Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 08:19   #41
Quote:
majstorfantac32 kaže: Pogledaj post
e a jel piše igdje jel taj maitreja crnac ili bjelac?
Tajna je otkrivena.
To je ministar Petar Cobankovic.
Jest da mu trenutno fizionomija nije odgovarajuca ali nakon par sati saune i malo aerobika lako ce te uviditi da je on po svim opisima stvarni Maitreja.
Mozda ovu tajnu jos nisam smio otkrivati ali jednostavno me obuzelo i nisam mogao odoljeti. Nek bude sto ce biti.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:12   #42
Quote:
klimakos kaže: Pogledaj post
Tajna je otkrivena.
To je ministar Petar Cobankovic.
Jest da mu trenutno fizionomija nije odgovarajuca ali nakon par sati saune i malo aerobika lako ce te uviditi da je on po svim opisima stvarni Maitreja.
Mozda ovu tajnu jos nisam smio otkrivati ali jednostavno me obuzelo i nisam mogao odoljeti. Nek bude sto ce biti.
E buniš ljude, nije fer naspram ministra. Mogao bi upasti u Brayanov život.
Man o is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:41   #43
onaj zapadni pak stiže na oblaku, kažu mi.. pretpostavljam u bijeloj halji.

p.s. a ovo je neki univerzalni, a ne budin nasljednik?
pa da, svi su oni univerzalni, zaboravih.

ja bi tako htjela da dođe i okonča ovo, jer inače sam jako tolerantna prema čitavom forumu, ali ova tema mi je za podforum ultra-religija.

Zadnje uređivanje malizia : 10.03.2010. at 14:46.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:22   #44
To je samo zato što nisi pročitala ili najbolje shvatila. Ja recimo koji pišem ovdje većinu informacija o tome nisam nikakav vjernik, a kamoli vjernik fundamentalist.

Inače, ima dosta novosti na stranici Share Hrvatska, dosta je novog prevedenog materijala, recimo o Znamenu zvijezde, s fotografijama iz cijelog svijeta, i tako dalje, izmedju ostalog tiltovan je na hrvatski video u kojem Benjamin Creme objavljuje da je Maitreja dao prvi intervju, za jednu televizijsku mrežu u SAD-u (u međuvremenu su se dogodilii drugi, zasad ih je povrđeno pet)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 00:21   #45
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
To je samo zato što nisi pročitala ili najbolje shvatila. Ja recimo koji pišem ovdje većinu informacija o tome nisam nikakav vjernik, a kamoli vjernik fundamentalist.

Inače, ima dosta novosti na stranici Share Hrvatska, dosta je novog prevedenog materijala, recimo o Znamenu zvijezde, s fotografijama iz cijelog svijeta, i tako dalje, izmedju ostalog tiltovan je na hrvatski video u kojem Benjamin Creme objavljuje da je Maitreja dao prvi intervju, za jednu televizijsku mrežu u SAD-u (u međuvremenu su se dogodilii drugi, zasad ih je povrđeno pet)
Ma daj mi u dvije rečenice ,ne više objasni koje Maitreja
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:49   #46
EH, nisam ti ja baš tip za objasnit u dvije rečenice, a i ne poznam te, ne znam kako ti gledas na sve te stvari, da bih odgovorio u skladu s tvojim razumijevanjem.
A da ti upišeš u google Tko je Maitreja i pročitaš pročitat kratku stranicu ili dvije od početka do kraja, a na sajtu su i Uvodne stranice koje su korisne za svakoga ko se prvi put susreće s ovom informacijom. Pa nda postavi neko pitanje akot i što nije jasno.

PS: Ja bih rekao da je on prvi čovjek na Zemlji koji je, još davnih, davnih vremena, postigao majstorstvo, savršenstvo za zemaljske okvire, te je sada utjelovljenje ljubavi i mudrosti, i tu je da pomaže čovječanstvu, ljudima, što i čini i više je nego sposoban pomoći; njegova ljubav i mudrost su s našeg stajališta praktički bezgranični. To je njegova priroda. On je i onaj kojeg pod različitim imenima očekuju svjetske religije, iako se pogled znatnog dijela vjernika na učitelja kojeg očekuju (npr. pogled Kršćana na Krista), zna dosta razlikovati od istine, tj onoga tko i što Maitreja uistinu jest.

