Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 07:53   #261
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma o čemu ti pričaš?
O nebuloznoj izjavi...
"Cjepivo je bespotrebno jer bolest nije smrtonosna"

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
uz današnje antibiotike se te bolesti mogu bez problema liječiti simptomatski,
Izvrsno.
Znači ti bi radije da ti dijete možda dobije rubeolu, ospice ili zaušnjake nego da možda ima nuspojave cjepiva?

BTW, nisi čula za izjavu bolje spriječiti nego liječiti?
Izliječi ovo simptomatski

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
uostalom, kao što sam rekla moja generacija se time nije cijepila i niš nam ne fali.
Uostalom, nitko koga znam nije imao reakciju na cjepivo - znači reakcija na cjepivo ne postoji...
Gornja izjava nije istinita niti je moje mišljenje. ALi je u rangu citirane izjave.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma najbolje da se cijepe od svakog dreka svakim drekom.
A ja sam to rekao ... gdje?

Cjepivo ne služi samo zaštiti pojedinca. Cjepivo služi i zaštiti kolektiva i kao pokušaj iskorjenjivanja bolesti.

Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post
da se nadovežem budući sam u potrazi za objašnjenjima prelistala hrpetine stranica. neutješni plač, kako ga skromno opisuju, a koji može trajati i do 3 sata, se objašnjava bolnom migrenom uslijed oticanja mozga, kao jedna od rekacija na cjepivo. tresem se. ne znam ni sama jel bolje znati ili ne. i još sam u bunilu od onog predavanja na youtube-u neke Njemice koja se proteklih 20ak godina bavi istraživanjem cjepiva... a kao nisam neki pokret otpora cijepljenju. curicu rođenu 2005 smo uredno cijepili, doduše sve smo kupovali, i ništa od nekih ozbiljnijih reakcija.
Dobro je znati. Nuspojave su uvijek moguće (nažalost) i treba ih uredno prijavljivati.
Ali isto tako, moraš gledati statistiku ( a možda ti i bude lakše)
Šanse da ti dijete ima "teže" nuspojave kod cijepljenja Pediacelom su 0.21% (registrirana cijepljenja + registrirane nuspojave).
znači 99,79% šanse su da neće imati.
Ovo istraživanje nisam vidio, može link pliz?

Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post
studija proizvođača Sanofi Pasteur (Pediacel) pokazuje znatno veći postatak nuspojava na svako slijedeće docjepljivanje.

sve što mogu predložiti je da se ne mirimo s reakcijama, već kad smo dovedeni do toga, bez riječi upozorenja (makar ih ja nisam dobila od pedijatrice), da ih se uredno prijavi. pedijatar mora napisati prijavu (za koju nikad nije kasno), jednako kao što mora prijaviti roditelja koji odbije cijepljenje... zbog druge djece, zbog nadam se drugog cjepiva, načina, izbora.. neke bolje budućnosti, ufam se.
Potpis
Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post
i još jedna sitnica. opet britanske stranice.. 'uobičajeno je ostati 15 min u čekaonici nakon cijepljenja, radi mogućih ozbiljnijih reakcija'. uobičajeno.. hm, ja eto prvi put čujem, obično pobjegnemo kući, tužni i u suzama, ali nakon hh epizode i činjenice da u 15 min cjepivo u cijelosti procirkulira krvotokom, ovakvo što ima smisla.
Kod svakog cijepljenja su nas i sestra i doktorica "izbacile" iz ordinacije sa slijedećom uputom - a sad fino u izolaciju i tamo minimalno biti 30min.
Bolje sat vremena.
Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post
'cjepivo se prije upotrebe mora dobro protresti', kaže proizvođač. ne znam kako vi, ali evo 6a godina odlazaka pedijatru i nikad nisam vidjela da sestra išta 'dobro trese'.
jedino što se trese smo nas četvero u odlasku s nečeg što ja zovem 'sistematski pregled' a zapravo je u pitanju 'došli ste na cijepljenje?'. nikog čini mi se ne zanima kako beba napreduje s 3 ili 5 mjeseci.
Iskreno, po svemu što si napisala, ja bi na tvom mjestu promijenio pedijatra.
Recimo, mi smo jučer bili kod naše u svrhu cijepljenja, ali prvo je obavljen sistematski. Neplanirani.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 07:58   #262
Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post


studija proizvođača Sanofi Pasteur (Pediacel) pokazuje znatno veći postatak nuspojava na svako slijedeće docjepljivanje.
a kakvo je objašnjenje za to?

