Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 08:30   #81
A zašto ne odeš liječniku da on kaže svoje mišljenje?
Ako i ustanoviš dijagnozu, svejedno se trebaš javiti liječniku zbog terapije!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:00   #82
Izgledaju kao gljivice.
Dali se prvo rade mjehurići ispunjeni tekućinom?
Canesten bi ti trebao pomoći i izbjegavaj zatvorenu plastičnu obuću.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 10:52   #83
Uuuu.. pa to je prava gljivara! Čestitam!
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 15:59   #84
OK, prolazi i bez lijekova.

Stvar je što sam ovisnik, o čarapama. I po noći.

ako tko zna, kak da ih se riješim. Rado bih volio čuti

Hvala
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 16:07   #85
gljivice..da i meni tako izgleda
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 16:10   #86
http://www.monitor.hr/vijesti/carape...topala/130229/

taman za tebe koji ne mozes bez carapa
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 13:51   #87
Cool kožna alergijaa .. sunce, znoj, more, sintetika!!

da ispričam.. već duže vrijeme tj zadnjih 5g imam prištiće po leđima, prsima,guzi te ramenima .. ali uz onu alergiju svarbeža od mora i sunca.. ja na tim djelovima tijela imam puno crveno-bijelih upaljenih prištića ... isprva sam povezivala s suncem i morem ali i preko godine ih imam ali znatno manje.. uvijek su prisutni u dojnjem djelu leđa tj sastrane ... ima li ko možda sličnih problema ili neku ideju kako to maknuti ili ublažit?
hvalaa
__________________
......Per aspera ad astra.......
malazbujena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:06   #88
Hmm... Ja sam alergicna na sunce (tocnije UV)... Pojavljuje mi se crvenilo... Nezz kako da to opisem... Nesto nalik na pristice samo vece... Uzasno svrbi, a zna i peci... I sto je najgore, kad dodirnem to mjesto na kojem mi je alergija izbila i odmah nakon toga mjesto gdje alergije nema, izbije mi i tamo
A kad na to dodam jos znoj, sintetiku, sol ili ne daj Boze kremu za suncanje (zastitni faktor) poludim! Uzasan osjecaj...

E sad stvarno ne znam je li to to...


Prije par godina mi je doktor svajetovao da probam par mjeseci prije ljeta poceti uzimati C vitamin jer je to nekima pomoglo, ali nista
Probaj ti, mozda pomogne...
♥Malena♥ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 18:57   #89
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
http://www.monitor.hr/vijesti/carape...topala/130229/

taman za tebe koji ne mozes bez carapa

Baš ti hvala
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 10:03   #90
Sitni plikovi na ruci

Hrpa malih sitnih plikova izbila preko noći. Svrbi ko sam vrag



Meni liči na herpes. A vama?
spekkobasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 16:03   #91
Nije to herpes. Može biti dishidroza ili neurodermitis.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.

Zadnje uređivanje sun.shine : 08.08.2010. at 16:09.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:43   #92
Misteriozna promjena-dermatologija..

Kao sto naslov kaze-na licu imam nesto cudno..
Prica krece prije godinu dana kada se pojavila na desnom kutu ispod usana nekakva kao flekica..ponekad zimi znam dobiti nesto kao lisaj kad su velike hladnoce,ali u pravilu brzo prode,pa sam mislila da je to..medutim ne povlaci se do dana danasnjeg..(znaci godinu dana)..
promjena ne svrbi,nepravilnog je oblika,tamnija od okoline i ako se ne maze nicim par dana pocne se perutati sitnim ljuskicama..ako se namaze kao da ima sitne borice(kao kad se stavi ona prijanjajuca prozirna folija na kozu)..nije uzdignuta,ali pod prstima se osjeti nesto kao da je hrapavije i suse..

kako sam bas u to vrijeme ostala trudna pomislila sam na trudnicku fleku,ali kako je tu koza crvena,a tudnicke fleke su samo hiperpigmentacija(znaci tamnija smedkasta)zakljucujem da to nije to..u prilog tome ide i cinjenica da mi se trudnicka crta sa trbuha vec povukla,a ovo nije..
naravno da sam bila kod dermatologa,ali kako zivim u malom gradu-nemam nekog izbora osim jedne starije dermatologice koja kaze da je to dermatitis(sto svatko moze reci),no uzrok ne zna i uvalila mi je avene kremu za atopicare,koja mi naravno nije pomogla ama bas nista..

iskljucila sam bakterije-nema gnojenja i kao da je zahvacen samo gornji sloj koze..
gljivice-mogle bi biti-no buni me sto mi suncanje nije bas pomoglo+nema nikakvog svrbeza niti je koncentricni krug
alergija-nisam mjenjala apsolutno nista-od paste za zube do kreme(ne sminkam se-vrlo rijetko otkad sam trudna..a ni tu nisam nista mjenjala)..a i ako je alergija-zar ne bi zahvatila ostatak lica..

