Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 11:18   #1
Traži i bit će ti dano (Esther i Jerry Hicks)

Knjiga nastala od ljudi koji su sudjelovali u filmu Tajna.
Navodno je ta knjiga nastala da bi ljudi bolje razumjeli kako Tajna funkcionira,jer u Tajni navodno nisu detaljnije objašnjeni najvažniji koraci.
Objašnjavaju zakon privlačenja,zakon vibracije.
Garantiraju da sve što poželimo,čemu pridajemo pozornost i u to unesemo pozitivne osjećaje već ide prema nama. Samo se moramo dovesti u stanje opuštenosti i bez otpora to primiti.

Oni nemaju nikakvih dodirnih točaka sa religijom,već sa vibracijom...iliti energijom. (Abraham koji spominju je izvor te energije,suština kojoj čovjekova nefizička dimenzija pripada)
Njihovo proučavanje provodi se na način da čovjek mora vjerovati u to što radi i vjerovati sebi,odnosno da će mu se želja ispuniti ako je u skladu sa svojim istinskim ja. A sklad da bude sa svojim istinskim ja,postiže se u stanju opuštenosti (dopuštanja),bez otpora,bez ikakvih negativnih otpora sa strane i usmjeravaju razmišljanje prema onome što želimo da nam se dogodi.

Što vi mislite o knjizi? Njihovom učenju? Vaša iskustva?
Dojmovi....?
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:33   #2
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Garantiraju da sve što poželimo,čemu pridajemo pozornost i u to unesemo pozitivne osjećaje već ide prema nama. Samo se moramo dovesti u stanje opuštenosti i bez otpora to primiti.
to nije istina. istina je da se to događa samo ako čvrsto vjeruješ u to. dakako, autori pokušavaju da čvrsto povjeruješ u njihovu izjavu, i samim time da postigneš potrebni stupanj čvrste vjere. walsch je to bolje objasnio. želja kreira želju, ne objekt želje. vjera da dobivaš kreira dobivanje
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:36   #3
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
to nije istina. istina je da se to događa samo ako čvrsto vjeruješ u to. dakako, autori pokušavaju da čvrsto povjeruješ u njihovu izjavu, i samim time da postigneš potrebni stupanj čvrste vjere. walsch je to bolje objasnio. želja kreira želju, ne objekt želje. vjera da dobivaš kreira dobivanje
Mislim da je tako. Napisala sma kako sam ja to shvatila. Uvjerila sam se da njihove teorije imaju smisla. Što ti misliš o tome? Vjeruješ li u zakon privlačenja?
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 12:21   #4
Moja iskustva idu u prilog ovoj tezi.

I danas kad se sjetim toga, čini se nestvarnim.

Ostvarile su mi se određ.stvari koje naizgled nisu imale 1% šanse za realizaciju.

Ali toliko sam energije i vjere uložila u to ,da se sve nekako poslagalo kao kockice ..
Bilo je potrebno SAMO da promijenim neg. način razmišljanja..Ustvari onaj "racionalni" koji je uvijek razmišljao realno, kroz um, logički.

Ovaj put sam uložila svu svoju vjeru u to i ostvarilo mi se.

I dan danas ne vjerujem.

Ono što je važno i što sam shvatila, čemu sad dajem stopostotno pravo jest da ako razmišljaš o nečem što bi želio ali činiš to BEZ vjere u samu stvar,racionaliziranjem, znači zapravo razmišljaš negativno o tome, samo negativno će ti se i desit. Ulaganjem tolike energije, a negativne samo donosi jedan mogući ishod;razočaranje.

Još jedna kontradikcija u svemu tome je da kad zauzmete takav stav; vjerujem u TO, želio bih da se desi, istodobno se osjećate tako opušteno, osjećaj je ravan onom ; kad ništa ne očekujete.
Mislim da je to ključ; ne očekuj ništa i bit će ti dano.

Ovo je malo naizgled zbunjujuće i filozofski napisano, ali to su ionako samo riječi...no vjerujte ima smisla.

Osjećaji i unutarnje stanje svijesti se ionako riječima ne mogu opisat.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:29   #5
Par riječi o mojim zaključcima vezanim za Hiksove i njihovo navodno kanaliziranje inteligencije koja se naziva Abraham.