Zadnje uređivanje goranbo : 14.03.2010. at 16:06.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:51   #47
Post

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
EH, nisam ti ja baš tip za objasnit u dvije rečenice, a i ne poznam te, ne znam kako ti gledas na sve te stvari, da bih odgovorio u skladu s tvojim razumijevanjem.
A da ti upišeš u google Tko je Maitreja i pročitaš pročitat kratku stranicu ili dvije od početka do kraja, a na sajtu su i Uvodne stranice koje su korisne za svakoga ko se prvi put susreće s ovom informacijom. Pa nda postavi neko pitanje akot i što nije jasno.

PS: Ja bih rekao da je on prvi čovjek na Zemlji koji je, još davnih, davnih vremena, postigao majstorstvo, savršenstvo za zemaljske okvire, te je sada utjelovljenje ljubavi i mudrosti, i tu je da pomaže čovječanstvu, ljudima, što i čini i više je nego sposoban pomoći; njegova ljubav i mudrost su s našeg stajališta praktički bezgranični. To je njegova priroda. On je i onaj kojeg pod različitim imenima očekuju svjetske religije, iako se pogled znatnog dijela vjernika na učitelja kojeg očekuju (npr. pogled Kršćana na Krista), zna dosta razlikovati od istine, tj onoga tko i što Maitreja uistinu jest.
Maitreja hmm....čitala nešto jesam odustala od daljnjeg čitanja jer mi liči na lažnog proroka .Krist u kojeg ja vjerujem da će jednom doći nebi davao intervjue po tv...neznam ,nevjerujem Krist je uz nas na sasvim drugačiji način pa mi Maitreju uspoređivati sa Kristom po bilo čemu izgleda suludo .Oprosti kršćanka sam ,katolkinja pa ne prihvaćam Maitreju i sve mi je to nekako zamršeno ....jednostavno mi nije jasno i to je sve e sad to je samo moj stav i ništa više ..više od toga i ne želim znati...još jednom oprosti
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:27   #48
Ma nema problema, kaj bi se imala ispričavati radi svog mišljenja
Ali, ne mrem da ne komentiram sljedece. Ne znam kako bi to najtaktičnije rekao, medjutim Maitreja, Krist, nije nekakav propovjednik iz davnina, koji se eto odjedanput našao u modernom vremenu kao da je pao s Marsa.

Ako pak govorimo o Kristu "u kojeg ti vjeruješ", rasprave radi, pa on ne bi baš bio pametan da dodje i govori ljudima s nekog brda. (Mislim, bilo je i toga, govorio je i Maitreja mnogim ljudima vrlo izravno, manjim skupinama, ali to nije sve.) On ima svoju misiju koju kani provesti i provodi je. TV je jedan od načina da na toj razini dopre do najveceg broja ljudi. Ne znam zašto uopće on ne bi koristio suvremene tehnologiju (mislim, TV i nije bas tak suvremen)?

Sada je misija drugačija nego prije 2.000 godina, i zadatak pred čovječanstvom, koje je sada spremno za promjene, je različit. On će potaknuti čovječanstvo da potpuno preobrazi različita uređenja, da iskorijeni siromaštvo i glad, da uspostavi pravedniji ekonomski sustav, i da uspostavi mir. Da, govorit ce i govori o ekonomiji, sasvim konkretno, o konkretnim problemima - neće govorit kao svećenik ili propovjednik za propovjedaonicom. Niti će se obraćati čovječanstvu s nekog brda. A nece nosit ni sandale ni nekakve prastare krpene cipele (sandale vjerojatno samo ako ce bit u jako toploj klimi Kao svaki drugi moderan čovjek, koji živi u ovom vremenu).
Isto tako, nije on nikakav mesija u smislu spasitelja. Stvari funkcioniraju drugacije i Majstori i Maitreja neće činiti ništa umjesto nas, ništa što možemo i mi sami, to bi bilo kršenje ljudske slobodne volje.
Vjerujem da se sve to moze ciniti zamrseno, ali nije bas toliko zamrseno, moze se lako razmrsiti.

Dakle, samo objašnjavam o čemu se ovdje zapravo radi, možda i radi drugih, ne bih te htio uvjeravati u nešto suprotno tvom vjerovanju. To ej tvoja stvar.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:25   #49
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ma nema problema, kaj bi se imala ispričavati radi svog mišljenja
Ali, ne mrem da ne komentiram sljedece. Ne znam kako bi to najtaktičnije rekao, medjutim Maitreja, Krist, nije nekakav propovjednik iz davnina, koji se eto odjedanput našao u modernom vremenu kao da je pao s Marsa.