Quote:
i još jedna sitnica. opet britanske stranice.. 'uobičajeno je ostati 15 min u čekaonici nakon cijepljenja, radi mogućih ozbiljnijih reakcija'. uobičajeno.. hm, ja eto prvi put čujem, obično pobjegnemo kući, tužni i u suzama,
mi smo ostali 20 min u ordinaciji, a prestao je plakati čim sam mu dala bočicu, ali ju je siroće popio dok si reko keks, valjda od uzbuđenja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 25.02.2011. at 08:13.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:04   #263
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
jebemu soks, draga si mi, ali daj guglaj...

Obzirom na dob protiv rubeole si sigurno cijepljena....
zar nije to cjepivo uvedeno u kalendar cijepljenja 77.? ako je, ja sam ipak par godina starija
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:25   #264
Nije li ovo topic Reakcije na cjepivo a ne cijepiti ili ne ili nadmudrivanja?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:33   #265
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Nije li ovo topic Reakcije na cjepivo a ne cijepiti ili ne ili nadmudrivanja?
točno, nećemo se nadmudrivati, nego mene ozbiljno zanima zašto je veći postotak nuspojava na svako sljedeće cijepljenje? pokušavam smisliti neko logično objašnjenje i ništa mi ne pada na pamet.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:33   #266
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Nije li ovo topic Reakcije na cjepivo a ne cijepiti ili ne ili nadmudrivanja?
Ma je.
Moje isprike...
Neprospavana noć radi temperature - reakcija na Pediacel
Samo mi nisu jasne takve izjave pa malo burno reagiram. Ostavljaju krivu sliku...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:46   #267
Quote:
Art Vanderlay kaže: Pogledaj post
da se nadovežem budući sam u potrazi za objašnjenjima prelistala hrpetine stranica. neutješni plač, kako ga skromno opisuju, a koji može trajati i do 3 sata, se objašnjava bolnom migrenom uslijed oticanja mozga, kao jedna od rekacija na cjepivo. tresem se. ne znam ni sama jel bolje znati ili ne. i još sam u bunilu od onog predavanja na youtube-u neke Njemice koja se proteklih 20ak godina bavi istraživanjem cjepiva... a kao nisam neki pokret otpora cijepljenju. curicu rođenu 2005 smo uredno cijepili, doduše sve smo kupovali, i ništa od nekih ozbiljnijih reakcija.



ajd u guzicu, ovo zbilja nisam trebala znati. sreća da nas čeka još samo jedan pediacel sa godinu i pol
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:46   #268
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
točno, nećemo se nadmudrivati, nego mene ozbiljno zanima zašto je veći postotak nuspojava na svako sljedeće cijepljenje? pokušavam smisliti neko logično objašnjenje i ništa mi ne pada na pamet.
Kod moje je isto donekle drugi put bila teža reakcija, prvi put tvrda kvrga na mjestu uboda koja je trajala danima, a ovaj zadnji put joj je bedro toliko nateklo da joj je noga bila duplo deblja od druge, velika crvena oteklina.



Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ma je.
Moje isprike...
Neprospavana noć radi temperature - reakcija na Pediacel
Samo mi nisu jasne takve izjave pa malo burno reagiram. Ostavljaju krivu sliku...


