tiče,od doba kada su počela postavljati pitanja,dobila su i opširna objašnjenja.I to po pitanju svih vjera.Religija upćenito.
I nikakvu prisilu.
Kada su postala pismena dobila su i literaturu.Razgovarali smo uvijek kada su to htjela.Objasnila sam im zašto sam ja postala vjernikom u odrasloj dobi.
Učila sam ih da promatraju i uče.Razmišljaju i sami u odrasloj dobi odluče hoće li ili neće biti vjernici.
Negativna stajališta koja sam im prenjela odnosila su se na sotonizam i idolopoklonstvo.
I strogo pravilo da nikada i u nijednoj situaciji ne vrijeđaju nijednog vjernika,odnosno ne spominju ime ničijeg boga.
Kada su htjela ići na vjeronauk,nisam se protivila.
No upravo im je vjeroučiteljica,podcjenjivanjem drugih vjera i direktnim napadom na sve one koji neidu u crkvu i na mise(a tu spadam i ja)vrlo brzo pokazala da su pogriješili.
Odustali su od takvog vjeronauka.
Kao jednu malu,žalosnu ilustraciju mogu opisati jedan događaj.

Moja daljna rođakinja čiji je sin vršnjak mojih sinova(trojci da ne bude zablude),a gorljivi RKC vjernik,jednom mi je predbacila(djeca su nam tada imala 12g)da ne odgajam djecu u rimokatoličkom duhu,te će mi djeca bez crkve vodilje sigurno poći krivim putem,a sebi sam natovarila strašan grijeh na dušu.(????)
Upitala sam je dali je sigurna da će njeno dijete ići pravim putem(ma što to bilo)samo zato što ide u crkvu,na mise i vjeronauk?
Bila je duboko uvjerena u to što je tvrdila.
Sada,5 g kasnije,njen sin ovisnik o drogama,ulovljen u kriminalnim radnjama,napustio školovanje,(ostalo ne mogu ovdje spominjati).
Moji sinovi(zahvaljujem Bogu)nisu do sada krenuli nijednom stranputicom!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 08:02   #127
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Moji sinovi(zahvaljujem Bogu)nisu do sada krenuli nijednom stranputicom!


Cilj svake od nas, vjernice ili ateistice, je da nam djeca izrastu u što bolje i sretnije ljude. Iskreno vjerujem da u tome što su tvoja djeca dobra i poštena nema božije ruke, nego da je presudna roditeljska!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:40   #128
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Cilj svake od nas, vjernice ili ateistice, je da nam djeca izrastu u što bolje i sretnije ljude. Iskreno vjerujem da u tome što su tvoja djeca dobra i poštena nema božije ruke, nego da je presudna roditeljska!
ovo sam zeljela cuti,tako je i kod nas
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.