Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 10:12   #1
Kupnja sjedalice preko neta

Pozdrav svima.
Trebam malu pomoć.
Kak naše malo sunce raste, došlo je vrijeme za nabavku auto sjedalice. Naravno da smo odlučili nabaviti najbolje (ak možeš od sve ove silne ponude bit pametan kaj je najbolje ).
Uglavnom, odlučili smo se za Recaro Young sport sjedalicu koju naravno ne možemo kupiti u lijepoj našoj već je treba naručiti prek neta (iz Njemačke, jer za sad Slovenci nemaju dostavu u Hrvatsku).
E sad, imam dva pitanja:
1. kakva su vaša iskustva s navedenom sjedalicom.
2. kak je postupak oko uvoza, odnosno dostave. Na siteu lijepo izračunaju kolko ti njima moraš platiti, ali nigdje, naravno, nema podatka oko naših uvoznih carinjenja i PDVa. Pa ak neko zna kak te stvari šljakaju, molio bih odgovor.
v-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 10:26   #2
Recaro sjedalice od ove godine možeš kupiti u Turbolimacu.
Nešto o tome ima na temi o autosjedalicama na Trudnicama.

Znači, oko uvoza nema brige.

Za sjedalicu ne mogu još ništa posebno reći, jer je tek planiram kupiti,
za nekih desetak mjeseci, osim da je to i moj izbor.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:22   #3
Ok, prvo imam pitanje?

koliko je beba stara i teska?

Ova sjedalica koju spominjes se ne bi trebala koristit dok beba nije godinu dana stara i bar 9 kilograma teska, OBJE kondicije trebaju biti ispunjene da bi se mogla koristiti, jer je to auto sjedalica koja je okrenuta naprijed. Bebe do godinu dana moraju biti okrenute nazad!

Ako je beba prerasla "jaje" sjedalicu a jos nije za voznju gledajuci naprijed preporucujem da potrazis kombinirane sjedalice, Britax su jedine koje mi padaju napamet a da se prodaju u EU, iako malo poskupe imaju najbolji "safety rating". E sad sam isla googlati i Recaro ima kombinirane sjedalice zove se Recaro Signo


Oprosti bas ti i nisam odgovorila na pitanje, no nadam se da ce ti ovo gore sto sam napisala pomoci malo oko odluke
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:17   #4
Quote:
v-max kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Trebam malu pomoć.
Kak naše malo sunce raste, došlo je vrijeme za nabavku auto sjedalice. Naravno da smo odlučili nabaviti najbolje (ak možeš od sve ove silne ponude bit pametan kaj je najbolje ).
Uglavnom, odlučili smo se za Recaro Young sport sjedalicu koju naravno ne možemo kupiti u lijepoj našoj već je treba naručiti prek neta (iz Njemačke, jer za sad Slovenci nemaju dostavu u Hrvatsku).
E sad, imam dva pitanja:
1. kakva su vaša iskustva s navedenom sjedalicom.
2. kak je postupak oko uvoza, odnosno dostave. Na siteu lijepo izračunaju kolko ti njima moraš platiti, ali nigdje, naravno, nema podatka oko naših uvoznih carinjenja i PDVa. Pa ak neko zna kak te stvari šljakaju, molio bih odgovor.

Recaro ima u TL-U i cijena je 1799'99 kuna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:19   #5
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Ok, prvo imam pitanje?

koliko je beba stara i teska?

Ova sjedalica koju spominjes se ne bi trebala koristit dok beba nije godinu dana stara i bar 9 kilograma teska, OBJE kondicije trebaju biti ispunjene da bi se mogla koristiti, jer je to auto sjedalica koja je okrenuta naprijed. Bebe do godinu dana moraju biti okrenute nazad!

