Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 16:39   #61
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ma daj ja bih sad pukla da ovo ne napišem, kako samo ovo gore možeš reći tako lako.
Točno si specificirao termin?! Uvijek se ispočetka čudim kako ljudi "učenim" jezikom pišu svašta. Ma šta, to su potpuno različiti termini i ne možeš 2 posta ispod "točno specificirat" a nama spočitavat da brkamo termine.
I što želiš reći time da se termini ustupanje i podjela imovine koriste za života? A darovanje se ne koristi za života?
Uz put rečeno, postoje okolnosti kad se ustupljeni dijelovi smatraju darom, ali će se Owen samo zbrkat i vjerojatno mu neće trebat, ali dobro je znat da ni kod raspodjele ne mora bit uvijek "jednostavno NEMA JE". A sve mu se moglo objasnit jednostavnim riječima. I sad mi je stvarno dosta.
A joooj
Vidim ja da si dobar dio prespavala, pa eto sad se sjetila javiti i reći koju "pametnu".
No dobro, na tvoju žalost vidim da nisi uspjela pohvatati osnovne konce, osim kraja.
Premda ne vidim razlog tvoje reakcije,osim tek toliko da se nešto kaže i da sam tu (ali dobro viđena si).
Ubudući ćemo tebi prepustiti pravna tumačenja, zasigurno ćemo se puno ljepše provoditi nad njima.
zlatkozg is offline  
Old 07.05.2007., 16:42   #62
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Stavljam još jedan post jer dok sam ja pisala vidim da se Zlatko nadovezao.

"Da banaliziramo stvar do kraja, premda ja ne volim pričati na taj način jer nije potpuno pravno utemeljen,ali idemo prosto seljački, kako bi to trebalo izgledati."

Što nije pravno utemeljeno sada kada ideš prosto seljački, i što je banalizirano, pa kad čovjek pita onda traži jednostavnim riječima da mu se odgovori a potkrijepit se uvijek može pravnom terminologijom i Zakonima.

I dosta mi je.
Pa ovo banaliziranje je i bilo da bi ti to mogla razumjeti (napisao sam "prosto seljački"), premda su i sva prijašnja tumačenja bila jasna i u skladu sa Zakonom.
Ne trebaš se nervirati,zato sma i stavio tumačenje na razinu tvog razumjevanja, odnosno da olakšam