Moja nije imala niti jednom temperaturu od Pediacela niti Infanrixa ali je imala od Priorixa. Ja sam već pisala da su mi te nuspojave kao temperatura i otok na mjestu uboda "prihvatljive" čak, tijelo nekako mora reagirati na uzročnika bolesti, ali me više brinu ove o kojima neki pišu, u obliku trzaja i neutješnog plača.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:51   #269
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post


Kod svakog cijepljenja su nas i sestra i doktorica "izbacile" iz ordinacije sa slijedećom uputom - a sad fino u izolaciju i tamo minimalno biti 30min.
Bolje sat vremena.
kod nas- ne samo da nema izolacije (ili ja ne znam da je ima), nego mi nitko nije rekao kakvu reakciju da očekujem kod cijepljenja, niti da trebaju oblozi, niti da trebam dati paracetamol (pročitaj prvi post ove moje teme)

naravno, nakon što sam ih uplašeno zvala nakon te prve nesretne epizode- sad mi svaki put kažu da trebaju oblozi.no shit sherlock- skužila sam to i sama nakon prvog šoka.... ali kao i NE paracetamol, jer zbog njega cjepivo ima kao slabiji učinak.

uglavnom, ne samo da nisu prijavili moju reakciju (koja je u odnosu na neke , ipak bila blaga- ma koliko se meni tad učinila groooooznom), nego nisu me ni uputili što da očekujem (iako sam pitala!!!!). a ovo sa izolacijom i čekanjem pola sata u čekaoni mi se čini kao žešći SF
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:55   #270
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
točno, nećemo se nadmudrivati, nego mene ozbiljno zanima zašto je veći postotak nuspojava na svako sljedeće cijepljenje? pokušavam smisliti neko logično objašnjenje i ništa mi ne pada na pamet.
mislim da ovo ovisi od cjepiva do cjepiva.
kod nekih na uputstvima piše da se reakcije s brojem cijepljenja smanjuju, a kod nekih povećavaju.
nisam kemičar, i nemam pojma šta sve u to stavljaju i kako to djeluje? vjerovatno ima veze s tim što se određene aktivne tvari po 2-3-4 put primaju u organizam, pa organizam jače reagira- jer je sa svakim ubodom veća "koncentracija" te tvari u tijelu.

ma, zapravo- ne želim znati. čekala sam ko ozebli sunce da mala navrši 6 mj i da obavimo treći pediacel pa da smo jedno vrijeme mirni.otkad sam odustala od prevenara sam baš odahnula jer sad 6 mjeseci minimalno mi nitko neće dijete bosti. uf..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:15   #271
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ma je.
Moje isprike...
Neprospavana noć radi temperature - reakcija na Pediacel
Samo mi nisu jasne takve izjave pa malo burno reagiram. Ostavljaju krivu sliku...
ma jasne su ti...
naravno da je jasno ko dan da ne vjerujem previše faraceutskoj industriji.
a zašto bih ja vjerovala kaqd ne vjeruje ni ravnatelj toksikološkog zavoda http://otrovno.com/pitanje_136.html Tko zna kaj stavljaju u ta cjepiva?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:10   #272
hallo,mi bi ovih dana trebali po prvo cjepivo/2,5 mj/ i jako me frka jer mi curica nosi remenčiće za kukove koji se ne skidaju naravno pa ne znam ni da li bi joj mogla obloge stavljati ako bude šta............luda sam.............jedva se s ovim borim,a sada još i to!ja vjerujem da će proći bez reakcija
-K-A-R-L-A- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:19   #273
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
točno, nećemo se nadmudrivati, nego mene ozbiljno zanima zašto je veći postotak nuspojava na svako sljedeće cijepljenje? pokušavam smisliti neko logično objašnjenje i ništa mi ne pada na pamet.
Zato jer su se već počela razvijati antitijela. Reakcija na cjepivo je reagiranje imunološkog sustava djeteta na cjepivo, među ostalim. To je najizraženije kod živih cjepiva...
Recimo, "najružnija" reakcija je tzv Arthusov fenomen.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma jasne su ti...
naravno da je jasno ko dan da ne vjerujem previše faraceutskoj industriji.
a zašto bih ja vjerovala kaqd ne vjeruje ni ravnatelj toksikološkog zavoda http://otrovno.com/pitanje_136.html Tko zna kaj stavljaju u ta cjepiva?
Ne vjerujem ni ja previše farm. industriji. Tko kaže da moraš vjerovati njima?
Al ja zato vjerujem pedijatrici. I ravnateljstvu Zarazne bolnice. I, recimo, ovom liku
tvrditi da su svi oni potkupljeni od strane farm. industrije mi previše vuče na teorije zavjera i nema mi smisla.
Dokazano je da je cijepljenje korisno.
I ne. Nije mi jasno kako netko može reći da je bolje riskirati bolest nego riskirati nuspojavu.

