Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 16:56   #21
Cool

Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Prije svega posveti vrijeme obrazovanju.
Kupi si dobre knjige. Moze i one koje su trendi glede investiranja. Buffett kao osnova, a i druge.
Nauci osnove ulaganja, temeljne pojmove, tablice, indekse i sl.
Bez toga ti ne savjetujem da ides na burzu.
Ali to je samo moje misljenje.
Pazi, citao, warren mi u malom prstu. Ne pitam za znanje, nego stvarni pocetak. Di su ti brokeri, kome treba platiti da bih bio ponosni vlasnik dionice ?
__________________
Toliko mi se svidio logo koji mi je napravila da je od srca preporučujem.
LudaPtica is offline  
Old 17.06.2007., 16:57   #22
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ili si nađi brokera, lupi lovu i moli se da si pogodio. Pa uči u hodu (najčešće na bolniji način).

Sve ovisi o tebi.
Di je taj broker, da ga ja vidim!?
__________________
Toliko mi se svidio logo koji mi je napravila da je od srca preporučujem.
LudaPtica is offline  
Old 17.06.2007., 17:09   #23
Quote:
LudaPtica kaže: Pogledaj post
Di je taj broker, da ga ja vidim!?
Da si toliko predan kao što u prošlom postu tvrdiš, pronašao bi ovu temu na podforumu:https://www.forum.hr/showthread.php?t=220068

Kao što bi i pronašao gro prošlih tema koje raspravljaju o brokerima.
Kao što je i na ovom topicu to (vjerojatno) odgovoreno (iako se ne sijećam točno).

Ajde sad na čitanje materije na forumu.
Pa se javi nakon što pronađeš.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 17.06.2007., 17:31   #24
Cool

Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Da si toliko predan kao što u prošlom postu tvrdiš, pronašao bi ovu temu na podforumu:[url]

Kao što bi i pronašao gro prošlih tema koje raspravljaju o brokerima.
Kao što je i na ovom topicu to (vjerojatno) odgovoreno (iako se ne sijećam točno).

Ajde sad na čitanje materije na forumu.
Znas koliko bi mi vremena trebalo da sam sam isao sve to iscitavati?
Ovaj link (na post sa linkovima) je tocno ono sto sam trazio, narocito brokeri s online poslovanjem.

Hvala hvala!
__________________
Toliko mi se svidio logo koji mi je napravila da je od srca preporučujem.
LudaPtica is offline  
Old 17.06.2007., 17:41   #25
Quote:
LudaPtica kaže: Pogledaj post
Znas koliko bi mi vremena trebalo da sam sam isao sve to iscitavati?
Ovaj link (na post sa linkovima) je tocno ono sto sam trazio, narocito brokeri s online poslovanjem.

Hvala hvala!
Molim.

Predlažem da se posavjetuješ s nama (ne na način da ti predložimo rješenje) kako bi vidio naše razmišljanje o tim brokerima na koje bi se eventualno odlučio.

BTW, na ZSE.hr imaš listu svih brokera.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 19.06.2007., 18:58   #26
Pozdrav ekonomisti!

Inače, ne bavim se dionicama, ali moram radim malo na dinamiki dionica (projekt vezan uz matematiku) i njeno predviđanje. Dakle, čisto promatranje brojeva i grafova(ništa ozbiljno). Pa me zanima, zna li itko za kakav časopis u kojem se svakodnevno objavljuju vrijednosti dionica (ili neki link koji to prati).

Unaprijed hvala.
Jebiga is offline  
Old 20.06.2007., 07:32   #27
Quote:
Jebiga kaže: Pogledaj post
Pa me zanima, zna li itko za kakav časopis u kojem se svakodnevno objavljuju vrijednosti dionica (ili neki link koji to prati).

Unaprijed hvala.

www.poslovni.hr
www.limun.hr
lonicera is offline  
Old 26.06.2007., 07:57   #28
Financijski tjednik / dnevne novine

Bok!

Dali ima u Hrvatskoj takve neke novine koje tjedno izlaze i imaju financijska izvjesca itd.? Ili jos bolje, nesto za cijelu regiju? Postoje li online izdanja?

Hvala!

Banka Magazin, poslovniforum.hr, etc. znam, ali dali ima nesto gdje se mogu preplatit i imat vise informacija ili mozda neki tjednik/dnevnik?

