Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 14:39   #61
i ja sam imala takvih problema sa ubrzanim radom srce i preskakanjem , a onda se još i uoplašim i gotovo otkucaji 130/m , bilo me strah da ću svaki tren odapeti. Otišla ja na hitnu , stavili me na onaj krevet i kisik mi dali a ja skoro prolupala od straha , onda zvali doktoricu da dođe da imam tahikardiju , strpali me u kolica i kod kardijologa dok ja njega doćekala naprićala se sa sestrom , nestalo tahikardije , da on meni ormidol od 25 mg i helex, i uuti na daljnje pretrage .Ja sa niskim tlakom popijem ormidol i naravno jedva stojim na nogama ...odlući ja to nepiti više dol helex nisam ni probala .
Odem na uvz srca sve u redu , štitnjaća uredu , krvna slika uredu , holter u redu , malo sam imala povišene masnoće i smanjene trigleririne al sve ok..
Trebala sam ići i na test opterećenja ali mi je doktorica rekla da nema potebe da sam zdrava ko dren..i na kraju su imali svi pravo da je to na živćanoj bazi , danas mi se to javlja samo kada sam ljuta nervozna i pod stresom ,al ja sebi kupila neke biljne tablete za smirenje Persen i onda si to popijem i valjda sama pomisao da sam popila nešto za smirenje me umiri , jer mislim da baš nemogu poćet dijelovati u roku 5 min ..
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 23:31   #62
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nemoj se brinuti jer nije nista ozbiljno, naime opsezan kardioloski pregled si napravila i tvoje srce je zdravo. Kad netko ima ekstrasistole na nervnoj bazi, obicno se ne pojave tokom pregleda ili vrlo rijetko. Znam ljude koji po cijeli dan mjesecima imaju preskakivanje srca, a kada im stave holter kao za vraga niti jedna jedina ekstra da se javi.
Stres je u svakodnevnom zivotu tesko izbjeci, ali nemoj se dodatno jos uzrujavati oko ekstrasistola. Kada ti srce preskoci osjecaj je neugodan i nakon toga obicno uslijedi malo tahikardije da se uhvati normalan ritam, ali kako si ti dodatno senzibilizirana na taj problem onda sa strahom pocnes osluskivati srce i pokreces zacarani krug iz kojeg je tesko van.
Ako ce ti biti lakse, dam ti primjer moje svekrve kojoj srce stalno preskakuje i eno je ziva i zdrava sa 80 godina. Ne znam kako da te drugacije utjesim i ubijedim da ti se ne desava nista po zivot i srce opasno. Jednostavno pocni ih ignorirati kada dodju, nastavi se baviti cime si se bavila kao da ih nema.
i ja sam imala to preskakanje u periodima koji su mi bili najstresniji....isto napravila pretrage ....sve 5.

sad se još pojave tu i tamo...al sam se navikla....

al mene sad više brine što od vremena tog preskakanja pa do sad-cijelo vrijeme....imam onaj osjećaj- što kaže donata....osluškivanja srca.....tj. kao da sam ga postala "svjesna" .....ne znam kako bi to opisala. jednostavno ga nekad čujem....osjećam...a to mi je isto vrlo vrlo neugodno

npr....uopće ne volim ležati na lijevoj strani jer ga tad još više "čujem".
ne znam kako da to promijenim....i da li je to naznaka nečega....