Hvala, budem pogledao.
Makar, moram priznati da sam u startu skeptičan jer uvod u stilu "nju napadaju jer je samouka, a poznata činjenica je da su samouki ljudi najbolji" mi ne ulijeva povjerenje.
Ja sam samouk graditelj mostova i baš sam završio novi most Rab - kopno. Jel se hoće netko provozat po njemu?

Al sad sam def. u offtopicu, pa neću više...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.12.2012. at 00:03.
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:35   #274
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Zato jer su se već počela razvijati antitijela. Reakcija na cjepivo je reagiranje imunološkog sustava djeteta na cjepivo, među ostalim. To je najizraženije kod živih cjepiva...
Recimo, "najružnija" reakcija je tzv Arthusov fenomen.



..
Najružnija nuspojava može biti smrt, tako kaže gospon Richter:


http://www.cybermed.hr/forum/bolesti...orix_vs_moparu
Quote:
Sve sam rekao.
A nuspojave mogu biti od nikakvih, do smrti.
Uvijek je rizik pacijenta. Ne očekujete valjda da vam kažem: ne, ne, neće sigurno biti nikakvih nuspojava.
Pa ja sam u 30 godina imao cca preko100.000 pregleda ili intervencija, i, kako bi to bilo, da svaki puta kažem: ne, ne, neće tu biti ništa, samo neka mama mirno spava ... ja sam tu da odgovaram za sve, a mama je da se s njime igra. Uopće,bilo bi, za Hrvate, najbolje da imaju djecu, ali da za njih stalno odgvovara netko drugi. Najbolje pedijatar. On je besplatan. A i učio je.
I kak se onda ne bojati nuspojava više nego bolesti?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:51   #275
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Moja nije imala niti jednom temperaturu od Pediacela niti Infanrixa ali je imala od Priorixa. Ja sam već pisala da su mi te nuspojave kao temperatura i otok na mjestu uboda "prihvatljive" čak, tijelo nekako mora reagirati na uzročnika bolesti, ali me više brinu ove o kojima neki pišu, u obliku trzaja i neutješnog plača.
Mislim da se svi brinu oko nuspojava...
Samo kažem, možda pomogne.
Vjerojatnost da dođe do nekih ozbiljnih nuspojava je relativno mala (nije opravdanje, i sigurno nije od velike pomoći roditeljima čija su djeca imala nuspojave)
Po prijavljenim nuspojavama kod cijepljenja djece u 2008. godini, bilo je 332 prijavljene reakcije na 160 000 podijeljenih doza Pediacel cjepiva.
0.21%.
Od tih 332 prijave, 20tak ih je imalo ozbiljnije nuspojave.
A od onda je (navodno) Pediacel još dodatno pročišćen.
Pripremiti se na moguću nuspojavu - da. Bezveze si dizati paniku - nemoj radije, spržit ćeš si živce prerano. I što će ti ostati za onda kad ti klinci u pubertet ulete?

