Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 20:26   #2201
Pozdrav!
Može li netko objasniti što znaći sljedeći zadnji dnevnik:

Primljeno: 17.11.2017 09:00
Vrsta isprave:
Oznaka spisa:
Sadržaj prijedloga: u zk. ul. 1291 E-11 k.o.Trnje u zk. ul. 427 E-4 k.o. Grad Zagreb
Bilješka o kretanju spisa: SPIS A/A, 29.11.17
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 27.11.2017

Hvala unaprjed.
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:36   #2202
Da je prijedlogu koji je podnesen za tu nekretninu udovoljeno i provedeno u zemljišnoj knjizi.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:48   #2203
Hvala! Jel se može preko interneta vidjeti sadržaj prijedloga?

Zadnje uređivanje Roxolana : 02.12.2017. at 21:00.
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:08   #2204
Ispravu ne možeš vidjeti preko interneta, ali možeš vidjeti što je to zapravo provedeno u samom ZK ulošku.
U tvom slučaju je ustupanje založnog prava banke (vjerovnik) tvrtki za potraživanje dugova.
Sretno!
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:27   #2205
Ako tužim zbog brisanja iz gruntovnice (vlasničkog lista) upisane pretke od oca (davno nestali ili davno umrli bez nasljednika) dali trebamo platit porez na promet nekretnina 5% ?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:58   #2206
Je li porez plaćen kad ste prvi puta stjecali nekretninu?
Ako je - ne.
Ako nije - da.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:13   #2207
Pregled statusa predmeta

Molim vas, može li mi tko pomoći pri čitanju ovoga statusa?

Primljeno: 01.02.2013 09:27
Vrsta isprave:
Oznaka spisa:
Sadržaj prijedloga: POVEZIVANJE KPU I ZEMLJIŠNE KNJIGE U ZKUL xxxx KO GRAD ZAGREB
Bilješka o kretanju spisa: OSTALO, Podnesak od 11.12.2017. uložen u spis., 12.12.17
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 03.08.2016.
Datum provedbe:
Datum otpreme: 31.05.2016.

Što znači ova bilješka o kretanju spisao odnosno, podnesak i uložen u spis?
Zašto to već traje 4 godine?
Zvao sam gruntovnicu i oni mi kažu da to što piše udovoljeno ne mora značiti da je cijeli status predmeta udovoljen jer bi u protivnom bio proveden!?
Kažu da ovaj datum iz 2016. godine može ujedno značiti i datum nekog ročišta!?

Tako da mi nikako nije jasno, a i zanima me koliko to može sve ukupno trajati/postoji li neki zakonski rok :/
Hvala
shan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:18   #2208
Tu se donosilo više Rješenja u predmetu, odnosno pozivalo na dopunu. Ako si ti predlagatelj, trebao si dobiti Rješenje, ako ga nemaš dođi na ZK odjel i pogledaj spis. A možeš predati i zamolbu za ubrzanjem postupka.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:42   #2209
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Tu se donosilo više Rješenja u predmetu, odnosno pozivalo na dopunu. Ako si ti predlagatelj, trebao si dobiti Rješenje, ako ga nemaš dođi na ZK odjel i pogledaj spis. A možeš predati i zamolbu za ubrzanjem postupka.
Hvala na brzom odgovoru :-)

Dakle, radi se o tome da sam potpisao predugovor s agencijom i kaparirao pod uvjetom da se sklapa ugovor ukoliko pri njihovom uvidu u spis bude sve ok, a oni navodno pokušavaju (tj. njihova odvjetnica) već par dana pokušava doći da uvida u spis i govore mi da šalju požurnice te mu još nisu dobili pristup? Mislite da im je to trebalo već biti omogućeno, tj. da nešto muljaju?
shan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:45   #2210
Interesira me kakva je inače praksa oko tog povezivanja zemljišne knjige i kpu odnosno može li se što iskomplicirat da se postupak obustavi?
inače je u knjizi položenih ugovora sve sređeno i u redu...
Zbog toga što to povezivanje nije još sređeno, postoji u knjizi položenih ugovora aktivna plomba i to očito traje još od 2013. godine, dakle, predugo...to je inače normalna praksa ili?
Je li općenito rizično kupovati nekretninu s takvim statusom?
shan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:57   #2211
Sama činjenica povezivanja nije rizična u smislu da će te netko prevariti. Najbitnije je što je upisano za konkretan stan i naravno legalnost cijele zgrade.
U Zg predmeti povezivanja KPU I ZK znaju trajati (nepotrebno) duže.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:31   #2212
Da li je postojao neki rok do kada su sve zgrade bile obvezne po sili zakona pokrenuti povezivanje KPU i ZK tj. provesti etažiranje?

I dalje postoji masa tih nekretnina koje su upisane samo u KPU, kada se to sve planira riješiti za objekte koji su taj postupak pokrenuli u zakonskom roku?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:57   #2213
Quote:
adaptacijas kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, imam jednu situaciju sa stanom i povezivanjem. Prije par dana se kapario stan uz aktivnu plombu gdje su vlasnici rekli da je to sve ok i da će se brzo riješiti. Provjerio kod jedne odvjetnice kaže ma biti će to brzo.
Međutim banka sada traži vlasnički bez aktivne plombe, vrijeme iz predugovora ide, ja se jako bojim da ne izgubim stan, a danas sam doznao da je predmet kod sutkinje koja se ljuti na požurnice i navodno da to može dugo trajati.