Zadnje uređivanje Zafashan : 26.06.2007. at 13:15.
BASILISTA is offline  
Old 26.06.2007., 10:17   #29
imas lider, neznam kolko cesto izlazi, poslovni dnevnik isto, al on je besplatan.
__________________
bok

Zadnje uređivanje Zafashan : 26.06.2007. at 13:15. Reason: Edit
markotros is offline  
Old 26.06.2007., 10:19   #30
jos da nadodam, niti jedan casopis koj se placa nema web izdanje, pogotovo ako sadrzi neke korisne vjesti, a i ako ima web izdanje morat ces iscashirat nesto za se pretplatit.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 26.06.2007., 13:12   #31
Lider - poslovni tjednik (relativno zanimljiv i kvalitetan), imam pretplatu i preporučujem
Banka - mjesečnik (imam pretplatu). E, sad, dali preporučujem... Djelomično.
Poslovni dnevnik - dnevne novine (6kn), web na www.poslovni.hr
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 26.06.2007., 13:19   #32
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
imas lider, neznam kolko cesto izlazi, poslovni dnevnik isto, al on je besplatan.
Poslovni nije besplatan. Poslovni dnevnik se može kupiti na kiosku po 6kn. Web izdanje mu je na www.poslovni.hr i uključuje većinu bitnih vijesti.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
jos da nadodam, niti jedan casopis koj se placa nema web izdanje, pogotovo ako sadrzi neke korisne vjesti, a i ako ima web izdanje morat ces iscashirat nesto za se pretplatit.
Ni ovo nije točno. Opet govorim o poslovni.hr
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 03.07.2007., 14:26   #33
Prebacivanje deviza iz HR u inozemstvo i obrnuto u svrhu kupovine stranih dionica

Da li je moguće otvoriti devizni račun u drugoz zemlji za kupovinu dionica...i da li je to uopće devizni ili tzv kastodi račun?
Da li mogu sam sebi u tom slučaju prebacivati sredstva na taj račun?

Za početak toliko...kad se razvije diskusija imam još pitanja...
Pozdrav i hvala unaprijed
xman11 is offline  
Old 03.07.2007., 15:46   #34
Quote:
xman11 kaže: Pogledaj post
Da li je moguće otvoriti devizni račun u drugoz zemlji za kupovinu dionica...i da li je to uopće devizni ili tzv kastodi račun?
Da li mogu sam sebi u tom slučaju prebacivati sredstva na taj račun?

Za početak toliko...kad se razvije diskusija imam još pitanja...
Pozdrav i hvala unaprijed
moguce je, vrlo jednostavno....al ako pitas zakonski, ne mozes, to je prekrsaj...
hrexpat is offline  
Old 03.07.2007., 19:21   #35
kolko mi se čini po novom, može i zakonski. trebaju neki papiri od HNB...
spiderwoomen is offline  
Old 03.07.2007., 22:40   #36
Ne moraš a i ne smiješ bez odobrenja HNB-a otvarati devizni račun u stranoj zemlji da bi mogao trgovati dionicama.

Sve što trebaš je otvoriti račun kod stranog brokera (nije isto što i tvoj privatni račun u banci u inozemstvu) i onda otići u bilo koju hrvatsku banku i običnim nalogom 14 prebaciti novac na račun kod brokera. Samo moraš od brokera dobiti podatke o računu. U banci uredno kažeš da je svrha prijenosa novca trgovanje dionicama i to je to.

Međutim moraš prijaviti inicijalno (prvotno) ulaganje u dionice HNB-u. Potraži na blogu među starijim postovima ima i linkove na obrasce. Obrasci su IU-GP i IU-IP i možeš ih skinuti s HNB.hr
gogo is offline  
Old 03.07.2007., 23:04   #37
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
Ne moraš a i ne smiješ bez odobrenja HNB-a otvarati devizni račun u stranoj zemlji da bi mogao trgovati dionicama.

Sve što trebaš je otvoriti račun kod stranog brokera (nije isto što i tvoj privatni račun u banci u inozemstvu) i onda otići u bilo koju hrvatsku banku i običnim nalogom 14 prebaciti novac na račun kod brokera. Samo moraš od brokera dobiti podatke o računu. U banci uredno kažeš da je svrha prijenosa novca trgovanje dionicama i to je to.

