Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2003., 10:24   #21
Re: Koliko vam se djeca povjeravaju

Quote:
Septembar kaže:
nekidan sam postigla jednu malu "victory", bila sam ponosna.
pricali smo o razredu, djeci, drugarima, skim se druzi i tako, ima li koji djecko koji je manje zlocest nego ostali, koji joj se mozda svidja... e to je bila tajna... ali smo jos malo pricale, ja sam pricala o svojoj prvoj simpatiji, kad sam isla treci razred... i onda se i ona otvorila, rekla mi je kako ima djecaka koji "pitaju za sansu", kako u razredu ima "parova" ali da ona ne vidi poentu u tome (bas tako, poentu, tako mala a vec prozrela muski svjet )
te rece kako se ona vjerojatno svidja jednom djecku koji je sladak i dobar, ali da joj se vise svidja jedan drugi... onda me je povjerljivo pogledala, rekla "al nemoj nikom reci" i izvadila razrednu sliku i pokazala mi decka koji joj je drag

nemogu vam opisat kak sam bila sretna, kao da sam najcuvaniju tajnu cia-e i kgb-a cula
update
necu vam odati tajnu, ali moja princeza je krenula u akciju
danas iscekujemno rezultat

i tak sam hepiiiiiiiiiiiiiii sto me redovno o svemu izvjestava, cim dodje iz skole s vrata mi prepricava sta je bilo i ko je kome sta rekao, i svasta nesto sto je nasa tajna


i predivna mi je kad mi objasnjava logiku iza svega, ne samo KAKO razmislja, nego i ZASTO!!! i to je tak trezvena i smislena da JA cvatem ko poriluk na mjesecini, i stalno se glupavo kezim
tak sam hepi
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 13:02   #22
Ja nisam imala prisan odnos sa svojom majkom,ni u pubertetu,ni dan danas,a imam 25.

Da,kao djevojcici mi je uvijek govorila kako je ona moja najbolja prijateljica.Ali to nije bila.

Imam slican dogadjaj kao i Princeza.
Dobila sam menstruaciju kao druga djevojcica u razredu,a i medju prvima u mojoj osnovnoj skoli.Jedino je jedna od moje dvije najbolje prijateljice dobila u 4 osnovne - prije mene.
Moja majka nikada sa mnom nije razgovarala o tome,sva sreca pa sam bila radoznalo djete koje je voljelo o svemu sve znati.
Naravno da sam joj rekla kad sam dobila i zamolila je da to nikome jos ne kaze,pa ni ocu.
Prvi put kad smo otisli u goste ona je to na sav glas rekla (pred hrpom muskaraca,velikih i malih,sto me tad strasno iznerviralo),a onda su se sve glave okrenule prema meni,a ja sam htjela u zemlju propasti.

Isto je bilo i sa prvim simpatijama,koje su njoj bile strasno dobra tema za razgovor i smijanje sa njenim drustvom...

U njoj bas nista nije moglo ostati,pa joj se vise nisam ni povjeravala,na sta se ona isfuravala...

Kad sam joj rekla zasto joj se ne povjeravam - jer ona nije osoba od povjerenja - ona se jos ljutnula.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 13:08   #23
Ja imam namjeru pricati sa svojim djetetom o bilo cemu.

Ako se u sestoj godini raspituje o seksu - treba mu reci.
Ne mora se ici u detalje,ali treba djetetu objasniti sve sto ga zanima,na nacin na koji je to njegovim godinama prihvatljivo i razumljivo.A ne da te nakon svake druge rijeci djete mora pitati - a sta ta rijec znaci.

Ni jednu,najmanju ili najvecu tajnu nemam namjeru rastrubiti okolo.
Ma koliko nama odraslima te djecije tajne bile 'djetinjaste',djeci su one strasno bitne i velike,najvece sto mogu biti.

Necu se nametati,ako mi moje djete zeli nesto reci,reci ce mi,ne zelim da se moje djete osjeca kao na optuzenickoj klupi - valjda i djeca imaju pravo na svoju intimu.

Ono sto smatram vaznim to je da se stavi djetetu do znanja da u slucaju nekih ozbiljnih i velikih problema ne treba da se boji da ce ga roditelji osuditi - djete mora znati da ce mu roditelji pomoci,a ne grditi ga i prijetiti za nesto sto je vec ucinjeno...
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 02:24   #24
Pročitala sam par postova poviše i ne kaže se bez veze "hvalite dijete pred svima, a kudite ga nasamo".
Ja sam dugo bila opterećena odgojem i nedoumicama, rješavala svaki njihov problem i nudila rješenje. Mislila sam da je to moja uloga. A onda sam otkrila Aktivno slušanje i shvatila da zapravo radim krivo. Djeci treba dati priliku da kažu sve što imaju, dovoljno je da ih aktivno slušamo, bez savjetovanja, moraliziranja, a oni će sami vidjeti da nam mogu reći sve. To je tehnika koja se uči i meni je trebalo da je prihvatim, ali srećom imam vremena.
Sad znam i više nego što bih htjela znati
35night is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.