Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 11:15   #81
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
...Na stranu sad ljubav prema djeci, ali briga je mnogim očevima totalno stran i apstraktan pojam...
Quote:
maher18 kaže:
...na žalost, tu se radi o ljudima koji nemaju empatiju za druge. ima ih puno, a među muškima pogotovo.
prvo, oni su od malena odgajani, obiteljski, plemenski, medijski ili utjecajem bliže okoline, da valja zatomljivati emocije, da su one nešto neprispodobivo pravom muškarcu, na se uz njih ne može ispravno prosuđivati i ostvarivati svoje velike životne ciljeve. dakle, i oni emotivni potencijali koji postoje ne mogu se razviti i zatomljuju se...
Pa da ne kvarim prosjek lošim očevima, samo mi pokažite gdje je zid za streljački vod
Ili da jednostavno promjenim spol? Što je lakše?
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:18   #82
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
na koji pogon da se priključim? solarni, nuklearni, na drva, ugljen, da se prištekam na struju?
Ljubav? Daje najbolje rezultate na duge staze.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:18   #83
Quote:
Den1s kaže: Pogledaj post
Pa da ne kvarim prosjek lošim očevima, samo mi pokažite gdje je zid za streljački vod
Ili da jednostavno promjenim spol? Što je lakše?
Den1s, ti se ne moraš pronalaziti u ovim tekstovima, kao ni benny, kao ni bilo tko tko ZNA dati ljubav i pažnju djetetu. NE generaliziram, niti kažem da su "svi isti" - jer NISU i nikada neće biti, hvala Bogu! Gledala sam i gledam na svoje oči brižne i pažljive očeve, ali isto tako - ima i onih koji to jednostavno: ne mogu, ne znaju, ne žele ili nešto deseto... ali NE DAJU na takav način.
Alimentacija? Meni to ne predstavlja problem. Zašto? Jer je redovit prilično... ok, neki put moram povući rukav... ALI to je način njegovog iskazivanja "brige" - eto ti lova i da ja ne brinem! Daleko od toga da kad zamolim za uslugu (a to je rijetko) - da mi je neće napraviti... uzeti dijete na dan-dva kod sebe, AKO ja moram nešto ili negdje... Ali samoinicijativa =0! Top limit : uzeti ga na pol dana svaka 2-3 tjedna. Nikada još nisam vodila razgovor tipa "da li bi mogao ovaj VIKEND mali kod mene".
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:54   #84
Quote:
Den1s kaže: Pogledaj post
Ljubav? Daje najbolje rezultate na duge staze.
mladiću, potpuno si u pravu. ali kad je jednosmjerna, onda je irealna, nema target, i kao takva i onakva, potpuno neproduktivna.

ona se pronalazi, oduševljava, gaji i zalijeva, održava i hrabri kao malo dijete, ne smije se zanemariti i uzeti pod gotovo. ljubav je proces, ne događaj.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:39   #85
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Den1s, ti se ne moraš pronalaziti u ovim tekstovima, kao ni benny, kao ni bilo tko tko ZNA dati ljubav i pažnju djetetu. NE generaliziram, niti kažem da su "svi isti" - jer NISU i nikada neće biti, hvala Bogu! Gledala sam i gledam na svoje oči brižne i pažljive očeve, ali isto tako - ima i onih koji to jednostavno: ne mogu, ne znaju, ne žele ili nešto deseto... ali NE DAJU na takav način.
Alimentacija? Meni to ne predstavlja problem. Zašto? Jer je redovit prilično... ok, neki put moram povući rukav... ALI to je način njegovog iskazivanja "brige" - eto ti lova i da ja ne brinem! Daleko od toga da kad zamolim za uslugu (a to je rijetko) - da mi je neće napraviti... uzeti dijete na dan-dva kod sebe, AKO ja moram nešto ili negdje... Ali samoinicijativa =0! Top limit : uzeti ga na pol dana svaka 2-3 tjedna. Nikada još nisam vodila razgovor tipa "da li bi mogao ovaj VIKEND mali kod mene".
Daru, ja to znam i ti to znaš, ali je činjenica da "vi ženske" ipak malo pobjegnete u generaliziranje kada dođu ovakve teme. Benny svoju priču priča svakom prilikom, ja svoju ne jer jednostavno ne vidim potrebu, ali slična je u smislu što mi bivša radi pod okriljem "brige za djete". Nisam čitao sve Bennyjeve postove i ne slažem se s njegovim fatalizmom (da odmah rasčistimo muško držanje strane), ali ni on ni ja nismo bivše spominjali u kontekstima "emocionalnih invalida", "beštija" i sl. I samo zbog onog što se mene desilo, ja ne tvrdim niti vjerujem niti osjećam da su sve žene "takve i takve", a da nisu "onakve". Većina članova ovdje su žene, ajmo reći bivše supruge. Znači jedno vlastito iskustvo. Iz razgovora s prijateljcama čuli ste za koliko? 5? 10? takvih iskustava. Sve to je ipak premalo da bi se reklo "većina muških je...". No, isto tako morate biti svjesne da ovdje ima i muških koji čitaju ove teme i onda otići u bilo kakvo generaliziranje pa čak i rečenicom "većina muških..." jer ne poznaješ većinu muških ni u zgradi gdje živiš, ni u gradu, ni u državi je pomalo neozbiljno. Isto kao što se ni prisutnim ženama ovdje ne bi svidjele rečenice tipa "sve bivše su...", a pogotovo ako sam svjestan (a jesam) da to čitaš npr. ti.
Ljudi su takvi kakvi jesu. Rade to što rade. Neodgovorni su, povrjeđuju ljude oko sebe, ponekad su i zli. Ljudi, ne jedino muški ili jedino ženske, ne jedino crnci ili bjelci, kršćani ili muslimani. Ljudi.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:49   #86
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
mladiću, potpuno si u pravu. ali kad je jednosmjerna, onda je irealna, nema target, i kao takva i onakva, potpuno neproduktivna.