Prije svega ja bih jako željela da je to istina i da tako djeluje kako to oni predstavljaju ali ja uvijek volim pogledati stvar iz više kuteva, nekako mi promjena perspektive pomaže u sagledavanju cjeline.

1. Takozvana self help literatura je postala ogromno tržište. Tu spada i literatura kao što je gore spomenuta knjiga. Postoji brdo knjiga, ostalih AV materijala i autora koji se bore za djeliće tog tržišta. I na koncu nema ništa loše u tome sve dok novac ne postane primarni cilj.

2. Kad iz kuta čistog profita promatramo cijelu Hicks priču postaje jasnije što im je pokretačka sila i koji im je cilj.

Cijela je mašinerija, koja obuhvaća knjige, DVD-ove, audio zapise, seminare, krstarenja - smišljena na način kako da izvuku što više novaca. Što i ne bi bio problem kada bi zauzvrat proporcionalno u kvaliteti nešto dali za uzvrat. No bojim se ništa od toga.

Kad pročitate prvu knjigu u stvari ste saznali sve. Niti u jednoj drugoj nema ništa novo. Samo recikliranje iste ideje i istih principa. Ali su zato mudro navedene teme kao što su novac i zdravlje, koje su ljudima najinteresantnije, kao posebno područje kojima se te knjige bave i stvaraju dojam da će se tamo naći riješenje. Baš ona karika koja još nedostaje pa će sve biti bajka. No na kraju ništa od svega toga.

Cijela priča ja napravljena tako da se na početku obećavaju brda i doline, no kada osoba uvidi da se to tako baš i ne događa onda oni nude dodatne materijale i navodna dodatna riješenja. Tako se polako žrtva upliće u mrežu koja je jako fino tkana i tako mekana da je teško primjetiti da se uplitanje u stvari i događa.

3. Brojni su ljudi koji su se uhvatili u njihovu mrežu i ostali bez imetka i brakova te svjedoče ovo o čemu pišem. Uvijek vam treba još samo NEŠTO da bi stvar profunkcionirala. Samo još ovo, samo još jedan korak... i sve postane navlakuša za sisanje novca. Vašeg, naravno.

4. U knjizi se Jerry Hicks predstavlja kao uspješan biznismen no kada zavirite u njegov bio tada postaje vidljivo da jedino na čemu zarađuje jest biznis oko Abrahama i svega onoga što ide s time. Predavanja, krstarenja, knjige... I nema ništa loše u tome što on (oni) na tome zarađuje kad ne bi prodavao maglu. Ono čime su se prije oboje bavili je Amway. Zašto to nisu istakli kad su pisali o sebi u knjzi? Nema ništa loše u tome. Ili ima?

U stvari cijela navlakuša oko Abrahama je iste strukture kao i kod Amwaya. Nitko se u Amwayu nije obogatio tako što je prodao puno proizvoda nego tako što se popeo na hijerarhijskoj ljestvici prodajući maglu masama kojima su se prodavali razni (beskorisni) materijali i ulaznice za masovne seminare na kojima se provodila amway indoktrinacija. Sve to, samo još ljepše zapakirano, je iskopirano i predstavljeno kroz inovativni proizvod koji se zove Abraham.

5. Da se sve vrti oko novca može se iščitati iz problema koji je nastao sa producentima i tvorcima "Tajne". Prvo su Hicksovi bili u filmu zatim su izbačeni u novijim verzijama. Bottom line - nisu se mogli dogovoriti oko profita, tj. novca.

6. Posotoje na netu paralele sa obrascima specifičnim za kultove ali u to mi se ne da ulaziti. I ovo što sam iznad navela mi je bilo više nego dovoljno da vidim o čemu se tu radi.

7. Nigdje nisam vidjela da postoje brojni primjeri ljudi koji su napravili velike pomake u svom životu zahvaljujući Abrahamovom učenju. Ali sam vidjela dosta primjera onih koji su posvećujući se tom učenju razbucali svoje živote i familije.

Npr kad Napoleon Hill u svojoj knjizi daje primjere ljudi koji su postali uspješni to su ljudi jako dobro poznati u povijesti, ljudi koji su doista velike pomake napravili, ljudi koji imaju ime i prezime.

Ili kad čitate bio Stuarta Lichtmana (znam da niste čuli za njega ali ima vremena ) vidite da je čovjek završio MIT, radio na istraživanjima AI i napravio nešto u tom području, radio sa važnim ljudima iz poslovnog svijeta u GB, Norveška, USA. Radio kao konzultant u desetinama poduzeća, a to je ipak nekakva referenca. Dok kod Hicksova je jedina referenca - bivši Amwey-evci. Hm...?