Dali vi znate koliko ovakav Z koji sam Vam napisao u nastavku može trajati ili na koji način ga mogu pogurati da se riješi. Hvala vam puno unaprijed.

Stanje na dan: 16.10.2017 23:35
Primljeno: 05.06.2017 11:28
Vrsta isprave:
Oznaka spisa:
Sadržaj prijedloga: radi odlučivanja o prigovoru
Bilješka o kretanju spisa: SPIS NA PARAF U KANCELU, za s. Stubičar, 07.08.17
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 20.06.2017.
Datum provedbe:
Datum otpreme:


Joj i mene je zapala ta sutkinja. Kako je na kraju prošlo, koliko ste dugo čekali?
shan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:41   #2214
Ovako kupio bih kuću koja nije uvedena u zemljišne knjige, treba mi stambeni kredit a banka naravno neće dati ga ako kuća nije upisana tj papiri nisu čisti, što je sasvim ok.

E ali, meni se ta kuća baš sviđa i ne želim odustati od nje tako lako pa me zanima koji je najkraći postupak od ovakvog trenutnog stanja:http://i63.tinypic.com/m7ym4o.jpg
do potpuno spremnog stanja za prodaju tj odobravanje stambenog kredita?
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:19   #2215
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
Ovako kupio bih kuću koja nije uvedena u zemljišne knjige, treba mi stambeni kredit a banka naravno neće dati ga ako kuća nije upisana tj papiri nisu čisti, što je sasvim ok.

E ali, meni se ta kuća baš sviđa i ne želim odustati od nje tako lako pa me zanima koji je najkraći postupak od ovakvog trenutnog stanja:http://i63.tinypic.com/m7ym4o.jpg
do potpuno spremnog stanja za prodaju tj odobravanje stambenog kredita?
https://www.dgu.hr/assets/uploads/Do...bjašnjenje.pdf
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 14:55   #2216
Pa generalno treba samo upis, ali ovdje nešto ne štima. Kad pogledaš tu česticu na Geoportalu sve ti je jasno. Određeni otklon je normalan jer se radi o starim planovima, ali u ovom slučaju se ili dogodila neka greška ili je došlo do zamjene zemljišta koja nikad nije provedena.

Angažiraj geodeta s tog područja da ti to proanalizira i/ili traži da prodavač to riješi pa možete dalje pričati.

Ako je tako nešto "normalno" na tom području onda neka ti samo upiše kuću, s uporabnom dozvolom (ili legalizacijom) za kuću ili bez uporabne dozvole (možda banka neće dati kredit ako kuća nema uporabne, provjeri)
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:30   #2217
Jel može to malo jasnije jer ovo je meni prekomplicirano za pohvatati, ja ne znam tko tu koga j...
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:49   #2218
Sve sam ti napisao, pa možeš slobodno pitati što ti nije jasno, ali moraš uzeti u obzir da je situacija specifična
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 14:02   #2219
A zašto kuća nije upisana? Ima li građevinsku i uporabnu dozvolu odnosno Rješenje o izvedenom stanju? Prvo to treba imati za upis.
Vidim da se katastarski plan ne poklapa baš s kućom tj. granica čestice prolazi baš po sredini kuće, a na toj drugoj čestici je drugi upisani ZK vlasnik.
Provjeri na lokalnom katastru kako točno ide granica čestice.

Tek kad to sve središ (a možda neće biti uopće problematično) banka će ti dati kredit, a kolege će moći to provesti u zemljišnoj knjizi.
Inače ZK Orahovica je skroz normalan odjel.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:47   #2220
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
A zašto kuća nije upisana? Ima li građevinsku i uporabnu dozvolu odnosno Rješenje o izvedenom stanju? Prvo to treba imati za upis.
Vidim da se katastarski plan ne poklapa baš s kućom tj. granica čestice prolazi baš po sredini kuće, a na toj drugoj čestici je drugi upisani ZK vlasnik.
Provjeri na lokalnom katastru kako točno ide granica čestice.

Tek kad to sve središ (a možda neće biti uopće problematično) banka će ti dati kredit, a kolege će moći to provesti u zemljišnoj knjizi.
Inače ZK Orahovica je skroz normalan odjel.
Evo isprike na zakašnjelom odgovoru ali em što zbog blagdana što zbog drugih stvari nisam mogao.

Bio sam u gruntovnici i na katastru, sve što stoji na internetu je istinito, dakle vlasništvo čisto, tereta nema, stanje čestice tj međe je kakvo je na internetu, a kuća nije ucrtana.

Veli mi šef katastra da je taj pomak od stvarnog stanja zbog nepreciznosti aviosnimke tj misli da neće biti problema s time, sve susjedne čestice su isto tako pomaknute. Ako se kuća ucrta, ucrtat će se u "zakrenutom stanju" tj onako kako stoji međa a ne stvarna slika.

Veli da bih nakon ucrtavanja trebao moći dobiti kredit tj banka ne bi radi ovog smjela praviti probleme, a da će ove godine u Orahovici biti provedena nova izmjera i da će ona ispraviti "zakrenutost" čestica.

Molim komentare, ako ih ima, na što bih još trebao paziti i kako dalje postupiti.
Vlasnik je rekao da je pokrenuo proceduru za legalizaciju i da će trajati cca mjesec dana, minimalno, što se poklapa s onim što mi je na katastru rečeno, ako ne bude nekih dodatnih komplikacija (ne znam kojih).

Što vi mislite o svemu?
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.