Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 12:13   #21
trebali su srusit kad je gradnja zapoceta a ne sada...
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:15   #22
Quote:
Whatever kaže:
Ruši, hehehehe, ruši, hehehehe, ruši.... :deda iz Tko-to-tamo-peva:
Zamišljam Krešimira kako vrišti "Decooo, decooo..."
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:15   #23
Quote:
Ona007 kaže:
trebali su srusit kad je gradnja zapoceta a ne sada...
Ma ne, trebali su ih srušiti prije nego što su ih uopće počeli graditi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:16   #24
Quote:
bbsan kaže:
Podržavam sva rušenja bespravnih objekata, posebno glomaznih apartmana, ali mi nije jasno kako se ovih 70 metara uklapa u sve gradove i mjesta na obali? Pa svako manje mjesto ima kuće uz more...
Riječ je o tzv. neizgrađenom dijelu naselja. To se ne odnosi na sve gradove..i inače, naseljena mjesta...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:18   #25
Onaj debil od gradonačelnika prodaje maglu. Tipični populist koji se upucava svojim sumještanima (ups, jesam li rekao sumještanima? tamo netko ekšli i živi?)... Dropulićka je ovaj put u pravu i to debelo.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:19   #26
Quote:
jaja kaže:
Ja bi isto sve sravnila sa zemljom, masno im naplatila i još ih natjerala da tamo nešto posade
I kaznu i troškove rušenja ostalo...

Što nema dozvolu - rušit. Bez puno filozofije. To nisu nikakvi objekti oko gradova koje je radila sirotinja i gdje treba pokušati legalizirati što se može, već kuće za odmor.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:36   #27
Srušit će se. Ali onima koji su obećavali legalizaciju, i naplaćivali je masno, njima neće faliti ni dlaka s glave.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:37   #28
Quote:
Vojky kaže:
I kaznu i troškove rušenja ostalo...

Što nema dozvolu - rušit. Bez puno filozofije. To nisu nikakvi objekti oko gradova koje je radila sirotinja i gdje treba pokušati legalizirati što se može, već kuće za odmor.
kuće za odmor ?
meni one kuće baš ne liče na kuće za odmor, to su apartmanski kompleksi
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:39   #29
Rušiti. Ali Vojky ti to znaš možda, ako načelnik općine veli gradite mi ćemo legalizirati, a zna da nemože ništa učiniti. Dali je on odgovoran za dovođenje u zabludu ili tako nešto? Inače zona od 70m je sad stupila na snagu i sve što je u toj zoni i ima dozvolu neće se rušiti. To je širenje panike, ako neko ima dozvolu i na 2m od mora je mogao graditi. I još uvijek se mogu kuće koje su u toj zoni adaptirati i nadograđivati, ali pod uvjetom da imaju dozvolu.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:39   #30
Kad bi postojali neki kriteriji po kojima se provode ta rušenja to bi bilo ok, ovako malo ovdje malo ondje, pa imaš 4 objekta jedan do drugog koja se trbaju rušit a oni sruše 2, sve su to političke igrice, skupljanje bodova bla bla. Ak bi gledali realno prema zakonim o gradnji i urbanističkim planovima cca 30% objekata bi se moralo rušit i ne samo na Jadranu. Zakon o gradnji ne predviđa legalizaciju već izgrađenog objekta.

I sve bi to bilo uredu da se počne rušit ono što stvarno nagrđuje okolinu.
__________________
sve je moguće osim drvene peći
delmariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:50   #31
Quote:
jaja kaže:
kuće za odmor ?
meni one kuće baš ne liče na kuće za odmor, to su apartmanski kompleksi
Još bolje. Onda nemamo socijalnog elementa ni u tragovima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:53   #32
Quote:
BUFFET kaže:
Rušiti. Ali Vojky ti to znaš možda, ako načelnik općine veli gradite mi ćemo legalizirati, a zna da nemože ništa učiniti. Dali je on odgovoran za dovođenje u zabludu ili tako nešto?
Pa, ako netko misli da jest, neka tuži... No u Narodnim novinama lijepo piše da on za to nije zadužen, a sadržaj NN je svima poznat...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:17   #33
Blago nama kad imamo tako odlučnu vladu koja je stala u zaštitu okoliša lijpe naše.
Da netko može naplatiti konmunalen priključke ,a na trenu gdje nesmiju bit objekti ... to nema nikakve logike
A dali trebaju rušti -neka ruše ? ne sm onjima nego i gore spomenutom Zubaku pa ćemo vidit jeli zakon isti za sve ili su neki ipak iznad njega :kurčina:
__________________
Tako je povikaše seljaci,
skyhigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:17   #34
Ja sam za rušenje. Deeeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 18:48   #35
rušit bez milosti. ali ja sam socijalno neosjetljiva pa eto men drago vidjet bagere u akciji.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 19:14   #36
najbolja fora je što su čekali da se to ajmo reći apartmansko naselje osposobi i izgradi, sredi infrastruktura da bi onda mogli preći bagerima preko svega

da, treba rušiti. ne može se graditi na pomorskom dobru.
Eli_jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 19:18   #37
neka, neka bit će račun veći.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 19:27   #38
ne treba se sve rušiti ali u ovom slučaju je potrebno.
Vir je nakaradan.Meni uopće nije jasno kako netko tamo uopće hoće ići ljetovati.Pa one konstrukcije tamo o što su napravili je stvarno koma.cijelo naselje izgleda neprirodno za ono mediteransko okruženje.na Viru su se stvarno raskalašili
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 20:09   #39
Nikad u životu nisam izgradila ni milimetar kvadratni bez dozvole. I koliko znam nije mi ni itko u užoj obitelji. Ne bih se ni usudila.

I ne volim nagrđeni okoliš. I želim pravnu državu.

Pa ipak nije mi drago kad ruše drugima kuće, vikendice, što bilo.

Tim više što pravde tu ionako ne bude bilo. (Doduše, meni ne bi bilo drago ni da posve pravedno sruše ama baš svima koji su bespravno gradili, a vrlo je vjerojatno da nisu ni dosad tamo gdje su rušili, pa neće ni odsad.)

I dosad sam nekako primijetila da se oko toga najviše žeste oni koji bi i sami rado činili nešto bespravno, samo kad bi bili sigurni da to neće nitko saznati.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 20:24   #40
Quote:
crtica kaže:
Ako bageri nakon ovog navrate do uvale pored Senja, gdje je Zubak na pomorskom dobru i dijelu parka prirode sagradio tvrđavu, izbetonirao obalu i zapriječio put vlasnicima zemlje do njihovih parcela, onda se može govoriti o nekakvom minimumu funkcioniranja pravne države...U protivnom predstava za javnost, na naš trošak.
Pa nije da se na 70m ne smije graditi, nego se ne smiju graditi stambeni objekti. Tajkuni na obali mogu graditi male hotele, makar im oni bili jedini gosti. Dobe se i poticaji vlade, a obično su hoteli dio njihovih firmi pa im vrate PDV, a amortizacija umanji dobit. Takvi hoteli mogu tražiti i dobiti koncesiju na pomorsko dobro ispred "hotela", izgraditi pristan i legalno zagraditi plažu, ako uspiju korumpirati lokalnu vlast.
Hrvatska radnička klasa još dobro prolazi, indijance ubijaju (u južnoj americi).
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.