Sve ovo što sam navela postoji zapisano na internetu. Od njihovih stranica, raznih foruma, svjedočanstava ljudi koji su se opekli itd...

Na ovo malo istraživanje potaklo me to što sam vidjela da ponavljaju stalno isto, previše praznih (prevelikih) obećanja i onda se klupko počelo odmotavati...

I nemojte mi vjerovati na riječ već istražite sami. I ne gubite vrijeme (i novac) na ludosti! Ja sam bezveze bacila 30$ nemojte i vi
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:06   #6
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Mislim da je tako. Napisala sma kako sam ja to shvatila. Uvjerila sam se da njihove teorije imaju smisla. Što ti misliš o tome? Vjeruješ li u zakon privlačenja?
pokušao sam ti objasniti mehanizam. ako si se uvjerila u početku, tvoje uvjerenje je kreiralo vjerovanje, vjerovanje je kreiralo razvoj događaja koji je išao u korist vjerovanja. međutim to ne znači da su autori rekli potpunu istinu

probaj ne vjerovati, i vidjet ćeš da se neće ostvariti. a autori kažu da je želja dovoljna. ja kažem da želja nije dovoljna

probaj. pomisli na nešto da se ostvari, što želiš, ali u što ne vjeruješ da će se ostvariti. i vidjet ćeš da se neće ostvariti. napravi pokus, i javi mi rezultate

što se tiče privlačenja, jednom sam na nekom predavanju vezanom uz jogu čuo da se na materijalnoj razini privlače različitosti, a na duhovnoj sličnosti. to mi je objašnjenje leglo uz iskustvo kakvo sam imao
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:27   #7
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pokušao sam ti objasniti mehanizam. ako si se uvjerila u početku, tvoje uvjerenje je kreiralo vjerovanje, vjerovanje je kreiralo razvoj događaja koji je išao u korist vjerovanja. međutim to ne znači da su autori rekli potpunu istinu

probaj ne vjerovati, i vidjet ćeš da se neće ostvariti. a autori kažu da je želja dovoljna. ja kažem da želja nije dovoljna

probaj. pomisli na nešto da se ostvari, što želiš, ali u što ne vjeruješ da će se ostvariti. i vidjet ćeš da se neće ostvariti. napravi pokus, i javi mi rezultate

što se tiče privlačenja, jednom sam na nekom predavanju vezanom uz jogu čuo da se na materijalnoj razini privlače različitosti, a na duhovnoj sličnosti. to mi je objašnjenje leglo uz iskustvo kakvo sam imao
Slažem se s tobom. Možda nisam dobro interpretirala,ali njihovo učenje baš govori o tome da želja stvara želju i da nije prirodno da se čovjek odupire tome kao što većina nas to radi.

Što se uvjerenja tiče,baš sam gledala filmić gdje ta žena govori kako mi na temelju svojih iskustava ili na temelju iskustava drugih gradimo uvjerenja koja na kraju postaju vjerovanja. Tako da mislim da se nas dvoje kužimo u tom segmentu.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:35   #8
@hanna69,

zaista bi voljela čuti konkretan primjer gdje ti je zaštekalo.
Ovo što si nabrojala je nešto toliko općenito i izlizano.

Ok,ako Hicksi žele zaraditi novac i oni i ljudi iz Tajne,ne vidim što je tu loše. Ljude nitko ne tjera da kupe njihove knjige.
Oni su uspjeli u svojoj želji, i meni to baš daje poticaj da ako mogu oni mogu i ja.
Gledaj sa pozitivne strane. Evo ja maltene svaki dan doživim neku pozitivnu stvar,da sam zapanjena kako djeluje. Položila sam ogromno težak ispit tako da sam izašla jedanput na njega,drugi se ubijaju od učenja.
Pisala sam već na temi Tajne svaki dan neka super sitnica. I kad se ufuraš u taj film ili uvjerenje život postaje takva igra,postaje sve zabavno.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 16:57   #9
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
@hanna69,

zaista bi voljela čuti konkretan primjer gdje ti je zaštekalo.
Ovo što si nabrojala je nešto toliko općenito i izlizano.