Ako je beba prerasla "jaje" sjedalicu a jos nije za voznju gledajuci naprijed preporucujem da potrazis kombinirane sjedalice, Britax su jedine koje mi padaju napamet a da se prodaju u EU, iako malo poskupe imaju najbolji "safety rating". E sad sam isla googlati i Recaro ima kombinirane sjedalice zove se Recaro Signo


Oprosti bas ti i nisam odgovorila na pitanje, no nadam se da ce ti ovo gore sto sam napisala pomoci malo oko odluke

Recaro Young Sport je grupa 123 i ide od 9 mjeseci do12 godina tj. od 9 d 36 kilograma
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 01:16   #6
pa što nije jednostavnije otić u SLO, kupit AS, smontirat je i vratit se u HR.....ako npr TL ne bude imao određenu boju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:29   #7
Pazite sad ovo.
Recaro young sport u Njemačkoj košta 199.99 €.
U Sloveniji 205 €
U HR (TL) 249,99 €
Pa jebemu točno mi pada na pamet ideja otvoriti firmu koja bi im bila ozbiljna konkurencija. I još k tome Švabe imaju besplatnu dostavu na području cijele Njemačke.
Mislim, nije da sam cicija, ali razlika od 50€, pretjeruju.
Lutkich, beba je stara 6 mjeseci još uvijek se vozi u "jaje" sjedalici, ali joj je ova skoro premala jer već sad ima skoro 9 kg. No, htjeli bi nabaviti dobru sjedalicu a Recaro nam se po svim specifikacijama dopao.
v-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:08   #8
beba u vecu sjedalicu ne bi trebala ici prije nego se uspije sam dignuti na nogice bez obzira koliko kg ima
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:05   #9
Quote:
v-max kaže: Pogledaj post
beba je stara 6 mjeseci još uvijek se vozi u "jaje" sjedalici, ali joj je ova skoro premala jer već sad ima skoro 9 kg.
a jel glavica ima još 2 cm do vrha sjedalice? ako ima, onda je još možete koristit. (i bolje ne brzat s prelaskom u I grupu AS jer je za bebe najsigurnija vožnja u smjeru obrnutom od vožnje - a to trenutno može biti jedino ako se voze u "jaju" - grupa 0 ili 0+)

nogice se ne gledaju - one nisu pokazatelj da je beba prerasla sjedalicu
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:30   #10
Quote:
v-max kaže: Pogledaj post
Pazite sad ovo.
Recaro young sport u Njemačkoj košta 199.99 €.
U Sloveniji 205 €
U HR (TL) 249,99 €
Ako se ne varam, AS sjedalice u Njemačkoj i Sloveniji imaju povoljniji porezni tretman, što ti dota utjeće na cijenu.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:15   #11
A, to nisam znao. Onda stvari postaju jasnije
v-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:21   #12
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
beba u vecu sjedalicu ne bi trebala ici prije nego se uspije sam dignuti na nogice bez obzira koliko kg ima
Tocno.
Da preciziram (jer ima AS raznih varijanti): beba mora gledat suprotno od smjera voznje sve dok ne moze sama na noge pridrzavajuc se uz namjestaj, bez da joj ti pomazes.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:46   #13
Quote:
Lutkich, beba je stara 6 mjeseci još uvijek se vozi u "jaje" sjedalici, ali joj je ova skoro premala jer već sad ima skoro 9 kg. No, htjeli bi nabaviti dobru sjedalicu a Recaro nam se po svim specifikacijama dopao.
OK ovako imam iskustvo sa AS vec 5 godina jeste da nisam u HR i ne znam kako stvari stoje sa regulacijama i zakonima tamo ali znam da su AS jako vazne i jos vaznije da se pravilno koriste. Najbolje je da se procita upustvo za upotrebu koja dodje sa svakom sjedaliciom (naravno to znaci da se AS mora kupiti prvo ) sto kod tebe nije slucaj, ne znam koliko razumijes engleski ali to sto sam ja procitala o Recaro Young Sport sjedalici se nikako ne poklapa sa tim sto su ti drugi napisali. (sa ovim ne kazem da MENE moras poslusati, far from it, zelim da se ti sam informises)



http://www.elitecarseats.com/Recaro-Young-Sport.pro

While we love the Recaro Young Sport, it may not be your best bet if you're looking for a car seat that can serve your child both rear- and forward-facing. If you have a newborn, you may want to check out convertible car seats such as the Britax Boulevard (it shares a lot characteristics with the Young Sport). But if your child is already a year old, the Young Sport is a great choice!
Ovdje konkretno pishe da je ta sjedalica za toddlere tj. za bebe od vishe od godine dana i teze od 9 kg.

