Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2010., 00:23   #21
Samo usput, cijenim tvoje misljenje, al ne znam dal vidis cirkularnu (i stoga pogresnu) logiku u tom svom upisu.
Prilicno sam uvjeren da nas on ne smatra ovcama niti icim tako pogrdnim. Druga je stvar sto on ima jako dobar uvid u sve te stvari, i nase osobne probleme jer je sve to prosao i sam, i u rjesenja svjetskih problema. Covjek tj majstor mudrosti na toj razini ni ne funkcionira na taj nacin, da nekoga smatra ovakvim ili onakvim. On samo dozivljava, da se tako izrazim, izravnim iskustvom i uvidom, bez mijesanja uma. Misao je njemu samo oruđe za stvaranje.
On je prosao sve to sto svatko od nas prolazi, sve uspone i padove, u tisucama zivota, sve slijepe ulice, i sve to jako dobro razumije, kao i put prema naprijed.
A s ovime o cemu raspravljamo, po meni, on samo zeli iskljuciti tu mogucnost u kojoj se govorilo, kao i sprijeciti podjele koje bi bile produkt njegovog predstavlljanja u tojr anoj fazi. Dakle, ovo prvo, zeli iskljuciti mogucnost da bi ga netko slusao samo zato sto kaze da je to i to. Ne zeli imati slljedbenike koji ce ga slusati nego nas zeli pouciti, da mi sami shvatimo, spoznamo neke stvari. Srz toga sto ce govoriti je da bez dijeljenja dobara, bez medjusobnog djeljenja zemaljskih resursa medju ljudima, nece biti pravde, da bez pravde nece biti mira, a bez mira da nema buducnosti.
A sad, netko na to moze gledati kako oce, pa zato sto on sam misli da su ljudi ovce zakljuciti da netko kao sto je Maitreja na isti nacin percipira stvarnost i ljude. Sto je po meni smiješno. A cirkularnost je u ovom "ne pise nam se dobro". Dakle, covjek pazi da mi ne podlegnemo toj svojoj mani, kja je ocigledno prisutna kod 99.999 posto ljudi u nekoj mjeri, ako se mogu tako izraziti, dakle covjek pazi da mu ne vjerujemo samo zato sto je autoritet, zato sto je Krist, Maitreja, i onda se nama ne pise dobro... jer nas on valjda smatra ovcama i, sto opet nikako ne slijedi, zeli nas zavest ko ovce. No nema veze.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 14:08   #22
Ali Agca nakon izlaska iz zatvora: Ja sam Isus Krist!

Mislim da bi se on i maitreya trebali dogovoriti tko ce glumiti kojega....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:04   #23
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ali Agca nakon izlaska iz zatvora: Ja sam Isus Krist!

Mislim da bi se on i maitreya trebali dogovoriti tko ce glumiti kojega....
ma agca je maitreya...

zadnji put je služio (u) nairobiju...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 18:01   #24
postoji jos jedna titula: KLOŠAR!
torente12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:23   #25
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Je, tako je bilo planirano i dogovarano, i tada je bio jedan od "prozora mogućnosti" za to, još tada, za Maitrejin prvi intervju i daljnje intervjue... a on se dogodio tek krajem prošle godine.
Je li Creme učinio pogrešku što je dao takav oglas ili ne, ja mislim da vjerojatno nije. On je to objasnio negdje
tipicno sektasko izvrdavanje fulanih prorocanstava. U pravilu se fulaju i u pravilu se krene valjat ovakve price, uvijek se nadje oprvdanje (nije vrijeme, Bog je promjenio planove radi nasih molitava, ovo ono... blabla.. )
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 21:41   #26
Želiš li se i ti kladiti, kao Dragan, ili tek tako pišeš...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 21:44   #27
Inače, Share International je prije dva dana objavio ovaj Press Release http://www.prnewswire.com/news-relea...-82049232.html a u press releasu vam je na dnu i link na video u kojem se sve objašnjava.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:09   #28
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Želiš li se i ti kladiti, kao Dragan, ili tek tako pišeš...
tek tako Kladim se samo u nutellu, a sad ju nesmin jest
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:29   #29
Tak sam si i mislio (a nutella je meni inače dojadila )
Ne znam što bih još dodao trenutno na temu, javit cu se kad bude nekaj novije. Ili mozda jos ako naidjem (a znam da sam to citao, i ono, kak bi se reklo na vrh mi je jezika, al ne znam gdje, iz čega), ono sto sam kao duzan Draganu, a i sto si ti beljki sad spomenuo, kako creme objasnjava taj oglas iz 1982, da ne ostane samo na mom kratkom objasnjenju.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:39   #30
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
(a nutella je meni inače dojadila )
znao sam da si zabludjeli heretik


