Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 13:51   #101
Quote:
tripod kaže: Pogledaj post
pričaš o boldanome na već 15-ak opširnih postova, kao da je to priopćiti starcima da si zaradila AIDS honorarno radeći u Amsterdamu, dok su oni mislili da si na razmjeni studenata.

imaš dečka - big deal... kao i milijarde cura u svijetu. nije to nešto što bi starce pogodilo kao asteroid
moja poanta je - skuliraj se i ispravi kičmu (pronađi ju prvo)... normalno da te starci ''ubijaju'' kad znaju da si takva i to je već sada i naučeno ponašanje i odnos spram tebe... iako ja osobno, ovdje ne vidim problem u njima, nego u tebi. oni su takvi i amen, ti si ta koja to ''prati''

ali problem kod njenih staraca je baš u tome što je to njima itekakav big deal! to bi njih pogodilo kao asteroid!
pa nije ni meni bilo lako reći prvi put starcima kad sam imala 20 da ću prespavat kod dečka ali sam skupila hrabrosti (meni je više bilo neugodno nego strah) pa rekla. ali njeni starci su u kur.u što se toga tiče. brijem da bi totalno popizdili.

ovaj komentar da su oni takvi prema njoj i da ju ubijaju jer im ona to dopušta mi je tužan i smješan u isto vrijeme. to što joj je strai utjero strah u kosti svojim apsolutno neprihvatljivim pedagoškim mjerama je samo njegov problem. ona se tu snalazi kako zna!
pepka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:02   #102
Quote:
pepka kaže: Pogledaj post
chocolate, malo si zločesta....
Takva sam po cijelom tijelu.
Quote:
lako je osuđivat druge...
Ne osuđujem je. Ali neću je ni tapšat po leđima i govorit joj kako je tebi jadnoj teško, odrasla je, nek digne guzicu i promijeni nešto ako joj je tako teško.
Quote:
ako si odgajan u takvoj okolini, ako ti je tata zabranio ići na maturalac, zabranjuje ići u kino od 9 s 22 godine, ići na more s frendicama itd. onda svatko objektivno vidi da lik nije baš normalan.
Naravno da nije. Čovjek je luđak. Ako ne zna sama se nositi s posljedicama takvog odgoja, pa bar danas ima besplatnih psiholoških savjetovališta.
Quote:
svejedno vjerujem da nije lako samo tako otpisati starce i reći to je moj zivot ko vas jebe
Da, nije lako. Dok ne odraste dovoljno da to može napraviti, neka ne razmišlja o braku.
Quote:
autorica meni uopće ne djeluje kao da nije odrasla. treba imati snage studirati, raditi, trpiti takvog starog tako da to se mene tiče svaka čast.
Ona to ne radi jer je hrabra, nego jer nema muda za drugačije. I ok je to, ali nemojmo dugogodišnje trpljenje suludog oca i zabrana da s 22 godine ide u kino veličati kao indikator goleme hrabrosti i snage. Da je tako jaka i hrabra, sterala bi starog u kurac i odselila od kuće.

Cura ima 22 godine, ne 35, ima potpuno pravo biti poluderište još uvijek. Ali, oprostite mi, poluderištima nije pametno da se udaju i, vjerujem, rađaju dječicu. Budi onda poluderište u roditeljskom domu dok ne uzgojiš kičmu da im se suprotstaviš i postaneš osoba. I nemoj se udavat i rađat nove osobe dok si poluderište. Za njihovo dobro.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:11   #103
Quote:
pepka kaže: Pogledaj post
to što joj je strai utjero strah u kosti svojim apsolutno neprihvatljivim pedagoškim mjerama je samo njegov problem. ona se tu snalazi kako zna!
Pa problem je upravo u tome sto neki od nas ne vide čime monstruoznim je unesen taj strah u kosti. Osim svađe i negodovanja, čini se da se nista drugo ne bi ni desilo. Ne vjerujem da je lakše godinu i pol skrivat, lagat, muljat i strahovat nego se posvadit sa starcima.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:01   #104
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I ok je to, ali nemojmo dugogodišnje trpljenje suludog oca i zabrana da s 22 godine ide u kino veličati kao indikator goleme hrabrosti i snage. Da je tako jaka i hrabra, sterala bi starog u kurac i odselila od kuće.