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kod nas- ne samo da nema izolacije (ili ja ne znam da je ima), nego mi nitko nije rekao kakvu reakciju da očekujem kod cijepljenja, niti da trebaju oblozi, niti da trebam dati paracetamol (pročitaj prvi post ove moje teme)

naravno, nakon što sam ih uplašeno zvala nakon te prve nesretne epizode- sad mi svaki put kažu da trebaju oblozi.no shit sherlock- skužila sam to i sama nakon prvog šoka.... ali kao i NE paracetamol, jer zbog njega cjepivo ima kao slabiji učinak.

uglavnom, ne samo da nisu prijavili moju reakciju (koja je u odnosu na neke , ipak bila blaga- ma koliko se meni tad učinila groooooznom), nego nisu me ni uputili što da očekujem (iako sam pitala!!!!). a ovo sa izolacijom i čekanjem pola sata u čekaoni mi se čini kao žešći SF
Jebiga, takve stvari se ne bi smjele dešavati

Tu su i dr. i sestra zahebali i to gadno.
Mi smo dobili ovakve upute (kod svakog cijepljenja)
- oralno cjepivo - minimalno sat vremena nakon ne dojiti
- nakon cjepljenja - strpiti se pol sata - sat u izolaciji
- unutar 48h može doći do reakcije na cjepivo - temperatura (rješavati lupocetom); otekline ili ne, stavljati hladne obloge; bilošto gadnije, zovemo ili ped. ili hitnu.
Ali najgadnije reakcije se mogu pojaviti unutar tih prvih pol sata - sat, pa bolje da smo tamo, zlu ne trebalo
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:56   #276
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Mislim da se svi brinu oko nuspojava...
Samo kažem, možda pomogne.
Vjerojatnost da dođe do nekih ozbiljnih nuspojava je relativno mala (nije opravdanje, i sigurno nije od velike pomoći roditeljima čija su djeca imala nuspojave)
Po prijavljenim nuspojavama kod cijepljenja djece u 2008. godini, bilo je 332 prijavljene reakcije na 160 000 podijeljenih doza Pediacel cjepiva.
0.21%.
Od tih 332 prijave, 20tak ih je imalo ozbiljnije nuspojave.
A od onda je (navodno) Pediacel još dodatno pročišćen.
Pripremiti se na moguću nuspojavu - da. Bezveze si dizati paniku - nemoj radije, spržit ćeš si živce prerano. I što će ti ostati za onda kad ti klinci u pubertet ulete?



Jebiga, takve stvari se ne bi smjele dešavati

Tu su i dr. i sestra zahebali i to gadno.
Mi smo dobili ovakve upute (kod svakog cijepljenja)
- oralno cjepivo - minimalno sat vremena nakon ne dojiti
- nakon cjepljenja - strpiti se pol sata - sat u izolaciji
- unutar 48h može doći do reakcije na cjepivo - temperatura (rješavati lupocetom); otekline ili ne, stavljati hladne obloge; bilošto gadnije, zovemo ili ped. ili hitnu.
Ali najgadnije reakcije se mogu pojaviti unutar tih prvih pol sata - sat, pa bolje da smo tamo, zlu ne trebalo



nikakvu takvu uputu nismo dobile
ja odmah gibam da ne pokupi nešto...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:00   #277
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
[/B]
nikakvu takvu uputu nismo dobile
ja odmah gibam da ne pokupi nešto...
ni mi
jer se oni sam boje da im se ne stvara velika gužva u čekaoni
a stvarno bi tako trebalo postupiti
slijedeći put ću ga vozati kolicima oko ambulante (da unutra ne poberemo boleštinu) i pričekati tih sat vremena, zlu ne trebalo...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:05   #278
mi smo čekali u ordinaciji kod sestre
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:06   #279
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem ni ja previše farm. industriji. Tko kaže da moraš vjerovati njima?
Al ja zato vjerujem pedijatrici. I ravnateljstvu Zarazne bolnice. I, recimo, ovom liku
ovaj lik sa cybermeda meni uopće ne izgleda kao netko kome treba vjerovati. on bi cjepio sa svim i svačim. on je uvijek ZA cjepivo, protiv gripe..protiv svega. malo mi je i to nerealno...
što se tiče pedice i ravnatelja bolnica- nema se tu šta njima vjerovati/ne vjerovati jer ni oni nisu u sve upućeni. i oni znaju samo ono što su čuli na nekom seminaru (najvjerovatnije plaćenog od strane neke farm. kuće). nije to za zlo uzeti, al jednostavno- ne znaju ni oni sve i zato se ne treba previše oslanjati na ono što ti kaže jedan pedijatar (meni je jedna pedijatrica- ne moja nego jedna koju poznajem- rekla da se ne moram bojati priorixa jer ne sadrži stanice pilećih embrija. što je naravno glupost, jer u njihovim uputstvima jasno piše da ih sadrže. a žena mi to nije rekla iz zlobe ili jer me se htjela riješiti, nego je očito nedovoljno upućena)
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Mislim da se svi brinu oko nuspojava...