ona se pronalazi, oduševljava, gaji i zalijeva, održava i hrabri kao malo dijete, ne smije se zanemariti i uzeti pod gotovo. ljubav je proces, ne događaj.
S obzirom imam status "mladića" u tvojim očima da sam čekam da me pošalješ po šibice i cigarete ili ćeš mi to reći?
I zašto imaš potrebu mi objašnjavati ljubav?
Stvarno si kao zmajica. Prvo odmah vatrom i kanđama pa ako preživim i ne budem narezan i ispečen, onda možda i dobijem priliku reći/pokazati nešto. A možda sam ti samo želio dati cvjet. Doduše nakon one vatre i kanđi neće puno ostati od njega.

P.S. Odlika zmajeva je da su mudri. A oni ne upotrebljavaju vatru na prvu loptu.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:14   #87
Quote:
Den1s kaže: Pogledaj post
Stvarno si kao zmajica.
ma nisam. naprosto je na tepeti jedna teška tema koja nam zagorčava život. nije ništa upereno protiv muškaraca općenito, nego protiv onih koji su loši, sebični, zli, glupi etc. i to ne samo povremeno (niko nije savršen) nego im je to životni stil. neke ružne stvari se ne mogu opravdati. da netko zbog nečije neodgovornosti i neosjetljivosti, duhovne inercije i zločestoće pati.

a zašto se ti osjećaš uvrijeđen, svjesan si da nisi takav, pa zakaj onda protestiraš. svi smo mi ljudi. svi imamo želje, strahove, potrebe, ali stvar je u tome koliko si mudar učiniti ono pravo. a učinit ćeš onda kad si dobar čovjek, bez obzira na inteligenciju, položaj, čak iskustvo.