Quote:
pepka kaže:
nisu mi jasni ovi komentari tipa imš 22 i bojiš se tate. e pa to je tatica zajebo svojim ogdgojnim metodama, ne ona.
Apsolutno. Strah je stvorio tata. No, ona ga može prevladati ili ne, i za taj izbor odgovorna je isključivo ona.

Suprotno popularnom te linija-manjeg-otpora vjerovanju, nisu nam za svaki feler u životu krivi roditelji.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:23   #105
Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Problem su moji roditelji,prvo sam mislila da je stvar samo u tati kako je on konzerva onaj starinski tip "prvo fax pa onda dečko itd" al i mama nije ništa bolja
po ovome se čini da su ti roditelji malo žešći frikovi, ali.....

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Ja naime i radim
.......
On dolazi kad moze a financijska situacija mu i nije najbolja dok posla nema starci isto, stari mu je u penziji stara pred otkazom nazalost...tako da mu je svaka kuna vrijedna zlata, on bi odavno dosao da je mogao, cak stovise lani je trebao doc sve smo isplanirali ali imali su doma nenadanih troskova i morao je njima pomoc i ja ga potpuno razumijem.
ti i studiraš i radiš, a on niti studira, niti radi. možda je u tome problem?
njemu je svaka kuna zlata vrijedna.... tebi i tvojima nije? vi nikada nemate iznenadne troškove?

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
"nemoj da ides s onim sta su govorili da si imala nesto s njim on je klosar, besposlicar.." itd sto nikako ne stoji al to je njen obrambeni mehanizam vec ga sad ne moze smislit iako ga i ne pozna
možda to nije njezin obrambeni mehanizam, nego realna situacija....

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Gledaj nije mu bed doci i zato sto n puta ja njemu saljem novac za pola karte i popola mu placamo sobu i koliko puta ja financiram sve sto u ta 2-3 dana pojedemo, popijemo..kava ovo ono....karta nimalo nije jeftina a i do njega je 500 km tako da doci i nije tako jednostavno i vjerojatno ne bi ni dolazio da nisam vrijedna, sam je rekao, nitko lud ne bi dolazio u Zg svaki mjesec
a zašto ne bi netko dolazio kad mu je ionako sve plaćeno?

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Ona NE ZNA za tog "zgubidana s kojim se smucam" iako ne bih se slozila ni sa cim u toj recenici
a jbg, fakat zvuči ko da i jest zgubidan

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Ja se namjeravam udat za njega i nitko me u tome nece sprijeciti
nisam sigurna da je to pametna ideja

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Faks...ne, nije on taj tip njemu je srednja skola doseg i to je to. Kazem...sad ima neki plan al vidjet cemo.
uf, ježim se kad mi netko spomene da "ima plan", a ništa ne poduzima....

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
I ne, nije prva ljubav već sam bila u dužoj vezi prije toga i shvatila sam da to nije to, a dečko živi u mom kvartu. Poslije toga bila je jedna kratka, isto tako...sada znam da nije i da je ozbiljno.
.......
To nema nikakve veze jer ja sam se s ovim viđala svaki dan skoro bez ikakvih problema, al to nije bilo to.
znači nisu starci baš takvi frikovi, očito te nisu držali pod ključem.

Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
Cookie....on nikad ne plaća sve tj najčešće ne plaća ništa nego ja plaćam jer sam ipak u malo boljem financijskom stanju od njega,
po ovome se čini da ti je dečko obična sponzoruša

mislim da si ljutnju usmjerila na pogrešnu osobu, tj. na starce.

vaša veza ovisi o tome da li će se dečko doseliti u zg i napokon se zaposliti, a ne ovisi o tvojim roditeljima. čini mi se da je u tome pravi problem.
koje je on struke i gdje je do sada radio?