http://fightingwindmills.wordpress.c...o-young-sport/
Ovdje jedan tata pishe o iskustvu sa Recaro young sport



Ako je beba presla 9 kg a jaje sjedalica samo ide do 9 kg bez obzira sto jos duzinom moze u nju , beba ju je prerasla (recimo moji maleni su jaje prerasli duzinom puno prije nego tezinom, odmah sam je prestala koristiti jer nije vishe bila sigurna). Tako isto ako je beba prerasla jaje tezinom nije vise sigurna. (tako pishe u uputstvu za upotrebu)

Preporuka je (a ne i zakon) da se beba sto duze drzi u AS gdje gleda nazad jer je tako najsigurnija (naravno to ne moze biti u jaje sjedalici ) zato postoje kombinirane AS koje se mogu koristiti od rodjenja pa do 8 godina (booster seat) u nekim slucajevima (ovisno o tipu i specifikaciji AS)
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 21:19   #14
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
beba u vecu sjedalicu ne bi trebala ici prije nego se uspije sam dignuti na nogice bez obzira koliko kg ima
ma da...a daj mi reci kak ce moj asusjeda utjerat djete u AS jaje koje ima 11 mjesci i 11 kg a dugacko je 78 i ne stoji na nogama nego samo puze tj. uopce se niti ne pokusava dic na noge a u jaje ne stane pa da ju i natiskas
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:02   #15
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ma da...a daj mi reci kak ce moj asusjeda utjerat djete u AS jaje koje ima 11 mjesci i 11 kg a dugacko je 78 i ne stoji na nogama nego samo puze tj. uopce se niti ne pokusava dic na noge a u jaje ne stane pa da ju i natiskas
78 cm? to znači da još nije udarilo do ona 2 cm pri vrhu, jel da?
znači da bi to dijete moglo ići u grupu 0+ (do 13 kg)

jer za prelazak u I grupu dijete bi moralo zadovoljavati dva uvjeta: težinu i da može samostalno stajati na nogama uz pridržavanje za nešto. evo vidi na autosjedalice.info, kažu:

* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0 ili 0+ po visini (od vrha glave do vrha autosjedalice preostalo je manje od 2 cm), tada bi za dijete trebalo nabaviti kombiniranu autosjedalicu i postaviti je u smjer suprotan smjeru vožnje. Kombinirana autosjedalica postavlja se u smjeru suprotnom od smjera vožnje do određene dozvoljene tjelesne težine, a nakon toga okreće se i postavlja u smjeru vožnje.
* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0+ po težini (ima težinu više od 13 kg), a ne može se još samostalno podići na noge, tada ne postoji jednostavno rješenje. Na hrvatskom tržištu teško je pronaći autosjedalicu koja bi se mogla postaviti u smjer suprotan smjeru vožnje i nakon prijeđene težine od 13 kg. Takve sjedalice postoje, ali se - prema našim saznanjima - mogu nabaviti uglavnom u skandinavskim zemljama.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:18   #16
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
78 cm? to znači da još nije udarilo do ona 2 cm pri vrhu, jel da?
znači da bi to dijete moglo ići u grupu 0+ (do 13 kg)

jer za prelazak u I grupu dijete bi moralo zadovoljavati dva uvjeta: težinu i da može samostalno stajati na nogama uz pridržavanje za nešto. evo vidi na autosjedalice.info, kažu:

* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0 ili 0+ po visini (od vrha glave do vrha autosjedalice preostalo je manje od 2 cm), tada bi za dijete trebalo nabaviti kombiniranu autosjedalicu i postaviti je u smjer suprotan smjeru vožnje. Kombinirana autosjedalica postavlja se u smjeru suprotnom od smjera vožnje do određene dozvoljene tjelesne težine, a nakon toga okreće se i postavlja u smjeru vožnje.
* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0+ po težini (ima težinu više od 13 kg), a ne može se još samostalno podići na noge, tada ne postoji jednostavno rješenje. Na hrvatskom tržištu teško je pronaći autosjedalicu koja bi se mogla postaviti u smjer suprotan smjeru vožnje i nakon prijeđene težine od 13 kg. Takve sjedalice postoje, ali se - prema našim saznanjima - mogu nabaviti uglavnom u skandinavskim zemljama.
Cek ako se moze naci Recaro young sport AS zar nema i ove
http://www.recaro.com/index.php?id=3318&L=2.
To je Recaro Signo kombinirana AS i ovo su specifikacije

Za djecu od rodjenja (minimum 2.5kg) do 8 godina
tezina od 2.5kg. do 16kg (u suprotnom smijeru voznje)
tezina od 10kg (s tim da je dijete napunilo godinu dana) do 32 kg (u smijeru voznje)
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:29   #17
Bas sam htjela rec pa me Guzna preduhitrila... nek susjeda kupi kombiniranu sjedalicu i postavi je kontra smjera voznje.

Nije bitno jaje-nejaje, bitan je smjer voznje.
Beba koja ne moze sama stajat nema dovoljno jake misice da se vozi u smjeru voznje.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:00   #18
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
78 cm? to znači da još nije udarilo do ona 2 cm pri vrhu, jel da?
znači da bi to dijete moglo ići u grupu 0+ (do 13 kg)

jer za prelazak u I grupu dijete bi moralo zadovoljavati dva uvjeta: težinu i da može samostalno stajati na nogama uz pridržavanje za nešto. evo vidi na autosjedalice.info, kažu:

* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0 ili 0+ po visini (od vrha glave do vrha autosjedalice preostalo je manje od 2 cm), tada bi za dijete trebalo nabaviti kombiniranu autosjedalicu i postaviti je u smjer suprotan smjeru vožnje. Kombinirana autosjedalica postavlja se u smjeru suprotnom od smjera vožnje do određene dozvoljene tjelesne težine, a nakon toga okreće se i postavlja u smjeru vožnje.
* ako je dijete preraslo autosjedalicu grupe 0+ po težini (ima težinu više od 13 kg), a ne može se još samostalno podići na noge, tada ne postoji jednostavno rješenje. Na hrvatskom tržištu teško je pronaći autosjedalicu koja bi se mogla postaviti u smjer suprotan smjeru vožnje i nakon prijeđene težine od 13 kg. Takve sjedalice postoje, ali se - prema našim saznanjima - mogu nabaviti uglavnom u skandinavskim zemljama.

da 2 cm, pih...njoj glava vec viri van, ali eto ti peha, dijete je malo lijeno i ne pokuava na noge jer mu je puzanje mrak
ma kuzim ja to ali kaj je sa djecom izvan prosjeka...Ova njena vise ne stane u MaxiCosi cabriofix odavna ali je jos uvijek vozucka u tome...nebi bila na njenom mjestu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:34   #19
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
da 2 cm, pih...njoj glava vec viri van,
onda ona ima mnogo više od tih 78 cm koliko si rekla, jer meni je B već odavno prešišao 80 cm (nisam ga odavno mjerila), al svejedno mu glava ne viri van AS.
i da, i mi imamo isto cabriofix....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 15:59   #20
Evo i mi planiramo kupnju veće autosjedalice (od 9 kg na dalje). Zanima me koju bi preporučili odnosno koju planirate kupiti. Ponuda je stvarno velika. Kako se odlučiti, na šta treba obratiti pažnju itd.????
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.