Quote:
Ne znam što bih još dodao trenutno na temu, javit cu se kad bude nekaj novije. Ili mozda jos ako naidjem (a znam da sam to citao, i ono, kak bi se reklo na vrh mi je jezika, al ne znam gdje, iz čega), ono sto sam kao duzan Draganu, a i sto si ti beljki sad spomenuo, kako creme objasnjava taj oglas iz 1982, da ne ostane samo na mom kratkom objasnjenju.
bah, najlakse je slozit neko opravdanje, tolko sam puta pricao o tom psiholoskom principu da mi se vise ne da (kad dodje do tenzije uslijed unutarnjeg sukoba, u ovom slucaju vjere i fakata, vjernik zeleci zadrzati mit vrlo lako skoci i na najprozirnije objasnjenje, koje ce razrjesiti takvu tenziju...)
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:13   #31
Beljki, nema smisla raspravljat. No, recimo da je to sto si ti citao OK, u redu, necu ji ulazit mu to, vjerojatno je, ali sta onda? Sad bi sve sto se dogodi a nalikuje tome trebalo spadati u tu kategoriju? Sva opravdanja su lažna? Naravno da ne.
Treba dobro razumjeti nešto da bi se o tome sudilo, kao što treba znati pravila šaha da bi ga se moglo igrati. Svjestan sam ja da taj slucaj moze izazvati sumnje, ali ono, sumnja je sumnja, a istina istina. U povom slucaju treba znati sto je to "prozor mogucnosti", treba znad da informaciju iz oglasa nije dao ni Majstor ni Maitreja (premda je Majstor vjerojatno dao Cremu zeleno svjetlo da to napravi) i sl.
Isto je i s 2012. g, i svih raznih prica oko te godine. Mislim, povezana su ta dva slucaja sto vlada ista zabluda. Nije buducnost nesto sto je kao uklesano u kamen, niti je takozvani Božji plan nešto što je uklesano u kamen, a najmanje u vremenskom smislu. 2012 godina je jednostavn zadnja godina kalendara koji je napravio jedan od brojnih drevnih naroda, u ovom slucaju Maje, i to je to. Sve ostalo sto se pise je ko kula od karata, sve te teorije o 2012. godini itd.
isto tako je i s ovim. Plan postupnog Maitrejinog izlaska u javnost se prilagodjava, i iako nikad nije bila poznata tocna godina (ni samom Maitreji, to je s njihovog stajalista priliccno nevazno i iluzorno) kada ce Maitreja dati svoj prvi intervju i poceti s a svojom otvorenom misijom, bilo je sasvim pouzdano poznato da ce do toga doci. istoje i s Danom objave, ne zna se tocno koje ce godine biti, ali se zna da ce sigurno do njega doci (vjerojatno u roku od 2-3 godine). A moglo je to biti i mnogo ranije da je covjecanstvo drugacije odgovorilo. ALi nije. Nitko nece prisiljavat covjecanstvo da odgovori ovako ili onako. Ono ima slobodnu volju koju majstori ne bi preksili nikada.
žNa taj nacin plan nikako nije kao u klamen uklesan, nego je do odredjene mjere fleksibilan.
(stoga i "pretkazanja", tj tumačenja jer nije ni bilo nikakvih pretkazanja nego je to kraj najobicnijeg kalendara, povezana s 2012. godinom jednostavno po definiciji stvari ne drze vodu i ne mogu je drzati)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:14   #32
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih još dodao trenutno na temu, javit cu se kad bude nekaj novije.
Zaboravio sam jos dodati, najnovije vijesti se mogu pratiti na engleskom, maticnom sajtu http://share-international.org/
Odnedavno je tamo i odlična video sekcija, dio s video-snimkama.