Zadnje uređivanje simple mind : 12.06.2010. at 19:52.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:52   #106
ako ga voli sve će preživjet. samo joj još treba ekipa poput tebe kojima je sve negativno
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:00   #107
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako ćete vi prekinut, oh.
Neće nužno.
Ja tu vidim dvije mogućnosti (ima ih više, ali meni ove dvije lupaju u glavu).
Jedna je da se ona ohrabri i krene sređivati odnos sa starcima.
Druga je (a nadam se da je kriva) da je njezin partner sličan kao njezin otac i da mu odgovara imati curu za koju pouzdano zna da ju se može kontrolirati.

Što se tiče njenog ponašanja. Znam da zvuči čudno da se cura od 22 godine boji roditelja koji joj ne predstavljaju fizičku opasnost. Ali zaboravlajte da je ona proizvod od 22 godine treniranja. Podsjeća me na onu priču o slonu. Kao maleckog ga vežu za klin koji zabiju u zemlju. On se bori i bori, ali ne može iščupati klin već mora raditi ono što mu dreseri naređuju.
Hrpu godina kasnije, veliki slon se ni ne pokušava osloboditi jer je u njegovoj glavi taj klin jači od njega. I u njegovoj glavi on i dalje mora raditi ono što su ga naučili dresurom

...love4ever... Moj savjet. Bila je greška slagati mami da nisi u vezi s njim. Ne moraš pričati s njom o tome, dapače reci da ne želiš pričati. Ali reci joj da su glasine točne. Time joj daješ vremena da se navikne na priču i da shvati da si ozbiljna.
Što se oca tiče, tu je isto vrijeme za obrnutu dresuru. Odi u kino u 9. To što on govori da je to samo za klošare - zanemari. Nema ti udaje dok se ne izboriš za sebe, korak po korak. Odlazak u kino. Nejavljanje na mobitel. Odlazak na kavu. Kad savladaš te osnovne korake, onda će ti lakše biti i dečka uvesti u priču. Dok se ponašaš kao dobra djevojčica od 12 godina, ne možeš ni očekivati da će oni misliti da si dovoljno odrasla.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:03   #108
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
ako ga voli sve će preživjet. samo joj još treba ekipa poput tebe kojima je sve negativno

samo kažem da neke stvari ne ovise o njezinim starcima, nego o njezinom dečku.
zakaj bi to bilo negativno?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 01:56   #109
Ajoj, nisam sigurna baš da ti je taj neka premija.
Niti radi, niti studira...

I ja da sam na mjestu roditelja, ne bih bila oduševljena.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 13:57   #110
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post

a zašto ne bi netko dolazio kad mu je ionako sve plaćeno?
On ne zeli doci u tim uvjetima ali ga ja natjeram i zaprijetim inace... Zaradi koliko god moze da bi imao nesto novaca ovdje i uvijek ima, ali ja ga natjeram da dode i da uzme te novce koje mu saljem jerbo ga zelim vidjeti


a jbg, fakat zvuči ko da i jest zgubidan

ok ako je zgubidan to da radi uvijek po citave dane /bilo mu placeno ili ne/ i pomaze okolo, sto ga skoro nikad nema doma i sto radi cak i kad ne treba samo da radi i da dobije stogod...onda je najveci zgubidan.




po ovome se čini da ti je dečko obična sponzoruša

wrong

mislim da si ljutnju usmjerila na pogrešnu osobu, tj. na starce.

vaša veza ovisi o tome da li će se dečko doseliti u zg i napokon se zaposliti, a ne ovisi o tvojim roditeljima. čini mi se da je u tome pravi problem.
koje je on struke i gdje je do sada radio?
U manjoj mjeri buduci da bi do kraja ove god. trebao doseliti ovdje. Trenutno radi sezonski, a inace....sto se nade jer je dole situacija jos gora nego ovdje i on se zeli sto prije od tamo maknuti.

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ajoj, nisam sigurna baš da ti je taj neka premija.
Niti radi, niti studira...

