Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2024., 14:45   #1
Maltretiranje u vrtiću

Pozdrav svima, imam u vrtiću dijete od 5 godina i žali se često da ju jedan dječak maltretira, gazi, gura itd... Razgovarao sam sa tetom, ona je poslušala i rekla da misli da nije ništa van "normalnih" dječjih konflikata oko igračaka, pozornosti itd. Uglavnom teta je rekla da će obratiti više pozornosti i da će ih preventivno držati malo dalje jedno od drugoga. Nakon par dana mi se kćer opet žali kako ju dotički opet gazi i gura a teta kaže da se to sigurno nije dogodilo ali opet, da će sad još više pripaziti a mi da malo analiziramo situaciju je li možda naše dijete ne želi ići u vrtić pa traži izgovore i manipulira. Sad je prošlo par dana i danas opet naše dijete kući plače da je jučer opet imala iste probleme u vrtiću i objašnjava dosta detaljno gaženje, guranje i ruganje.

Ne dam 100% za pravo svom djetetu jer znam da nekad manipulira situaciju ako želi dobiti nešto ali opet ne mislim da sve laže. S druge strane, kad sam razgovarao s tetom u vrtiću, primjetio sam da je neobično jako zaštitnički nastrojena prema dječaku koji navodno maltretira naše dijete. Osobno ne želim stvarati neku veliku bunu, pretpostavljam da bi teta trebala imati kontrolu nad tom grupom i rješiti eventualne probleme bez neke velike halabuke ili se varam?

Ako moje dijete nastavlja plakati i odbijati ići u vrtić što je slijedeći korak, da ju odvedem psihologu?


P.S. Čuo sam nekoliko "savjeta" već da se dijete treba kaliti i da je dobro da se uči boriti sa nasilnicima itd... S ovakvim savjetima me zaobiđite molim vas.
__________________
Stara panjina.
Drob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 14:57   #2
Zamoli tetu da malo pripazi na malu (ono što si već napravio).
Alternativa je da ju prebaciš u drugu grupu.

Žale li se i drugi roditelji na to dijete, ili problemi postoje samo između njega i tvoje kćerke?
Popričaj malo s curicom, vjerojatno ćeš skužiti ako nekaj mulja.

Ako teta odbija pomoći, neće ili ne želi, ne možeš učiniti puno (barem koliko znam), nego prebaciti klinku u drugu grupu.
No opet, ako je klinac stariji, možda će krenuti u školu pa će se problem riješiti sam od sebe (no opet, rujan je daleko u svakom slučaju).

Možeš i zamoliti tetu da popriča s roditeljima toga dečka, ili ju zamoliti telefonski broj da popričaš ti s njima.
Nemoj forsirati krivicu, klinci su i sve, ali neke granice moraju postajati.
Jednostavno ih zamoli da pripaze malo na sina, oni su klinci i sve, ali ne bi ti mala trebala biti uplakana radi toga.
Oni su klinci, poanta bi trebala biti da budu dobri, da nađu zajednički jezik, a ne probleme
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 15:11   #3
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zamoli tetu da malo pripazi na malu (ono što si već napravio).
Alternativa je da ju prebaciš u drugu grupu.

Žale li se i drugi roditelji na to dijete, ili problemi postoje samo između njega i tvoje kćerke?
Popričaj malo s curicom, vjerojatno ćeš skužiti ako nekaj mulja.

Ako teta odbija pomoći, neće ili ne želi, ne možeš učiniti puno (barem koliko znam), nego prebaciti klinku u drugu grupu.
No opet, ako je klinac stariji, možda će krenuti u školu pa će se problem riješiti sam od sebe (no opet, rujan je daleko u svakom slučaju).

Možeš i zamoliti tetu da popriča s roditeljima toga dečka, ili ju zamoliti telefonski broj da popričaš ti s njima.
Nemoj forsirati krivicu, klinci su i sve, ali neke granice moraju postajati.
Jednostavno ih zamoli da pripaze malo na sina, oni su klinci i sve, ali ne bi ti mala trebala biti uplakana radi toga.
Oni su klinci, poanta bi trebala biti da budu dobri, da nađu zajednički jezik, a ne probleme
Slažem se sa svim što ste rekli, sve razgovore koje sam do sad imao sam se trudio maksimalno da ne forsiram krivicu i ne pravim veliku stvar od toga svega. Teta kaže da taj dječak nema nikakvih problema sa drugom djecom a moja kćer kaže da ima. Teta je generalno otvorena za razgovor i sa njom nisam osjetio nikakav konflikt osim da je dosta zaštitnički nastrojena prema dječaku ali je po mom mišljenju ispravno postupila (rekla je pazit više i preventivno ih držat dalje jedno od drugog).
Ono, moja je ideja to "rješit" sa što majnje buke ali opet ako ona plače svaki dan, nešto moram poduzeti, psiholog mi je prvi pao na pamet nekom logikom (nisam stručnjak). Nisam siguran je li mi druga grupa opcija radi posla.

Zamoliti da se popriča sa roditeljima dječaka je isto opcija ali bi volio to stavit ko zadnju opciju jer računam da teta poznaje sve roditelje i djecu pa sama može to napraviti ako misli da treba.
__________________
Stara panjina.
Drob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.