Naj bitnije je da se čovjeku pomogne, a ne da se ti prepucavaš sa mnom ili ja s tobom!
Za te svrhe ovdje su postavljeni drugi topići.
zlatkozg is offline  
Old 07.05.2007., 19:25   #63
Ja nisam ta koja se nervira.
Ja sam razumjela što si ti pisao cijelo vrijeme.
Ja znam da si pisao nebuloze pa se poslije izvlačio. Dovoljno je samo priznati da nisi u svemu u pravu jer griješiti je ljudski. Ali tebi to ne ide pa skačeš na druge. Tebi sigurno ništa ne znači ako čitaš ovu temu od početka ali tko god drugi to napravi, bit će mu jasno o čemu i kome se radi. Moja je greška samo to što odmah nisam vidjela s kim imam posla čim si se ubacio ovdje sa svojom pameću nakon što je sve već bilo riješeno, a mislim na prvo postavljeno pitanje.
Neka bude ova razina komunikacije kad tako želiš. Jer ne podnosim napuhance kao što si ti koji se miješaju tamo gdje im nije mjesto. Ako pokušavaš vrijeđati sa "zdravoseljačkim" itd. našao si krivu osobu. Možeš ti pastirati zakone kao svoje riječi koliko god želiš i dičiti se veleučenim riječima ali ostaješ samo ono što jesi. A to dobro znaš.
I prestani više s prepucavanjima, a kako vidim (na žalost tek sad) ima ih na ovom forumu i previše.
colour is offline  
Old 07.05.2007., 21:43   #64
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ja nisam ta koja se nervira.
Ja sam razumjela što si ti pisao cijelo vrijeme.
Ja znam da si pisao nebuloze pa se poslije izvlačio. Dovoljno je samo priznati da nisi u svemu u pravu jer griješiti je ljudski. Ali tebi to ne ide pa skačeš na druge. Tebi sigurno ništa ne znači ako čitaš ovu temu od početka ali tko god drugi to napravi, bit će mu jasno o čemu i kome se radi. Moja je greška samo to što odmah nisam vidjela s kim imam posla čim si se ubacio ovdje sa svojom pameću nakon što je sve već bilo riješeno, a mislim na prvo postavljeno pitanje.
Neka bude ova razina komunikacije kad tako želiš. Jer ne podnosim napuhance kao što si ti koji se miješaju tamo gdje im nije mjesto. Ako pokušavaš vrijeđati sa "zdravoseljačkim" itd. našao si krivu osobu. Možeš ti pastirati zakone kao svoje riječi koliko god želiš i dičiti se veleučenim riječima ali ostaješ samo ono što jesi. A to dobro znaš.
I prestani više s prepucavanjima, a kako vidim (na žalost tek sad) ima ih na ovom forumu i previše.
Nevjerovatno Gle tko nam se javio sa pametovanjem,e pa sad ću ja tebi nešto reći jer promatram tvoje lupetanje ovdje već par dana!
Čitao sam pažljivo ovaj post. I od tebe nisam vidio niti jedan konstruktivan odgovor, a da si rekla nešto utemeljno na zakonu da i ne govorim.
Sve ti se svodilo "zar ne bi trebalo biti", "pa zar nije da se", "a šta ako", "šti u slučaju"....... znači nisi dala niti jedan odgovor utemeljen na zakonu.
I sada na kraju, kada je čovjek dao konačan odgovor, koji je pojednostavio i za nas laike koji nismo pravnici, a ti sigurno nisi kao ni ja, ond ti ideš pametovati na način da izvlačiš iz koneksta ono što tebi paše da bi eto ti nešto rekla.:klap:
Sorry, ali mrzim ljude koji cijelo virjeme lupetaju bedstoće, stoje sa strane a na kraju pametuju, kako su oni to znali od početka, ma daj molim te.
Ovo nisam mogao prešutiti jer kada sam vidio koliko si toga nalupetala što sa zakonom nema veze.
Dobro vidjeli smo te, znamo da postojiš na forumu, da si tu, čuli smo te, ali ne pilaj bez veze.
Molim te koka stišaj hormone jer nisi u pravu.
Sorry ali ovo sam ti morao reći jer si pretjerala i napadaš čovjeka bez ikakvog povoda a pogoto bez argumenata
 
Old 07.05.2007., 22:13   #65
Ovo je već bolesno Zlatko. Javi se doktoru na vrijeme. Stvarno misliš da ne kužimo šta radiš? Drugi nick ista osoba. I onda još sam sebe reklamiraš postavljajući pitanje pod jednim nickom i odgovarajući pod drugim nickom. Misliš da se tu ni s kim nećeš pohvatat?
Ajmeee..............
I ovaj post pastiram i tamo gdje isto daviš.
colour is offline  
Old 07.05.2007., 22:20   #66
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ovo je već bolesno Zlatko. Javi se doktoru na vrijeme. Stvarno misliš da ne kužimo šta radiš? Drugi nick ista osoba. I onda još sam sebe reklamiraš postavljajući pitanje pod jednim nickom i odgovarajući pod drugim nickom. Misliš da se tu ni s kim nećeš pohvatat?
Ajmeee..............
I ovaj post pastiram i tamo gdje isto daviš.

ovdje sam svašta pročitao ali ovo je biser mjeseca ako ne i godine
niti ja njega branim niti mi pada na pamet, ali ići ovako nisko je stvarno bolesno samo koka ovo je s tvoje strane bolesno
srećom da sam tu par dana tko zna što ću tu još sve pročitati
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.