žao mi je ako sam ostavila dojam agresivne zmajice. ovdje svako iznosi i neka svoja iskustva, savjetujemo se međusobno, suosjećamo, pa nam je malo lakše. a zalomi se i kakav dobar savjet.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:28   #88
Ma Den1s sorry ako sam negdje otišla u generaliziranje... ne sorry - tebi, nego muškom rodu. Zaista ne mislim, niti sam mislila ikada da su "svi isti" a niti "većina" . Znam i svjetle primjere rastavljenih očeva, koji se trude, koji čine sve što mogu i koliko mogu... Bit svega je - truditi se u svojim okvirima. Mene iziritira jedino kad taj trud nije - od srca, nešto što čine I ZBOG djeteta I ZBOG sebe, nego kad se to smatra "žrtvom" tipa "MORA SE". Valjda zato što sam i sama dijete rastavljenih roditelja, pa nikada nisam željela ni voljela osjećaj da moj otac radi nešto za mene jer MORA, nego bih se rascvala kad bi nešto - makar najmanju sitnicu na svijetu - napravio jer ŽELI, jer me VOLI. Najdraži poklon za rođendan - između žarko željenog bicikla, između hrpa robe, igračaka svih mogućih vrsta, i sličnog - bio je kada se na vratima neočekivano pojavio sa buketićem rozih ruža. Nije bio velik, umotan u isto tako roza papir, s jednom mašnicom... To je bio najmanji financijski izdatak od svega što mi je kupovao, ali meni je dan danas u sjećanju i taj buketić i taj osjećaj.
Možemo se dan danas čuti S RAZLOGOM i 5 puta u tjedan dana, ali meni je najdraži poziv - jedan u tri mjeseca, kada me nazove BEZ RAZLOGA, samo da čuje - kako sam.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:03   #89
Mislim da imaš jako lošeg odvjetnika, ako ga uopće imaš? Ako ga nemaš, traži od Hrvatske odvjetničke komore da ti dodjeli jednoga besplatno. Prije pravomoćne presude se može tražiti privremena mjera za određivanje alimentacije, a može se i pokrenuti kaznena prijava za neplaćanje bez obzira na presudu o razvodu braka. pored toga možeš mu sjesti zabilježbom u zemljišnim knjigama na nekretnine, a spomenutom privremenom mjerom blokirati račune. Ili mjenjaj odvjetnika, ili traži novog, ili ćeš morati čekati.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:04   #90
E da, kažeš da je obrtnik, pa pretpostavljam d aima i neki vozni park. Blokiraj mu vozila - putem suda traži da se u prometnu upiše zabilježba vođenja spora i zabrana prodaje vozila. Cure, može se, samo treba znati.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 01:18   #91
Pošalji brata neka mu polomi noge i kičmu. I iščupa jedno oko za svaki slučaj. Go, girl! Mi smo uz tebe.
__________________
Smješi se, sutra će biti gore.
seka i braco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:05   #92
Alimentacija nije iznos za majku, vec doprinos oca za uzdrzavanje djeteta. Da li majka upravo od njegove ili svoje novcanice placa sebi higijenske uloske ili upravo kupuje kilo naranci djetetu, sasvim je nebitno. Sve to ide iz iste mase koju ona mora rasporediti tako da djetetu nista ne nedostaje
Zato sto otac vise nije (a tko zna da li je i prije) u poziciji doprinositi na drugi nacin za dijete, financijski aspekt u njegovom dijelu postaje onaj dominantan. Pa kada se gotovo cijela briga za dijete svodi na to, onda bi barem to trebao odraditi kako spada.
Imam iskustvo da je otac poceo placati, ali s velikim zakasnjenjem. Da li je barem to ok? Po meni - nije. Takav pristup rodenom djetetu je upravo svinjski. Dan danas mi nije jasno kako ga ima obraza pogledati u oci. Suprotno tome, on smatra kako je bas dobar tata.
Naravno da to smatra kada nema niti najmanju ideju sto je sve briga za dijete. Papica i odjecica tako su najmanji dio svega.....
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:37   #93
Ovo sam napisao na jednom drugom mjestu:

Ma može li mi netko objasniti koji je to vrag s vama ženama? Osim izuzetaka koje potvrđuju pravilo - tu uključujem i svoju bivšu - imam osjećaj a vaši postupci to i pokazuju - da smatate da bismo mi muškarci trebali vas uzdržavati do kraja našeg prirodnog života. Što je s ravnopravnošću ili sposobnošću i vašom pameti?

Ili ste vi samo mašine za rađanje pa djecu koristite kao neki objekat u čijem smo stvaranju i mi sudjelovali a nadalje logika govori pošto smo sudjelovali onda moramo skrbiti ne samo za objekat 1 već i za objekat 2 je je on, po defaultu, slabiji i oštećeniji spol.

Merda, kažem ja. I unaprijed isprika svim onim samosvjesnim ženama koje kroz svoj život hodaju a ne traže slijedeću žrvtu kao - ŽENKE KOMARCA.

"Zato sto otac vise nije (a tko zna da li je i prije) u poziciji doprinositi na drugi nacin za dijete, financijski aspekt u njegovom dijelu postaje onaj dominantan. Pa kada se gotovo cijela briga za dijete svodi na to, onda bi barem to trebao odraditi kako spada.
Imam iskustvo da je otac poceo placati, ali s velikim zakasnjenjem. Da li je barem to ok? Po meni - nije. Takav pristup rodenom djetetu je upravo svinjski. Dan danas mi nije jasno kako ga ima obraza pogledati u oci. Suprotno tome, on smatra kako je bas dobar tata.
Naravno da to smatra kada nema niti najmanju ideju sto je sve briga za dijete. Papica i odjecica tako su najmanji dio svega....." - kažeš ti, Beeboop.