I ja da sam na mjestu roditelja, ne bih bila oduševljena.
Ah...ja nisam trazila bogatog doktorcica, nisam nista trazila zapravo, naisla sam na osobu koja me voli i razumije, zar bih ga trebala ostavit jer nema posla??Bila sam uz njega i dok nije imao nista, i bila sam mu potpora jer mu je grozno, i nije mi bitno jer koliko je ljudi u danasnje vrijeme bez posla..ne vidim tu problem. Kad dode ovdje smatram da ce mu biti lakse do posla, i uz moju pomoc tu.
...love4ever... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 21:01   #111
ok, recimo da mogu shvatiti kako netko tko radi po čitave dane ima manje novaca od tebe koja i studiraš i radiš (dakle, ne možeš raditi po čitave dane, zar ne?).
mogu shvatiti (ako se jako potrudim ) da nekoga tko radi po čitave dane u njegovom selu smatraju klošarom i neradnikom.
ali fakat ne kužim zašto ovog dečka ne smiješ ni spomenuti starcima, a s prethodnicima si se viđala svaki dan (iako si onda bila puno mlađa). nema logike.
vjerojatno tu postoji još nešto, što nema veze s roditeljskim "treniranjem strogoće".
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 02:35   #112
Curo, kao prvo ODRASTI!

I ne, nije nimalo zlonamjerno. Iako nisam bila u takvoj situaciji, imam jednu gotovo identičnu u susjedstvu. Naime moja (sada bivša) prijateljica imam majku Gestapo i evo još i dan danas, sa svojih 27,5 godina ona je i dalje ko zatvorenik u vlastitoj kući. Također ne smije imati dečka, nikad nije ni smjela, sada ga ima evo već 3 godine i naravno skriva ga kao i ti, nisu tolko udaljeni al zbog njezine zabrane izlazaka vide se svake prijestupne (što njemu i paše, kolko čujem, da može švrljati sa strane)...završila je faks, ima jeben posao i još jebeniju plaću, može se iseliti kad god poželi, ali ne! Tolko je već valjda naučena na takav režim da ne bi bila ni sposobna živjeti samostalno... to je tolko žalosno da jednostavno nemam riječi... i btw, da, bivša mi je prijateljica, jer zbog svega toga postala je tako zla i depresivna i odbojna da je otjerala sve ljude oko sebe...

Zašto sam ti to napisala? Zato da ne postaneš ko ona, nego se trgni i odrasti jer ako ovako nastaviš, ne čeka te ništa dobro! Želim ti sve najbolje!
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:34   #113
2.5 godine ste zajedno na tu foru da on ne smije doc kod tebe?

Svaka cast!
pankee88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:41   #114
Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post
.....
I ne, nije prva ljubav već sam bila u dužoj vezi prije toga i shvatila sam da to nije to, a dečko živi u mom kvartu. Poslije toga bila je jedna kratka, isto tako...sada znam da nije i da je ozbiljno.
.....
To nema nikakve veze jer ja sam se s ovim viđala svaki dan skoro bez ikakvih problema, al to nije bilo to.I da se on doseli ovdje opet bi se viđali stalno i meni to uopće ne predstavlja nikakav izazov.
kakav gestapo, kad si se s drugim dečkima viđala svaki dan i očito ti to nitko nije zabranjivao?!
izgleda da je starcima problem ovaj određeni dečko, a ne dečko kao takav.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:45   #115
Quote:
...love4ever... kaže: Pogledaj post