Ok,ako Hicksi žele zaraditi novac i oni i ljudi iz Tajne,ne vidim što je tu loše. Ljude nitko ne tjera da kupe njihove knjige.
Oni su uspjeli u svojoj želji, i meni to baš daje poticaj da ako mogu oni mogu i ja.
Gledaj sa pozitivne strane. Evo ja maltene svaki dan doživim neku pozitivnu stvar,da sam zapanjena kako djeluje. Položila sam ogromno težak ispit tako da sam izašla jedanput na njega,drugi se ubijaju od učenja.
Pisala sam već na temi Tajne svaki dan neka super sitnica. I kad se ufuraš u taj film ili uvjerenje život postaje takva igra,postaje sve zabavno.
Da sam ti prije 5 godina rekla da se Intel ponaša monopolistički i da ucjenjuje svoje partnere da li bi mi tada vjerovala? Postojali su ljudi koji su toga bili svjesni ali nije bilo konkretnih dokaza. Ali sad kad im je EU opičila kaznu od MILIJARDU USD svima je jasno. Slično je bilo sa Amwayem u USA, sa Bernard Madoffom koji je napravio gubitak od 65 miijardi USD i zbog toga nedavno osuđen te sa propašću Enrona. Da, takve se stvari događaju u RL! Vrijeme je za neugodno buđenje. Nisu svi cvećkice kakvima se predstavljaju. Gdje ima dima ima i vatre.

Najveća magija u Hicksova je da ti govore ono što želiš čuti (živjeti sve svoje želje, obećavajući da ih sve možeš lako ostvariti...). I na tome grade kule od karata.

Jahati na pozitivnom valu sreće i zadovoljstva nije teško. No, međutim kad spirala krene silaznom putanjom, pa ti se poveže nekoliko neugodnih i negativnih iskustava u niz, kada lupiš o dno života, e tada isprobaj njihovo učenje i reci mi da li djeluje!

Imala sam i ja prekrasnih, nevjerojatno pozitivnih iskustava u životu koja bih da sam u to vrijeme čitala i znala za Hicksove lako mogla pripisati pročitanom. No tada nisam znala za njih i znam da njihovo učenje nema veze sa time. Tada sam ih povezivala s nekim drugim stvarima ali danas znam da nemaju veze niti sa time u što sam tada vjerovala.

Ne želim te uvjeravati ni u šta. Živi svoj život i skupljaj vlastita iskustva pa iz njih izvlači zaključke ako već ne možeš drugačije.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:17   #10
stvar je u godini izdanja. 2005. do 2005. je već napravljeno hrpu new-age literature koja više-manje, govori to isto

hicksovi pričaju o 'kanaliziranju', no vjerujem tko bi proučio ono što oni pišu i ono što je napisano prije njih, shvatio bi po svojoj prilici da su oni samo reciklirali ono što su pročitali u new age knjigama koje su napisane prije njihovih. tako da je priča o kanaliziranju prilično sumnjiva

to, ili 'tajna', predstavljaju populističke inteligentne pokušaje (i kao što vidimo i uspjehe) komercijalizacije informacija koji su dotični autori 'posudili' od drugih
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:38   #11
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
stvar je u godini izdanja. 2005. do 2005. je već napravljeno hrpu new-age literature koja više-manje, govori to isto

hicksovi pričaju o 'kanaliziranju', no vjerujem tko bi proučio ono što oni pišu i ono što je napisano prije njih, shvatio bi po svojoj prilici da su oni samo reciklirali ono što su pročitali u new age knjigama koje su napisane prije njihovih. tako da je priča o kanaliziranju prilično sumnjiva

to, ili 'tajna', predstavljaju populističke inteligentne pokušaje (i kao što vidimo i uspjehe) komercijalizacije informacija koji su dotični autori 'posudili' od drugih