Nismo baš svi isti i to generaliziranje je nefer ali više govori o onom tko tako zbori no o onima o kojima se zbori.

Zašto bih ja - postao krava muzara ili bolje rečeno bik. I ja se skrbim za dijete, razgovaram s njim, nisam ga prepustio ulici, hranim ga i oblačim ga i brinem da dijete odraste u zdravog, sretnog, moralnog i pametnog čovjeka.

Znaš, alimentacija nije uzdržavanje bivšeg partnera - neka se taj bivši pobrine sam za sebe jer je donio odluku a iza odluke proizlazi odgovornost za djela - pa i financijski dio.

Plaćanje naknade za dijete ako dijete živi s jednim od roditelja - druga je priča. Ali su i dalje i jedan i drugi roditelji.

Stoga, plaćanje za djetetove potrebe da, ali plaćanje za potrebe bivšeg bračnog druga - ukoliko je radno sposoban - NE. Sud je tu da odredi količinu novca a tako zbori i OZ.

Lijep pozdrav.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 19:47   #94
imam osjećaj a vaši postupci to i pokazuju - da smatate da bismo mi muškarci trebali vas uzdržavati do kraja našeg prirodnog života. Što je s ravnopravnošću ili sposobnošću i vašom pameti?

Ne, braco. Upravo suprotno. Ja sam ta koja je uzdrzavala i svog bivseg supruga (dok smo bili u braku) i koja sada uzdrzavam sebe i svoje dijete. A pameti i sposobnosti, hvala Bogu, imam dovoljno da imam srecu spadati u onaj gotovo neprimijetan postotak dobro placenih u RH. NE pisem o tome sto JA financijski doprinosim; pisem o tome da i ON ima tu obvezu pa ju ima i izvrsavati.

"I unaprijed isprika svim onim samosvjesnim ženama koje kroz svoj život hodaju a ne traže slijedeću žrvtu kao - ŽENKE KOMARCA."

HVALA.

Plaćanje naknade za dijete ako dijete živi s jednim od roditelja - druga je priča. Ali su i dalje i jedan i drugi roditelji.

Stoga, plaćanje za djetetove potrebe da, ali plaćanje za potrebe bivšeg bračnog druga - ukoliko je radno sposoban - NE. Sud je tu da odredi količinu novca a tako zbori i OZ.

Presuda o razvodu braka, odluci s kim dijete ostaje zivjeti i novcanog doprinosa za uzdrzavanje od strane roditelja koji s djetetom nije upravo je ono o cemu sam pisala.
Koji to dio nije jasan?

Lijep pozdrav.[/QUOTE]

Također.

P.S. Narod kaze: ispeci pa reci.
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:55   #95
"...imam dovoljno da imam srecu spadati u onaj gotovo neprimijetan postotak dobro placenih u RH. NE pisem o tome sto JA financijski doprinosim; pisem o tome da i ON ima tu obvezu pa ju ima i izvrsavati."

Ima, slažem se potpuno. Kako i koliko? Sud je tu.


"Da li majka upravo od njegove ili svoje novcanice placa sebi higijenske uloske ili upravo kupuje kilo naranci djetetu, sasvim je nebitno. Sve to ide iz iste mase koju ona mora rasporediti tako da djetetu nista ne nedostaje" - u formi pitanja.

Je, krasno, pod pretpostavkom da je dijete pod majčinom skrbi. A ako nije? Ili se koristi pravo da oba roditelja ravnopravno sudjeluju u dijetetovom životu?

Uloške ili narandže ili kondome možda?


"Ja sam ta koja je uzdrzavala i svog bivseg supruga (dok smo bili u braku) i koja sada uzdrzavam sebe i svoje dijete." - kod nas nije bilo tako. Nisu sve veze iste ni svi odnosi a ni situacije.

Pričaš o doprinosu oca i o tome, tvoja pretpostavka - spermodonori ostavljaju potomke pod skrbi majke - ali nam je ideja istovjetna. RODITELJI SU DUŽNI BRINUTI SE ZA POTOMKE, TJ. DJECU.

