Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 17:53   #3061
Bila sam kod Bosnic prije dva dana, i jucer na odjelu u bolnici, dala mi je Dexametazon. Za doma dala terapiju, pa na kontrolu za dva tjedna. Rekla da ako terapija pomogne, da je seronegativni artritis, ankilozantni spondilitis. Bas sam se usrecila. Moram se nekako docepat bioloskih lijekova.
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:27   #3062
Da bi presla na biološke lijekove "tradicionalne" terapije moraju se pokazati neucinkovite... Sto i jesu

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:09   #3063
Quote:
Ziiky kaže: Pogledaj post
Da bi presla na biološke lijekove "tradicionalne" terapije moraju se pokazati neucinkovite... Sto i jesu

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
Nisu uvijek i nisu kod svakog pacijenta neučinkovite. Znam dosta RA oboljelih koji ni ne razmišljaju o biološkom iz razloga što im je prepisana terapija odgovarajuća i bolest u remisiji.
Kod mene nije to slučaj ali ne mogu generirati i reći da su neučinkoviti, osim u mom slučaju.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:14   #3064
Quote:
LenaLina kaže: Pogledaj post
Bila sam kod Bosnic prije dva dana, i jucer na odjelu u bolnici, dala mi je Dexametazon. Za doma dala terapiju, pa na kontrolu za dva tjedna. Rekla da ako terapija pomogne, da je seronegativni artritis, ankilozantni spondilitis. Bas sam se usrecila. Moram se nekako docepat bioloskih lijekova.
Ja imam najvjerojatnije AS- hla b27, bolovi u donjem dijelu leđa i slične divote... ali doktorica mi je rekla da se vježbanjem može jako dobro dovesti u red.
Da pokucam ja sam već neko vrijeme ok, leđa me bole samo po noći i ujutro sam strašno ukočena prvih par sati nakon ustajanja.. a možda sam se samo navikla pa više nije tako strašno. Kad se sjetim kako je bilo u nekim fazama ovo je divota.
Već sam bila pisala tu na forumu na temi o AS-u, našla sam super vježbe
https://www.youtube.com/watch?v=ZpO3ADsfSyE

Ne mogu reći da sam super disciplinirana, ali trudim se.. trebalo bi vježbati redovito i plivati.

Nego mene zanima drugo, još nemam točnu dijagnozu zna se samo da je seronegativni artritis.. ja se bojim da je psorijatični. Nemam promjena na koži ali nokti su mi živi očaj, grbavi, čudni, sa vodoravnim brazdama. Sestra ima psorijazu i njoj se isto manifestiralo na noktima.. A što se tiče zglobova isto sličnije psorijatičnom- asimetrična zahvaćenost itd...
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:42   #3065
Da li je nekom pri postavljanju dijagnoze bila uredba krvna slika (leukociti, trombociti, eritrociti, CRP, SE, jetreni enzimi, fibrinogen..? Sutra idem vaditi reuma faktor i anti CCP.Koliko su to pouzdani pokazatelji?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:57   #3066
Meni je krvna slika bila u redu. Reuma faktori su pokazatelj reumatoidnog artritisa a ako imaš seronegativni onda ti je sve manje više ok
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:22   #3067
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Meni je krvna slika bila u redu. Reuma faktori su pokazatelj reumatoidnog artritisa a ako imaš seronegativni onda ti je sve manje više ok

Danas ponovila KKS ( sve ok), SE 10 (4-24).
Reumafaktor 4,8 (0.14)
anti CCP <6,86 (<17)

Pretpostavljam da su i ovi nalazi ok?
Po tome se onda ne bi radilo o reumatoidnom artritisu?

lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:53   #3068
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Da li je nekom pri postavljanju dijagnoze bila uredba krvna slika (leukociti, trombociti, eritrociti, CRP, SE, jetreni enzimi, fibrinogen..? Sutra idem vaditi reuma faktor i anti CCP.Koliko su to pouzdani pokazatelji?
Ja imam seronegativni RA od 2005, a kada mi je diagnosticiran krvna slika je bila ok sem crp-a koji je bio u oblacima. Anti ccp se ne sjecam...