Mislim da se tu dotičemo onoga tko u šta vjeruje. Osobno ne vidim ništa loše u svemu tome,ako mi pomaže i uči me da budem bolja. Vjerujem u Boga i to mi je bitno.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 09:51   #12
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu dotičemo onoga tko u šta vjeruje. Osobno ne vidim ništa loše u svemu tome,ako mi pomaže i uči me da budem bolja. Vjerujem u Boga i to mi je bitno.
nije bitno za sadržaj u svakom slučaju. ali sam ti samo htio reći da su npr. razgovori s Bogom od walscha puno vrijednija knjiga od tajne ili vjerujem ove knjige. jer sadrže sve što i te knjige, i još puno više
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 22:52   #13
Kad smo kod prezimena Hicks, na mene je više utjecao jedan Bill Hicks nego ovo dvoje self-help šarlatana. Pobrali su svoje savjete iz drugih knjiga o samopomoći i new age duhovnosti.
kemal_is is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 00:09   #14
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Knjiga nastala od ljudi koji su sudjelovali u filmu Tajna.
Navodno je ta knjiga nastala da bi ljudi bolje razumjeli kako Tajna funkcionira,jer u Tajni navodno nisu detaljnije objašnjeni najvažniji koraci.
Objašnjavaju zakon privlačenja,zakon vibracije.
Garantiraju da sve što poželimo,čemu pridajemo pozornost i u to unesemo pozitivne osjećaje već ide prema nama. Samo se moramo dovesti u stanje opuštenosti i bez otpora to primiti.
gledala sam film i čitala tu knjigu. Gospođa se vrti oko jednog od zakona hermetike - slično privlači slično i banalizira. Iako je nesumnjiva istina da privlačimo upravo ono što zračimo njen pristup u kojem inzistira na vizualiziranju, pozitivnom stavu i mjenjaju emocionalne točke privlačenja je naivan.

Moji argumenti su slijedeći:

- Najveći broj ljudi potpuno je nemoćan da promjeni svoj mentalni sklop i emocije. Ljudi općenito recikliraju oko 40 posto uvijek istih misli i velika većina je zapela u samo par emocija koje vrte neprekidno godinama. U moru od stotine hiljada negativnih misli i emocija koje preletaju tokom dana bićem prosječnog čovjeka , malo sanjarenja, fantaziranja rastoči se i izgubi. Inercija je jednostavno puno jača jer je mozak izbrazdan po obrascima koje nije lako ni prepoznati a kamoli odbaciti.

- Stoga bez rada na sebi, bez unutarnjeg rasta, bez radikalnih promjena mentalnog i emocionalnog sklopa nema ni promjene točke privlačenja, nema snage uma, nema čudesnog ispunjenja želja na način na koji autori filma i knjige pokušavaju to predočiti.

- Osim toga nije dovoljno zamišljati, nadati se, fantazirati i biti pozitivan. Nema nikakvih promjena ni čudesa bez konkretne akcije, bez poduzetnog duha, bez praktičnog rada na ispunjenju svoje želje, bez angažiranja snage volje, bez izvrsnosti na nekom polju .... a ona se postiže praktičnim pregnućima, a ne sanjarenjem. Vizualizacija je naravno od velike pomoći, snažno uvjerenje da ćemo stići tamo gdje smo naumili također, ali bez napora, rada i uložene energije - ništa ne pada s neba, čak ni onda kad izgleda da je palo.

- I naposljetku stvarna čudesa bez osobitih napora mogu postići samo oni koji su gospodari svog uma i emocija, oni koji kontroliraju svoje fizičko, eteričko, astralno i mentalno tijelo, koji su direktno na izvoru, čarobnjaci koji su proširili svoju svjesnost, oni koji znaju zaći duboko duboko u meditaciju, zaustaviti vrijeme i u tišini bez ikakvog komešanja uma i emocija instalirati bilo koju misao - koja onda postaje ISTINA. Jedini problem je što ovako razvijene duše ništa ne žele ... oni su jedno sa tokom onakav kakav jest i nemaju potrebu da išta mjenjaju jer za njih svijet i sve u njemu je upravo onako kako treba biti ....
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 01:08   #15
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Jedini problem je što ovako razvijene duše ništa ne žele ... oni su jedno sa tokom onakav kakav jest i nemaju potrebu da išta mjenjaju jer za njih svijet i sve u njemu je upravo onako kako treba biti ....
Zašto bi to bio problem?
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 01:17   #16
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Zašto bi to bio problem?
E da ... falila sam ..... to nije problem,
to je rješenje svih problema
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 01:35   #17
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
E da ... falila sam ..... to nije problem,
to je rješenje svih problema
Zaista.

...i svi će to stanje postići. Kad-tad.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 08:58   #18
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Par riječi o mojim zaključcima vezanim za Hiksove i njihovo navodno kanaliziranje inteligencije koja se naziva Abraham.