Presuda o razvodu braka, odluci s kim dijete ostaje zivjeti i novcanog doprinosa za uzdrzavanje od strane roditelja koji s djetetom nije upravo je ono o cemu sam pisala.
Koji to dio nije jasan?


A pisala si o? O tome da su i očevi dužni uzdržavati djecu? I njihov doprinos se mjeri u lovi jer za drugo ne mare već lete prema slijedećem cvijetiću sa željom za oprašivanjem. Dakle lova, više, i basta.

P.S. Ispekoh, analiziroh, nisam kalupar.

Distinti saluti.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:04   #96
Apropos tvojih pretpostavki i iskustava...neki su imali različita iskustva pa opet nisu stvorili takve pretpostavke.

Niti ne mislim da su sve žene sponzoruše i sisaruše niti ne generaliziram ni muškarce ni žene.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:10   #97
vec sam negdje napisala...
ja nisam zeljela alimentaciju na moj racun...
dogovorili smo se da koliko ja imam troskova za hranu i uplatnice..on doprinosi u obuci odjeci, sportskim rekvizitima, izvanskolskim aktivnostima koje se placaju...

i nije zato sto ima iko od nas viska novaca, nema...prije manjak...

al mislim da je to nacin da otac jos uvijek brine za djetetove potrebe...da bude u toku sa svime...

a i djete zna da otac nije samo nestao...da brine za nju, da misli na nju...i da imaju stvari koje zajedno planiraju...kupovanje odjece...pripreme za skolsku godinu...

ako je otac normalan da placa alimentaciju...onda pretpostavljam da je isto tako normalan covijek...pa umijesto samo uplate gotovine...provede vrijeme i zadovolji djetetove potrebe tako da se djete ne osjeca zaboravljeno...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:15   #98
Zodax, slazem se. Ne treba generalizirati.
Ali, ipak... ljudi smo. Procjenjujemo svijet kroz ono sto smo ucili u teoriji i ono sto smo osobno od te teorije iskusili, te potom sve spremamo u neke "kategorije" svega i svacega.
Moje je iskustvo takvo kakvo jest. Cini mi se da sam vjerojatno presamostalan i preponosan tip pa samim time ne dam da mi itko kaki po glavi. I dalje smatram da ce prosjecan muskarac prvo udovoljiti svojim potrebama - ma koja to potreba, makar trivijalna bila.
Mi smo jednostavno drugacije vrste.
Problem nastaje onda kada zena - nesvjesno ili svjesno - misli kako je nesto problem i kako to treba mijenjati. Ono sto je cinjenica ne moze se mijenjati, vec treba prihvatiti takvim kakvo jest i znati s cime imas posla.

Jesam izfilozofirala, vec je kraj dana. No, mislim da se ipak kuzimo kaj je pisac htio reci... ;-)
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:40   #99
Exclamation Naizmjenićno skrbniśtvo

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Plaćanje naknade za dijete ako dijete živi s jednim od roditelja - druga je priča. Ali su i dalje i jedan i drugi roditelji.

Stoga, plaćanje za djetetove potrebe da, ali plaćanje za potrebe bivšeg bračnog druga - ukoliko je radno sposoban - NE. Sud je tu da odredi količinu novca a tako zbori i OZ.
To je jedan od razloga zaśto sam ja pristalica naizmjenićnog skrbniśtva kakvo se primjenjuje u USA, Śvedskoj itd.

Djeca su u jednoj godini pola vrijemena kod tate a pola kod mame.
Koristi?

-Dijete se poslije rastave na taj naćin pravilnije psihićki i emocijski razvija.
-Nema natezanja oko kontakta sa Djetetom i zato ono manje trpi.
-Nema natezanja oko alimentacje jer u tom slućaju jednostavno ne postoji.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:16   #100
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
To je jedan od razloga zaśto sam ja pristalica naizmjenićnog skrbniśtva kakvo se primjenjuje u USA, Śvedskoj itd.

Djeca su u jednoj godini pola vrijemena kod tate a pola kod mame.
Koristi?

-Dijete se poslije rastave na taj naćin pravilnije psihićki i emocijski razvija.
-Nema natezanja oko kontakta sa Djetetom i zato ono manje trpi.
-Nema natezanja oko alimentacje jer u tom slućaju jednostavno ne postoji.


a štete?
dijete izgubljeno u vremenu i prostoru..nije ni na nebu ni na zemlji...
sve ono kaj ameri izmisle ne znači da je dobro
niska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.