Sve osnovne informacije i mnogo vise mogu se pronaci na hrvatskom jeziku mogu se pronaci na hrvatskom sajtu http://share-international.net/hrv , ali on se ne obnavlja redovito s novim informacijama. Za to je engleski sajt na kojem ima i veliki arhiv clanaka s razlicitih podrucja, s mnogo zanimljivih stvari koje i nisu izravno povezane s Maitrejinim dolaskom.
Postoje i drugi sajtovi, nama blizak slovenski se dosta redovito apdejta http://share-international.net/slo

Sve u svemu, to vam je doslovno, i bez pretjerivanja, najveca prica u povijesti, i sad smo vrlo blizu kulminacije necega sto traje 30 godina. Iako cete saznati o tome kad tad, mozete saznati vec i sada.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:20   #33
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Beljki, nema smisla raspravljat. No, recimo da je to sto si ti citao OK, u redu, necu ji ulazit mu to, vjerojatno je, ali sta onda? Sad bi sve sto se dogodi a nalikuje tome trebalo spadati u tu kategoriju? Sva opravdanja su lažna? Naravno da ne.
Treba dobro razumjeti nešto da bi se o tome sudilo, kao što treba znati pravila šaha da bi ga se moglo igrati. Svjestan sam ja da taj slucaj moze izazvati sumnje, ali ono, sumnja je sumnja, a istina istina. U povom slucaju treba znati sto je to "prozor mogucnosti", treba znad da informaciju iz oglasa nije dao ni Majstor ni Maitreja (premda je Majstor vjerojatno dao Cremu zeleno svjetlo da to napravi) i sl.
Isto je i s 2012. g, i svih raznih prica oko te godine. Mislim, povezana su ta dva slucaja sto vlada ista zabluda. Nije buducnost nesto sto je kao uklesano u kamen, niti je takozvani Božji plan nešto što je uklesano u kamen, a najmanje u vremenskom smislu. 2012 godina je jednostavn zadnja godina kalendara koji je napravio jedan od brojnih drevnih naroda, u ovom slucaju Maje, i to je to. Sve ostalo sto se pise je ko kula od karata, sve te teorije o 2012. godini itd.
isto tako je i s ovim. Plan postupnog Maitrejinog izlaska u javnost se prilagodjava, i iako nikad nije bila poznata tocna godina (ni samom Maitreji, to je s njihovog stajalista priliccno nevazno i iluzorno) kada ce Maitreja dati svoj prvi intervju i poceti s a svojom otvorenom misijom, bilo je sasvim pouzdano poznato da ce do toga doci. istoje i s Danom objave, ne zna se tocno koje ce godine biti, ali se zna da ce sigurno do njega doci (vjerojatno u roku od 2-3 godine). A moglo je to biti i mnogo ranije da je covjecanstvo drugacije odgovorilo. ALi nije. Nitko nece prisiljavat covjecanstvo da odgovori ovako ili onako. Ono ima slobodnu volju koju majstori ne bi preksili nikada.
žNa taj nacin plan nikako nije kao u klamen uklesan, nego je do odredjene mjere fleksibilan.
(stoga i "pretkazanja", tj tumačenja jer nije ni bilo nikakvih pretkazanja nego je to kraj najobicnijeg kalendara, povezana s 2012. godinom jednostavno po definiciji stvari ne drze vodu i ne mogu je drzati)
Koje papazjanije.
Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:12   #34
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Upravo sam saznao da je Benjamin Creme na predavanju u Londonu jucer 14.1. pri kraju predavanja prvi put javno iznio informaciju da je Maitreja lani u razdoblju između 24.11. i 25.12. (2009) imao prvi intervju na jednoj od većih američkih TV mreža. Intervju se dogodio u vremenu između američkog Dana zahvalnosti i Božića, odnosno unutar "prozora mogućnosti" kojega je sam Maitreja nedavno prije toga pretkazao. B. Creme nije naveo točan datum niti ime mreže, no radi se o TV postaji koja pokriva 12-14 milijuna gledatelja. B. Creme je zatim naglasio da se radi o prvom dogadjaju te vrste u povijesti čovječanstva.
Tom intervjuu će u bliskoj budućnosti slijediti drugi, što će kulminirati takozvanim danom objave.