sorry ak je malo offtopic...al da ne otvaram novu temu....ak mi može netko nešta reći u vezi ovog osjećaja?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 08:41   #63
eto i ja ponekad osjetim preskakivanje srca i sva se uspaničim, al nakon nekog vremena prestane jer se trudim ne obazirati na to koliko mogu. Istina je da je uzrok na živčanoj bazi jer preskakanja se dešavaju kad sam pod stresom, umorna i naravno ako previše popušim. Išla sam na EKG, pa na ergometriju i holter. Na kraju se uspostavila blaga tahicardia i naravno preskakanju ni traga ni na jednom od nalaza. Najgore je kad ja to objašnjavam svojoj doktorici gleda me ko da sam luda i ne ferma ni pola % umjesto da mi u par crta objasni zapravo o čemu je riječ. Danas znam da to nije nikaj opasno ali onda mi je bilo strašno...
snokia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 09:59   #64
Imala sam i ja ta preskakanja pa sam počela piti beta.blokatore i moram priznat da ih sad ne osjećam ali strah je jos uvijek tu-manje nego prije ali je tu.I ja ponekad jos osjetim te palpitacije isto tako pri ležanju na lijevom boku ili nakon obilnijeg obroka ali nekako sam se naučila nositi s tim.kardiolog je takodjer rekao da je sve stres, na hitnoj milijon puta da naucim uzivati u životu i sad se trudim..nije uvijek lako.
acqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 00:07   #65
osjecam preskakanje srca vec 5-6 godina(imam nizak tlak), imam 20 god. Bila sam kod nekoliko kardiologa, obavila mali milijun pregleda ali nista,sve ok, pravilni otkucaji itd.Kazu da mi je to vjerojatno od nerviranja i stresa (mislim se-ma kakav stres s 14 godina, ali eto...).da po potrebi popijem normabel, ali nema smisla da se sopam tabletama. Palpitacije srca osjecam samo kad se jako iznerviram, eto-zakljucak doktora je da stvari previse primam srcu...
-tina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 07:44   #66
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
al mene sad više brine što od vremena tog preskakanja pa do sad-cijelo vrijeme....imam onaj osjećaj- što kaže donata....osluškivanja srca.....tj. kao da sam ga postala "svjesna" .....ne znam kako bi to opisala. jednostavno ga nekad čujem....osjećam...a to mi je isto vrlo vrlo neugodno
Neugodno ti je zato sto te to preskakanje jos uvijek strasi, ti znas da je sve u redu s tobom, ali svejedno ti nije ugodno kad srce preskoci, mozda cak i zaboravis na to preskakanje, a onda kada se dogodi ponovno krene zabrinutost.
Kad slijedeci puta legnes, umjesto sto izbjegavas cuti vlastito srce, spusti glavu na jastuk i slusaj kako ritmicno tuce bum-bum, bum-bum... poput otkucaja sata, ljuljanja valova - tvoje srce je zdravo, a povremeni preskok je kao kad se popiknes na ravnoj cesti, to ne znaci da ne znas hodati.

Za sve koji preskakivanje osjete u lezecem polozaju ili nakon jela, nemojte lijegati odmah nakon obroka, pun zeludac i njegovi pokreti tokom probave mogu vrsiti pritisak na dijafragmu i samim time fizicki izazvati prekakivanje srca.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 13:48   #67
Koj ti je to doktor dao normabele ?
Vidis dobru si mi ideju dala da odem po recept :P
vr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:34   #68
preskakanje srca

Uf, baš mi je laknulo kada sam konačno pročitala da ima još ljudi s ovim sindromom, jer sam već mislila da imam neku rijetku urođenu manu pa je liječnici ne prepoznaju. Pročitala sam sve što je napisano do sada na ovom topicu i nije mi drago vidjeti da se neki korisnici sprdaju s vašim postovima, jer treba samo jednom osjetiti šta znači kada ti srce preskoči svoj ustaljeni ritam kucanja i kakvu bol to zna izazvati ne samo u prsnom košu nego i u vratu i lijevoj ruci, pa da se postane svjestan zašto "osluškujemo svoje srce".
Meni se ovo preskakanje događa također od puberteta, kao što je vidim slučaj i kod drugih forumaša, a najžešći "napad" sam doživjela negdje u 21. godini tijekom jedne svađe. Tada sam, osim što sam gotovo pala u nesvjest i borila se s neugodnim osjećajem u prsima još pola sata, konačno shvatila značenje pojma "psihički uvjetovana aritmija srca".

Želim vam samo svima poručiti da si ne dozvoljavate da vam aritmija zavlada životom, jer nije opasna po život. Neugodna jest, ali ne zahtjeva nikakve tablete, ja ih nikad nisam pila, a Persen sam bacila u smeće jer sam shvatila da je tipo placeba. Samo neka vas netko uputi u vježbe disanja i relaksacije i vidjet ćete koliko znači pravilno i duboko disati kada osjetite da bi vas mogao uhvatiti napad. Sretno!
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:21   #69
Quote:
Pegasus kaže: Pogledaj post
Uf, baš mi je laknulo kada sam konačno pročitala da ima još ljudi s ovim sindromom, jer sam već mislila da imam neku rijetku urođenu manu pa je liječnici ne prepoznaju. Pročitala sam sve što je napisano do sada na ovom topicu i nije mi drago vidjeti da se neki korisnici sprdaju s vašim postovima, jer treba samo jednom osjetiti šta znači kada ti srce preskoči svoj ustaljeni ritam kucanja i kakvu bol to zna izazvati ne samo u prsnom košu nego i u vratu i lijevoj ruci, pa da se postane svjestan zašto "osluškujemo svoje srce".
Meni se ovo preskakanje događa također od puberteta, kao što je vidim slučaj i kod drugih forumaša, a najžešći "napad" sam doživjela negdje u 21. godini tijekom jedne svađe. Tada sam, osim što sam gotovo pala u nesvjest i borila se s neugodnim osjećajem u prsima još pola sata, konačno shvatila značenje pojma "psihički uvjetovana aritmija srca".