u pocetku mi se cinilo da se ne siri,no medutim kao da je malo otislo prema nosu i bradi,ali neznatno..
cak sam pomislila i na demodikozu i ko zna sta(veterinar sam),ali ne lici na niti jednu zoonozu niti ista sta bi me upucivalo na nesto..

ici cu u zg za koji mjesec,ali me zanima sta vi mislite sta bi bilo i da li je tko imao iskustva sa necim takvim..
stavit cu par slikica..neke su modificirane da se to bolje vidi,jer se na fotkama slabo vidi(i inace je taj eritem dosta slab,ali je prisutan)..pa mi lice izgleda katastrofalno,ali zapravo osim toga nemam nekih problema sa tenom

tnx na pomoci..

bez modificiranja

modifikacija


modifikacija 2...(tu se dobro v ide te kao sitne crtice koje su prisutne ako lice nije isiseno(u protivnom se ljuska)

blic..(tu se vide kao sitne tockice prema bradi-to je "podruznica"prvotne promjene

bez blica
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:59   #93
nitko nista?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:24   #94
To se i meni javlja, a primjetila sam, pogotovo nakon većeg unosa šećera. Možda ima neke veze sa Candidom.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:35   #95
Kako ti je vlasište?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:56   #96
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
To se i meni javlja, a primjetila sam, pogotovo nakon većeg unosa šećera. Možda ima neke veze sa Candidom.
Mislis da bi bila candida?hm..pa kako bi dospjela tu..pogotovo ako nigdje drugdje nije podivljala?(vaginalnu nisam imala dugo)..
a slatkp bi mozda i moglo biti,jer u trudnoci mi se javila zelja,ali zar ne bi onda tog bilo po cijelom tijelu?
i tebi to samo prode ili tretiras necim?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:02   #97
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Kako ti je vlasište?
Vlasiste super-kosa mi spada bas pod "normalnu"..malo se zamasti nakon 3-4 dana i zdrava do vrhova..nemam ni perut..nije tu problem..osim ako nesto nisam previdjela
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:22   #98
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Vlasiste super-kosa mi spada bas pod "normalnu"..malo se zamasti nakon 3-4 dana i zdrava do vrhova..nemam ni perut..nije tu problem..osim ako nesto nisam previdjela
hmm slično perutanje sam i ja znala imat, ali zadnje vrijeme ne. I to bi trajalo 1-2 tjedna pa se povuklo, i samo kad je velika promjena temperature.
Ali ja imam seboreju, mislim. ne želim doktoru zasada a moji simptomi su jako blagi pa mislim da nema potrebe za sada. zato sam pitala za vlasište.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:59   #99
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Mislis da bi bila candida?hm..pa kako bi dospjela tu..pogotovo ako nigdje drugdje nije podivljala?(vaginalnu nisam imala dugo)..
a slatkp bi mozda i moglo biti,jer u trudnoci mi se javila zelja,ali zar ne bi onda tog bilo po cijelom tijelu?
i tebi to samo prode ili tretiras necim?

Jednom sam čitala u vezi candide, da zahvati i sluznicu usta, znači u kutovima, a može se lagano proširiti i na kožu. Sad, da li je to što imaš candida...ne znam. Ja ne tretiram s ničim, jer prođe, lagano poblijedi, a stalno je prisutno. Ne smeta mi i malo sam lijena za otić doktoru.

Probaj mazat sa kantarionovim uljem (Gospina trava).
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 00:48   #100
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Jednom sam čitala u vezi candide, da zahvati i sluznicu usta, znači u kutovima, a može se lagano proširiti i na kožu. Sad, da li je to što imaš candida...ne znam. Ja ne tretiram s ničim, jer prođe, lagano poblijedi, a stalno je prisutno. Ne smeta mi i malo sam lijena za otić doktoru.

Probaj mazat sa kantarionovim uljem (Gospina trava).
Sumnjam da je candida(to mi je doc i gledala u ustima),jer bi je bar malo bilo unutra,ali tko zna
mozda da je probat canestenom?doduse sad bi kroz 12mj.sa muzem u zg kod mojih,pa bi se zaletila do dermatologa..pa onda bolje ne eksperimentirat,ali ako se ne pomakne mrtve tocke probat cu i gospinu travu,canesten..a ako postanem ocajna i triderm(do sad nisam probala apsolutno nikakav lijek-samo kremice za atopicare ooje nisu pomgle)..po meni se netko naselio tu,a sad tko zna..javim rezultate kad-tad,jer topic mozda jos kome pomogne
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.