Prije svega ja bih jako željela da je to istina i da tako djeluje kako to oni predstavljaju ali ja uvijek volim pogledati stvar iz više kuteva, nekako mi promjena perspektive pomaže u sagledavanju cjeline.

1. Takozvana self help literatura je postala ogromno tržište. Tu spada i literatura kao što je gore spomenuta knjiga. Postoji brdo knjiga, ostalih AV materijala i autora koji se bore za djeliće tog tržišta. I na koncu nema ništa loše u tome sve dok novac ne postane primarni cilj.

2. Kad iz kuta čistog profita promatramo cijelu Hicks priču postaje jasnije što im je pokretačka sila i koji im je cilj.

Cijela je mašinerija, koja obuhvaća knjige, DVD-ove, audio zapise, seminare, krstarenja - smišljena na način kako da izvuku što više novaca. Što i ne bi bio problem kada bi zauzvrat proporcionalno u kvaliteti nešto dali za uzvrat. No bojim se ništa od toga.

Kad pročitate prvu knjigu u stvari ste saznali sve. Niti u jednoj drugoj nema ništa novo. Samo recikliranje iste ideje i istih principa. Ali su zato mudro navedene teme kao što su novac i zdravlje, koje su ljudima najinteresantnije, kao posebno područje kojima se te knjige bave i stvaraju dojam da će se tamo naći riješenje. Baš ona karika koja još nedostaje pa će sve biti bajka. No na kraju ništa od svega toga.

Cijela priča ja napravljena tako da se na početku obećavaju brda i doline, no kada osoba uvidi da se to tako baš i ne događa onda oni nude dodatne materijale i navodna dodatna riješenja. Tako se polako žrtva upliće u mrežu koja je jako fino tkana i tako mekana da je teško primjetiti da se uplitanje u stvari i događa.

3. Brojni su ljudi koji su se uhvatili u njihovu mrežu i ostali bez imetka i brakova te svjedoče ovo o čemu pišem. Uvijek vam treba još samo NEŠTO da bi stvar profunkcionirala. Samo još ovo, samo još jedan korak... i sve postane navlakuša za sisanje novca. Vašeg, naravno.

4. U knjizi se Jerry Hicks predstavlja kao uspješan biznismen no kada zavirite u njegov bio tada postaje vidljivo da jedino na čemu zarađuje jest biznis oko Abrahama i svega onoga što ide s time. Predavanja, krstarenja, knjige... I nema ništa loše u tome što on (oni) na tome zarađuje kad ne bi prodavao maglu. Ono čime su se prije oboje bavili je Amway. Zašto to nisu istakli kad su pisali o sebi u knjzi? Nema ništa loše u tome. Ili ima?

U stvari cijela navlakuša oko Abrahama je iste strukture kao i kod Amwaya. Nitko se u Amwayu nije obogatio tako što je prodao puno proizvoda nego tako što se popeo na hijerarhijskoj ljestvici prodajući maglu masama kojima su se prodavali razni (beskorisni) materijali i ulaznice za masovne seminare na kojima se provodila amway indoktrinacija. Sve to, samo još ljepše zapakirano, je iskopirano i predstavljeno kroz inovativni proizvod koji se zove Abraham.

5. Da se sve vrti oko novca može se iščitati iz problema koji je nastao sa producentima i tvorcima "Tajne". Prvo su Hicksovi bili u filmu zatim su izbačeni u novijim verzijama. Bottom line - nisu se mogli dogovoriti oko profita, tj. novca.

6. Posotoje na netu paralele sa obrascima specifičnim za kultove ali u to mi se ne da ulaziti. I ovo što sam iznad navela mi je bilo više nego dovoljno da vidim o čemu se tu radi.

7. Nigdje nisam vidjela da postoje brojni primjeri ljudi koji su napravili velike pomake u svom životu zahvaljujući Abrahamovom učenju. Ali sam vidjela dosta primjera onih koji su posvećujući se tom učenju razbucali svoje živote i familije.

Npr kad Napoleon Hill u svojoj knjizi daje primjere ljudi koji su postali uspješni to su ljudi jako dobro poznati u povijesti, ljudi koji su doista velike pomake napravili, ljudi koji imaju ime i prezime.