Međutim moraš prijaviti inicijalno (prvotno) ulaganje u dionice HNB-u. Potraži na blogu među starijim postovima ima i linkove na obrasce. Obrasci su IU-GP i IU-IP i možeš ih skinuti s HNB.hr
Kolega GOGO...napomenuo bi da način pohrane sredstava nije isti kao i u HR...naime kod nas sredstva leže na računu brokerske kuće, a u Makedoniji to nije slučaj nego broker s bankom otvara meni račun...I SREDSTVA LEŽE U BANCI.....i to sam napravio...sad pitanje je da li je to klasični devizni račun i mogu li imati problema s prebacivanjem sredstava iz MK na moj devizni račun u HR. Ja sam sebi ne mogu prebaciti sredstva iz HR u MK i to mi odradi supruga s ino doznakom, nalog 14...kako pomoć i pokloni....Da li onda mogu sam sebi vratiti sredstva????????
xman11 is offline  
Old 04.07.2007., 14:44   #38
hmmm, Makedonija (i još neka susjedna zemlja) su valjda iznimka. Nazovi HNB. Ako i treba njihovo odobrenje za otvaranje računa dobit ćeš ga bez problema. Za prebacivanje love nazad - smiješ samo isto pitaj u HNB treba li njima nešto prijaviti. Inače ne trebaš ništa.

To je problem kada naslov topica nije točno definiran. Ovo si trebao odmah napisati.
gogo is offline  
Old 05.07.2007., 15:17   #39
Kada prodati dionicu?

Pozdraf,

imam jedno pitanje i molio bih odgovor. U neko dogledno vrijeme će se dionice Magme naći na tržištu i recimo da sam ja vlasnik nekoliko njih, kako izabrati trenutak u kojem je treba prodati ? Znam za stranicu http://www.poslovni.hr/Content/Stocks.aspx ali ne znam što moram gledati i što mi je pokazatelj da je sada dobro prodati tu dionicu? Ili možda gledam krivu stranicu ?

Prodaju mislim obaviti preko brokerske kuće Ilirika putem telefonskog naloga, navodno se prodaja vrši tenutno uz proviziju 1 % vrijednosti transakcije. Da li postoji mogućnost da neću imati kome prodati ili je to kao i kod investicijskih fondova da netko obavezno kupi po cijeni koja u tom trenutku vrijedi ?

Molim da me ispravite ako sam u krivu....

pozdrav i zahvaljujem
uberteam is offline  
Received Infraction
Old 05.07.2007., 16:18   #40
Nitko ti ne može reći kada je najpovolnjije kupiti a kada prodati, to je ipak i samo tvoja odluka.

Prodaja se vrši kada se nalozi za Kupnju, odnosno Prodaju poklope, ako si siguran da želiš prodati i da je to upravo najbolji trenutak za tebe, bitno je da ti brokere kaže neke osnovne stvari:

1) broj naloga i dionica na kupnji
2) broj naloga i dionica na prodaji
3) najbolji (ili najboljih 5) nalog na kupnji
4) najniži (ili najnižih 5) nalog na prodaji

Dalje možeš sam ocjeniti, ako uistinu želiš ti odmah prodati npr. 55 dionica Magme, bitno je da prvi nalog za kupnju ima 55 dionica. Ako je njegova pojedina cijena npr. 388 kuna. Ti jednostavno U TOM ISTOM TRENUTKU (da netko drugi ne skine taj nalog ili da se taj nalog ne povuče) staviš nalog za 55 dionica po 388 kuna i prodaš - gotova priča. I pratiš 1% provizije brokeru od 55 x 388 kuna. Nakon par dana dobiješ od SDA potvrdu o izvršenoj transkaciji.

Ako se želiš ''lipariti'' staviš svoje 55 dionica na prodaju po npr. 404 kune i čekaš da ih netko kupi.
No ako trend krene u krivom smjeru (prema dolje) možda ih nikada nećeš prodati po toj cijeni.
No s druge strane ako je trend pozitivan možda će tih i 388 i tih 404 kune biti loš posao jer tog dana se mogu trgovati i po npr. 425 kuna.

Možeš i podjeliti dionice u dva naloga (npr. 30 po 405 kuna i 35 po 388) i vidjeti šta se događa toga dana... Ali tada plačaš provizije za dva naloga!
Ma sretno... Uostalom pitaj i brokera za savjet da ti proda što je bolje moguće jer tako i njegovih 1% vrijedi više!

Dakle sve je stvar tvoje odluke, kada i kako reagirati.
To je to s tehničke strane.

Mi možemo dati neka mišljenja i to je sve, ali uistinu glede cijene to je tvoja doluka.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.