Oh Bože..netko me prokleo nema ih puno s ovakvim problemima ko ja
oh ima
i moja stara je takva. dobro starog nemam na sreću pred 3g kad sam bila s bivšim još, prvo joj nisam niš rekla 5mj, isto je bila veza na daljinu al onda sam joj rekla i isto popizdila. da sam premlada za neku vezu(19g sam imala tad ) šta bi tek rekla da sam s 15g ga imala bokte. da ću popustit na faxu zbog njega. bože kako se naživcirala koda sam joj rekla da sam trudna i da se udajem. i onda se raspitivala o njemu sve je htjela znat i kad sam joj pokazala sliku rekla je da izgleda starije al poslje se pomirila s tim. viđali smo se 2 put tjedno ionak. nije niš ni pitala kaj smo radili, di smo bili. čak se onak neš šalila u vezi nas i tak....al svejedno je on bio kriv kaj sam pala 1.g
i tak,nisi jedina
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:28   #116
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
kakav gestapo, kad si se s drugim dečkima viđala svaki dan i očito ti to nitko nije zabranjivao?!
izgleda da je starcima problem ovaj određeni dečko, a ne dečko kao takav.
Nope, nisu znali ni za te druge

To je bilo ono sve kao forbidden al smo nalazili načina jer ipak...u istom kvartu, puno je lakše bilo
Tak da ne mislis da je u ovom jednom problem.
No...morat ce se pomirit s tim na kraj krajeva ja sam njihova kći, pa kud puklo, radi roditelja-konzervi ne odričem se ljubavi

@pandora dobra pričica
...love4ever... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 14:20   #117
sto sam vise citala jasnije mi je bilo da su roditelji potpuno u pravu. niti je ona zrela da ju se pusti "u zivot", niti je on tip kojega bi mama i tata pozeljeli za svoju kcer.

sve sto ona pred sobom vidi je brak i ruzicasta magla. kad dobiju papir s potpisom tata ce se razgaliti, mama nece misliti da je klosar, poslovi u zagrebu ce mu dolaziti na vrata, visinu place ce sam birati, a ona ce biti sretna. cica mica gotova prica. i ono sa "zivjeli jos sto godina..."

a u stvarnosti, kako ona sama kaze tip je na sve spreman samo daj para. svatko bi bio spreman, nadam se ne bas na sve, da ima para. pa imamo dalje - treba 4 - 5 tisuca da nesto zapocne u zagrebu. sta se to moze zapoceti s 4 - 5 tisuca? kupiti par suseva i preprodati klincima oko kakve skole? zar nije normalno da se najprije ima ugovor o radu pa se onda seli u zagreb ili bilo koji drugi grad? pa dalje - ono o postizanju necega u mjesec dana. gdje se to u mjesec dana nesto postize? ma da im je harry potter s dva rezervna stapica na raspolaganju ne znam sta bi to trebali "postici" u mjesec dana. osim pronaci stan. to je razuman rok za tako nesto.

ima toga jos - nema ga po citav dan doma, radi jadan. a ona drzi jedno magicno oko (gle opet ja s harryjem) i ruku u vatru moze staviti da je to istina.

meni to jako vuce na ono sto mama misli o tome - klosar.

a najbolje od svega je sto se ne smije spomenuti da ima ikakve veze s njim, a kamo li da joj je decko, ali se to ne zove zabranjena ljubav. genijalno. kao sto nije bilo zabranjeno ni s nekakvim prijasnjim deckima, ali samo zato sto nije nista rekla. jer se boji. a ljudi se obicno boje reci kad rade nesto sto im je zabranjeno.
pa daj da cujem kako se onda to zove.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:40   #118
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
...love4ever... Moj savjet. Bila je greška slagati mami da nisi u vezi s njim. Ne moraš pričati s njom o tome, dapače reci da ne želiš pričati. Ali reci joj da su glasine točne. Time joj daješ vremena da se navikne na priču i da shvati da si ozbiljna.
Što se oca tiče, tu je isto vrijeme za obrnutu dresuru. Odi u kino u 9. To što on govori da je to samo za klošare - zanemari. Nema ti udaje dok se ne izboriš za sebe, korak po korak. Odlazak u kino. Nejavljanje na mobitel. Odlazak na kavu. Kad savladaš te osnovne korake, onda će ti lakše biti i dečka uvesti u priču. Dok se ponašaš kao dobra djevojčica od 12 godina, ne možeš ni očekivati da će oni misliti da si dovoljno odrasla.
Moj savjet bi bio da procitas jos jednom ovaj savjet.

