Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 14:13   #141
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Treba vratiti, ali ne zbog toga što Roly plaća pričuvu, a stan nije okrečen, to nije povod za raskid ugovora.
Treba vratiti ako stan nije u gorem stanju nego je bio kada podstanar uđe u njega.
Taj je polog za sanaciju i popravak eventualnih oštečenja i šteta koje prouzroči podstanar, a ne popravi do izlaska iz stana.
A i ako ode a nije platio stnarinu.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:03   #142
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post

polog znam da mi mora vratiti, ali ne vjerujem da ćemo ga vidjeti.
niti ja ne vjerujem jer još nisi napisala konkretan razlog raskida ugovora.

Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
idem se sad išamarat (opet) jer smo poštene budale.
čemu takav stav ogorčene žrtve?

tvoje pretpostavke koje su izazvale tvoje stanje su potpuno pogrešne;

1) Pričuvu si dužna plaćati ako ste to stavili u ugovor, ne znam odakle ti da ne bi trebala plaćati pričuvu i da si prevarena
2) koliko je zgrada stara? Nije baš da je nova,je li tako? Znači to probijanje vlage i razjebani štokovi na prozorima nisu nešto što te moglo iznenaditi i biti prikriveni nedostatak
3) brkaš pričuvu i unutarnje održavanje stana, to nema veze jedno s drugime

Iz tih potpuno krivih pretpostavki zaključuješ da imaš pravo na raskid ugovora i povrat pologa. I opet ćeš doživjeti razočaranje jer na temelju ovoga što si do sada napisala ja ne vidim niti jedan razlog koji bi opravdao raskid ugovora.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 16:05   #143
Nažalost, niste u pravu oko vaših razloga raskida ugovora, pa ćete morati biti 30 dana još unutra.
Kao što je netko naveo pričuva je stvar dogovora, ako nije dogovoreno plaća ju vlasnik (obzirom da ste ju vi dogovorili da ju vi plaćate, ne vidim u čemu je problem).
Što se tiče unutrašnjosti stana, sve to spada u redovno održavanje i na Vama je. Ako ste ušli u neokrečen i neuredan stan, vama minus što ste se uopće u to upustili. Očito je stan jako jeftin.
Tako sam ja imala podstanare koji su me pilili i cvilili (redovna porezna prijava i sve) da ja izvolim njima platiti (redovni) servis bojlera. Mislim, halo? Ako se pokvari ili crkne, ja ću kupit novi nije problem, ali em su stanovali za male novce u odnosu na kvart (sam Kvatrić) em su me zajebavali s tim bojlerom. Prve godine sam im se smilovala pa smo po pola, druge sam ispizdila. Sad imam ženu s djecom koju ne vidim ni ne čujem, ali reda radi odem svaka dva mjeseca da vidim kaj ima kod nje, ta žena sve sama popravlja po kući , za razliku od onih koji su me zvali da im žarulja u hodniku ne radi a oni nemaju lojtru(?!?!?) - i da vidim jel stan još tam. Tak da ima stvarno svakakvih podstanara.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:03   #144
Imam mozda malo neobican problem.

Podstanar sam, uselila prije par mjeseci. Vlasnik mi se zadnja dva mjeseca ne javlja, a ono sto je neobicno - ja ga trebam da mi da broj tekuceg racuna na koji cu mu uplatiti stanarinu. Dakle, ja podstanar molim vlasnika da mi da racun na koji mogu platiti, on ignorira. Mailove i poruke je vidio, ziv je i aktivan na socijalnim mrezama. Zadnji mail na koji mi je odgovorio - napisao mi je da ga je jedna moja recenica povrijedila i da mi zato ne odgovara. Recenica je banalna po mom misljenju, citat: bolje da ne ulazimo u to tko kome izlazi u susret jer ce postati neugodno. Kraj citata. Radilo se o tome da je predao stan bez da je ispostovao hrpu dogovora, pa sam se morala zajebavati sa stvarima koje je on morao rijesiti. Kad je napisao da mi je izasao u susret sam popizdila i to napisala. On ne zivi u hr, komunikacija mailom je isla glatko do primopredaje.

Buduci hrpu stvari nije rijesio, ja sam zadnja dva mjeseca platila stanarinu rjesavaju njegove stare dugove i slicno. Sad se to potrosila. Napisala sam mu u mailu da buduci ne zeli javiti broj tekuceg na koji mogu uplatiti stanarinu, da ja smatram da je stanarina placena iz pologa. U pologu je ostalo jos dovoljno za jednu stanarinu, no sto onda?

Situacija je blesava. Ne znam sto se tocno dogadja. Dogadja li se nesto ili je on jos uvijek toliko povrijedjen zbog one moje recenice. Ja mu uredno javim jednom mjesecno rijesila sam to, platila to, servis bojlera ovo ono, on nista.

Meni je u tom stanu odlicno, sredila sam si sve po svom gustu i ne seli mi se. Ali me brine ovakvo ponasanje. Sto je najgore sto se moze desiti?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 11:52   #145
Dobar dan! Hitno je pa molim nekog da odgovori. Ako sam potpisala zadnju stranicu ugovora i to skenirala, a pravi ugovor potpisujem uživo, može li mi gazdarica vratiti polog ako se predomislim da ipak neću useliti?
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 13:04   #146
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Hitno je pa molim nekog da odgovori. Ako sam potpisala zadnju stranicu ugovora i to skenirala, a pravi ugovor potpisujem uživo, može li mi gazdarica vratiti polog ako se predomislim da ipak neću useliti?
Moze ako hoce. A nece. Zato se to zove polog.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 13:42   #147
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Moze ako hoce. A nece. Zato se to zove polog.
Ok, hvala na poštenom odgovoru 😃
__________________
Sve sam pare spisko kod Djoku u disko!
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.