Želim vam samo svima poručiti da si ne dozvoljavate da vam aritmija zavlada životom, jer nije opasna po život. Neugodna jest, ali ne zahtjeva nikakve tablete, ja ih nikad nisam pila, a Persen sam bacila u smeće jer sam shvatila da je tipo placeba. Samo neka vas netko uputi u vježbe disanja i relaksacije i vidjet ćete koliko znači pravilno i duboko disati kada osjetite da bi vas mogao uhvatiti napad. Sretno!
Vježbe disanja e to nisam probala al budem...a što se tiče persena meni kutija bude i dulje od godinu dana ...ja ih izbjegavam al kada mi netko digne tlak , jednostavno ih moram popit jer mislim da ču poludit ...od kucanja srca.......
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 02:07   #70
hm... nije mi bas najjasnije to vase preskakanje... mene zna probost i to traje par sekundi i bas mi se cini da je preskocilo i zgrcilo mi se nesto i boli jako ali kratko i onda je gotovo. nekad iz cista mira, nekad kad se naglo pomaknem, ne znam stvarno. i ne prskace stalno o je kao samo jedan preskok i onda se vraca u normalu. nikad nisam isla pitat doktoricu sta je to, to mi se desava otkad znam za sebe i mislila sam da je normalno. jel to uopce to o cemu pricate?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 13:30   #71
i ja imam taj problem i uglavnom ga ignoriram. Srce radi normalno tri otkucaja recimo i onda odjednom kao da stane pa ponovno krene ali jedan jaci otkucaj, pa opet iznova ali bas kad sam nervozan,zamisljen, i u strresu. Nekad bih toliko mislio na to nocu da ne bih mogao zaspat misleci da ce mi srce stati.
Uglavnom sasvim normalna pojava kod vecine ljudi, iako me ponekad malo prestrasi
bavarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 00:04   #72
Hebote kol'ko nas ima...hebote kol'ko na imaaaaaaa.....
Mogli bi osnovati udrugu i boriti se za neka prava ...ne znam točno koja ali budemo se sjetili nečega ...
Btw:mene malko zeza zadnje dane(unatoč beta-blokatorima,za koje nitko živ na svijetu ne zna dokad ću ih uzimati)....a godinu dana je bilo OK ....eh faza.....
Toliko je u psihi da ni ne možemo zamisliti.....
Liječnicima ne zamjeram to što nas ne šalju na nepotebne pretrage,nego što nisu svijesni da jednostavno objašnjenje te pojave može pomoći više od bilo kojeg lijeka....
I još samo nešto....odje..te sedative ....izazivaju ovisnost,a nikakva vam kemija ne može pomoći više od vas samih
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:11   #73
E, bavarac, to ti je to! Ono, srce kuca normalno i odjednom kao da "zapne" nakon čega uslijedi otkucaj ali nešto jači, kao da ti srce udari u rebra pri tom. Meni se nekad dogodi da žestoko "preskoči" ritam, zablokiraju tako dva do tri otkucaja za redom i onda me bole prsa i promijenim boju u faci tako da onaj tko me vidi misli da imam infarkt. Sve mi se to bilo dosta primirilo evo do prije šest mjeseci kada sam ostala trudna. Sada me zna češće hvatati, a s obzirom da to ima i moja mama, bojim se hoće li i moje dijete to naslijediti.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 13:19   #74
Quote:
Pegasus kaže: Pogledaj post
Sve mi se to bilo dosta primirilo evo do prije šest mjeseci kada sam ostala trudna. Sada me zna češće hvatati.
E toga je mene panicarke najvise strah
Toga, a i da me prilikom poroda ne uhvati to malo zesce...uf svakakve scenarije ja imam u glavi a jos ni trudna nisam
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:55   #75
Quote:
Pegasus kaže: Pogledaj post
E, bavarac, Sve mi se to bilo dosta primirilo evo do prije šest mjeseci kada sam ostala trudna. Sada me zna češće hvatati, a s obzirom da to ima i moja mama, bojim se hoće li i moje dijete to naslijediti.
Što to ima tvoja mama?...radi se o dijagnosticiranoj bolesti?
Pretpostavljam da ne...ovako:tahikardije i ta povremena ''preskakanja''(VES i SVES) nisu ništa strašno...to nije bolest ....od toga se ne umire, mislim da ni ne oštećuje srčani mišić....samo je malo neugodno....kod većine ljudi radi se o psihički uvjetovanim tahikardijama.....dakle:anksiozni ste ...znači da se emocije izražavaju kroz tijelesne reakcije....uglavnom:srce je zdravo (pod uvjetom da ste napravili pretrage i da su nalazi OK)
