Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 16:52   #21
Ma nije mene strah pregleda ko pregleda nego onog na kaj bi taj pregled mogao ukazivat.
Jučer navečer je opet zabrijala,al sva sreća ujutro sam se probudila ko nova (ne NoWa ).
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:57   #22
ja sam imala svakodnevna preskakanja i sve je prestalo kad sam operirala stitnjacu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:14   #23
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Ma nije mene strah pregleda ko pregleda nego onog na kaj bi taj pregled mogao ukazivat.
Jučer navečer je opet zabrijala,al sva sreća ujutro sam se probudila ko nova (ne NoWa ).
Gle, tak sam i ja razmisljala kad sam imala jedan problem. I sutila i grizla se toliko dugo dok se nisam usudila provjeriti sto bi to moglo biti. I onda sam shvatila da sam zapravo predugo strahovala i grizla se jer je stvar bezopasna, a ja jos medju zivima

Sto god da saznas na tom pregledu moze ti koristiti. Ako je dobra vijest, nemas se vise oko cega brinuti. Ako nije tako dobra vijest - uhvatila si je na vrijeme, a ne kad se stvar zakomplicira.

Odi na pregled i rijesi se neizvjesnosti...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 03:45   #24
Osjecaj treptenja srca (neredovni otkucaji srcanih komora) mi je poznat. Utvrdjeno EKG-om u18 godini.
Posljedica do sada (35g.) hvala Bogu nije bilo. No u zadnje vrijeme o tome proucavam dostupne informacije.
Zakljucak je ponekad dosta suprotan od onog sto nalazim i sto je objavljeno od HR kardiologa.
U Njemackoj, gdje zivim, nasao sam informacije koje mogu uciniti osobe s tog
nelagodom zabrinutim.

Posljedice mogu biti angina pectoris, kronicno slabljenje srca,
povecani krvni tlak itd. Kao jedan od najcescih uzroka navodi
se skroz neizljecena upala gripe. Ovdje od toga (treptenje) boluje 2 milijuna (82 mil. stanovnika) ljudi.
Istina je da jedan dobar dio pogadja i mlade ljude.

Ovaj tjedan prateci RTL TV program naisao sam na dosta zanimljivu vijest, koja je naravno izazvala moje zanimanje.
Radi se o tome da je na jednoj Sveucilisnoj klinici usavrsena metoda lijecenja te bolesti.

Magnetnom rezonancijom http://www.dijagnostika2000.hr/magnetna.php srce se prikaze trodimenzionalno (tehnicka novina)
Katodama koje se postave na srce lociraju se uzroci koji izazivaju poremecaje (navodno najcesce
se nalaze u lijevom atriju http://www.mef.hr/fizika/Predavanja/zivci/ekg.htm nekom vrstom GPS-a
(preuzeto iz svemirske tehnologije). I onda se pristupa metodi "spaljivanja" koje traje do 60tak
sekundi pojedinacno, mjesta iz kojih polaze valovi koji izazivaju te tegobe.

Zelim ukazati na to da, nezelim nikoga prikazati sposobnim ili nesposobnim,
prenosim samo misljenje koje sam procitao ili vidio. Ni manje ni vise.
Zato osjecam potrebu, jer sam i sam tim pogodjen, da o ovome informiram. A svako neka o tome
razmisli koliko mu je to dobro ili nije. Konzulirajte ne jednog vec vise kardiologa, naravno ako je moguce. Po potrebi mogu dati kontakt informacije nadleznog Prof.Dr. (kojem cu se sigurno u ovoj godini i sam obratiti).

Prema tvom izvjestaju radi se o najnovijoj metodi lijecenja koja se
trenutacno obavlja iskljucivo u toj klinici.


Ostale informacije:
http://www.plivazdravlje.hr/?section=qa2&qa=16 Plivin portal - pitanja i odgovori -Bolesti srca i krvožilnog sustava.
http://www.medizinfo.de/kardio/erkvorhof.htm
http://www.gesundheit.de/roche/ro40000/r41332.html dijagram

Zadnje uređivanje CCFliege : 24.01.2004. at 04:18.
CCFliege is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 13:31   #25
Cuj, tih "treperenja" ima puno vrsta...Ovisno o vrsti se pristupa i lijecenju.

Jedno je kad je nesto stalno prisutno u ekg-u, a drugo su povremene ekstrasistole koje se kod mene jave recimo...izmedju jednom tjedno i jednom mjesecno i to po jedna, a ne u nizu.