Ili kad čitate bio Stuarta Lichtmana (znam da niste čuli za njega ali ima vremena ) vidite da je čovjek završio MIT, radio na istraživanjima AI i napravio nešto u tom području, radio sa važnim ljudima iz poslovnog svijeta u GB, Norveška, USA. Radio kao konzultant u desetinama poduzeća, a to je ipak nekakva referenca. Dok kod Hicksova je jedina referenca - bivši Amwey-evci. Hm...?

Sve ovo što sam navela postoji zapisano na internetu. Od njihovih stranica, raznih foruma, svjedočanstava ljudi koji su se opekli itd...

Na ovo malo istraživanje potaklo me to što sam vidjela da ponavljaju stalno isto, previše praznih (prevelikih) obećanja i onda se klupko počelo odmotavati...

I nemojte mi vjerovati na riječ već istražite sami. I ne gubite vrijeme (i novac) na ludosti! Ja sam bezveze bacila 30$ nemojte i vi
Ovo se zove iscrpno i realno sažimanje stvari i stoga hanna69

Nema instant riješenja u životu, učimo se na svojim vlastitim što uspjesima, što pogreškama, i to je škola koju svi moram proći. Knjige donose kratkotrajna oduševljenja, ali kod svakog većeg problema, one ti neće pomoći i platiti račun, ozdraviti bližnjega i sl. Naučiti kontrolirati sebe, svoje ponašanje i emocije gradi se i nadograđuje kroz životna iskustva. Ne kažem da nam određena knjiga ne može biti putokaz KAKO to postići, ali da će ti ona promjeniti život u roku SADA, to zaboravite
__________________
------------------------------------------------------
Svi mi živimo pod istim nebom, samo nemamo isti horizont
simplemind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:10   #19
Quote:
simplemind kaže: Pogledaj post
Ovo se zove iscrpno i realno sažimanje stvari i stoga hanna69

Nema instant riješenja u životu, učimo se na svojim vlastitim što uspjesima, što pogreškama, i to je škola koju svi moram proći. Knjige donose kratkotrajna oduševljenja, ali kod svakog većeg problema, one ti neće pomoći i platiti račun, ozdraviti bližnjega i sl. Naučiti kontrolirati sebe, svoje ponašanje i emocije gradi se i nadograđuje kroz životna iskustva. Ne kažem da nam određena knjiga ne može biti putokaz KAKO to postići, ali da će ti ona promjeniti život u roku SADA, to zaboravite

Primjenila sam neke njihove savjete u životu i zaista funkcioniraju.
Ajmo početi od onog najbitnijeg-pozitivnog pogleda na život.
Pod tim ne razumjevam (a koliko sam shvatila niti oni) staviti ružičaste očale i tako gacati svijetom.
Pozitivan stav prema životu je u bezizlaznoj situaciji pronaći riješenje i izvući pouku.
Nigdje nisam pročitala da se išta ovdje dobiva badava.Ako se sam ne pokreneš nema napretka. I to oni cijelo vrijeme govore¨!
Hicksi propovijedaju da čovjek prvo mora "dovesti" sebe u red,doći u emocionalnu ravnotežu sa samim sobom da bi nešto dobio. I s tim se potpuno slažem.
Kad sam rastresena,smušena i pod stresom ne samo da ću propustiti petsto prilika u životu, nego ću ostaviti dojam da me apsolutno na ovom svijetu ništa ne interesira i da nemam nikakvih želja.
U suprotnom kad sam odlične volje,raspoložena,smirena,primjetit ću prije ono što me zanima. Privući ću svojim ugodnim ponašanjem puno ljudi,možda kome spomenuti svoju želju i nešto će se morati pozitivno izroditi iz svega toga.

Meni se čini da većina vas nije shvatila poantu knjige. Dakle ako je netko realan,to znači da mora uvijek biti kritičan? Ako,da voljela bi čuti kritiku na temelju primjera.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 23:07   #20
SVI komentari ovdje u biti pokazuju kako Tajna funkcionira. Kako? Onaj tko kaze da za njega to nije istina i da je to nemoguce...sto dobije? Ono sto i govori. Tako i obratno. Svatko ce dobiti ono u sto vjeruje i sto zeli.
Moj cijeli zivot je "tajna" i primjera imam toliko da bih komotno mogao napisati naramak knjiga o tome. Kada sam nedavno procitao tajnu, samo sam dobio neke konkretnije odgovore, a primjena je pocela davno prije. U oba smjera naravno.
Don_Homer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.