Ako pak govorimo o Kristu "u kojeg ti vjeruješ", rasprave radi, pa on ne bi baš bio pametan da dodje i govori ljudima s nekog brda. (Mislim, bilo je i toga, govorio je i Maitreja mnogim ljudima vrlo izravno, manjim skupinama, ali to nije sve.) On ima svoju misiju koju kani provesti i provodi je. TV je jedan od načina da na toj razini dopre do najveceg broja ljudi. Ne znam zašto uopće on ne bi koristio suvremene tehnologiju (mislim, TV i nije bas tak suvremen)?

Sada je misija drugačija nego prije 2.000 godina, i zadatak pred čovječanstvom, koje je sada spremno za promjene, je različit. On će potaknuti čovječanstvo da potpuno preobrazi različita uređenja, da iskorijeni siromaštvo i glad, da uspostavi pravedniji ekonomski sustav, i da uspostavi mir. Da, govorit ce i govori o ekonomiji, sasvim konkretno, o konkretnim problemima - neće govorit kao svećenik ili propovjednik za propovjedaonicom. Niti će se obraćati čovječanstvu s nekog brda. A nece nosit ni sandale ni nekakve prastare krpene cipele (sandale vjerojatno samo ako ce bit u jako toploj klimi Kao svaki drugi moderan čovjek, koji živi u ovom vremenu).
Isto tako, nije on nikakav mesija u smislu spasitelja. Stvari funkcioniraju drugacije i Majstori i Maitreja neće činiti ništa umjesto nas, ništa što možemo i mi sami, to bi bilo kršenje ljudske slobodne volje.
Vjerujem da se sve to moze ciniti zamrseno, ali nije bas toliko zamrseno, moze se lako razmrsiti.

Dakle, samo objašnjavam o čemu se ovdje zapravo radi, možda i radi drugih, ne bih te htio uvjeravati u nešto suprotno tvom vjerovanju. To ej tvoja stvar.
ja govorim između ostalog i iz svog iskustva.Ne želim raspravljati o nečemu što ne razumjem ili možda ne razumijem zato jer ne prihvaćam teoriju o Maitreji Krist kad dođe doći će na potpuno drugačiji način ,neće se služiti internetom ili tv -om ,doći će u velikom stilu ,nisu bitne sandale itd.....a što za njega znači moderno .....
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:22   #50
Ja isto govorim većinom na temelju različitih iskustava, a što se tiče velikog stila
Dan objave je za mene nešto u prilično velikom stilu, da se blago izrazim (uvjeren sam da ce i tebe zadovoljiti ) (samo napomena da ova stranica s linka nije apdejtana s najnovijim informacijama)
Ali njegov dolazak nije mogao biti nagao, morao je biti postupan, zbog sasvim konkretnih razloga povezanih sa slobodnom voljom čovječanstva i odazivom čovječanstva.

Bitno je isto skužiti da ovo što ja (ja ili netko drugi) pričam o Maitreji ili Kristu, te vijesti itd, da je sve to prilično ograničeno. Ne mogu ja nekome pružiti iskustvo Maitreje i dovoljno dobro predstaviti što on je (posebno ne preko interneta). To čovjek mora sam, iskusiti i saznati.

Zadnje uređivanje goranbo : 18.03.2010. at 14:28.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:05   #51
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ja isto govorim većinom na temelju različitih iskustava, a što se tiče velikog stila
Dan objave je za mene nešto u prilično velikom stilu, da se blago izrazim (uvjeren sam da ce i tebe zadovoljiti ) (samo napomena da ova stranica s linka nije apdejtana s najnovijim informacijama)
Ali njegov dolazak nije mogao biti nagao, morao je biti postupan, zbog sasvim konkretnih razloga povezanih sa slobodnom voljom čovječanstva i odazivom čovječanstva.