Pouzdano znam da ove moje ekstrasistole ne znaci nista, jave mi se kad sam zivcana ili pretjeram s cigaretama.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 15:09   #26
Mislim da u svakom slucaju treba ozbiljno tome pristupiti, prije svega ako se radi o pojavama u nizu.
CCFliege is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 20:24   #27
Imam i ja takvo iskustvo. Kad sam prestala uzimati kontracepciju preskakalo mi je svako malo dok se stanje s hormonima nije malo stabiliziralo. i također od kofeina, jedna kava i eto ti skok skok
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 20:17   #28
SF, smijem li pitati koliko imaš godina?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 11:01   #29
Quote:
Ego kaže:
SF, smijem li pitati koliko imaš godina?
Skromne dvajstri
Njušim li ja to neko mudro objašnjenje?
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 16:24   #30
Na žalost nemam neko mudro objašnjenje. Imao sam slične simptome u vrijeme naglog rasta (čitaj, pubertet), kardiolog je rekao da je sve OK. Svakako odi na pregled, to nikako ne može pogoršati situaciju, a može pomoči.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 16:26   #31
Inače, skužio sam da se meni obično ćukica smirila kada bi uzeo obični plivadon. Možda i tebi pomogne.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:27   #32

Sister, vidim ja da nema druge, nego te (kao nekad davno) uzet za ručicu i odvest stričeku doturu (ovaj naš novi debeljko je zakon!)
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 14:05   #33
Preskakanje srca

Ima li netko iskustva s preskakanjem srca?
Tj, kad mjerite puls, da jedan otkucaj potpuno preskoči i onda krene dalje.
Ja to osjećam već zadnja 2 i pol mjeseca, nekad više, nekad manje.

Ne bih ni pisala ovdje da me odgovori i mišljenja liječnika ne zbunjuju i totalno nerviraju.
Prvi puta mi se to pojavilo u 5.mj kad sam imala užasno stresan tjedan i bila sam jako napeta. Otišla sam na hitnu gdje su mi mjerili EKG koji je pokazao samo ubrzan puls (oko 100). Ekstra sistole (kako su mi kasnije stručno objasnili) nisu uhvatili.
S obzirom da mi se to jako puno pojavljivalo tih dana, čak po 30-tak preskakanja u sat vremena, otišla sam kardiologu. Nalaz krvi ok, štitnjača ok, UZV srca ok, EKG ok. Holter mi nije stigao napraviti jer sam morala putovati. Al je rekao da je navodno srce u redu.

Rekli su mi da uzimam tablete za smirenje tipa lorazepam ili slično.
I štos je u tome što mi je taj lorazepam pomagao. Ali me i ošamućivao. Više ga nemam.

I sad sam ja u Austriji (ono je gore bilo u Hr) i odem ovdje kod liječnika i sve mu ispričam. On mi izmjeri tlak i bio mi je gornji 160 i kaže mi da imam visok tlak. Ja mu kažem da nikad nisam imala takav, znao mi je biti do 140 kod liječnika jer se ja uplašim, al kod kuće je normalan.
Al on meni lijepo da betablokator pa da dođem za tjedan dana ako još imam preskakanja srca. Od toga mi se vrtilo u glavi, a preskakanja nisu prestala. Nekad ih nema uopće 2 dana, a nekad ih imam puno u sat vremena.
I ovaj u Austriji dr mi nije htio dati lorazepam jer kaže izaziva ovisnost.

Najgore mi je što je to užasno nelagodno. Kad mi to srce preskoči, ja u prsima osjetim taj nelagodan osjećaj.