Nista se nece promijeniti dok ti nesto ne promijenis. Ne decko, ne roditelji, nego ti.
__________________
The past is a puzzle, like a broken mirror. As you piece it together, you cut yourself, your image keeps shifting. And you change with it. It could destroy you, drive you mad. It could set you free.
- Max Payne

Ranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 07:57   #119
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
sto sam vise citala jasnije mi je bilo da su roditelji potpuno u pravu. niti je ona zrela da ju se pusti "u zivot", niti je on tip kojega bi mama i tata pozeljeli za svoju kcer.
A u čemu bi to roditelji bili u pravu? U tome što rade?

To što im je kćer nezrela upravo je rezultat toga što ju tretiraju kao malu curicu. A ljudi sazrijevaju upravo tim puštanjem u život, a ne obrnuto. Neće ona nikad biti spremna za brak (niti išta drugo) ako nastave tako...

Koja korist od toga i da su sto puta u pravu u vezi tog njezinog? To je njen izbor i ne vidim ama nikakvog razloga da se oni petljaju u to.

A što se roditelja tiče, oni imaju svojeg putra na glavi. Ne brini, ponašaju se tako kako se ponašaju upravo iz sebičnih razloga, jer je njima tako bolje, lakše, jer liječe neke svoje komplekse na svojoj kćeri...
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:21   #120
moji roditelji nisu takvi. no, možda bi i bili da sam im dopustila da budu. kada sam se prvi put šetuckala i držala za ruke za dečkom po kvartu, mama je poludjela! kada sam se prvi put napila u srednjoj školi, opet je poludjela i takve epitete mi je dala da je to prestrašno! govorila mi je da kako to mogu, sram me bilo, nitko to ne radi!! rekla bi mi da dođem u 11, ja bih došla u pola 12. no, vrijeme je učinilo svoje. jer mene ta vika nije sprječila da ja i dalje izlazim, ljubim se, tulumarim. ja sam mogla stati, mogla sam nakon sve te vike, stati i početi ju pokorno slušati. njoj bi to bilo super! ali ne, ja sam nastavila po svom & oboje su se navikli i sve im je to postalno normalno. imam mlađe sestre i veoma su tolerantni. prije su počele izlaziti, više im se toga tolerira, sve njihove pogreške su manje u odnosu na one moje. a zašto? zato što sam ih navikla! jer mene 1 vika, dvije, tri nisu sprječile da radim sve što su i drugi radili. da sam se povukla u sobu i ne izlazila osim po njihovu nalogu, moguće da bi bila u situaciji kao i ti! zbilja je velika mogućnost za scenarij kao tvoj. iako sam ih navikla na sve, ipak je mojim roditeljima, iako imaju dvije moje mlađe sestre, teško im je što sam u drugom gradu, živim sa dečkom, ali jednostavno sam se otkinula od njih. da sam ih pokorno slušala, vjerovatno ne bih bila tu gdje jesam. vjerovatno bih studirala neku glupost u onom gradu koji je nama bliže jer su me oni uvjeravali da će nam to biti jeftinije! ali ja nisam njih pokorno poslušala već sam se trudila naći što jeftiniji smještaj, u uvjetima u kojima nijedna moja frendica ne bih živjela, ali ja jesam!
znam da ti je teško!! ali jedino je bitno da sebe promijeniš!!! jer sa 22 godine je to puno teže, ali moraš! za svoje dobro, moraš! moj tata je konzerva kakve nema, ali smekšao se, još uvijek ne mora baš sve znati, ali stvari koje prije nikad ne bi mogao prihvatiti, prihvaća.. mama je postala poprilično tolerantna iako me još nekada želi kontrolirati, ali kćer sam joj ja, to je normalno, sredim ja ta nekako svi se ljudi mijenjaju kroz život, situacije ih nauče nositi se sa stvarima! ali ti si svoje roditelje lišila takvih situcaija. jednostavno si izabrala put kojim si mislila da će biti lakše. nekada je možda i bilo na trenutke, ali sada ispada puno teže!!!
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.