Bitno je isto skužiti da ovo što ja (ja ili netko drugi) pričam o Maitreji ili Kristu, te vijesti itd, da je sve to prilično ograničeno. Ne mogu ja nekome pružiti iskustvo Maitreje i dovoljno dobro predstaviti što on je (posebno ne preko interneta). To čovjek mora sam, iskusiti i saznati.
kužim ,kužim ali neka malo ću razmisliti još prije nego povjerujem u Maitreju .. bilo kako bilo Krist će sigurno doći u "velikom stilu "a opet znam da je uvijek uz mene
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 12:12   #52
Masa ljudi po internetu je ovog Raja Patela pocela prozivati Maitrejom, u svakom slucaju zanimljiv demanti, to je vec drugi takav clanak u kojem demantira to Tip je jako zanimljiv i zalaže se za slične stvari - imate njegove zanimjlive videe na youtubu), no po svemu sudeći nije Maitreja.

http://www.guardian.co.uk/theguardia...ustice-messiah

Zadnje uređivanje goranbo : 12.04.2010. at 12:37.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:34   #53
MIRTINE BILJEŠKE 7 (14.03.1999.)
- Gospodine, Svevišnji Bože klanjam Ti se i slavim Te. Blagoslivljam Te i hvalim Tvoje Sveto
Ime. Molim Te hoćeš li mi reći za Maitreya?
Da dušo. Mir tebi, ljubim te i pružam ti svoj mir.
Dijete ljubljeno, Maitrey je moja negacija - negacija Boga u svim oblicima.
NEGACIJA jednostavnosti, ljubavi, poniznosti. NEGACIJA mira, slobode, negacija pomirenja.
S mojim dopuštenjem on jest - samo s mojim dopuštenjem on jest to što jest. Njegova superiornost
djeluje nametljivo i sve što želi postići postiže na silu, bezobzirno se narivavajući, čvrsto sugerirajući
svoje ideje i planove. Dopustio sam da ima utjecaj na mnoge - i mnoga moja djeca past će u veliku
zabludu te tako zavedena odlutati će u područja tame, poneki i na cijele eone. No kažem ti, to sve
mora tako biti. Božanski plan Svevišnjega ispunja se do najmanje moguće mjere.
Maitreya se treba kloniti i ignorirati SVE ŠTO DOLAZI OD NJEGA MA KOLIKO TO LIJEPO I
DOBRO IZGLEDALO I ZVUČALO - PA ČAK DA VIDIŠ DA SE MENI KLANJA, I MOJEMU IMENU DA
SE DIVI, I MOJE IME DA OBOŽAVA - NE SLUŠAJ GA I NE GLEDAJ GA!
Najlukaviji, najprepredeniji i najzavodljiviji moj protivnik sa svojom nadnaravnom sposobnošću
i inteligencijom, on će uistinu uspjeti požnjeti pola čovječanstva. Kažem, KLONI SE SVEGA ŠTO
DOLAZI OD NJEGA! Ni malo ne budi znatiželjna!
Ovo što sam ti o njemu rekao neka ti bude dovoljno.
Budi blagoslovljena, budi u miru.
osijek_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:48   #54
Pitanje; Maitreya... Koja je sudbina te osobe u ovom životu?
Oodgovor; Igra istaknutu ulogu u dezinformacijskom procesu.
P: Da li je Benjamin Creme svjesan toga?
O: Ne.
P: Da li ET-i stavljaju misli u Benjaminovu glavu?
O: Da.
P: Što je njihova uloga u tome?
O: Da uzrokuju konfuziju, diverziju i prevaru tako da ti kanali realiteta mogu biti sakriveni. Samo-objašnjavajuće.
P; Da li to znači da ono što mi mislimo, zapravo i nije istinito?
O: Blizu.
P: Ovo mora značiti da nam vanzemaljci žele dati jednu osobu na koju se fokusiramo i koja je spektakularna, da
ne bi mogli vidjeti istinu.
O: Zapamtite upozorenja o lažnim prorocima iz "pustinje".
P: Da li to znači da je Benjamin Creme OPS osoba?
O: Da, indirektno.
P: Da li je on antikrist?
O: Ne. "Antikrist" nije individua, već konzorcij.
P: Tko je konzorcij?
O: Pojam se odnosi na ideju o velikom tijelu s mnogo individualaca.
P: L: Tko specijalno? F: Ljudska bića?
O: Da i ostala.
osijek_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 02:09   #55
aaaaaaaa!

E sad, kritičan čovjek trebao bi se zapitati. Zašto bih vjerovao Mirtinim bilješkama i sličnim stvarima, a zašto bi vjerovao informacijama koje otječu do recimo Benjamina Crema.
Treba čovjek biti maksimalno bez predrasuda, upoznati se kvalitetno i u dovoljnoj mjeri s objema vrstama informacija i odvagnuti.

Na najosnovnijoj razini, meni se ovako čini da je jedna vrsta informacija puna govora o promjenama koje je nužno provesti i konkretnih prijedloga, odnosno, bolje reći, puna konstruktivnih, konkretnih i svakako pozitivnih stvari, a druga vrsta informacija je puna straha, negacije itd.... dapače, ne sadrži ništa drugo osim toga!
E sad, koja vrsta informacija dolazi od "boga", a što od "vraga"?