Po prijavljenim nuspojavama kod cijepljenja djece u 2008. godini, bilo je 332 prijavljene reakcije na 160 000 podijeljenih doza Pediacel cjepiva.
0.21%.
Od tih 332 prijave, 20tak ih je imalo ozbiljnije nuspojave.
problem je što se sve nuspojave ne prijavljuju.
pogotovo ove "lakše"... malo koji pedijatar će oteklinu veličine jajeta prijaviti jer je to njima sve pod normalno. pitanje je i koliko je ljudi uopće neke pojave povezalo sa cjepivima? (sigurno ne vise svi na netu i ne istražuju o cjepivima, nego se čvrsto drže ono što im njihov dr kaže)

tako da ja ni tim statistikama ne vjerujem.
naša nuspojava evo npr- isto nije prijavljena. i tko zna koliko je takvih..
ma serem se ja na sve to
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:22   #280
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Najružnija nuspojava može biti smrt, tako kaže gospon Richter:
Najružnija, kao ne lijepa za vidjeti. Vizualno neatraktivna.

Il sam ja dr. Richtera krivo shvatio, ili ti.
On nije rekao da cjepivo izaziva smrt.
On odgovara za svoje izjave. I što ako on kaže roditelju : "Nuspojava neće biti." A bude ih.
Ne više tako nedavno smo bili svjedoci tome da se radi operacije slijepog crijeva može izgubiti noga.
Onda vjerujem da postoji i mogućnost da cjepivo izazove toliku alergijsku reakciju da nastupi smrt, koliko goda da je to malo.
Roditelji neće reći "ah, da krivo je cjepivo" - reći će kriv je Dr. koji nas je uvjeravao da nuspojava neće biti. On štiti svoju, da prostiš, guzicu. I tako treba.
Kaže se 100 ljudi 100 ćudi - ista stvar je i sa fizionomijom. Od 100 ljudi uvijek će netko nekako drugačije reagirati na lijek, na cjepivo, na šamar.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
I kak se onda ne bojati nuspojava više nego bolesti?
Lijepo. Recimo, prije uvođenja obaveznog cijepljenja za zaušnjake, prijavljenih slučajeva zaušnjaka u (tadašnjoj) SR Hrvatskoj bilo je 14000.
Ako uzmemo da je recimo, broj djece koji se 2006 cijepio sa MoPaRu isti broju djece te dobi koji se nije cijepio, dođeš do brojke od 14000 oboljelih na 80000 djece. Odnosno 17,5%
A onda pogledaš prijavljene nuspojave.
Na 80000 djece 2006. prijavljenih nuspojava je bilo 70.
Odnosno 0,0875%
Uzmi goru situaciju. Uzmi prijavljene iz 2008. Bilo je 276 prijavljenih nuspojava.
Odnosno 0,345%
Znači sa jedne strane imaš, ajd, nek su gornje brojke pretjerane, 10% šanse pobrati zaušnjake, a sa druge strane, opet nek su brojke pretjerane, imaš 5% (5 puta sam povećao vjerojatnost!) dobiti nuspojavu od cjepiva.
Mene je više strah bolesti, hvala na pitanju.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Zadnje uređivanje Mali Maleni : 25.02.2011. at 11:41.
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.