Trebala bih na godišnji, a kod kardiologa ovdje u Austriji ne mogu dobiti termin sada i brinem se jel to nešto ozbiljno.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 18:22   #34
Nemoj se brinuti jer nije nista ozbiljno, naime opsezan kardioloski pregled si napravila i tvoje srce je zdravo. Kad netko ima ekstrasistole na nervnoj bazi, obicno se ne pojave tokom pregleda ili vrlo rijetko. Znam ljude koji po cijeli dan mjesecima imaju preskakivanje srca, a kada im stave holter kao za vraga niti jedna jedina ekstra da se javi.
Stres je u svakodnevnom zivotu tesko izbjeci, ali nemoj se dodatno jos uzrujavati oko ekstrasistola. Kada ti srce preskoci osjecaj je neugodan i nakon toga obicno uslijedi malo tahikardije da se uhvati normalan ritam, ali kako si ti dodatno senzibilizirana na taj problem onda sa strahom pocnes osluskivati srce i pokreces zacarani krug iz kojeg je tesko van.
Ako ce ti biti lakse, dam ti primjer moje svekrve kojoj srce stalno preskakuje i eno je ziva i zdrava sa 80 godina. Ne znam kako da te drugacije utjesim i ubijedim da ti se ne desava nista po zivot i srce opasno. Jednostavno pocni ih ignorirati kada dodju, nastavi se baviti cime si se bavila kao da ih nema.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 18:27   #35
Meni je neko vrijeme preskakalo, pa se vratilo u normalu. Mislim da ti to nije nista ozbiljno!
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:32   #36
imam isti problem, samo s prosjecnim tlakom 95/50
nista ozbiljno
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 00:27   #37
Quote:
Whisper kaže:
imam isti problem, samo s prosjecnim tlakom 95/50
nista ozbiljno
Zbilja?
Nemaš problema zbog tako niskog tlaka?
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 00:35   #38
Quote:
Donata kaže:
Nemoj se brinuti jer nije nista ozbiljno, naime opsezan kardioloski pregled si napravila i tvoje srce je zdravo. Kad netko ima ekstrasistole na nervnoj bazi, obicno se ne pojave tokom pregleda ili vrlo rijetko. Znam ljude koji po cijeli dan mjesecima imaju preskakivanje srca, a kada im stave holter kao za vraga niti jedna jedina ekstra da se javi.
Stres je u svakodnevnom zivotu tesko izbjeci, ali nemoj se dodatno jos uzrujavati oko ekstrasistola. Kada ti srce preskoci osjecaj je neugodan i nakon toga obicno uslijedi malo tahikardije da se uhvati normalan ritam, ali kako si ti dodatno senzibilizirana na taj problem onda sa strahom pocnes osluskivati srce i pokreces zacarani krug iz kojeg je tesko van.
Ako ce ti biti lakse, dam ti primjer moje svekrve kojoj srce stalno preskakuje i eno je ziva i zdrava sa 80 godina. Ne znam kako da te drugacije utjesim i ubijedim da ti se ne desava nista po zivot i srce opasno. Jednostavno pocni ih ignorirati kada dodju, nastavi se baviti cime si se bavila kao da ih nema.
Hvala ti puno na odgovoru. Malo me to umirilo.
Naime,, više vjerujem ljudima koji su prošli slično iskustvo ili barem bili u vezi s nekim tko je to prošao. Jer liječnici imaju svoj sistem, a ja imam taj problem da živim malo U Hr i malo u Au, pa se onda liječim na dvije strane.
A ovaj u Austriji ko da me uopće ne sluša kad sam mu pričala što je bilo u Hr.
Naživcirao me kad mi je dao tablete za snižavanje tlaka nakon samo jednog mjerenja.

Inače, što se ekstrasistola tiče, od kad mi je to počelo snimali su mi EKG barem 6 puta do sada i niti na jednom nije ulovljenja. A npr, prije snimanja bi ih osjetila.

Zato sam i otvorila ovu temu. Zapravo, da bih smirila samu sebe. Da vidim da ima još ljudi kojima se to događa, a da zapravo nije ništa.
Inače, pomalo sam neurotik zbog stresnog života zadnjih godina, pa vjerojatno i to uzima svoj danak. Nadam se ipak da će se to preskakanje normalizirati, jer nije ugodno.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 02:24   #39
I ja imam iskustva sa tim preskakanjem, obicno kada ne spavam dovoljno i ne jedem na vreme, naravno tu je i stres... Radila sam EKG i doktor je rekao da mi je srce zdravo i da je sve na nervnoj bazi. Takodje mi je rekao da zene nisu rizicne do menopauze, tek tada ima razloga za kontrole i brigu... Savet: bavi se fizickim aktivnostima, smanji kafu, cigarete, alkohol (naravno, ako si konzument).
I najvaznije-nemoj se plasiti, strah cesto pogorsava stvari. Dakle, taj problem je moguce regulisati iz glave, bez ikakvih lekova.
Nina Balestra 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:01   #40
da, meni se isto to znalo dogadjati da mi srce preskoči. al uglavnom kad sam umorna ili pod stresom. a imam jaaako nizak tlak.
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.