Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 16:56   #1
Pripremanje odjeće za novorođenče

Ovo sam trebala prije pitat, dok je jos bilo "naprednijih" trudnjaca, al nac ce se valjda dobra dusa da mi odgovori

Danas sam povadila svu djecju robicu, sortirala i da cu prat.
A onda skuzila da mi je bez veze da mi bebolino nosi robicu koja je mjesec dana stajala u ormaru. Pa sam oprala samo posteljinu i dekice.

Ajmo rec da ima oko 3 masine toga, i to samo robice koju ce nosit prvih cca 2 mj (ostalo sam vratila u kutije i time cu se bavit kasnije).
Pa bih ja to pocela prat negdje oko 37. tjedna.
Okej ili prekasno?

Drugo: skoro svemu kuzim svrhu (oke, jos imam problema s razlikovanjem pidzamice od odjelceta ), osim svedskim pelenama.
One mi izgledaju turbo besmisleno, sa svojim vrpcama koje mi se stalno zapetljavaju.
Jel ima drugi nacin da ja dijete siroko povijam, il su svedske bas nezaobilazne i prakticne?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:19   #2
Quote:
Zmijica kaže:
Pa bih ja to pocela prat negdje oko 37. tjedna.
Okej ili prekasno?
taman
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 20:24   #3
Kako mi streberski crv nije dao mira, oprala sam prekjucer svu djecju robicu (ak treba, dvaput cu je prat, sto sad...).
Prijavljujem da se frotirska odjelca i deblja odjelca od cistog pamuka jos nisu posusila.
Odjelca tipa 60 posto poliester/40 posto pamuk suha potpuno.
A vestice od mjesavine vune i akrila posusile se jos jucer.
Dekica od pamuka bi mogla proc pod suhu (al jos cu je na striku ostavit).
Dekica od poliakrila se osusila 4 h nakon vjesanja, al mi je zato svu vodu istresla na parket.
Onima koje ce imat zimske bebe mozda ove info budu od koristi.

Imam onaj strik sto se u sobi razvuce pa nutra susim.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:23   #4
Quote:
Zmijica kaže:
Onima koje ce imat zimske bebe mozda ove info budu od koristi.
Imam onaj strik sto se u sobi razvuce pa nutra susim.
jedna mama zimske bebe, duboko zahvaljuje
i dobro si me podsjetila da mmu na spisak za soping stavim taj "rostilj" jerbo mi je bas puko prosli tjedan
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 17:25   #5
Oprala sam sve stvari za zlato mamino, cak i plisane igracke
Znam, znam, kontrol frik
BTW, plisani medeki se odlicno operu i ne uniste na programu za vunu, temp 30, sa samo zercom deterdzenta i bez centrifuge.
Jucer sam narucila sling maramu, treba stic oko cetvrtka.
Spremna sam
Visemanje.

Eh da - toplo savjetujem, kupite sve sto vam treba do 34. tjedna najkasnije.
Em sto sad vise ne mogu hodat duze od sat vremena u komadu, em mi je mozak totalno, ama totalno otkazao.
Ne na razini trudnickih gafova, nego doslovce stanem usred recenice i ne znam o cemu sam mislila, a kamoli sto govorim
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 20:45   #6
Moja je bebica dobila nešto robice (nisam mogla odoljet)

http://public.fotki.com/28081983/bebina-robica/ (zadnjih 7 slikica je novo, a šta kažete na zadnju sliku
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:22   #7
Quote:
Tinkili kaže:
Sad nakon 3 mjeseca frajeru već moramo mijenjati poziciju pojaseva s donje na gornju - koliko je uspio popuniti sjedalicu
ma samo nek on raste i buja
ljudi oce meni bit dosta za izac iz rodilista bodic, plisano odijelce, skafander i jos dekica peko AS? ne znam kolike tak sitne bebice treba obuc?
izaci cemo iz tople bolnice i mm ce nas u zagrijanom autu cekat bas pred vratima (toliko sam hodocastila u vinogradsku da portiru samo namignem i vec me zna )
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:31   #8
Mislim da hoće, jedino ispod plišanog odjelca navuci neke čarapice jer im budu mrzle nogice i na glavu stavi neku pamučnu kapicu jer nisam sigurna koliko će kapuljača od skafandera štititi male uši od hladnoće.

