Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 10:40   #261
meni su mučnine počele već u 4.tjednu trudnoće, prvo kao neka jako jako mučna knedla u grlu, a tjedan dana kasnije dakle u 5.tjednu počela sam povraćati i prestala tek negdje u 15.tjednu... mada me još mučnina ponekad uhvati a sad sam već u 21.tjednu ...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:10   #262
meni pocele u 7-8 tjednu al fala bogu nisu jake. glavno da nekaj strpam u usta i bolje je
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:14   #263
meni je pomagalo jesti puno malih obroka i sto vise kruha i suhoga, odmah cim otvorim oci pojela bih par tosteva
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:21   #264
U 4. tj. i još traju
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:27   #265
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
U 4. tj. i još traju
tak je i meni bilo... trajale su mi do 15.tjedna

al ja doslovno nisam mogla ni popit gutljaj vode a da je ostao u mom želucu

cure to jednostavno morate pretrpjeti, lijeka nažalost nema.....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:50   #266
Meni su počele s 4 tjedna i još su tu. Neki dan jače, neki dan slabije - bitno da želudac nije prazan i da se nisam na naglo prepunila - sve ostalo
Ne povraćam - hvala Bogu (toga sam dosta u životu).

Meni pomaže i čaj od kamilice, čaj od mente i friški zrak.
I da, obično se javljaju popodne
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:18   #267
Počele su u 5. tjednu, sada sam u 15. i polako se smanjuju.
Samo ja mislim da sam sasvim netipičan primjer, mučnine nikada nisam imala ujutro, počnu oko podne i onda me ne pusti sve dok ne bi odem u krevet.
Mučnine su bile stvarno jake, ali nijednom nisam povratila, možda bi bilo lakše da jesam
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:21   #268
ja sam jedva čekala da počnem povraćati jer mi je tako bilo lakše... i isto mi je nagore bilo popodne i navečer, nikad ujutro.

pomagali su mi dvopek i čaj od mente (mlaki i nezaslađeni)... i kao što misiz kaže - friški zrak al s obzirom da su meni mučnine počele u kolovozu friškog zraka nije ni bilo....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:21   #269
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Mučnine su bile stvarno jake, ali nijednom nisam povratila, možda bi bilo lakše da jesam
Kao prvo nick mi je predivan

Ja ću ti samo reći da je moja frendica isto imala jake mučnine i molila Boga da povrati da će joj biti lakše. Onda je povratila i molila Boga da više ne povraća.
Pa da vidiš
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:22   #270
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
ja sam jedva čekala da počnem povraćati jer mi je tako bilo lakše... i isto mi je nagore bilo popodne i navečer, nikad ujutro.

pomagali su mi dvopek i čaj od mente (mlaki i nezaslađeni)... i kao što misiz kaže - friški zrak al s obzirom da su meni mučnine počele u kolovozu friškog zraka nije ni bilo....
Tebi je pomagalo - super

Meni je jučer bilo mučno popodne al sam išla doma pješka - da se ne gužvam u autobusu - i popodne sam imala toliko energije i manje mi je bilo mučno- baš mi je bilo dobro
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:32   #271
Ja sam povraćala svaki dan do nekog 20 tjedna, a tada se to razrijedilo. Sada me uglavnom love mučnine, povraćem možda jedan put tjedno. Ali uvijek potpisujem za povraćanje jer mučnine bez povraćanja su mi tek prava koma. Onako sve izbacim, pojedem nešto suho i bude dobro... a ovo mi koma
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:52   #272
ja imam mučnine od 4-tog tjedna (sad sam 8+4), bile su grozne, ovih zadnjih par dana imam dan-dva kad je prestrašno pa jedan ok, pa opet...

povraćam gotovo svaki dan i iza tog je olakšanje, bolje mi je kad rigam ujutro taj dan je obično onda ok... ali češće rigam navečer što je gadno.. treba izdržati cijeli dan..

i potpisujem tomku- povraćanje doista donosi olakšanje...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:48   #273
Mučim muku s mučninama bez povraćanja. Godi mi kiselo voće i nemasna hrana.
Od čokolade, kolača, mesa, kruha... svega mi je muka. A sad sam u 16. tjednu.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:58   #274
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Mučim muku s mučninama bez povraćanja. Godi mi kiselo voće i nemasna hrana.
Od čokolade, kolača, mesa, kruha... svega mi je muka. A sad sam u 16. tjednu.
ne tješiš me... ja već posustajem s tim jer je osjećaj pregrozan, a mučnine i dalje traju...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:06   #275
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Mučim muku s mučninama bez povraćanja. Godi mi kiselo voće i nemasna hrana.
Od čokolade, kolača, mesa, kruha... svega mi je muka. A sad sam u 16. tjednu.
Tema za mene Grozne su te mučnine, a meni kao velikom gurmanu tako teško pada što se ne mogu fino napapati da mi utječe i na živčeke
No, čini se da prestaju, jedino što nikako ne smijem napraviti dići se odmah od stola, moram ostati u sjedećem položaju barem još 15tak min i onda bude ok, malo je još uvijek ružan okus u ustima, ali samo molim Boga da je to to, da prestaje... Inače u 16. tjednu sam..
Najgore mučnine sam imala od kolača, slatkog općenito, kruha i svega sa više škroba u sebi... Nabolji lijek su mi grejp i mineralna (popila sam hektolitre doslovce jer mi je i od vode u početku bilo muka)
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:31   #276
cure još malo... malabudala ti si u 16.tjednu već, vjeruj mi mučnine će polako nestajati.... tak je bilo i meni...

e cure probajte jesti dvopek, meni je on jako puno pomagao kad nisam mogla jesti niš drugo...

držim vam svima fige da mučnine uskoro prođu!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:22   #277
Ja sam se taman jutros ponadala kako su mučnine izgleda prestale, jer mi je par dana o.k, pojedem lijepo za doručak 2 jabuke a kad ono... - zlo da ne mogu mrdnut- jedva sam otišla do trgovine kupiti kruh da nešto suvislo pojedem. No, priznajem što navečer od vjetrova ne mogu živjeti- svako malo trčim u kupaonu da mi dragi ne dobije toksični napad, a baš izbjegavam hranu koja stvara plinove! Sad me čeka a ja sva ko da me poplava izbacila...
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:47   #278
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
TNajgore mučnine sam imala od kolača, slatkog općenito, kruha i svega sa više škroba u sebi... Nabolji lijek su mi grejp i mineralna (popila sam hektolitre doslovce jer mi je i od vode u početku bilo muka)
Eto, šta ti je kad imaš rodit bika. Gurman, neće slatkiše. . I ja sam na mineralnoj. Užasnu mučninu i gorčinu u ustima nekako uspijem ublažit mućkajući mineralnu. I grejp mi pomaže, također. A mogu pojest i senf sa žličicom. Super je. Pošto kobasice ne mogu, meso mi baš ne godi, pokušavam senf sa dvopekom... A kombinacija!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:52   #279
ajme meso mi se toootalno gadi!!!!!!!!!!


/trenutno mi je jako muka pa zato sad otvaram i jopet ovu temu/
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:58   #280
A dobrodošla u klub mučenica

By the way, šta je ovo bilo dok nisam bila tu?! Raspad sistema. Sve pozatvaralo. Cenzura. Ništa ne razumin.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.