Jako puno ljudi na svijetu vec potpuno ili u odredjenoj mjeri vjeruje da je Maitreja tu, vjeruju i da je on tu lično kao osoba, samo kaj jedan manji dio njih, najvecim dijelom oni najtvrđ krscanski fundamentalisti, misle da je on antikrist glavom i bradom. To vjerojatno i nije tako očekivano. U ime vjerskh dogmi i fundamentalizma dosad se radilo baš svašta, negdje se još uvijek radi, radile su se užasne stvari koje s bogom nemaju veze -- u tom kontekstu vjerojatno nie previse iznenadjujuce da se moze dogoditi i to da se u ime kršćanskih vjerskih dogmi Krista smatra antikristom. Toliko se fundamentalno kršćanstvo, jednim dijelom, udaljilo od izvornog duhovnog/životnog učenja - koje BTW nije imalo prevelike veze s religijom. Sve je to pomalo tragično, no opet je prirodno - to je život.

Zadnje uređivanje goranbo : 15.04.2010. at 02:28.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 16:23   #56
(U gornjem postu ima par tipkačkih grešaka, takodjer pogrešno sam napisao "očekivano", a treba stajati "neočekivano" ... "nije tako neočekivano", u zadnjem odlomku)

Spominjao sam vec "zvijezdu" koja najavljuje Maitrejin dolazak, najavljenu krajem 2008., koja je viđena i snimljena širom svijeta,
i o kojoj mozete više procitati, i vidjeti snimke, ovdje http://www.share-international.net/h...a/zvijezda.htm

Evo, po svemu sudeci, ovo je njezina dosta dobra snimka iznad Hrvatske http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/n...d-lovrana.html Malo premotajte unaprijed, na početku je snimka slaba

Da jos kazem da je Majstor Benjamina Crema nedavno potvrdno odgovorio na pitanje hoce li biti još viđenja zvijezde u intenzitetu u kojem je to bilo iznad Norveške (Norveška spirala). Dakle bit ce i takvih pojava zvijezde, jako visokog intenziteta, još A ovih malo manjeg intenziteta ima stalno, te je i sami možete uočiti (imate na onioj stranici upute)
Više na web-sajtu http://share-international.net/hrv , uskoro ce biti postavljeni jako zanimljuivi novi materijali iz novog broja časopisa
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:58   #57
http://www.youtube.com/watch?v=C1TvL6bK8DA Video o zvijezdi titlovan na srpski
Pogledajte i prvi video desno, od tog autora.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:28   #58
Kako to da ja danas prvi puta čujem za tog Maitreju, a već 8 godina se bavim alternativom? A pojavio se 1977. Nešto tu baš ne štima...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 17:05   #59
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Masa ljudi po internetu je ovog Raja Patela pocela prozivati Maitrejom, u svakom slucaju zanimljiv demanti, to je vec drugi takav clanak u kojem demantira to Tip je jako zanimljiv i zalaže se za slične stvari - imate njegove zanimjlive videe na youtubu), no po svemu sudeći nije Maitreja.

http://www.guardian.co.uk/theguardia...ustice-messiah
U Guardianu, odgovor Benjamina Crema na članak Raja Patela (za kojeg je masa ljudi na Internetu, zbog nekih slučajnosti, pomislila da je upravo on Maitreja).

Raj Patel is not Maitreya, but the World Teacher is here – and needed
This is no mystical bedtime story but a profound part of the history of the world
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:48   #60
Maitreja je do sada, do izlaženja posljednjeg broja časopisa Share International (od svibnja) u tisak, dao deset intervjua, kao obična osoba. (više na http://share-international.net/hrv )

Za one koje zanima evo jos par linkova stranica na hrvatskom.
http://www.share-international.net/h...je/si_novo.htm Tu smosotavili prijevod pitanja i odgovora te Majstorovog članka iz Si broja od ožujka i travnja.

Na istom linku imate i izuzetno zanimljiva pitanja i odgovore o NLO-ima i o njihovoj duhovnoj misiji na Zemjli.

A ovdje mozete pogledati pet videa (o znamenu zvijezde i Maitrejinom prvom intervjuu) titlovanih na srpski (uskoro ce bit na hrvatskom) http://www.share-international.net/h...udio-video.htm
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.