Za više informacija podjite ovdje http://share-international.net/hrv , ili za malo više update informacija ovdje, na engleskom službenom sajtu http://share-international.org

Vrlo je bitno da svaka osoba prepozna Maitreju sama, tako da B. Creme neće uopće "pokazivati prstom" na njega, tj.nece govoriti, kao ni ovdje, na kojoj se TV pojavio, kada je bio intervju itd, niti ce odgovarati potvrdno ili negativno na pitanja ljudi je li to on ili nije. Ni sam Maitreja se u tim prvim intervjuima neće predstaviti kao onaj koji doista jest, Krist Maitreja, sve zbog toga zato što je ključno da ga ljudi sami prepoznaju kao takvog odnosno barem kao jednu jako iznimnu osobu. Ti intervjui će kulminirati tzv. danom objave, o cemu vise ima na ovim sajtovima gore.
To je već sve poznato i objašnjeno, izmedju ostalog, na web-sajtu.
Negdje poslije 1. veljače Benjamin Creme je iznio informaciju da je Maitreja obavio vec pet intervjua kao običan čovjek.
Po internetu se vec uvelike spekulira tko je Maitreja, medjutim velika većina tih spekulacija je pogrešna.
U novom broju Share Internationala iznesene su izvanredne nove informacije o NLO-ima tj našoj braći iz svemira, UFOs: Their Spiritual Mission