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Ziiky : 10.08.2017. at 18:42.
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:08   #3069
Samo informaciju molim, ako je netko dobio plaquenil/quensyl za terapiju ako može navesti koji doktor je prepisao.
može i u inbox.
Hvala
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:55   #3070
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Samo informaciju molim, ako je netko dobio plaquenil/quensyl za terapiju ako može navesti koji doktor je prepisao.

može i u inbox.

Hvala


Da li to spada u kategoriju bioloskih ljekova/terapije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:04   #3071
Ne, to su antimalarici.
Julianna, ne znam za slucajeve gdje ih doktor prepisuje za RA, ali na temi o Lupusu su ih povremeno spominjali.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:47   #3072
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Samo informaciju molim, ako je netko dobio plaquenil/quensyl za terapiju ako može navesti koji doktor je prepisao.
može i u inbox.
Hvala
Ja ga pijem već 3 godine, imunologinja mi ga je prepisala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:29   #3073
Lijep pozdrav!
Molila bih pomoć. Dali netko zna dali se uzorak za tipizaciju moze poslati na Rebro ili se mora tamo ici vaditi?
Hvala
bengaltiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:12   #3074
Zanima me je li itko radio HLA tipizaciju u Petrovoj, u Zavodu za transfuziju? Danas sam ih zvala i rekla mi je žena da to rade, nema naručivanja. A na Rebro sam poslala e-mailom uputnicu i povijest bolesti i nitko se već danima ne javlja.

I još me zanima je li od salazopyrina normalno imati kao groznicu? Pijem ga tek nekoliko dana.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:15   #3075
Na prvo pitanje ti ne mogu odgovoriti...
Glede drugoga... Prije 10ak godina kad sam zaradio RA koristio sam salazopirin. Uglavnom je to bila bezuspjesna terapija i nisam imao nuspojave, sem zlacanog urina sto se smatra pod normalno

Da li si na korticima? Oni ruse imunitet pa te mozda neka viroza ili gripa sašila.

Mislim da bi se svakako trebala javiti svom doku
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:48   #3076
Nisam na kortikosteroidima. Samo indometacin i salazopyrin. Kod reumatologa sam naručena za 4. mjesec 2018., čisto sumnjam da se samo mogu tamo pojaviti. Rekao je ako terapije ne pomogne do kontrole, onda moram u bolnicu. Još nemam točnu dijagnozu. Doduše iznad svih dosadašnjih dijagnoza napisao je SNAP vrs, a nigdje ne mogu naći što to znači. Pa ako netko zna bila bi zahvalna na objašnjenju.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:50   #3077
Reumatolog u Splitu