Znači,nemaš se zašto bojati za svoje dijete ....jedino što može naslijediti je anksioznost,ali to ti je više stvar odgoja...zato budi dobra,smirena,puna utjehe i ljubavi,daj dijetetu osjećaj zaštičenosti pa će sve biti OK....
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:39   #76
takodjer imam problema sa zaletavanjem srca,ako se posteno najedem a poslje toga legnem ili napravim nekakav nagli pokret srce poludi.vec znam proceduru,kad krene lupat moram se cucnut i polako disat tada se umiri,inace me ulovi paranoja srecom nemam cesto takve napadaje,mozda 3-4puta godisnje
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:07   #77
Quote:
vr6 kaže: Pogledaj post
Koj ti je to doktor dao normabele ?
Vidis dobru si mi ideju dala da odem po recept :P
joj ljudi nemojte piti to sranje
..ja sam imala problema sa aritmijama i preskakivanjem srca jedno vrijeme..stvarno neugodan osjecaj za poluditi..taj normabel je cista kemija koja te samo uspori..osjecas se ko osoba bez osjecaja,ruke i noge ti se uspore..ali sve je to trenutno.ja sam popila 1 tabletu i ojecala se ko hodajuci zombi.Bacila sam ih i kupila valeral biljne tablete..i to sam pila i bilo mi je bolje.Za te probleme sa srce otisla sam isto kardiologu ,nije nista nasao ,rekao je da se vise krecem da se malo opustim od stresa.A uvijek kada sam u busu ili na poslu kada me uhvati to lupanje srca popijem si vode..jel voda je prirodno opustanje..Tako da sam sad naucena piti velike kolicine vode ,ali sta ces.. i to je zdravo za niski tlak
najvaznije je ne panicariti kada aritmija dođe ili preskakivanje srca..kao sta kaze kardiolog i srce se ima pravo buniti
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:11   #78
Hello. Ja sam se također dosta kasno uključila u forum, dođoh i vidjeh da ima puno ljudi koji imaju probleme kao i ja. Naime, meni se to počelo događat prije nekih pola godine, iz čista mira počelo preskakat, napravila sa 3 EKG-a, Holter i sada čekam za pregled, jer se užasno bojim, mada vidim da pišete da to uglavnom prozurokuje nervoza. Osim tih preskakanja, mene dosta i boli i probada oko srca, a isto tako osjećam i pojačane udare srca, kao da ti srce želi iskočiti iz prsa. Ima netko takve simptome? Ili je možda i bio kod doktora? Znam da smo svi individue, al znate kako je, samo da me umiri...Hvala na odgovoru!
Nana_KC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 16:20   #79
evo..i kod mene povremena lupanja srca i vrtoglavice..prije 2 tjedna sam završila na hitnoj jer mi je dosta bio jak puls cijeli dan a predvečer sam se srušila, pa muž rekao ajmo na hitnu..i tamo, napravili ekg i bio je uredan..poslije doktorica ispitivala i ovo i ono, i mislila da je neurološki..i kaže sačekajte da vam napišem nalaz..i ja stojim kad ono opet puls počeo divljat, i ja joj kažem opet da jako lupa i ona počne mjerit i kaže ulovila sam tahikardiju, ajmo opet na ekg..i dok ga je sestra napravila a ja u međuvremenu ležala par minuta, ekg opet nije niš pokazivao..i sad idem na holter i onda kod kardiologa...a slične stvari su mi se dešavale prije godinu i pol i tada sam radila holter i ultrazvuk srca, doktor je uz to što je rekao da je sa srcem sve ok rekao da imam respiratornu aritmiju..
al meni je tri mjeseca nakon tog prvog puta dijagnosticirana hypotireoza, pa vjeujem da najviše stres pridonosi tomu svemu..zadnjih par dana me svaki dan probadalo srce po par puta dnevno, najviše kad bih ležala, al onda sam kupila šumeči magnezij i evo nakon prve čaše ne probada više..puls još uvijek divlja, al če se valjda smirit..tješim se da je od stresa i od vremena (vručine ne podnosim).. u biti probajte uz sve ostalo uzimat magnezij..ovaj moj je s B vitaminima..škodit neče
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:07   #80
meni pomaze ako nekoliko puta duboko udahnem i jako se nakasljem. fizicka aktivnost (ne manje od 2-3 puta tjedno, ak' ne trcim tjedan dana onda je ajme majko...).

inace imam visok puls, a srce me svako malo pocne boljeti (pulsirajuca bol) i kucati ubrzano ili nepravilno i ako u tom trenu uzmem tlakomjer, onda bude error, valjda zbog aritmijice. to mi se desava ako sam se malo vise nasekirala (inace sam anksiozna) pa kad vidim neku neocekivanu uznemirujucu scenu na tv i u one dane kada jedem masno.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.