Male male bebice vole da im je toplo, ipak nevalja ni pretjerivati.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:35   #9
Quote:
Tinkili kaže:
Male male bebice vole da im je toplo, ipak nevalja ni pretjerivati.
sad si razmisljam kako mi je mama kupila jednodijelnu pidzamicu/odijelce od pamuka sa stopalima, pa cemo bolje to, a ne bodic. a kapica imamo valjda 10
imamo i mini rukavicice
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:40   #10
Quote:
magic blue kaže:
sa stopalima
znaš što je meni problem s tim stopalima, njima su sva ta odjelca toliko velika u početku da im nogice plutaju u njima i ništa im nije odmah uz stopalo da ih zagrije, nekako mi se čini da se bose nogice izgube u tim nogavicama pa ja uvijek preferiram male čarapice a onda preko što već navlačim mom bebolinu, pamučnu pidžamicu ili plišani medić
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:43   #11
Ja svojo bebi kupila majušne štramplice i iimat će cipelice (ne prave, ko deblja čarapa al izgledaju ko cipelice)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:00   #12
pa ova pidzamica je broj 50 i fakat mi je najmanji komad odjece u ormaru. jos sam bila ljuta na mamu da je uopce tako nesto malo i kupovala. ponijet cu onda i carapice, ali se bojim da me sestre tamo ne blgoslove kad im mm sve to preda za obuc
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:05   #13
Ma neće ti niš reć, pa bit će baš zima kad ti rodiš..ja za svoju u 3 ili 4 mjesec pripremila štramplice, body dugih rukava, majicu i hlačice na tregere i jaknicu (jaknu još nisam kupila )....neće bebea biti vani (par minuta) tak da joj neće biti zima.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:20   #14
Quote:
magic blue kaže:
pa ova pidzamica je broj 50 i fakat mi je najmanji komad odjece u ormaru. jos sam bila ljuta na mamu da je uopce tako nesto malo i kupovala.
Moje curke su se rodile male, jedna 48, a druga 49 cm
Nama je broj 50 bio super.
Mama zna , nemoj se ljutit na nju

Zadnje uređivanje Rosa : 27.11.2006. at 14:21.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:20   #15
meni je dok na pol trudnoce reko kako ce mali bit dugajlija i sad me frka da mu ne bude malo. ma nagurat cemo ga vec nekako
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:22   #16
Ma odrežete stopalice i bez problema stane u robicu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 19:28   #17
evo ohrabrila se i napokon razvrstala i zadnju vrecu robice

ljudi dragi ja imam preko 60kom plisanih odjelca, preko 100kom bodica....
doduse u svim velicinama skoro do godine dana su mi frendice donosile, ali ipak
jedva sam uspjela u komodu nagurat i uopce ne znam di cu kozmetiku i pelene jos drzat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 23:42   #18
Magic, ja sam svoje odvojila - ono do 3 mjeseca u Os i komodu, a ono za kasnije u velike kartonske ukrasne kutije. Imas u Mercatoneu za 25 i u Nova ducanu (u Jurisicevoj kraj DM-a) za 30 kn (al ove su s uzorcima Degasovih Balerina, Klimtovog Poljupca, etc. - ukratko, jako su lijepe )
Potrpas sve fino nutra, gurnes na vrh ormara i onda vadis kako bebolino raste
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 14:24   #19
Quote:
Zmijica kaže:
Imas u Mercatoneu za 25
reci mi, molim te, gdje su locirane? ja sam nekidan išla samo zbog kutija tamo i nisam ih uspjela naći.
i da, trebaju mi da preslagujem ono iz čega je mišica izišla, ono u što će tek ući, ono što doniramo....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 23:29   #20
Quote:
baja kaže:
reci mi, molim te, gdje su locirane? ja sam nekidan išla samo zbog kutija tamo i nisam ih uspjela naći.
U ZG Mercatoneu prije oko mjesec dana bile su... kad udjes, desno su neki prekrivaci, dio s posteljinom... Tamo negdje su i te kutije bile, ne na polici nego u nekoj velikoj kosari. Bilo je traper uzorka, crvenih sa Silvestrom, dosta skromno.
Velim vam, one iz Nove su puno ljepse. Ima jednobojnih, s ruzama, sa slikama, ovo-ono...

Palma, tjesi se da su kutije barem jeftine
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.