Jer pocetak javnog djelovanja Maitreje je takodjer povezan sa spoznajom covjecanstva da nismo sami u svemiru. Radi se o obje stvari, i obje ce naravno imati goleme, i to izuzetno pozitivne, reperkusije za čovječanstvo.
Conference Questions and Answers with Benjamin Creme — Part 1
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 04:12   #35
Da slučajno ne bi netko neupućen u osnovne informacije o ovome nešto krivo zaključio na temelju prethodnog maila gdje spomijem i NLOe tj svemirsku braću, Maitreja je avatar, planetarni avatar, Krist, iz zemaljske evolucije. Dakle, on je sve ovo što mi sada prolazimo prošao također na ovom planetu, Zemlja, i zajedno s Buddhom je bio prvi čovjek na Zemlji koji je postigao majstrostvo (još jako jako davno, za vrijeme civilizacije Atlantide ako se ne varam), tj savršenstvo u zemaljskim okvirima, sa svime što to nosi - on je utjelovljenje ljubavi i mudrosti. Savršeno i u potpunostri odražava božanski potencijal koji posjedujemo svi mi (ali ga trenutno izražavamo u maloj mjeri).
Za više osnovnih informacija pogledajte "Najčešće postavljana pitanja".
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:08   #36
Ma dobro, kad će se više pojaviti, najavljuju ga već godinama. Što zadnja karta još uvijek nije pala...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:56   #37
Koliko ja znam, rečeno je da će od tih prvih intervjua, u kojima se on ne predstavlja kao Maitreja, nego je običan čovjek, i koji se zbivaju upravo sada, pa do tzv Dana objave, kada će se Maitreja predstaviti čitavom svijetu i kada će svi saznati za njega i čuti njegovu poruku, proći maksimalno 2-3 godine. No kako je krenulo s tim intervjuima, čini bi se da bi moglo biti i nešto prije tog roka.
Kako aj to vidim, Dan objave je najviše bitan zbog tih novih spoznaja s kojima će čitavo čovječanstvo biti upoznato (postojanje Majstora mudrosti, koji su od davnina uz nas, samo ne djeluju uvijek otvoreno, i uvijek štite i usmjeravaju čovječansstvo, koliko to mogu bez kršenja slobodne volje čovječanstva, i kao drugo postat će poznata činjenica postojanja svemirske braće tj izvanzemaljaca). Na samoj fizičkoj razini je bitno to da će doći do nevjerojatnih preobrazbi, preobrazbi različitih uređenja, počevši od svjetskog ekonomskog sustava, koji će postati pravedniji, kao i do promjena na svim drugim područjima ljudskih života. To će imati nevjerojatan i pozitivan učinak na sve nas, a predviđa se da će unutar 3 godine od Dana objave doći do iskorjenjenja krajnejg siromaštva, što j esamopo sebi nešto fantastično i ima goleme reperkusije. Sve te promjene će jedna drugu nositi, sve je povezano. Jer npr., danas je siromaštvo uzrok mnogih drugih problema na Zemlji.
Takodjer, da se izrazim više ezoterički, prihvaćanjem načela dijeljenja dobara čovječanstvo će si mnogo poboljšati karmu i bit će mu otvoren put prema nekim novim i naprednim energetskim tehnologijama. Sve je to vrlo detaljno opisano u knjigama Benjamina Crema, poglavito Maitrejina Misija 2 i 3. Opisano je do kakvih ce promjena otprilike doci u obrazovanju, u znanasti, u tehnologiji itd.

PS: A značajan faktor u brzini Maitrejinog izlaska u javnost bilo je upravo čovječanstvo, i često su najnestrpljiviji oni koji baš ne doprinose na nikakav način, ni na osredan ni na neposredan, da se to što prije dogodi. ON je tokom čitavog tog svog ostupnog dolaska morao paziti na slobodnu volju čovječanstva - nije da se on nešto osebno morao tu truditi, nego jednostavno on ni majstori ni svemirska braća neće nikad prekršiti slobodnu volju čovječanstva. Jednostavnije rečeno, neće se pojaviti s nečim dok čovječanstvo nije spremno za to, suprotno volji čovječanstva. A ako čovječanstvo u nekom presjeku doista želi ono za što se on zalaže, pravdu i mir, i ako je spremno učiniti konkretne korake u tom smjeru, to njemu "odrješava ruke", i to se događa upravo sada. No opet o čovječanstvu ovisi koliko će brzo ili "sporo" doći do Dana objave, i kolikom će se brzinom odvijati promjene nakon Dana objave.

Zadnje uređivanje goranbo : 02.03.2010. at 21:02.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:05   #38
Ukratko, rekao bih da je zadnja karta pala, samo covjecanstvu jos malo treba da skuži da je pala i to je to. Onda slijedi golemi rad na preobrazbi svijeta, u jednim potpuno drugačijim i nevjerojantim okolnostima, i duž nekih novih(-starih) linija, pravde i mira, medjusobnog dijeljenja dobara koje će odražavati spoznaju (bez obzira što to neće biti najdublja spoznaja već manje više površna) da smo na Zemlji svi braća, da smo svi jedno. To će dovesti čovječanstvbo do golemog napretka, nezamislivog napretka na svim područjima života i riješit će se mnogi problemi koji nas sada muče.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 18:53   #39
e a jel piše igdje jel taj maitreja crnac ili bjelac?
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 05:08   #40
Ne, to nije rečeno, koliko ja znam.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.