Nova sam ovdje, na žalost.. Tek sam na samom početku, u posljednjih mjesec dana je krenulo s jakim bolovima u jednom ramenu, pa onda u drugom, pa onda u preponi,,i sitnim bolovima u šakama i prstima. Na početku nisam sumnjala u RA, ali kad je krenulo s jednog ramena na drugi, shvatila sam da sigurno nije ozljeda od treninga (običnih, kućinh s laganim utezima) nego gore, jer moja mama je oboljela doduše tek u sedamdesetoj godini, pa se ja još nisam nadala. Jedva sam uvjerila svog obiteljskog liječnika da mi da uputnicu za reuma faktor i ispao je pozitivan, za sad malo iznad maksimuma. Ne mogu spavati ovih dana od tih bolova pa samo prije spavanja popijem Voltaren. No čini mi se da mi izaziva proljev Znam da je kod ove bolesti potrebno odmah reagirati, ali na pregled u Splitu se čeka dulje od 6mjeseci Ja osjećam rapidno pogoršanje, pa ne mogu ni pomišljati da toliko dugo čekam na terapiju. Kako doći do reumatologa pa i privatno ovdje? Jer čula sam da nema. Što mi je sad činiti? jako sam zabrinuta jer sam nezaposlena, samo sezonski radim i ja moram raditi jer mi je mlađem djetetu tek 11 godina, a i muž isto samo sezonski radi i nemamo stalnih priihoda, pa je on bio na putu za Njemačku. No ja sad ne mogu ništa, ni kuhati ni brinuti se ni o djeci ni osebi pa se vratio. Kao i svi, htjela bih odgoditi invaliditet barem dok ne odškolujem svoje dijete
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:54   #3078
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Nova sam ovdje, na žalost.. Tek sam na samom početku, u posljednjih mjesec dana je krenulo s jakim bolovima u jednom ramenu, pa onda u drugom, pa onda u preponi,,i sitnim bolovima u šakama i prstima. Na početku nisam sumnjala u RA, ali kad je krenulo s jednog ramena na drugi, shvatila sam da sigurno nije ozljeda od treninga (običnih, kućinh s laganim utezima) nego gore, jer moja mama je oboljela doduše tek u sedamdesetoj godini, pa se ja još nisam nadala. Jedva sam uvjerila svog obiteljskog liječnika da mi da uputnicu za reuma faktor i ispao je pozitivan, za sad malo iznad maksimuma. Ne mogu spavati ovih dana od tih bolova pa samo prije spavanja popijem Voltaren. No čini mi se da mi izaziva proljev Znam da je kod ove bolesti potrebno odmah reagirati, ali na pregled u Splitu se čeka dulje od 6mjeseci Ja osjećam rapidno pogoršanje, pa ne mogu ni pomišljati da toliko dugo čekam na terapiju. Kako doći do reumatologa pa i privatno ovdje? Jer čula sam da nema. Što mi je sad činiti? jako sam zabrinuta jer sam nezaposlena, samo sezonski radim i ja moram raditi jer mi je mlađem djetetu tek 11 godina, a i muž isto samo sezonski radi i nemamo stalnih priihoda, pa je on bio na putu za Njemačku. No ja sad ne mogu ništa, ni kuhati ni brinuti se ni o djeci ni osebi pa se vratio. Kao i svi, htjela bih odgoditi invaliditet barem dok ne odškolujem svoje dijete
Jesi probala otici na hitnu koji put? Kada sam ljetos lezala u bolnici u sobu mi je dosla gospodja koja isto tako nije mogla cekati pregled par mjeseci pa je otisla 3 ili 4 puta u hitnu, zadrzali su je na reumatoligiji, odradili sve pretrage, postavili dijagnozu i dali lijekove.
I ne brini, invalid se ne postaje preko noci.
Ja sam 13godina s dijagnozom pa sam pokretnija od dobrog dijela ljudi koje znam a zdravi su.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:40   #3079
Ne mogu vjerovati da se u Splitu tako dugo ceka na pregled?!
Ko sto Angelssss kaze, rijesi to preko hitne...
Glede invaliditeta... Vjerujem da si izgooglala tamo neke podatke na koje sam i ja nailazio sa suludo velikim postotkom inv@liditeta osoba nakon 10e godine RA "staža".
Nemoj da te to zabrinjava, makni te negativne misli i pozitivno razmisljaj, danas postoje moderni ljekovi koji su u stanju RA progresiju usporiti pa cak i zaustaviti.
Meni je 2005 diagnosticiran RA, znaci prije 12-13 gosina. Bilo mi je tesko prvu godinu dana...zavrsio sam na stakama, a noge su mi bile totalno atrofirale.
Malo pomalo, cijalnim treninzima, fizikalnim terapijama i biciklizmom povratio sam misicnu masu, a danas vozim maratone i ultramaratone s rezultatima boljim od 90% zdrave populacije.
Tako da... Sve je u glavi.
Ne znam koliko ce ti utezi pomocu u kontroli bolesti i odrzavanju punog obima pokreta kod zahvacenih zglobova, ja ih nisam prakticirao, plivanje i biciklizam ce ti svakako pomoći.
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:58   #3080
Ne čudi me toliko dugo čekanje u Splitu, pa ja sam na prvi pregled u Zagrebu, na Sv. Duhu, čekala 8 mjeseci. Sada do kontrole 5 mjeseci.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.